× franchisor.ir

چنانچه مایل به ادامه تحصیل در کانادا را می باشید، مناسبتر است پیش از عمل نهایی، چند نکته درباره این کشور بدانید. بعضی از دلایلی که تحصیل در کانادا را برای علاقمندان جذاب می کنند، بدین شرح می باشند.

استانداردهای بالا و کنترل کیفیت تحصیلی در کانادا باعث شده است مدارک تحصیلی دریافتی از دانشگاه های این کشور، راه را برای ادامه تحصیل در دانشگاه های بین المللی و نیز یافتن شغل های پردرآمد هموار نماید خیلی از افراد به کانادا لقب اروپای آمریکا را داده اند بدین دلیل که کشوری زیبا با امکانات آمریکا می باشد اما امنیت اروپا را دارد.
مدارک تحصیلی دریافتی از کانادا، در اقصی نقاط جهان معتبر هستند و در سطح مدارک دانشگاهی دریافتی از انگلستان و آمریکا به شمار می آیند.
کیفیت زندگی و تحصیل در کانادا، در زمره بالاترین سطوح بین المللی به شمار می آید، لیکن هزینه زندگی و شهریه دانشگاه های این کشور نسبت به آمریکا و انگلستان کمی پایین تر است و هر سال در حدود 10 تا 12 هزار دلار می رسد. البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که تحصیلات کارشناسی ارشد در انگلستان تنها یک سال به طول می انجامد در حالی که طول تحصیلات کارشناسی ارشد در کانادا، دو سال استلذا بی اغراق میتوان گفت بر خلاف تصور خیلی از اشخاص ، تحصیل در انگلستان ارزان تر از کانادا می باشد.
چنانچه شما ممکن است با فرهنگ دوستانه و باز کانادا آشنایی داشته باشید، شاید این را ندانید که سازمان ملل متحد، به طور مستمر این کشور را به عنوان یکی از بهترین جاهای دنیا برای زندگی بر می گزیند. شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا، از همان آزادی هایی بهره مند می شوید که شامل شهروندان کانادا نیز می شود.
کانادا کشوری است دو زبانه و در زمینه آموزش زبان، از زمره کشورهای پیشرو جهان به حساب می آید. از آنجا که یادگیری زبان های فرانسوی و انگلیسی، بخشی ضروری از آموزش عالی در کاناداست، شما می توانید تسلط خود را به هر یک از این زبان ها ارتقا بخشید.
محیط دانشگاه های کانادا، از تازه ترین فناوری ها و امکانات مدرن بهره مند است. امکانات ورزشی دانشگاه ها، در سطح استانداردهای المپیک است و به راحتی می توان سالن های کنسرت و نمایشگاه های هنری را در این دانشگاه ها یافت.
از آنجا که پژوهش، یکی از بخش های کلیدی تحصیلات عالی در کاناداست، شما از فرصتی مطلوب برخوردارید که از این محیط پژوهشی بیشترین بهره برداری را داشته باشید. در کانادا، دولت و بخش خصوصی از پژوهش حمایت می کنند که زمینه هایی را همچون ارتباطات، دارو، کشاورزی، فناوری کامپیوتر و محیط زیست را در بر می گیرد.
متقاضیان مهاجرت نیز می توانند با بهره مندی از مدارک آموزشی کانادایی و سابقه کار در این کشور، برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.
سالانه آمارهایی گوناگون درباره رتبه بندی علمی دانشگاه ها در کانادا منتشر می شود. از جمله معتبرترین رتبه بندی ها، در نشریه مکلین و با عنوان Maclean's University Rankings است. مقصود از این رتبه بندی ها، اطلاع رسانی به متقاضیان ادامه تحصیل است و معیار این رتبه بندی ها، عواملی است همچون ویژگی های دانش آموختگان، کلاس ها، دانشکده ها، مسائل مالی، کتابخانه و شهرت دانشگاه.
بر پایه رتبه بندی مؤسسه مکلین، در زمینه دانشگاه های جامع که در همه مقاطع دانشجو می پذیرند، دانشگاه دالهوس رتبه اول را دارد و پس از آن، دانشگاه ویکتوریا، دانشگاه واترلو، و دانشگاه نیو برانزویک، رتبه های بعدی را دارند.
در دانشگاه های پزشکی، داشنگاه مکگیل رتبه اول را دارد و دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه تورونتو، رتبه های بعدی را در اختیار دارند.

اخذ پذیرش در دانشگاه های کانادا به شرایط دانشگاه و موقعیت آن بستگی دارد.
به عنوان مثال درخواست پذیرش برای دوره های لیسانس دانشگاه های تورنتو از راه مرکز پذیرش دانشجوی دانشگاه های انتاریو وبرای دوره های بالاتر مستقیماً از طریق دانشگاه کانادا مربوطه انجام می شود.

 
مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها و کالج های تورنتو:

  • فرم درخواست پذیرش:

این فرم برای مقاطع لیسانس در مرکز پذیرش دانشجوی انتاریو و برای مقاطع بالاتر در سایت اینترنتی دانشگاه ها موجود است.

  • آخرین مدرک تحصیلی

علاقمندان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های کانادا می بایست ترجمه رسمی مدرک دیپلم قدیم( یا پیش دانشگاهی) خود وکارنامه چهار سال آخر دبیرستان را پس از ارسال فرم درخواست پذیرش به نشانی دانشگاه مربوطه ارسال نمایند. متقاضیان تحصیل در مقاطع بالاتر ، با مراجعه به دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده اند و پرداخت هزینه ترجمه وپست، درخواست ارسال مدرک تحصیلی و ریز نمرات خود را ارائه می کند ودانشگاه راساً اقدام به ارسال می کند.

  •  مدرک زبان (مهارت در زبان انگلیسی):

امتحان تافل که به دو صورت برگزار می شود:
روش اول، روش سنتی است که روی برگه امتحانی برگزار می شود. (تنها در تاریخ های به خصوصی و کشورهای محدودی این امتحان صورت می گیرد.)
روش دوم ،روش اینترنتی یا IBTمی باشد. در کشورهایی که به صورت اینترنتی نمی توان امتحان داد باید برای روش اول ثبت نام کرد. حداقل نمره مورد نیاز برای امتحان آیلتس (7.0 آکادمیک) می باشد.
· معرفی نامه شخصی درباره سوابق و توانمندی های خود( شبه رزومه)
متقاضی باید طی نامه ای دلایل واهداف خود برای ادامه تحصیل در دانشگاه مذکور و هم چنین توانمندی ها وفعالیت های گذشته خود را ارائه کند.(چرا این دانشگاه را انتخاب کرده اید ، چه تحقیقی را دنبال خواهید کرد، چه نوع دانشجویی هستید و چه کارهایی انجام داده اید.) اگر بیش از دو یا سه سال از اخذ آخرین مدرک تحصیلیتان گذشته باشد باید طی نامه ای جداگانه کلیه فعالیت های آکادمیک وغیر آکادمیک از زمان اخذ مدرک تابه حال را توضیح دهید.

  •  واریز هزینه درخواست پذیرش
  •  نامه های معرفی از اساتید( برای مقاطع بالاتر از لیسانس)

دانشگاه های کانادا معمولاً دو یا سه نامه پیشنهادی از هر کاندیدا می خواهند. این نامه ها باید توسط استادهای فعلی شما یا کسانی که در رشته شما در سطوح بالاتر کار یا تحصیل می کنند نوشته شده باشند ودر آن از دلایلی که نویسنده نامه برای پیشنهاد شما به دانشگاه مربوطه آورده است دفاع شود.

  •  مدرک دال بر اقامت کانادا برای مهاجرت.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا

شهریه هر دانشگاه در کانادا برای دانشجویان بین المللی متفاوت می باشد و بستگی به رشته ای دارد که در آن تحصیل خواهند کرد. به عنوان مثال:

هزینه تحصیل در دانشگاه کانادا برای مقاطع لیسانس در رشته های علوم و هنر حدود(17000-5500) دلار کانادا می باشد. هزینه خرید کتاب، فعالیت های دانشجویی، غذا، اسکان، سفر و حمل و نقل محلی، مراقبت های بهداشتی، لباس، خشک شویی، تفریحات ودیگر ملزومات جدا می باشد.

 

هزینه های کمک تحصیلی کانادا

تعدادی از دانشگاه های کانادا دانشجویان بین المللی را بورسیه می کنند. برای اطلاع از شرایط بورسیه شدن در دانشگاه های کانادا می توانید از دفتر کمک مالی در دانشگاه مربوطه اطلاعات لازم را کسب کنید. هم چنین باید با وزارت آموزش در کشور خود جهت کسب اطلاعات در مورد شرایط بورسیه شدن برای تحصیل در کانادا تماس بگیرید.

 

هزینه های اقامت برای دانشجویان در کانادا

بیشتر دانشگاه های کانادا اقامت در کمپ های دانشگاهی را پیشنهاد می کنند. اما پذیرش در دانشگاه به منزله این نیست که اقامتتان قطعی شده است. دانشجویان باید برای اقامت خود در این محل ها به طور جداگانه درخواست بدهند.

 

بیمه پزشکی کانادا

بعضی ایالت ها در کشور کانادا نظیر آلبرتا و بریتیش کلمبیا، دانشجویان بین المللی را تحت پوشش مراقبت های بهداشتی قرار می دهند.

بعضی نظیر کبک،اسکاتیا و آنتاریو، این دانشجویان را تحت پوشش مراقبت های بهداشتی قرار نمی دهند و دانشجویانی که هدف تحصیل در این ایالت ها را دارند بایداز راه شرکت های بیمه خصوصی اقدام به اخذ بیمه نمایند. دانشجویان بین المللی دانشگاه های آنتاریو به جز دانشگاه وینزور باید در طرح بیمه سلامتی دانشگاه UHIPثبت نام کنند.


کار برای دانشجویان بین المللی کانادا

 

  • کار در داخل دانشگاه

دانشجویان بین المللی به صورت تمام وقت می توانند بدون اخذ مجوز کار در داخل دانشگاه به کار بپردازند.(کار در کتابخانه دانشگاه)

 

  • کار در خارج از دانشگاه

برنامه کاری خارج از دانشگاه دولت فدرال به دانشجویان خارجی دارای شرایط در موسسات عمومی، تا بیست ساعت در هفته، در طی سال تحصیلی، و در طی تعطیلات به طور تمام وقت اجازه کار در خارج از دانشگاه را می دهد. این عمل به دانشجویان کمک می کند که تجربه کاری را در بازار کار کانادا کسب نمایند و در حین تحصیل درآمد اضافی اخذ نمایند.
دانشجو در طول تحصیل اجازه کار دارد. امکان کار در کشور کانادا بعد از این که به عنوان یک دانشجوی خارجی فارغ التحصیل شدید امکان پذیر می باشد. تحت شرایط خاصی دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل امکان دارد برای مدت دو سال درخواست کار دهند.

 

 

فهرستی از مهم‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا

 

University of Toronto

دانشگاه تورنتو بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه کانادا بوده که در شهر تورنتو قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۲۷ تأسیس شده و در در مجموع پردیس‌ها حدود ۷۳٬۰۰۰ نفر دانشجو دارد. این دانشگاه بسیار معتبر، عضو انجمن دانشگاه‌های آمریکایی نیز می‌باشد.

 

 

 

niversity of British Columbia

دانشگاه بریتیش کلمبیا در پوینت گری در شهرونکوور، از استان بریتیش کلمبیای کانادا واقع است. مکان آن از مرکزشهر ۲۰ دقیقه فاصله دارد، و در همسایگی بسیاری ازدریاکنارهای محلی است. دریاکنار رک، از بزرگ‌ترین دریاکنارهای پوشش به اختیار جهان، از این جمله‌اند. پارک منطقه‌ایپاسیفیک اسپیریت با مساحت ۷٫۶۳ کیلومترمربع مانند کمربند سبزی میان شهر و پردیس دانشگاه عمل می‌کند. در عین حال، تصویر کوه‌های پوشیده از درخت به شمال و اقیانوس آرام به غرب، دیدگاه ناحیه را تشکیل می‌دهند.

مساحت پردیس دانشگاه 1٫75 کیلومترمربع است و ساختمان‌های آن ۱٬۰۹۱٬۹۹۷ مترمربع را اشغال می‌کنند. کادر تدریسی تمام‌وقت دانشگاه و دیگر کارکنان تمام‌وقت آن به ترتیب ۳٬۱۶۷ و ۴٬۶۱۲ نفر هستند. دانش‌جویان آن در دوره کارشناسی۳۳٬۵۵۶، در دوره‌های کارشناسی ارشد و بالاتر ۷٬۳۷۹ و فارغ التحصیلان آن بیش از ۱۸۰٬۰۰۰ نفر از ۱۲۰ کشور دنیا هستند. رئیس کنونی دانشگاه مارتا پایپر است.
در ۲۰۰۴ دانشگاه بریتیش کلمبیا در مراسمی به شیرین عبادی به همراه دزموند توتو و دالای لامای چهاردهم دکترای افتخاری اهدا کرد.
دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از معروفتیرین و خوشنام ترین دانشگاه های کشور کانادا در سطح جهان می باشد.

 

 

 

 

University of Alberta

دانشگاه آلبرتا بیش از ٣٩٠٠٠ دانشجو دارد که از آن میان بیش از هشت هزار نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی هستند. این دانشگاه بیش از ٣٦٠٠ کارمند آموزشی دارد (شامل استادها، پژوهشگران پسادکترا و دستیاران آموزش/پژوهش تحصیلات تکمیلی. از زمان تاسیس دانشگاه تا پایان سال ٢٠١٣ میلادی بیش از ٢٥٠٠٠٠ نفر از دانشگاه آلبرتا فارغ التحصیل شده اند. جو کلارک نخست وزیر پیشین کانادا و ریچارد ادوارد تایلور نظریه پرداز سرشناس فیزیک و دریافت کننده جایزه نوبل در فیزیک از جمله فارغ التحصیلان سرشناس دانشگاه آلبرتا هستند.

