× franchisor.ir

مجسمه آزادی در  نیویورک

مجسمه آزادی یا تندیس آزادی (به انگلیسی: Statue of Liberty) که نام رسمی آن «آزادی روشنگر جهان» است. مجسمهٔ بزرگی است که در سال ۱۸۸۶ (میلادی) توسط فرانسه به ایالات متحده آمریکا هدیه داده شده است.
این مجسمه در جزیره آزادی در بندر نیویورک نصب شده و به صورت نمادی برای خوش آمد گویی به مسافرانی که راه دریا به نیویورک می آیند درآمده است. این مجسمه که با رویه ای از مس پوشش یافته، در سال ۱۸۸۶ به مناسبت یکصدمین سال استقلال آمریکا از بریتانیا و به عنوان نمادی از دوستی فرانسه و آمریکا به این کشور اهدا شده است.
طرح مجسمه را فردریک بارتولدی مجسمه ساز فرانسوی، و سازه درونی آن را گوستاو ایفل، مهندس فرانسوی برج ایفل، طراحی کرده اند. اوژن ویوله لودوک نوع مسی را که برای پوشش مجسمه بکار رفته انتخاب کرده است.
مجسمه به شکل شخصیت زنی است ایستاده در حال گام برداشتن، که دور سرش را هفت اشعه نورانی فراگرفته است. او با دست چپ خود یک لوح سنگی را نگه داشته و با دست راست خود مشعلی فروزان را بالای سر خود نگه داشته است. روی لوح سنگی با شماره های رومی نوشته شده JULY IV MDCCLXXVI که نشانگر ۴ ژوئیه ۱۷۷۶ (میلادی) و تاریخ استقلال آمریکا است.
امروزه مجسمه آزادی یکی از نمادهای مشهور کشور آمریکا است. قبل از همگانی شدن سفرهای هوایی، مجسمه آزادی اولین نشانی از آمریکا بود که مسافران کشتی ها هنگام نزدیک شدن به سواحل آمریکا مشاهده می کردند.از نظر شمایل ظاهری، طراحی این مجسمه به مجسمه باستانی غول رودس و مجسمه کارلو بوروموئه کشیش ایتالیایی شباهتهایی دارد. این مکان یک میراث جهانی یونسکو در آمریکا می باشد.

 

 

 

دره بزرگ

این دره، که رود کلرادو آن را بیش از ۶ میلیون سال پیش ساخته، ۴۴۶ ک م (۲۷۷ مایل) طول دارد، عرض آن از ۶٫۴ تا ۲۴ ک م (۴ تا ۱۸ مایل) متغیر است و عمق آن به بیش از ۱٫۶ ک م (۱ مایل) می رسد. تقریباً دو میلیارد سال از تاریخ کره زمین بصورت رود کلرادو و ریزابه های آن کانال هایشان را از میان لایه می برد پس از مادامی که لایه سنگی فلات کلرادو بود بالا ببرد.گرند کانیون شکاف بزرگی در جلگه کلرادو است که لایه های بالاآمدهٔ مربوط به دوران پیشین زیستی (پروتروزوییک) و دیرینه زیستی را در معرض دید قرار داده است. دره بزرگ چشم اندازهای بی همتایی را به کسانی که از حاشیه بازدید می کنند، پیشکش می کند. این عمیق ترین دره جهان نیست. هردو دره های بارانکا دل کوبره در شمال مکزیک و دره جهنم روی مرز اورگن-آیداهو ژرف ترند - اما  بدلیل وسعت بسیار زیادش و همینطور مناظر پیچیده و رنگارنگی که دارد شناخته شده است. از لحاظ زمین شناسی نیز به دلیل رشتهٔ ضخیم سنگ های باستانی که به زیبایی از دیواره های دره حفاظت و خودنمایی می کنند، دارای اهمیت است. این لایه های سنگی در دل خود مقدار زیادی از تاریخ اولیهٔ زمین شناسی قارهٔ آمریکای شمالی را نگهداشته است. دره بزرگ یکی از تماشایی ترین نمونه های فرسایش طبیعی در جهان است.

 

 

 

