× franchisor.ir

با توجه به توسعه روزافزون صنایع در کشور برزیل، دولت طرح هایی را نیز برای تربیت نیروهای متخصص در زمینه های مختلف اجرا نموده است. از جمله این طرح، گسترش دانشگاهها، اعطای بودجه مناسب به دانشگاه ها و پرداخت بورسیه تحصیلی به دانشجویان می باشد. در حال حاضر برزیل در صدر باکیفیت ترین دانشگاههای آمریکای جنوبی قرار گرفته است.
در سال های اخیر، با توجه به عدم استقبال مناسب دانشجویان برزیلی، برخی رشته ها خصوصاً رشته های فنی دانشگاههای برزیل اقدام به جذب دانشجویان خارجی نموده اند.

در کشور برزیل سه نوع دانشگاه وجود دارد. دانشگاههای فدرال که بودجه آن ها از طریق دولت مرکزی تأمین میشود. این دانشگاهها معتبرترین دانشگاهها از نظر مردم و شرکتهای برزیلی است.
نوع دوم، دانشگاههای ایالتی هستند که بودجه آن از طریق دولت ایالتی تأمین میشود و نوع سوم دانشگاههای خصوصی می باشند. تحصیل در دانشگاههای فدرال و ایالتی کاملاً رایگان بوده و در دانشگاههای خصوصی، شهریه برحسب دانشگاه، رشته و شهر متفاوت است.

 

 

تحصیل در مقطع لیسانس کشور برزیل

طول دوره لیسانس در برزیل ۴ سال می باشد. افراد برای ورود به دانشگاههای برزیل در مقطع کارشناسی، نیازمند مدارک قبلی آموزشی فرد می باشند.
برای ورود به دانشگاههای کشور برزیل نیازمند مدرک زبان انگلیسی می باشید. افراد با داشتن مدرک زبان انگلیسی می توانند برای این مقطع اقدام نمایند. دوره های کارشناسی در این کشور به زبان پرتغالی می باشد که افراد پس از ورود به کشور، امکان شرکت در دوره های زبان پرتغالی را دارا می باشند.
پذیرش در این مقطع در برخی از دانشگاهها با برگزاری آزمون و در برخی دیگر از طریق بررسی شرایط متقاضی توسط گروه مورد بررسی قرار می گیرد.
دانشجویان مقطع کارشناسی در کشور برزیل، حق کار دانشجویی بمدت ۱۰ ساعت در هفته را دارا می باشند و با توجه به این کار می توانند برخی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. هزینه های زندگی در کشور برزیل برای دانشجویان، حدود ۱۰،۰۰۰ دلار در سال می-باشد که شامل هزینه اجاره مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو مستلزم به پرداخت آنها ر زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور برزیل می باشد.

 

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور برزیل

طول این دوره ۲ سال است و دانشجو علاوه بر گذراندن دروس مربوطه باید پروژه تحقیقاتی خود را نیز ارائه دهد.
امتحانات ورودی کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی می باشد و متقاضیان باید مدرک زبان IELTS یا TOEFL را داشته باشند.

کشور برزیل تنها کشور دنیا می باشد که در مقطع کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها به افراد بورس می دهد. با توجه به این نکته، برزیل انتخاب مناسبی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. کشور برزیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد (Master) بورسیه ای را معرفی کرده است که افراد با داشتن شرایط مناسب می توانند برای این بورسیه اقدام نمایند. بطور معمول حدود ۴۵۰ تا ۷۰۰ دلار بصورت ماهیانه به دانشجویان پرداخت می شود که با توجه به هزینه های زندگی و تحصیل در کشور برزیل براحتی امکان زندگی و تحصیل کرد.
دروس به دو زبان انگلیسی و پرتغالی ارائه می شود. ولی افراد می توانند در کلاس هایی که به زبان پرتغالی می باشند، شرکت کنند. کتاب ها و امتحانات به زبان انگلیسی می باشد و در دوره کارشناسی ارشد، آموزش زبان پرتغالی جزو واحدهای درسی افراد می باشد.

 

 

تحصیل در مقطع دکترا کشور برزیل

پذیرش در این مقطع نیازمند ارائه رزومه قوی در زمینه کاری مربوط و یافتن پوزیشن در دانشگاه می باشد. در برخی موارد ارائه پروپوزال تحقیقاتی نیز مورد نیاز است. طول این دوره براساس رشته می تواند ۳، ۴ یا ۵ سال باشد و دانشجو باید پروژه خود را به همراه مقالات مربوطه ارائه دهد.

علاقه مندان به شرکت در دوره های PHD کشور برزیل می توانند برای بورس شدن در این کشور اقدام نمایند. در حال حاضر کشور برزیل فرصت های زیادی را برای بورسیه اعلام کرده است. به دانشجویان دکتری حدود ۱۰۰۰ دلار بصورت ماهانه بعنوان حقوق پرداخت شود.
کلیه دروس در دانشگاه های برزیل به زبان پرتغالی می باشد. در برخی موارد بر حسب درخواست دانشجویان و یا استاد، دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود. برخی دانشگاههای برزیل در هنگام پذیرش مخصوصاً در مقطع دکتری تقاضای مدرک زبان انگلیسی معمولاً معادل ۶ آیلتس کافی است، می کنند. برخی از دانشگاه ها یک مصاحبه از طریق اینترنت خواهند داشت. ارائه هیچگونه مدرکی جهت زبان پرتغالی مورد نیاز نیست ولی در برخی موارد در حین مصاحبه در این مورد سؤال خواهد شد.
پس از پذیرش دانشجو، کلاس های آموزش زبان پرتغالی از سطح مبتدی تا پیشرفته برای دانشجویان خارجی برگزار خواهد شد. در مجموع مدرک زبان جهت اخذ پذیرش چندان مشکل مهمی به شمار نمی آید.
سیستم نمره دهی کشور برزیل از ۱۰۰ نمره می باشد، بصورتی که نمره A عالی و بین ۹۰ تا ۱۰۰ می باشد و نمره مردود E می باشد که زیر ۶۰ است.

 

 

دانشگاه های برزیل

 

Federal University of Rio de Janeiro

دانشگاه ريودوژانيرو يكي از برترين دانشگاه برزيل در رده‌بندي جهاني در 7 سپتامبر 1920 افتتاح شد البته پيش از آن، مدرسه پزشكي و قانون‌گذاري محسوب مي‌شد.

اين دانشگاه با سه محوطه مجزا، محيط منحصر به فردي دارد. اولين فضاي اين دانشگاه كه قديمي‌ترين ساختمان آن محسوب مي‌شود، محل تشكيل كلاس‌هاي عمده اين دانشگاه است. دو مركز ديگر كه با فاصله نزديك در كنار هم قرار دارند نيز به صورت اختصاصي موسيقي، حقوق و علوم سياسي تدريس مي‌كنند. ظرفيت كلاس‌هاي اين دانشگاه از 30 نفر تا 200 نفر است كه فقط در چند رشته خاص به حدنصاب مي‌رسد.
سمبل اين دانشگاه الهه مينروا (Minerva) است كه الهه خرد و دانش است. در همين راستا مجسمه الهه مينروا در حوالي اين دانشگاه نصب شده است.
دانشگاه «ريودوژانيرو» همواره در نيم قرن اخير از دانشگاه‌هاي با ثبات و برتر برزيل و جهان بوده است. در آخرين رده‌بندي برترين دانشگاه‌هاي جهان در سال 2011 اين دانشگاه با رتبه 381 سومين دانشگاه برتر برزيل بوده است. اين دانشگاه كه از دانشگاه‌هاي ملي برزيل است همواره هدف اول دانشجويان بوده است و اكنون اين دانشگاه 47.953 دانشجو دارد و نكته جالب اين است كه مسوولين اداري و كاركنان اين دانشگاه 8.491 نفر هستند.

 

 

 

 Universidade Federal de Minas Gerais

دانشگاه فدرال میناس گرایس (Universidade Federal de Minas Gerais یا UFMG) ،دانشگاه فدرال واقع در بلو هوریزونته، ایالتمیناس گرایس، برزیل است. دانش آموزان از راه آزمون سالانه به نام (Vestibular) "ورودی" پذیرفته می شوند.
UFMG یکی از پنج دانشگاه بزرگ برزیل است، و بزرگترین دانشگاه فدرال آن کشور به حساب می آید. این دانشگاه ٧٥ درجه درسی کارشناسی رائه می دهد، از جمله درجه پزشکی، حقوق و اقتصاد، درجه مهندسی و علم و هنر. همچنین این دانشگاه ٥٧ برنامه دکترا، ٦٦ برنامه کارشناسی ارشد، ٧٩ برنامه فوق دیپلم و ٣٨ برنامه کارورزی پزشکی ارائه می دهد. UFMG دارای ٤٩،٢٥٤ دانش آ موز است.

 

 

Pontifícia Universidade Católica de Minas Gerais

دانشگاه کاتولیک پونتیفیکال میناس گرایس یک دانشگاه کاتولیک خصوصی و غیرانتفاعی در شهر بلوهوریزونته در ایالت میناس گرایس برزیل است. در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ این دانشگاه به عنوان بهترین دانشگاه خصوصی برزیل برگزیده شد. این دانشگاه زیر حمایت اسقف اعظم بلوهوریزونته قرار دارد.
این موسسه عالی دارای بیش از ۱۰۰ دستگاه ساختمان، از جمله کتابخانه‌های گوناگون، آزمایشگاه ها، موزه، یک کانال تلویزیونی، مراکز مولتی مدیا، تئاتر، بیمارستان دامپزشکی، درمانگاه روان درمانی و غیره است. این دانشگاه از وزارت آموزش برزیل نمره ۴ را کسب کرده است که نشانگر فعالیت‌های آموزشی سطح بالاست. بالاترین نمره ۵ است که تقریبا تنها به دانشگاه‌های دولتی داده می‌شود. در سال ۲۰۰۳ این دانشگاه به نخستین دانشگاه مجهز به آزمایشگاه پژوهش‌های اقلیمی تبدیل شد.
هدف این مرکز پیش بینی سه روزه آب و هوا در ۸۵۳ شهرستان ایالت میناس گرایس است. وظائف دیگر آن عبارتند از هشدار درباره طوفان‌های شدید و پیشگویی آب و هوا از نقطه نظر کشاورزی، صنعت و گردشگری است.
به جز مرکز اداری در ناحیه کوراسائو اوکاریستیکو در بلوهوریزونته, این دانشگاه در نواحی باریرو و سائو گابریل و در شهرهای آرکوس,بتیم,کونتاگم و چند شهر دیگر نیز دارای پردیس است.

 

 

 

Universidade Estadual de Feira de Santana

دانشگاه ایالتی فیرا د سانتانا (به پرتغالی: Universidade Estadual de Feira de Santana - UEFS) دانشگاهی در شهر فیرا د سانتانای و  ایالت باهیای کشور برزیل است که در ۳۱ مه ۱۹۷۶ بنیان نهاده شد. این دانشگاه در زمینه علوم اجتماعی، طبیعی، فنی، هنر و ادبیات دانشجو می‌پذیرد.

 

 


Universidade Federal do Recôncavo da Bahia

دانشگاه فدرال رکونکاو دا باهیا یک دانشگاه برزیلی است که پردیس اصلی آن کروز داس آلاماس باهیا قرار دارد. این دانشگاه همچنین دارای یک پردیس در آمارگوس،سن آنتونیو می باشد.
دانشگاه توسط قانون ۱۱٫۱۵۱ در سال ۲۰۰۵ ایجاد شد.در سال ۲۰۱۱ یک پردیس جدید در شهر فیرا د سانتانا تاسیس شد که در سال 2013 شروع به کار کرد.

 

 

 

Federal University of Bahia

دانشگاه فدرال باهیا UFBA یک دانشگاه عمومی است که در شهر سالوادور برزیل قرار دارد. این دانشگاه بزگترین مرکز آموزشی ایالت باهیا است. این دانشگاه شهریه ندارد و در ۸ آوریل ۱۹۴۶ افتتاح شده است. تعداد ۲۷٬۵۴۹ دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

 

 

 

مشاوره رایگان