× franchisor.ir

تحصیل در استرالیا

استرالیا هر سال پذیرای تعداد كثیری دانشجو و دانش‌آموز از سراسر دنیا در مراكز آموزشی خود می باشد، هر سال نزدیک به سیصد هزار دانشجو در استرالیا به تحصیل در سطوح مختلف تحصیلی می پردازند. استرالیا یك كشور انگلیسی زبان است و از این نظر بر بسیاری از مراكز آموزشی دیگر كشورهای جهان برتری دارد. هم چنین مراكز آموزشی استرالیا در مقایسه با مراكز تحصیلی سایر كشورهای نیمكره غربی، از هزینه‌های زندگی و تحصیلی بسیار مناسب تر و سطح کیفی بالاتر برخوردار است.
از دیگر مزایای تحصیل در استرالیا به موارد ذیل میتوان اشاره نمود:
تحصیل در مراكز آموزشی استرالیا در محیطی امن، آرام و مفرح صورت می‌پذیرد.
رشته‌های مختلف زبان های آموزشی با شرایط تحصیلی مناسب در اختیار علاقه‌ مندان می‌باشد.
برنامه دانشگاه ها و مراكز آموزشی استرالیا متناسب و با توجه به نیازهای دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی تنظیم گردیده است.
امكان چهل ساعت كار در هر دو هفته حین تحصیل برای همه دانشجویان و دانش‌آموزان در استرالیا و در هنگام تعطیلات به طور تمام وقت به كار بپردازند.

  مدارس 

در کشور استرالیا  مدارس دولتی رایگان هستند. ولیکن اکثر مدارس می خواهند که برای بهتر نمودن برنامه های ورزشی و آموزشی آنها کمک شود پس بدین لحاظ تقاضا شهریه کوچک داوطلبانه ای تقاضا می کنند. این مدارس مواد یا خدمات آموزشی اضافه تر از معمول هم تامین می کنند و انتظار دارند هزینه آنها را والدین بپردازند. علاوه بر این والدین باید نسبت به خریداری مداد، قلم، کتابهای درسی و لباس اونیفرم مدرسه (هر جایی که لازم است) اقدام نمایند. دانش آموزانی که ویزای موقت دارند ممکن است ملزم به پرداخت شهریه کامل مدرسه باشند.شرایط پذیرش مدارس استرالیا، بسته به این که در کدام ایالت یا منطقه تحصیل خواهید کرد، متفاوت است. عملکرد تحصیلی و قابلیت های دانش آموزان در حین فرایند انتخاب در نظر گرفته می شوند. فرصت های محدودی برای آماده سازی افرادی که مدارک دانشگاهی مورد نیاز را ندارند وجود دارد. این افراد می توانند بسته به رشته مورد علاقه و میزان تحصیلات قبلی خود در دوره های پیش نیاز و یا متوسطه شرکت نمایند.


پرداخت کمک هزینه دانش آموزی در استرالیا

در کشور استرالیا مدد معاش جوانان یا Youth Allowance (برای افراد 16 تا 24 ساله) و کمک هزینه تحصیلی یا Austudy (برای افراد 25 ساله یا بالا ) کمک مالی در اختیار محصلین تمام وقت که به تحصیلات مورد تایید اشتغال دارند، می گذارد. هر دو نوع پرداخت بستگی به درآمد و حدود دارائی دارد.
انتظار به مدت 104 هفته به طور عمومی برای اکثر کسانیکه به تازگی وارد و اقامت بر گزیده اند می شود. پناهنده ها و کسانی که بنا بر ملاحظات انسان دوستانه آمده اند از این دوره انتظار معاف هستند.


