امتیاز:
( 0 Rating )

تحصیل در اسپانیا

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مزایاي تحصيل در اسپانيا

هزینه
تحصيل در اسپانيا بویژه در دوره دكترا بسيار پایين است. این موضوع همراه با برخي مزایاي بي نظير دیگر باعث شده است تا اسپانيا اخیرا مورد توجه بسياري از دانشجویان ایراني مشتاق تحصيل در اروپا قرار گيرد. بخشي از این مزایا عبارتند از :

نخست: امكان تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري در دانشگاههاي با اعتبار و رتبه جهاني بسیار بالا همچون دانشگاه بارسلونا، دانشگاه مادرید، دانشگاه پلي تكنيك كاتالونيا، دانشگاه اتونوماي بارسلونا و دهها انستيتو معتبر جهاني وابسته به این دانشگاهها.

دوم: عدم نياز به ارائه مدرك زبان انگليسي جهت اخذ پذیرش از دانشگاههاي اسپانيا (تسلط نسبي به زبان انگليسي ضروري است)

سوم : امكان تحصيل به زبان انگليسي تقریباً در تمام زمينه ها در مقطع دكترا و در بسياري از زمينه ها در مقطع كارشناسي ارشد

چهارم : امكان گرفتن بورس تحصيلي كامل یا نسبي در دوره دكترا یا كار دانشجویي در تمام مقاطع عليرغم هزینه بسيار پایين تحصيل

پنجم : دریافت ویزاي سه ماهه از سفارت و تمدید و تبدیل آن به اقامت دانشجویي یكساله بلافاصله پس از ورود به اسپانيا (حتي پيش از ثبت نام در دانشگاه) و تمدید آن هر سال یكبار

ششم : اجازه 20 ساعت كار در هفته در طول تحصيل و صدور آسان آن در بخش امور بين الملل دانشگاه

هفتم : در یافت ویزاي كار دائم در اسپانيا درست 3 سال پس از شروع اقامت دانشجویي در آن

هشتم : دریافت حق شهروندي و دریافت گذرنامه اسپانيا در صورت رسيدن مدت اقامت دانشجو به 5 سال

نهم : پژوهشي بودن كل دوره دكتري ، عدم گذراندن واحد درسي و عدم نياز به نوشتن پروپوزال دكترا توسط دانشجو در اكثر موارد (توجه: داشتن پروپوزال در هر حال یك مزیت تلقي ميگردد ).

دهم : تأیید بلاشرط کلیه مدارک صادره از دانشگاههای اسپانیا توسط وزارت علوم ایران

 

مقاطع تحصیلی

1- کارشناسی: برای ورود به مقطع کارشناسی در دانشگاههای دولتی اسپانیا داوطلب باید در آزمون ورودی شرکت کند. از آنجایی که این آزمون به زبان اسپانیایی برگزار میشود شرکت در آن برای داوطلبان ایرانی توصیه نمی شود. اما داوطلبانی که دارای دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل بالا از ایران باشند و یا حداقل مدرک کاردانی از ایران را دارا باشند ، به شرط تایید و قبول مدارکشان در وزارت علوم اسپانیا میتوانند وارد این دوره ها شوند. طول تحصیل کارشناسی 3 سال بعلاوه یک سال دوره زبان اسپانیایی (برای اتباع خارجی) می باشد. لازم به توضیح است که شانس ورود به این دوره ها برای افرادی که سن شان کمتر از 25 سال باشد و نیز دارای یک مدرک دانشگاهی از ایران باشند بسیار بالاتر است.

توجه: دانشگاههای خصوصی نیاز به آزمون وروردی یا داشتن مدرک دانشگاهی از ایران ندارند و تحصیل در آنها معمولا به زبان انگلیسی و همراه با شهریه است.

2- کارشناسی ارشد: داشتن مدرک کارشناسی معتبر شرط اصلی ورود به این دوره است. زبان تحصیل در این دوره انگلیسی، اسپانیایی و یا انگلیسی- اسپانیایی (به صورت توام) میباشد. توصیه میشود داوطلبان قبل از ورورد به اسپانیا اقدام به آموزش این زبان نمایند. طول تحصیل دو سال به زبان انگلیسی یا سه سال به زبان اسپانیایی است. نوع آموزش در این مقطع کورس درسی به همراه پایان نامه است.

3- دکترا: داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبر شرط اصلی ورود به این دوره است. طول تحصیل در این دوره از 5-3 سال متغیر است. زبان تحصیلی انگلیسی و به صورت کورس و پایان نامه است.

 

دانشگاه های معتبر اسپانیا

 

Universitat Autònoma de Barcelona

دانشگاه مستقل بارسلونا (UAB) که در نزدیکی شهر بارسلونای کشور اسپانیا واقع شده در سال ۱۹۶۸ تاسیس شد. این دانشگاه بر پایه ۴ اصل بنا شد: آزادی در انتخاب گروه مدرس، پذیرش برای همه دانشجویان (در تعداد محدود)، آزادی در بوجود آوردن برنامه های درسی و آزادی در اداره سرمایه دانشگاه. دانشگاه مستقل بارسلونا در حدود ۴۰،۰۰۰ دانشجو می پذیرد، همچنین بیش از ۳،۶۰۰ نفر کارمند آکادمیک و تحقیقاتی دارد. این دانشگاه یک موسسه پیشرو در پژوهش و پرورش می باشد.