هالیوود  در لوس آنجلس

هالیوود ناحیه ای در لوس آنجلس، از کالیفرنیای آمریکاست که در شمال غربی مرکز شهر واقع شده است. به خاطر شهرت و هویت فرهنگی اش به عنوان مرکز تاریخی استودیوهای فیلمسازی و ستارگان، واژه «هالیوود» اغلب به عنوان کنایه ای برای «صنعت سینما و تلویزیون آمریکایی» بکار برده می شود.
امروزه بسیاری از صنعت های فیلمسازی در مناطقی همانند بربانک Burbank و وست ساید Westside پراکنده شده اند. ولی صنایع فرعی مهم (همانند تدوین، جلوه ها، وسایل فیلم، پیش تولید، و کمپانی های نور) در هالیوود باقی مانده اند.بسیاری از سالن های تئاتر تاریخی هالیوود برای صحنه های کنسرت ها و تئاترهای مهم، و میزبانی مراسم آکادمی اسکار بکار می روند. هالیوود مقصد مشهوری برای زندگی های شبانه و توریست ها و خانه ای برای کسانی که قدم بر شهرت می گذارند است.
مرزی را که دولت در اوت ۲۰۰۶ برای هالیوود در نظر گرفت از شرق تا ناحیه بورلی هیلز و هالیوود غربی، از جنوب جاده مالهالند، دره لورل و بلوار بارهام و شهرهای بربانک و گلندل، از شمال به خیابان مل رز منتهی می شود.به عنوان بخشی از شهر لوس آنجلس، هالیوود شهرداری و فرمانداری ندارد، ولی مامور رسمی ای دارد که به عنوان شهردار افتخاری برای مقاصد تشریفاتی خدمت می کند.

 

 

 

‏پارک هزاره در شیکاگو

در زمینی به مساحت 24 اکر با همکاری هنرمندان متعدد از رشته های مختلف طراحی و در سال 2004 افتتاح شده است. این پارک برنده جایزه بهترین اثر اجرا شده موسیقی، معماری و معماری منظر گشته است. برجسته ترین اثر معماری این پارک پاویلیون جی پریتکز (Jay Pritzker Pavilion) بزرگترین فضای سرباز اجرای موسیقی در آمریکاست که توسط فرانک گری طراحی شده است.ساختمان اصلی با صفحات مواج فلزی پوشیده و در زمین سبز روبرو محصور در شبکه فلزی محل صندلی تماشاچیان چیده می شود.آبنمای کرون (The Crown Fountain) با طراحی هنرمند اسپانیایی جیم پلتزا (Jaume Plensa) و باغ لوری (The Lurie Garden) با طراحی تیم کاترین گاستفسن (Kathryn Gustafson) و دروازه ابری Cloud Gate)) با طراحی آنیش کپور ((Anish Kapoor مجسمه ساز انگلیسی پارک را شایسته عنوان هزاره نموده اند.

 

 

 

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا ترکیبی از دو آبشار بسیار بزرگ و یک آبشار کوچک تر می باشد که بر رودخانه نیاگارا واقع است. از لحاظ موقعیت جغرافیایی آبشار نیاگارا در مرز ایالت نیویورک در آمریکا و کانادا در جنوب استان انتاریو بین دو شهر نیاگارا فالز اونتاریو و نیاگارا فالز نیویورک قرار دارد. آبشار بزرگ تر اصطلاحاً به آبشار کانادایی یا آبشار نعل اسب معروف است و آبشار کوچک تر به آبشار آمریکایی معروف است.
علت اصلی شهرت آبشار نیاگارا نه به علت ارتفاع آن بلکه به علت عریض بودن آن است. به طور متوسط نزدیک به ۱۱۰ هزار متر مکعب آب از آبشارها در دقیقه سرازیر می گردد. آبشارهای نیاگارا در بیست دقیقه ای شهر بوفالو آمریکا و نود دقیقه ای شهر تورنتو کانادا قرار دارد.

 

  

 

کوه راش‌مور

فقط در آمریکا می توانید ببینید که صورت های روسای جمهور خود را روی کوه حکاکی کنند. در کوه راش‌مور می توانید حکاکی های صورت جورج واشنگتن، توماس جفرسون، تئودور روزلوت و آبراهام لینکلن را روی کوه ببینید. مناطق طبیعی بسیار زیبایی برای کشف و گشت در اطراف منطقه تپه های سیاه وجود دارند که باید حدود یک تا دو ساعت به سمت آنجا رانندگی کنید.

 

 بازار خیابانی ملی

بازار خیابانی ملی، شاید تنها محل تفریحی و جالب رایگان در سرتاسر آمریکا باشد. برای بازدید از این بازارچه به پرداخت ورودی نیاز ندارید. در اطراف این بازار نیز موزه های رایگان وجود دارند که می توانید برای استراحت از آنها دیدن کنید.

 

 

  

چهارگوشه آمریکا

در آمریکا منطقه ای کوچک به نام «چهارگوشه آمریکا» وجود دارد. این منطقه نمایش دهنده چهار منطقه آریزونا، کولورادو، نیومکزیکو و یوتاه است. تنها مکانی در آمریکا که می توانید از چهار طرف، چهار ایالت مختلف آمریکا را مشاهده کنید، اینجا است. این منطقه برای عکاسی بسیار جالب توجه است.

 

 

 

گراند کانیون

پارک ملی گراند کانیون (دره وسیع) یکی از بزرگ ترین و مشهورترین جاذبه های آمریکا است.

 

 

 

 

 

مشاوره رایگان