کلاس های محلی کوتاه مدت در استرالیا

در کشور استرالیا طیف متنوعی از فعالیت های آموزشی از طریق تحصیلات بزرگسالان و جامعه در مرکز محلی ارائه می گردد. برنامه های تحصیلات بزرگسالان و جامعه معمولأ بسیار قابل انعطاف است و آنها به شکلی اداره می شوند که متناسب با افراد دارای پیش زمینه های مختلف و توانایی های مختلف است.
دوره های تحصیلات بزرگسالان و جامعه معمولأ به مدرک تحصیلی ختم نمیگردد اما ممکن است راهی به تحصیلات عالیه و آموزشی در رابطه با کار فراهم کند. تحصیلات بزرگسالان و جامعه نیز می توانند فراهم کننده فنون مرتبط با کار ومهارت باشند یا نیازهای شخصی ، سبک زندگی یا نیازهای اجتماعی را ارضا کنند.
برخی از دوره های کوتاه مدت دارای اعتبار و برای فراهم آوردن دانش و مهارت در طیف وسیعی از موضوعات ، کلاس های محلی کوتاه  مدت از جمله هنر ، فن آوری اطلاعات ، تجارت های کوچک ، انگلیسی و زبان های دیگر و ورزش طراحی شده است.
و آموزش فنی و تکمیلی و آموزش فنی حرفه ای  همچنین دوره های کوتاه مدت بدون اعتبار و بدور از ارزیابی رسمی فراهم می کند همچنین دوره های کوتاه مدت دارای اعتبار برای ارتقا سطح حرفه ای را نیز ارائه می کند. دوره های آموزش بزرگسالان جامعه برای افراد بالای 15 سال هستند. به طورمعمول ، طول دوره دو تا سه ساعت در هفته ، بیش از 6-8 هفته ، و یا کارگاه های روز کامل است. اغلب این دوره ها در شب و یا در تعطیلات آخر هفته برگزار می شود.

دانشگاه های استرالیا

 دانشگاه‌های‌ استرالیا مستقل‌ بوده و مدرك‌ تحصیلی مستقلا توسط آنها صادر می‌شود. در سال 1988 تعدادی‌ از دانشگاه‌ها و كالج‌ها در هم‌ ادغام‌ شدند و تشكل‌ فعلی‌ مبنی‌ بر سیستم‌ واحد ملی‌ دانشگاه‌ها Unified National System UNS را كه‌ بالغ‌ بر 39 دانشگاه‌ بود شكل‌ دادند. 49 كالج‌ نیز در تمام‌ استرالیا پراكنده‌ هستند كه‌ می‌توانند با توجه‌ به‌ قوانین‌ ایالتی، مداركی‌ تا سطح‌ كارشناسی‌ ارشد ارائه دهند.
دانشگاه های استرالیا جزو بهترین دانشگاههای دنیا می باشند. دوره لیسانس معمولأ 3 سال طول می کشد ولی دوره های لیسانس دوبله که در دو رشته لیسانس می دهند و همچنین دوره های فوق لیسانس طولانی تر است. بعضی از دوره ها بصورت فراگرفتن از راه دور و نیمه وقت نیز میسر است. دانشگاه ها نیز ممکن است دوره های کوتاه توسعه حرفه ای ارائه دهند.
قبل از ثبت نام در دانشگاه، دانشجویان بایستی در دوره زبان انگلیسی نام نویسی کنند. این کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که مهارت های زبان انگلیسی شان با الزامات دانشگاهی برابری دارد.
هزینه دوره های دانشگاهی ممکن است شامل شهریه درسی "از پیش پرداخت شده" یا شهریه ای که در زمانی تکمیل دوره تحصیلی شما پرداخت می شود (برنامه اهدا به تحصیلات عالیه معروف به Higher Education Contribution Scheme به هزینه های متفرقه، کتاب، مسکن و هزینه های عمومی زندگی باشد).
این نکته را دانشجویان بایستی در نظر داشته باشند که ممکن است  هنوز نیاز به پرداخت بدهی HECS باشند.
برای اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشد و مدارک شناسایی و دانشگاهی مورد نیاز را آماده کنید. البته هر کدام از موسسات و دانشگاههای استرالیا  و همچنین مراکز آموزش زبان استرلیا قوانین پذیرش خاص خود را دارند.


مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در استرالیا

    پاسپورت یا ترجمه رسمی شناسنامه ملی
    اصل مدارک تحصیلی و ریز نمرات به همراه ترجمه رسمی آنها
    مدرک دانشگاهی
    سایر مدارک علمی کسب شده
    رزومه
    پیشنهاد تحقیق برای افراد علاقه مند به تحصیل در دوره های ارشد و دکتری تحقیقاتی
    داشتن آیلتس در این مرحله اختیاری است
    ممکن است مدارک دیگری نیز درخواست شود،مانند معرفی نامه از طرف دو معرف دانشگاهی یا کاری و ...

 
مدارک دانشگاهی مورد نیاز تحصیل در استرالیا

  • کارشناسی : برای تحصیل در استرالیا در دوره کارشناسی باید گواهی اتمام دوره متوسطه استرالیا (دیپلم) و یا معادل آن را که از کشور های دیگر اخذ کرده اید را داشته باشید. ممکن است بعضی از دوره ها، دروس پیش نیاز خاصی نیز داشته باشند.
  • کارشناسی ارشد : علاوه بر تکمیل موفقیت آمیز حداقل یکی از دوره های کارشناسی و اخذ مدرک آن، ممکن است موسسه ای که می خواهید در آن در سطح کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهید توانایی شما در تحقیق و پژوهش و یا سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلیتان را نیز در نظر گیرد.
  • فنی حرفه ای : عموماً برای ورود به دوره های فنی حرفه ای استرالیا آزمون ورودی خاصی وجود ندارد. اما با این حال برای ورود به برخی از این دوره ها، تعدادی دروس پیش نیاز و سابقه کاری مرتبط مورد نیاز است .

آموزش فنی و حرفه ای Vocational Education and Training دوره هایی هستند که مناسب افرادی است که می خواهند فنون تکنیکی، فنون تجارتی یا فنونی که در رابطه با یک شغل خاص به آنها کمک کند. دوره های بیشماری ، زمینه های آموزش حرفه ای مانند تکنولوژی اطّلاعاتی، تجارت، هنر و وسائل ارتباط جمعی ، توریسم و مهمانداری ،کودکیاری، حمل و نقل و امور ترابری، ساختمان، صنایع معدن، تولید روستائی را در بر می گیرند.
این دوره ها درمراکز دوره های آموزش فنی و تکمیلی ، سازمان های تحصیلات بزرگسالان و جامعه و سازمان های ثبت آموزش Registered Training Organisations _RTOs می باشد.
دانش آموزان مدارس متوسطه نیز می توانند در آموزش فنی حرفه ای Vocational Education and Training در سالهای نهایی شرکتشان در مدرسه شرکت کنند. برای تعلیم در آموزش فنی حرفه ای شهریه ای وجود دارد و نیز دانش آموزان معمولأ نیاز به خرید کتاب هایشان، وسایل شان و تجهیزات شان هستند. محصلین برای حائز شرایط بودن جهت پاره ای از دوره ها باید دبیرستان را تمام کرده باشند.
به طور کلی استرالیا 38 دانشگاه دولتی و 2 دانشگاه خصوصی دارد. این دانشگاه ها در دسته های خاصی گروه بندی می شوند. به عنوان مثال دانشگاه های گروه هشت، دانشگاه های گروه 21 و . یکی از این تقسیم بندی های مهم دانشگاه های گروه هشت است که در واقع گروه بندی 8 دانشگاه برتر استرالیاست.
روی هم رفته دانشگاه های استرالیا همه رشته های تحصیلی را ارائه می دهند. رشته هایی مانند مهندسی و  تجارت و بازرگانی در همه دانشگاه ها یافت می شوند. رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دیگر رشته های علوم سلامت در برخی دانشگاه ها هستند. در برخی دانشگاه ها رشته هایی منحصر بفرد وجود دارند.
شرایط ورود به رشته ها در دانشگاه های مختلف تقریبا یکی است. اما بسته به نوع دانشگاه می تواند متفاوت باشد.
دانشگاه ها در ایالات های مختلف استرالیا پراکنده اند. در هر ایالت حداقل یک دانشگاه گروه هشت و چندین دانشگاه درجه یک دیگر وجود دارد. برخی دانشگاه ها در ایالت های مختلف کمپس دارند.
رنکینگ جهانی دانشگاه های استرالیا بالاست. برترین دانشگاه های استرالیا در میان 20 دانشگاه جهانی و مابقی آنها در میان 400 دانشگاه برتر دنیا قرار می گیرند. هر دانشگاه در ارائه یک سری از رشته های تحصیلی قوی است. به عنوان مثال ممکن است رنکینک یک رشته تحصیلی در یک دانشگاه غیر گروه هشت بسیار بالاتر از همان رشته در دانشگاه گروه هشت باشد. بنابراین دانشگاه های گروه هشت الزاما در ارائه رشته بهترین نمی باشند.
همه دانشگاه ها شهریه دارند و تعداد کمی بورسیه وجود دارد. شهریه ها بسته به نوع رشته، نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی بسیار متفاوت است.

لیست دانشگاه های استرالیا


    دانشگاه ملی استرالیا
    دانشگاه سیدنی
    دانشگاه ملبورن
    دانشگاه کویینزلند
    دانشگاه موناش
    دانشگاه نیوساث ولز
    دانشگاه ادلاید
    دانشگاه وسترن استرالیا
    دانشگاه مک کواری
    دانشگاه آر.ام.آی.تی
    دانشگاه یو تی اس
    دانشگاه لاتروب
    دانشگاه تکنولوژی کرتین
    دانشگاه تکنولوژی کویینزلند
    دانشگاه تکنولوژی سویین برن
    دانشگاه ولونگونگ
    دانشگاه کنبرا
    دانشگاه فلیندرز
    دانشگاه ساث استرالیا
    دانشگاه نیوکاسل
    دانشگاه دیکین
    دانشگاه گریفیث
    دانشگاه وسترن سیدنی
    دانشگاه جیمزکوک
    دانشگاه تاسمانیا
    دانشگاه نیواینگلند
    دانشگاه چارلزاسترت
    دانشگاه مرداک
    دانشگاه کاتولیگ استرالیا
    دانشگاه سان شاین کوست
    دانشگاه سادرن کراس
    دانشگاه بالارات
    دانشگاه سنترال کویینزلند
    دانشگاه ادیث کوان
    دانشگاه سادرن کویینزلند
    دانشگاه چارلزداروین
    دانشگاه ویکتوریا
    دانشگاه باند
    دانشگاه نوتردام

مهم ترین دانشگاه های استرالیا
در اینجا تاریخچه کوتاهی از برخی از مشهورترین دانشگاه ها و موسسه های فنی سراسر استرالیا ارائه میکنیم:

Griffith University
این دانشگاه در سال 1971 در کوئینزلند تاسیس شد. دانشگاه گریفیس به دلیل انطباق خلاقانه با تغییرات جهانی و منطقه ای و در بر داشتن تنوع و ابتکار آموزشی و تربیتی از  شهرت خاصی برخوردار است. این دانشگاه تنها مکانی برای آموزش و یادگیری نیست بلکه به ارائه خدمات و تسهیلات مفید می پردازد و شامل تعدادی باشگاه, رستوران و فعالیت هایی است که با داشتن 4 پردیس و بیش از 37000 دانشجو که 7000 تای آنها دانشجویان بین المللی هستند مکانی است سرگرم کننده که پذیرش در آن به راحتی انجام می شود.

 University of Western Sydney

دانشگاه وسترن سیدنی با داشتن 7 پردیس در گریتر وسترن سیدنی واقع شده است. در این دانشگاه هدف ما بر این است که شما را به نقطه اوج حرفه ای که انتخاب کرده اید برسانیم. این امر به شکلبرنامه های خاصی که شما را به صنعت, کارفرمایان و نیز فرصت های تحصیل بین المللی پیوند می دهد تحقق می یابد. این دانشگاه با کار کردن با شرکای خود در صنعت برنامه هایی را طراحی کرده است که بهترین تجربه روز را تشکیل می دهند. دانشگاه قلمرو وسیعی از تسهیلات و خدمات پشتیبانی را به دانشجویان کلیه پردیس ها ارائه می دهد. برخی از این خدمات عبارتند از ارائه مکان زندگی, کلینیک های درمان با داروهای طبیعی, طب سنتی چین و طب سوزنی, ماساژهای ریلکسیشن و درمانی, خدمات مشاوره, خدمات IT (فن آوری اطلاعات), و خدمات مخصوص دانشجویان بین المللی و دانشجوی واحد آموزشی.