دانشگاه مستقل بارسلونا شامل ۵۷ دپارتمان در زمینه های علوم انسانی، حیات و علوم اجتماعی می باشد که در ۱۳ دانشکده پخش شده اند که عبارتند از دانشکده علوم زیست، ارتباطات، اقتصاد و تجارت، آموزش، حقوق، داروسازی، فلسفه و هنر، علوم سیاسی و اجتماعی، روانشناسی، مترجمی، دامپزشکی و دانشکده مهندسی.
این دانشگاه به عنوان بهترین دانشگاه اسپانیا و همچنین رتبه ۱۷۶ ام جهان در سال ۲۰۱۲ توسط سیستم ارزش دهی جهانی دانشگاه ها ارزیابی شد.

 

 

 

 

(Universitat de Barcelona (UB

دانشگاه بارسلونا، واقع شده در همین شهر در سال ۱۴۵۰ میلادی در کشور اسپانیا تاسیس شد. با داشتن حدود ۷۵ برنامه در مقطع لیسانس، ۳۵۳ برنامه در مقطع فوق لیسانس و ۹۶ برنامه در مقطع دکترا و همچنین داشتن حدود ۶۴،۰۰۰ دانشجو، جزء بهترین دانشگاه های اسپانیا به شمار می آید.
دانشگاه بارسلونا شامل ۱۹ دانشکده به نام های زیست شناسی، شیمی، دندانپزشکی، تجارت و اقتصاد، آموزش، هنر، تاریخ و جغرافی، زمین شناسی، حقوق، کتابداری و علوم انفورماتیک، ریاضی، پزشکی، پرستاری، داروسازی، فلسفه، زبان، فیزیک و روانشناسی می باشد.
لازم به ذکر است رتبه این دانشگاه در سال ۲۰۱۱ ، ۱۴۸ جهانی و در ۲۰۱۲، ۱۸۷ جهانی بوده است.

 

 

 

 

Universidad Autónoma de Madrid

دانشگاه مستقل مادرید، یکی از برترین دانشگاه های اسپانیا می باشد که به UAM نیز معروف است. این دانشگاه در سال ۱۹۶۸ و همزمان با دانشگاه مستقل بارسلونا تاسیس شد. این دانشگاه شامل ۵۹ دپارتمان مختلف و ۸ مرکز تحقیقاتی می باشد که در ۸ دانشکده مختلف آن جای گرفته اند.

دانشکده فلسفه و هنر، حقوق، اقتصاد و مدیریت بازرگانی، علوم، پزشکی، روانشناسی و دانشکده پلی تکنیک از دانشکده های دانشگاه مستقل مادرید می باشند.
UAM شامل بیش از ۳۲،۰۰۰ دانشجوی لیسانس و حدود ۴،۰۰۰ دانشجو در مقطع فوق لیسانس می باشد. دانشگاه مستقل مادرید در سیستم ارزیابی دانشگاه جهانی رتبه ۲۰۶ را در سال ۲۰۱۲ به خود اختصاص داد.

 

 

 

 


(Universidad Complutense de Madrid (UCM

دانشگاه UCM مادرید یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است که در سال میلادی۱۲۹۳ با نام دیگری در شهر مادرید تاسیس شد. این دانشگاه با داشتن بیش از ۸۶،۰۰۰ دانشجو و ۹،۵۰۰ کارمند ، بزرگترین دانشگاه اسپانیا و همچنین همیشه به عنوان یکی از برترین دانشگاه های اسپانیا شناخته شده است.
دانشگاه UCM دانشمندان، نویسندگان، تاریخ دانان و فلاسفه برجسته زیادی را در طول تاریخ خود به جهان معرفی کرده است. همچنین تا کنون ۷ فارغ التحصیل این دانشگاه موفق به کسب جایزه نوبل شده اند.
این دانشگاه در حال حاضر ۸۰ رشته تحصیلی را در ۲۶ دانشکده مختلف پوشش می دهد. از دانشکده های این دانشگاه می توان به هنر، بیولوژی، شیمی، توریزم، دندانپزشکی، علوم اقتصاد و تجارت، آی تی و کامپیوتر اشاره کرد.
دانشگاه UCM رتبه ۲۲۶ جهانی را در سال ۲۰۱۲ کسب کرد.

 

 

 


(Universitat Politècnica de Catalunya (UPC

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا (UPC) بزرگترین دانشگاه مهندسی در اسپانیا می باشد. این دانشگاه در سال ۱۹۷۱ از به هم پیوستن دو دانشگاه مهندسی و معماری که در قرن ۱۹ تاسیس شده بودند، بوجود آمد.
دانشگاه UPC عضو شبکه بهترین مدیران صنعتی اروپا می باشد که به آن اجازه تبادل دانشجو از دانشکده های مهندسی برتر اروپا را می دهد. این دانشگاه همچنین عضو چند فدراسیون دانشگاهی مختلف مانند کنفرانس دانشگاه های اروپایی برای تحقیقات و آموزش مهندسی فشرده (CESAER) و UNITECH نیز می باشد.
دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا محل استقرار بیش از ۳۰،۰۰۰ دانشجو و ۲،۵۰۰ استاد و محقق، و همچنین دارای ۱۷ دانشکده مختلف در بارسلونا و شهرهای اطراف آن می باشد.

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 02186084214 _ 02186087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **