× franchisor.ir

 اعتبار دانشگاههای چین

اکثرمتقاضیان در مورد اعتبار دانشگاههای چین سؤالهایی دارند، آنها کیفیت آموزش در چین را مثل کالاهای نوع سوم که به کشور ما صادر می شود قلمدادمی کنند  در حالی که چین به لحاظ آموزش جزء ۵ کشور اول جهان است.
مساله دیگر در باره دانشگاههای هر کشور نظام ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور وزارت علوم است. چرا که اگر در دانشگاهی تحصیل نمایید که مورد تایید نباشد مدارک شما بعد از بازگشت به ایران مورد ارزشیابی وزارت علوم قرار نخواهد گرفت.


موسسات معتبر شامل :

الف) گروه یک  ب) گروه دو   ج) گروه سه
د) مدارک صادره از مراکز آموزش عالی مورد تائید وزارت عالی و فرهنگ کشور چین نیز بر اساس ضوابط و مقررات قابل بررسی است.


۱- تمامی مراکز و موسسات علمی و تحقیقاتی که زیر نظر آکادمی علوم چین در هر زمینه ای فعالیت می نمایند، برای پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی که بعضاً تحصیلات تکمیلی می باشند، مورد تایید و قابل ارزشیابی می باشند.
۲- تمامی موسسات و کالج های زبان وابسته به دانشگاه های معتبر و مورد تایید چین، مورد تایید بوده و مدارک صادره از آنها قابل بررسی و ارزشیابی است.

توضیح:
منظور از موسسات معتبر گروه یک ، گروه دو ، گروه سه همان دسته بندی وزارت علوم می باشد .

و نهایتا اعتبار دانشگاههای چین رو در سایت رنکینگ جهانی نسبت به همدیگر می توانید ملاحظه نمایید .

البته تا به حال وزارت بهداشت اطلاعاتی در باره تایید و عدم تایید دانشگاههای چین عنوان نکرده است.

توجه مهم : برای ادامه تحصیل در رشته هایی که تخصص و فوق تخصص آن در ایران موجود نمی باشد مانندکایرو پراکتیک، طب سوزنی و طب یونانی و غیره دانشجو ابتدا باید با ارائه کاتالوگ کامل از طول دروره و واحدهای درسی رشته مورد نظر از صحت قابل ارزشیابی بودن رشته فوق اطلاع حاصل نموده و بعد از ان اقدام به پذیرش تحصیلی نماید.

 


معرفی 5 دانشگاه برتر چین


Peking University

مکان: پکن
دانشگاه پکن که در سال 1898 تاسیس گردیده است اولین دانشگاه ملی در تاریخ نوین چین می باشد. این دانشگاه از 31 دانشکده و 14 بخش تشکیل شده است و 101 رشته در مقطع لیسانس، 224 رشته در مقطع فوق لیسانس و 202 رشته در مقطع دکترا دارد. در سال 2004، در حدود 4000 دانشجوی بین المللی از 80 کشور در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده اند.
رشته های تحصیلی در این دانشگاه به شرح زیر است:
مقطع لیسانس
علوم ریاضی؛ فیزیک؛ علوم و تکنولوژی کامپیوتر؛ شیمی؛ علوم زمینی و فضائی؛ علوم محیط زیست؛ روانشناسی؛ روزنامه نگاری و ارتباطات؛ زبان و ادبیات چینی؛ تاریخ؛ باستان شناسی و مدیریت موزه؛ فلسفه؛ مطالعات بین الملل؛ اقتصاد؛ مدیریت؛ حقوق ؛ مدیریت اطلاعات ؛ جامعه شناسی؛ دولت؛ زبان و ادبیات انگلیسی؛ زبانهای خارجی؛ مارکسیسم؛ هنر؛ مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتر؛ تحقیقات اقتصادی؛ مطالعات پیشرفته میان رشته ای؛ علوم و مهندسی محیط زیست؛ علوم بهداشتی؛ ارتباطات بین الملل
مقطع فوق لیسانس
علوم ریاضی؛ فیزیک؛ شیمی؛ علوم زمینی و فضائی؛ روانشناسی؛ نرم افزار و میکرو الکترونیک؛ روزنامه نگاری و ارتباطات؛ زبان و ادبیات چینی؛ تاریخ؛ باستان شناسی و مدیریت موزه؛ فلسفه؛ مطالعات بین الملل؛ اقتصاد؛ مدیریت؛ حقوق؛ مدیریت اطلاعات؛ جامعه شناسی؛ دولت؛ زبان و ادبیات انگلیسی؛ زبانهای خارجی؛ مارکسیسم؛ هنر؛ مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتر؛ تحقیقات اقتصادی؛ تحقیقات جمعیت شناسی؛ مطالعات پیشرفته میان رشته ای؛ علوم و مهندسی محیط زیست؛ داروشناسی ملکولی
رشته های فوق به زبان چینی ارائه می گردند و دانشجویان، در صورت اخذ پذیرش از سوی دانشگاه، تا 2 ترم به یادگیری زبان چینی خواهند پرداخت. برخی از رشته های پزشکی، در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شوند.
شهریه سالیانه دانشگاه پکن برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر است: (سال تحصیلی 2010)
مقطع لیسانس
رشته های علوم انسانی       26000 یوان (3800 دلار آمریکا) نرخ برابری : 1 دلار آمریکا = 6.8 یوان
رشته های فنی                   30000 یوان (4400 دلار آمریکا)
مقطع فوق لیسانس
رشته های علوم انسانی       29000 یوان (4200 دلار آمریکا)
رشته های فنی                   33000 یوان (4800 دلار آمریکا)
مقطع دکترا
رشته های علوم انسانی       32000 یوان (4700 دلار آمریکا)
رشته های فنی                   40000 یوان (5900 دلار آمریکا)

 

 

 

Tsinghua University

مکان: پکن
این دانشگاه که در سال 1911 تاسیس گردیده است. 35 رشته تحصیلی در مقطع لیسانس ، 84 رشته در مقطع فوق لیسانس و 64 رشته را در مقطع دکترا دارد. 10 رشته تحصیلی نیز در مقطع فوق لیسانس، به زبان انگلیسی تدریس میگردند.
رشته های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا که در این دانشگاه تدریس می گردند به شرح زیر است:
معماری؛ مهندسی عمران؛ مهندسی هیدرولیک؛ علوم و مهندسی محیط زیست؛ مهندسی مکانیک؛ ابزار دقیق؛ مهندسی اتومبیل؛ مهندسی صنایع؛ مهندسی الکتریک؛ مهندسی الکترونیک؛ علوم و تکنولوژی کامپیوتر؛ اتوماسیون؛ میکرو الکترونیک و نانو الکترونیک؛ فضانوردی؛ مهندسی شیمی؛ علوم ریاضی؛ فیزیک؛ شیمی؛ علوم بیولوژی و بیوتکنولوژی؛ مدیریت عمومی؛ علوم اجتماعی و انسانی؛ حقوق؛ روزنامه نگاری و ارتباطات؛ مارکسیسم؛ تکنولوژی هسته ای و انرژی نوین؛ طب؛ مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
شهریه سالیانه این دانشگاه برای دانشجویان خارجی، به قرار زیر است:(سال تحصیلی 2010)
رشته های تدریس شده به زبان چینی
علوم و مهندسی
40000 یوان (مقطع دکترا)                   
33000 یوان (مقطع فوق لیسانس)                   
مدیریت عمومی و اقتصاد
40000 یوان (مقطع دکترا)                   
30000 یوان (مقطع فوق لیسانس)                   
حقوق، روزنامه نگاری
32000 یوان (مقطع دکترا)                    
28000 یوان (مقطع فوق لیسانس)                    
علوم انسانی
32000 یوان ( مقطع دکترا)                    
28000 یوان ( مقطع فوق لیسانس)                    
هنر
50000 یوان (مقطع دکترا)                    
45000 یوان (مقطع فوق لیسانس)                    
ام.بی.اِی
69000 یوان (مقطع دکترا)                   

 

 

 

Fudan University

مکان: شانگهای
دانشگاه فو دان، در سال 1905 تاسیس گردید و از سال 1950، پذیرش دانشجویان خارجی را آغاز نمود. در حال حاضر در حدود 2800 دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.
رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی در این دانشگاه به شرح زیر است:
زبان و ادبیات چینی؛ تاریخ و فرهنگ چین؛ فلسفه – مطالعات مذهبی؛ اقتصاد چین؛ جامعه شناسی؛ زبان و ادبیات انگلیسی؛ سیاست بین الملل؛ روانشناسی؛ حسابداری؛ بازاریابی؛ ریاضیات کاربردی؛ فیزیک؛ شیمی؛ مهندسی ارتباطات؛ میکرو الکترونیک؛ پزشکی
شهریه سالیانه دانشگاه فو دان، برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر است: (سال تحصیلی 2010)
مقطع کارشناسی
رشته های علوم انسانی           23000 یوان
رشته های فنی                        28000 یوان
  رشته های پزشکی و هنر         42000 یوان
 مقطع کارشناسی ارشد  
رشته های علوم انسانی          28000 یوان
رشته های فنی                       30000 یوان
رشته های پزشکی و هنر          48000 یوان
مقطع دکترا
رشته های علوم انسانی          30000 یوان
رشته های فنی                       37000 یوان
رشته های پزشکی و هنر          54000 یوان

 

 

 

 

Nanjing University

مکان: نان جین
دانشگاه نان جین یکی از دانشگاه های جامع چین است که زیر نظر مستقیم وزارت آموزش این کشور، قرار دارد. این دانشگاه در سال1902 تاسیس شده است.
انستیتوی دانشجویان خارجی آن، در سال 1955 تشکیل گردید و تا کنون بیش از 18000 دانشجوی فارغ التحصیل بین المللی از هفتاد کشور جهان داشته است. ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی این دانشگاه در حال حاضر، حدود 1700 نفر است. با مراجعه به سایت این دانشگاه می توانید از برنامه های آموزشی، نحوه پذیرش و شهریه دوره های مختلف آن مطلع شوید.
دوره های بلند مدت آموزش زبان چینی دانشگاه نان جین
این دوره ها به منظور فراگیری زبان چینی توسط دانشجویان خارجی، طراحی شده است. در این دوره ها، از اساتید مجرب استفاده می شود که با تکیه بر روشهای خاص آموزش خواندن، نوشتن و مکالمه زبان چینی، دانشجویان را در کلاس های مختلفی، بر حسب سطح آگاهی آنها از زبان چینی، قرار داده و آنان را در فراگیری سریع این زبان، کمک می کنند.
شهریه دوره های زبان چینی دانشگاه نان جین
دوره شش ماهه:             9500 یوان
دوره یکساله:                 19000 یوان
رشته های تحصیلی در دانشگاه نان جین که پیشنهاد می شوند به قرار زیر می باشند:
زبان چینی
زبان چینی (زبان تخصصی تجاری)
روزنامه نگاری
اقتصاد و تجارت بین الملل
مدیریت تجاری
حقوق

 

 

 

 

Jiao Tong Shanghai University

مکان: شانگهای
دانشگاه جیاو تون شانگهای در سال 1896 تاسیس شده است و مستقیماً تحت نظر وزارت آموزش چین اداره می شود. در طول 100 سال گذشته، این دانشگاه بیش از یکصد هزار نفر افراد نخبه و کارآمد را به تربیت و تحویل جامعه داده است که از میان آنها می توان به آقای جیان زمین، رئیس جمهور اسبق این کشور اشاره نمود.
مدرسه آموزش بین الملل در دانشگاه جیاو تون شانگهای، مسؤول امور پذیرش، ثبت نام و مدیریت دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل در این دانشگاه است. این دانشگاه برای دانشجویان خارجی دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود، آموزش زبان چینی را به صورت فشرده، برگزار می نماید.
دوره های کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه جیاو تون شانگهای
مهندسی طراحی کشتی؛ مهندسی اقیانوس شناسی؛ مهندسی عمران؛ مهندسی مکانیک؛ مهندسی برق؛ مهندسی الکترونیک؛ مهندسی علم مواد؛ علوم طبیعی و بیو تکنولوژی؛ علوم انسانی و اجتماعی؛ روابط بین الملل و روابط عمومی؛ شیمی؛ مدیریت؛ محیط زیست؛ داروشناسی؛ پزشکی؛ حقوق
شهریه دوره های کارشناسی ارشد:
سالیانه: 28900 یوان (4300 دلار آمریکا)
شهریه دوره های دکترا:
سالیانه: 45500 یوان (6700 دلار آمریکا)
پایگاه اینترنتی دانشگاه جیاو تون شانگهای:

 

مراحل تحصیلی‌

در کشور چین تحصیلات ابتدائی از ۶ سالگی به مدت ۵ یا ۶ سال است در این دوره ، دانش آموزان ملزم به گذراندن دروس متنوعی نظیر زبان چینی، ریاضیات و مطالب اخلاقی و ورزش و فعالیت های فوق العاده می باشند.  سپس وارد دوره آموزشی مقطع متوسطه می شوند که ۶ سال به طول می انجامد وب ه دو مقطع آموزش متوسطه و آموزش فنی و حرفه ای تقسیم می گردد. هریک از این دوره ها خود شامل دو مرحله آموزشی سه ساله مقدماتی متوسطه و دوره سه ساله تکمیلی متوسطه می باشند که در قالب دوره های ۴ ساله و ۳ ساله ارائه می گرددند. دانش آموزانی که از مدارس مقدماتی متوسطه فارغ التحصیل می گردند از مجوز ورود به مراکز متوسطه ، فنی و حرفه ای برخوردارند. در این مراکز آموزشی برنامه های آموزشی ۲ تا۴ سال ارائه می گردد.تحصیلات‌ دانشگاهی‌

دانشگاه ها ، دانشکده ها و مؤسسات آموزش عالی به ارائه برنامه های ۴ یا ۵ ساله و هم چنین دوره های تخصصی ۲ تا ۳ سال مبادرت می نمایند. آن دسته از دانشجویان که به اتمام نخستین دوره نایل آیند از مجور حضــــور در دوره‌های بعدی برخوردار می‌گردند. دانشگاه‌های چین به چند دسته تقسیم می گردند برخی از دانشگاه ها مستقیماً تحت نظارت وزارت آموزش عالی قرار داشتند و تعدادی از آنها نیز توسط شهرداری ها و استانداری اداره می گردند. علاوه بر این تعدادی دیگر نیز توسط مراکز محلی شهرها مورد نظارت واقع می گردند. آن دسته از دانش آموزانی که از مراکز آموزش متوسطه فارغ التحصیل شده اند می توانند پس از قبولی در آزمون ورودی به دانشگاه راه یابند. سال تحصیلی در مؤسسات آموزش عالی تمام وقت به دو ترم تقسیم می شود. برخی از دانشگاه ها نیز از سه ترم تحصیلی برخوردار می باشند. ترم اول از اوایل سپتامبر و ترم دوم از اواسط فوریه آغاز می گردد.‌دوره‌های‌ تحصیلی‌

Associate : تا ۳ سال تحصیل بعد از دوره متوسطه
Bachelor : شامل ۴ تا ۵ سال تحصیل در دانشگاه های معتبر بعد از دوره متوسطه
Master : شامل ۲ تا ۳ سال تحصیل به صورت آموزشی و پژوهشی (کار عملی، نوشتن و دفاع از پایان نامه / تز ) در رشته های گوناگون بعد از دوره کارشناسی
Doctor (Ph.D.) : شامل ۳ سال تحصیل همراه با رساله بعد از کارشناسی ارشد

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران 

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 02186084214 _ 02186087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

 

مشاوره رایگان