 

RMIT University

آر ام آی تی یک دانشگاه جهانی تکنولوژی است که مرکز آن در ملبورن واقع شده است و بر خلق دانش جهت براورده کردن نیازهای صنعت و اجتماع تمرکز دارد. آر ام آی تی یکی از موسسه های آموزشی اصلی در استرالیا است که به ایجاد اغلب تحصیلات مربوط به استخدام در استرالیا می پردازد. با داشتن بیش از 60000 دانشجو در پردیس های آر ام آی تی در ملبورن, ویکتوریا و ویتنام, آن لاین, و مراکز آموزش از راه دور و موسسه های شریک در سرتاسر دنیا.

 

Monash University

دانشگاه موناش در سال1958 تاسیس شد. این دانشگاه 8 پردیس دارد و بیش از 58000 دانشجو در آن مشغول تحصیل هستند. این دانشگاه تلاش می کند تا با توسعه دانش و خلاقیت های پرورشی وضعیت بشر  را اصلاح کند. دانشگاه تحقیقات و آموزش جامعی را برای دستیابی به عدل اجتماعی, حقوق بشر و محیطی قابل تحمل انجام داده است. از خصوصیات این دانشگاه تقویت ارزش های ما نظیر برتری, تنوع, ابتکار و خلاقیت, تمرکز بین المللی, عدالت, یکپارچگی, اشتغال و اتکال به نفس می باشد.

 

 

Curtin University

از خصوصیات این دانشگاه تقویت ارزش های ما نظیر برتری, تنوع, ابتکار و خلاقیت, تمرکز بین المللی, عدالت, یکپارچگی, اشتغال و اتکال به نفس می باشد. این دانشگاه در سال 1966 تاسیس شد و اکنون 7 پردیس در استرالیای غربی با بیش از 40000 دانشجو و بیش از 60 باشگاه دارد  که در اتحادیه کورتین به ثبت رسیده اند و و شامل باشگاه های تحصیلی, بین المللی, موضوعی, اجتماعی, علایق خاص, ورزشی و مذهبی می باشد.

 

 

Queensland University of Technology

دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند به نسبت سایر دانشگاه ها رشته های بیشتری در مقطع کارشناسی دارد که قابلیت انتخاب ترکیبی از رشته های تحصیلی با شرکت در مقاطع و برنامه های جایگزین با دانشگاه های خارجی را دارد و به عنوان دانشگاهی برای دنیای واقعی معروف شده است. این دانشگاه 4 پردیس دارد و یکی از بزرگترین دانشگاه های استرالیا است با تاریخی که به موسسه های فنی و دانشگاه تربیت معلم در کوئینزلند بر می گردد که در سال 1849 تاسیس شد.

 

 

La Trobe University

با هدف آموزش, یادگیری و پژوهش که برای غنی سازی دنیا با تاریخچه ابتکار آموزشی طراحی شد. این دانشگاه نقشی عمده در آموزش عالی دارد و در سال 1967 تاسیس شد. دانشگاه لا تروب اصلی سومین دانشگاهی بود که در ویکتوریا تاسیس شد. این دانشگاه اکنون 7 پردیس و بیش از 22000 دانشجو دارد. دانشگاه لا تروب می کوشد تا به شناخت وسیعی در انتقال مسئولیت های اجتماعی شامل آموزش و پژوهش اساسی و فراگیر مربوطه دست یابد.

 

 

Federation University Australia,ballarat

دانشگاه بالارات تنها دانشگاه منطقه ای و چند بخشی استرالیا است. دانشگاه 6 پردیس و بیش از 25000 دانشجو دارد. این دانشگاه بیش از 137 سال سابقه در ارائه تحصیلات سه ساله سنتی دارد. این دانشگاه رشته های مختلف تحصیلی و آموزشی و دوره های کارآموزی دارد و مدارک کارشناسی, کارشناسی ارشد و گواهی های کارآموزی را اعطا می نماید. دانشجویان بین المللی این دانشگاه از بیش از 30 کشور مختلف برای شرکت در قلمرو متنوع TAFE و برنامه های آموزش عالی حضور یافته اند. 

