× franchisor.ir

کشور هلند

هلند کشوری است کوچک در شمال غربی اروپا با شانزده و نیم میلیون جمعیت که بیشترشان مسیحی پروتستان هستند. جمعیت مسلمانان هلند نزدیک به یک میلیون نفر است. پایتخت هلند شهر آمستردام است، اما به منظور تمرکز زدایی بسیاری از وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها در شهر لاههیا پیرامون آن مستقر شده‌اند. هلند بخش اصلی و اروپایی پادشاهی هلند بشمار می‌رود که جزایری را در آمریکای مرکزی نیز شامل می‌شود. هلند از شرق با آلمان همسایه‌ است و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به شمار می‌رود.هلند یک کشور پیشرفته و از اعضای اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است که بدلیل رفاه و تأمین اجتماعی مناسب، امکان کار پاره وقت برای دانشجویان و اشتغال تمام وقت فارغ التحصیلان در آن بسیار مورد توجه جویندگان تحصیل و اشتغال است.

شهرهای مهم هلند

 

آمستردام

آمستردام پایتخت کشور هلند است و در غرب این کشور واقع شده‌ است. این شهر نزدیک به یک میلیون نفر جمعیت دارد و نیمی از این تعداد را مهاجران خارجی یا خارجی تبارها تشکیل می‌دهند که تنوع آنها به بیش از صد و پنجاه ملیت می‌رسد و جمعیت فارسی زبانان نیز در آن کم نیست. بیشتر مردم این شهر را خود هلندی‌ها و بعد ترک‌ها تشکیل می‌دهند. هستهٔ اصلی این شهر تاریخی در قرون وسطا بوجود آمد و در قرن شانزدهم توسعه یافت و تبدیل به مهم‌ترین بندر تجاری اروپا شد.
در قرون هفدهم و هجدهم که دوران شکوفایی اقتصاد استعماری هلند بود، خانه‌های اعیان نشین بسیاری در حاشیهٔ کانال های بیرونی ساخته شده اند که بسیاری از آنها هنوز هم پابرجا هستند.

 

رتردام

رتردام بزرگ‌ترین بندر اروپا و دومین بندر بزرگ جهان است. شهر و بندر رتردام در استان هلند جنوبی در کشور هلند واقع شده‌ است. جمعیت رتردام در ماه مارس ۲۰۱۳ برابر با ۶۱۸٫۲۷۹ نفر بود و مساحت بخش رتردام ۳۰۴٫۲۲ کیلومتر مربع است. بیش از نیمی از ساکنان این شهر خارجی‌تبار هستند. رتردام پس از آمستردام دومین شهر بزرگ کشور هلند است و با توکیو به عنوان بزرگ‌ترین بندر جهان رقابت می‌کند.
جایگاه راهبردی آن در دلتای «راین-ماس-اسخلد» بر کناره دریای شمال و در قلب سامانه‌ای انبوه از راه آهن‌ها، جاده‌ها و راه‌های هوایی و آبی باعث شده تا به این شهر لقب «دروازه اروپا» داده شود.
رتردام همچنین به خاطر چند فرهنگ بودن شهر، دانشگاه اراسموس، معماری مدرن، بمباران رتردام در جنگ جهانی، و چشم‌اندازهای کناره رودخانه‌ای خود شهرت دارد.

 

لاهه

لاهه شهری در غرب کشور هلند است و مرکز استان هلند جنوبی نیز می باشد. نام این شهر در زبان فارسی از نام آن در زبان فرانسه (La Haye) گرفته شده است.لاهه یکی از پایتخت‌های سازمان ملل متحد است و ستاد چند موسسه این سازمان در این شهر قرار دارد. به این شهر لقب «پایتخت حقوقی جهان» نیز داده‌اند. جمعیت این شهر بر اساس آمار سال ۲۰۰۷ برابر با ۴۷۴٬۲۴۴ نفر بوده است. لاهه پس از آمستردام و روتردام، سومین شهر بزرگ هلند به شمار می‌رود.

اوترخت

اوترخت یک شهر مهم و دانشگاهی در هلند و اروپا است. این شهر در مرکز هلند و در شمال خاوری شهرگان جای گرفته است و با جمعیتی برابر با ۳۰۷۰۸۱ نفر (سال ۲۰۱۰) چهارمین شهر بزرگ هلند به شمار می‌رود.

آیندهوون

اَیندهوون شهری زیبا، مدرن و صنعتی است. در استان برابانت شمالی در جنوب شرقی هلند که محل تولد کارخانه‌ های فیلیپس محسوب می‌شود. مجسمه وی نیز در شهر ساخته شده است. تیم باشگاهی فوتبال پی اس وی آیندهوون باشگاه این شهر است.جمعیت شهر بالغ بر 218,433 نفر است که 30 درصد آنان غیر هلندی اند. و در کل 17.5 درصد از آسیا و آمریکا جنوبی،11 درصد از غرب اروپا، 2درصد از اروپای شرقی اند. تراکم جمعیت ایندهوفن2,407/km2 است. در سال 2003 اعلام شد که 65 درصد مردم آیندهوون کاتولیک اند.

تیلبورخ

شهر تیلبورخ در برابانت شمالی در کشور هلند واقع شده‌است. جمعیت این شهر ۲۰۱٫۹۳۱ نفر است.

آلمیره

شهر آلمیره در کشور هلند واقع شده‌است. جمعیت این شهر ۱۸۳٫۲۹۹ نفر است.

گرونینگن

گرونینگن نام شهری است که در استانی به همین نام در شمال هلند قرار دارد و مرکز اقتصادی- فرهنگی شمال هلند به شمار می‌رود. عمده شهرت این شهر به دلیل وجود دانشگاه گرونینگن و جمعیت بالای دانشجویان در این شهر است.
جمعیت این شهر حدود ۱۸۵۰۰۰ نفر است که نیمی از آن را افراد زیر ۳۵ سال تشکیل می‌دهند. از مکان‌های دیدنی این شهر می‌توان به برج کلیسای مارتینی، بازار ماهی (Vismarkt)، موزه هنرهای معاصر گرونینگن، ساختمان قدیمی ایستگاه راه آهن، ساختمان تالار شهر و ساختمان تالار موسیقی آن اشاره کرد. اهمیت اقتصادی گرونینگن هنگامی آشکار می‌شود که بدانیم بزرگترین کارخانه شکر جهان و یکی از بزرگترین کارگاههای کشتی سازی جهان در این استان قرار دارد. همچنین گرونینگن دارای منابع گازی زیرزمینی با ارزشی است که از بزرگترین ذخایر گازی در اروپاست. مرکز پزشکی دانشگاه گرونینگن (UMCG) بیمارستانی هزار تختخوابه و مجهز است که در کنار درمان بیماران به تربیت متخصصان و دانشجویان پزشکی نیز می‌پردازد.

بردا

بردا یکی از شهرهای تاریخی کشور هلند است. این شهر در جنوب هلند و در استان برابانت شمالی واقع شده‌ است.  شهر بردا با ۱۷۳٫۲۸۴ نفر جمعیت (در سال ۲۰۰۹) یکی از ۱۰ شهر بزرگ هلند بشمار می‌آید. بردا در منطقه برابانت هلند پس از آیندهوون و تیلبورخ سومین شهر بزرگ است. بردا در قدیم شهری دارای برج و بارو و شهری با اهمیت نظامی و سیاسی بود.  مرکز شهر بردا دارای ساختمان‌های قدیمی و دیدنی است و شامل بخش‌هایی از خندقهای قدیمی شهر می‌شود. در ساختمان‌های گوناگون بردا به‌ویژه در بگیناژها (صحن‌های مسکونی راهبه‌وارها) و تئاتر قدیمی شهر سبک معماری دوره نوزایی وباروک دیده می‌شود.

نیمیخن

شهر نَیمِیخِن در خلدرلانت در کشور هلند واقع شده‌است. جمعیت این شهر ۱۶۱٫۲۲۶ نفر است.

 

 

 

آدرس سفارت هلند در تهران

 

 

تهران – فرمانیه – خیابان سنبل– خیابان ارغوان غربی – پلاک 7 

تلفن: 23660000 فکس: 23660190

وب سایت سفارت هلند در ایران: http://iran.nlembassy.org


ارتباط با سفارت: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید


ساعات کاری بخش کنسولی:روزهای کاری: یکشنبه – چهارشنبه از ساعت 7:30 – 16

پنجشنبه ها از ساعت 7:30 – 13:30  

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 86087214 - 86087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

مشاوره رایگان