Central Queensland University

دانشگاه مرکزی کوئینزلند  برترین  دانشگاه در امر پژوهش و ابتکار است با تاکیدی خاص بر روی موضوعاتی که منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد. سی کیو یو یکی از پویاترین دانشگاه های استرالیا با تنوع فرهنگی غنی می باشد. دانشجویان ما با کسب مدارک تحصیلی از فرصت های شغلی زیادی بهره مند می شوند. روزانه 24000 دانشجو با رده های سنی, نژاد و مذاهب متفاوت با پیروی از شعار یادگیری همیشگی ما در زندگی, در سی کیو یو به موفقیت دست می یابند.

 

 

University of Southern Queensland

این موسسه در سال 1967افتتاح شد و از آن زمان تغییرات زیادی در آن ایجاد شده است نظیر ایجاد دوره های پژوهشی و کارشناسی ارشد, گسترش فعالیت های بین المللی و توسعه آن به عنوان یک موسسه چند پردیسی, با این حال ارزش های تاسیس خود را با بها دادن به دانشجویان حفظ کرده است. یو اس کیو در سال 2004 به دریافت جایزه بهترین دانشگاه در پیشرفت رسمی نائل شد. هدف عمده دانشگاه کوئینزلند جنوبی (یو اس کیو) گسترش, تقویت و خدمت به جوامع جهانی و منطقه ای است.

 

 

 University of Adelaide

دانشگاه آدلاید دانشگاهی عمومی واقع در شهر آدلاید، جنوب استرالیا است. این دانشگاه در سال ۱۸۷۴ تاسیس شد و سومین دانشگاه استرالیا از نظر قدمت است. پنج نفر از برندگان جایزه نوبل در این دانشگاه حضور داشتند. این دانشگاه عضو ’’گروه هشت’’ و ’’دانشگاه های سندستون’’ نیز میباشد. محوطه اصلی دانشگاه در مرکز شهر آدلاید و در نزدیکی موزه‌های استرالیایی قرار دارد. دانشگاه آدلاید ۴ پردیس هم در خارج از ایالت دارد.
در رتبه بندی سال ۲۰۱۱ دانشگاه ها (QS) دانشگاه آدلاید در رتبه ۹۲ قرار دارد که هشتمین دانشگاه برتر استرالیاست. در رتبه بندی سال ۲۰۱۰ این موسسه، دانشگاه آدلاید استرالیا در رتبه ۱۰۳، و در سال ۲۰۰۹ در رتبه ۸۱ قرار داشت.

 

 

University of New South Wales

دانشگاه نیو ساوث ولز در اطراف شهر سیدنی قرار دارد و از بهترین دانشگاههای استرالیاست  .دانشگاه نیو ساوت ولز یکی از دانشگاه های پیشرو استرالیا است. این دانشگاه در سال 1949 تاسیس شد، و اکنون یکی از 50 دانشگاه برتر جهان است.
UNSWعضو موسس گروه هشت دانشگاه مطرح استرالیا، ائتلاف دانشگاه های برتر تحقیقاتی استرالیا ، و شبکه معتبر بین المللی Universitas 21 است. این دانشگاه با داشتن بیش از 50هزار دانشجو از 120 کشور جهان، یکی از دانشگاههای بین المللی استرالیا محسوب می شود.
پردیس اصلی دانشگاه UNSW به مساحت 38 هکتار در کنزینگتون، به فاصله هفت کیلومتری از مرکز سیدنی واقع شده است. سایر پردیس های اصلی این دانشگاه عبارتند از دانشکده هنرهای زیبا در حومه شهر سیدنی در پرینگتون و آکادمی نیروی دفاع استرالیا در کانبرا.
دانشگاه بیش از 300 رشته تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی و 600 رشته برای دانشجویان کارشناسی ارشد ارائه می دهد.علاوه بر این بیش از 100 پروژه تحقیق در دست اجرا است و این در حالی است که دانشگاه، یکی از 15 دانشگاهی است که به عضویت "تعاونی مراکز تحقیقاتی" در آمده است.برخی مراکز تحقیقاتی دانشگاه،مراکز تحقیقاتی ملی هستند از جمله: مرکز ملی تحقیقاتی اپیدمولوژی اچ.آی.وی،مرکز تحقیقات سرطانی و مرکز تحقیقات مغز و اعصاب. مرکز تحقیقاتی سرطان در واقع بزرگترین مرکز سرطان شناسی در نیمکره جنوبی است.
در میان رده بندی های داخلی و خارجی دانشگاه نیو سوث ویلز رده های بالایی را به خود اختصاص می دهد.آمار کامل رده بندی ها در اینجا شرح داده شده است:

کسب رتبه 47 جهانی در رده بندی تایمز سال 2009. بهتر است بدانید این رده بندی ها بر اساس 6 عامل تعیین می شوند:برآورد کاری و آکادمیکی،نسبت تعداد کارمندان به دانشجویان،میزان تحقیقات و نسبت تعداد دانشجویان خارجی به تعداد کارمندان.
:    برنامه MBA دانشگاه در رده بندی تایمز همان سال،رتبه 32  جهانی و  در استرالیا به عنوان بهترین برنامه MBA شناخته شد .بهتر است بدانید برای دهمین سال پی در پی است که MBA تا زیر رتبه صدم جهانی  قرار می گیرد.
:    کسب رتبه اول برنامه حسابداری در میان 1807 دانشگاه و مراکز آکادمیکی ذکر شده در مجله جهانی حسابداری سال 2007.
:    کسب رتبه اول در برنامه های حقوق،اقتصاد،علوم پایه و مهندسی و معماری در استرالیا.
:    کسب رتبه A1 در جامعه شناسی،هنر و آموزش و پرورش در استرالیا و رتبه A2 در علوم بهداشت.
:    دریافت 5 ستاره در میان رده بندی های" بهترین دانشگاه های 2010 ". امتیاز ها بر اساس این فاکتور ها تعیین می شوند: میزان تحقیقات،نسبت تعداد دانشجو به کارمند،صلاحیت کارمندان،تنوع فرهنگی،حقوق کاری اولیه دانشجویان فارغ التحصیل،صلاحیت کاری دانشجویان فارغ التحصیل.
دانشکده های زیر در دانشگاه نیو سات ویلز فعالیت می کنند:
   دانشکده علوم اجتماعی
   آکادمی نیروی دفاعی استرالیا
   دانشکده بازرگانی استرالیا
   دانشکده هنرهای زیبا
   دانشکده مهندسی
   دانشکده حقوق
   دانشکده پزشکی
   دانشکده علوم پایه
   دانشکده ساخت محیط طبیعی


درمرکز دانشگاهی کنزینکتن دانشگاه نیو سات ویلز،7 مرکز اقامتی در محیط دانشگاه و یک خوابگاه دانشجوئی نزدیک مکان دانشگاه وجود دارند. خوابگاهها اتاقهای یک تخته با سرویسهای بهداشتی مشترک را با امکانات غذا و خواب فراهم می آورند.

 

 

James Cook University

دانشگاه جیمز کوک واقع در شهر تانزویل در کوئینزلند، در سال ۱۹۷۰ تاسیس شد. جیمز کوک دومین دانشگاه قدیمی کویینزلند و اولین دانشگاه کویینزلند شمالی می‌باشد. در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰۰ دانشجو، حدود ۴۵۰۰ دانشجوی خارجی و ۴۳۳۷ کارمند دارد.
فضای اطراف دانشگاه اکوسیستم بسیار جالبی دارد. جنگل‌های بارانی و گرمسیری و حضور صخره‌های جلبکی معروف استرالیا کافی است که یک محیط منحصربه‌فرد را ایجاد و دانشجویان را از سراسر دنیا به خود جذب کند. به طور کلی مناطق کویینزلند شمالی، با طبیعت دیگر قسمت‌های استرالیا و حتی قسمت‌های دیگر جهان متفاوت است. «صخره‌های جلبکی» و «جنگل‌های بارانی» کویینزلند، به عنوان دو میراث ارزشمند طبیعی در جهان ثبت شده‌اند.
دانشگاه ۳ کمپس اصلی در شمال کویینزلند و یک کمپس در سنگاپور دارد. کمپس داگلاس یا تانزویل، کمپس اصلی جیمز کوک است که در حومه شهرک داگلاس در شمال کویینزلند قرار دارد. کمپس ۳۸۶ هکتار مساحت دارد. تانزویل در شمال کویینزلند سالانه میلیون‌ها نفر توریست را به خود جذب می‌کند.
جیمزکوک بیش از ۲۰ موسسه تحقیقاتی معتبر دارد و هفتمین عضو دانشگاه‌های تحقیقاتی استرالیا می‌باشد. مهمترین زمینه‌های تحقیقاتی دانشگاه عبارتند از: علوم دریایی تنوع زیستی اکولوژی و محیط زیست نواحی گرمسیری، گرم شدن کره زمین، توریسم، پزشکی در نواحی گرمسیری، بهداشت عمومی و خدمات عمومی. جیمز کوک علاوه بر مراکز تحقیقاتی، ۵ ایستگاه تحقیقاتی نیز در نواحی کویینزلند شمالی دارد. نام آنها در زیر فهرست شده‌است:
ایستگاه تحقیقاتی جزایر اورفیوس ایستگاه تحقیقاتی فچر ویو ایستگاه تحقیقاتی کراما ایستگاه تحقیقاتی جنگل‌های پالوما ایستگاه تحقیقاتی کانوپی کرن استرالیا
به طور کلی جیمز کوک شهرت خود از رشته‌های پزشکی، علوم آبی، ژنتیک، مهندسی و توریسم دارد. جیمزکوک یکی از بهترین دانشگاه‌های کویینزلند به شمار می‌آید و در سطح ملی استرالیا در رتبه ۱۷ قرار می‌گیرد. در رده بندی شانگهای ۲۰۰۸ نیز در میان ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت.
دانشکده ها
    دانشکده هنر، آموزش و پرورش و علوم اجتماعی:
    کالج آنتروپولوژی، باستان شناسی و علوم اجتماعی
    کالج جامعه شناسی
    کالج روانشناسی
    کالج مطالعات زنان و رفاه عمومی
    کالج آموزش و پرورش
    کالج خبرنگاری
    کالج مطالعات بومی استرالیا
    دانشکده حقوق، تجارت و هنرهای تجسمی:
    کالج حقوق
    کالج هنرهای تجسمی
    کالج تجارت
    دانشکده پزشکی، بهداشت و علوم ملکولی:
    کالج پزشکی نواحی گرمسیری
    کالج بهداشت منطقه ایی
    کالج پزشکی و دندانپزشکی
    کالج پرستاری، مامایی و تغذیه
    کالج داروسازی و علوم ملکولی
    کالج فیزیوتراپی و علوم توانبخشی
    کالج تربیت بدنی و علوم ورزشی
    کالج دامپزشکی و علوم بیومدیکال
    دانشکده علوم و مهندسی:
    کالج علوم زمین و محیط زیست
    کالج مهندسی و فیزیک
    کالج زیست مناطق گرمسیری و زیست شناسی


 ویزای 18 ماهه

در راستای گرفتن ویزای 18 ماهه کار برای دانشجویان مهندسی محصل در دانشگاه های مالزی کشور استرالیا لیست جدیدی از دانشگاه ها را نیز به این مجموعه اضافه کرده است.

Malaysia

    Universiti Teknologi Malaysia
    Universiti Sains Malaysia
    Universiti Kebangsaan Malaysia
    Universiti Malaya
    Universiti Malaysia Sarawak
    Universiti Putra Malaysia
    Institut Teknologi Tun Hussein Onn
    Kolej Universiti Teknologi Tun Hussein Onn
    Universiti Teknologi Tun Hussein Onn Malaysia
    Universiti Teknologi Mara
    Universiti Multimedia
    Adademi Tentera Malaysia
    International Islamic University Malaysia
    Universiti Teknologi Petronas
    Universiti Tenaga Nasional
    Kolej Bandar Utama
    Universiti Malaysia Sabah
    Universiti Industri Selangor
    Universiti Teknikal Malaysia Melaka
    Universiti Malaysia Pahang
    Kolej Teknologi Ikram
    Kuala Lumpur Infrastructure University College (KLIUC)
    Kolej Uniti (Negeri Sembilan_
    Prime College
    University of Nottingham (Malaysia Campus)
    Universiti Malaysia Perlis
    Terengganu Advanced Technical Institute
    Universiti Tunku Abdul Rahman, Petaling Jaya
    University College Sedaya Internationa (UCSI)


مشاوره رایگان