 

 

 

University of Ottawa

دانشگاه اتاوا، دانشگاهی دو زبانه واقع در شهر اتاوا است. این دانشگاه دو زبانه که مرکزی برای تحقیقات علمی نیز به شمار می‌آید، هیچ گونه گروه بندی دینی برای دانشجویانش قائل نبوده و از برترین دانشگاه‌های کانادا به شمار می‌آید. در سال ۱۸۴۸ به نام "کالجِ بایتان" (به انگلیسی: "College of Bytown") بنیاد نهاده شد. در ابتدا کالج بایتان مکانی برای تدریس علوم مقدماتی به شمار می‌رفت، ولی با آغاز قرن نوزدهم میلادی، این دانشگاه فعالیت خود را در زمینهٔ تدریس علوم طبیعی آغاز کرد. امروزه دانشگاه اتاوا شامل ده دانشکده است که برنامه‌های هر رشته را در اولین، دومین و سومین دوره ارائه می‌کنند. به عبارتی دیگر، هر یک از این دانشکده‌ها، دروس معینی را به طور تخصصی و با توجه به رشتهٔ تحصیلی دانشجویان، به آنها آموزش می‌دهند.

این ده دانشکده در لیست زیر قابل مشاهده‌اند.
• هنر
• حقوق
• آموزش و پرورش
• مطالعات تکمیلی و فوق دکترا
• مهندسی
• مدیریت (دانشکده مدیریت)
• پزشکی
• علم
• علوم بهداشتی
• علوم اجتماعی

 

 

 

University of Western Ontario

دانشگاه انتاریو، یکی از دانشگاه‌های کانادا بوده که در شهر آشاوا قرار دارد. این دانشگاه در سال ۲۰۰۳ تأسیس شده و در حدود ۵۰۰۰ نفر دانشجو دارد. این دانشگاه بالاترین درصد اساتید با مدرک دکترا را در میان دانشگاه‌های کانادا داراست.در این دانشگاه دانشجویان موظف به کرایه لپ تاپ ارایه شده از جانب دانشگاه برای انجام تحقیقات و ارتباط با اساتید در کلاس درس می‌باشند.

 

 

 

Trent University

دانشگاه ترنت، یکی از دانشگاه‌های کانادا بوده که در شهر پیتر برو قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۶۴ تأسیس شده و ارایه کننده رشته‌های علوم پایه و انسانی می‌باشد.این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا در زمینه تحقیق در علوم انسانی می‌باشد.

 

 

 

University of Saskatchewan

دانشگاه سسکچوان در شهر سسکتون در حاشیه رود سسکچوان جنوبی قرار گرفته و مساحت زیادی از این شهر نسبتاً کوچک رابه خود اختصاص داده است. این دانشگاه که در سال۱۹۰۷ تأسیس شده، با نزدیک به ۲۰٬۰۰۰ نفر دانشجو، بزرگ‌ترین دانشگاه ایالتسسکچوان در کانادا است.

دانشگاه سسکچوان همواره به عنوان دانشگاهی ممتاز در سطح جهان شناخته شده و اکنون یکی از ۱۵ دانشگاه برتر کانادا است. در دکترای پزشکی نیزاین دانشگاه در میان ده دانشگاه برتر کانادا قرار دارد. همچنین دانشگاه سَسکَچوان در رشته‌های بیوتکنولوژی کشاورزی و ژنوم دامی در جهان پیشرو است و پیشرفت‌های علمی آن در رشته‌های شیمی، فارماکولوژی، ژئوشیمی و پروتئومیکس قابل ملاحظه بوده است. دپارتمان علوم کامپیوتر اخیراً در زمینه اثرات علمی حاصل از تحقیقات آن، در کانادا رتبه اول را بدست آورده است. کالج کشاورزی و منابع طبیعی از شهرت جهانی در علوم کشاورزی برخوردار است و کالج مهندسی در میان ۱۲ برنامهٔ مهندسی برتر کانادا قرار گرفته است. ریاست دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه سسکچوان را دکتر پنگ که به دلیل معادله ترمودینامیکی پنگ رابینسُن مشهور است برعهده دارد. تیم‌های بسکتبال و راگبی این دانشگاه همواره رقیبی جدی برای شرکت کنندگان در مسابقات بوده‌اند.

 

 

 

Simon Fraser University

دانشگاه سایمون فریزر دانشگاهی معتبر واقع در شهر ونکوور در کشور کانادا است که به آن لقب «برکلی شمال» داده‌اند. "اس اف یو" همواره به عنوان یکی از دانشگاه‌های مهم کانادا مطرح بوده و در رتبه بندی سالانه کانادا (مک لین)، پنج سال در صدر قرار داشته و به طور کلی همیشه نام آن در بین چند دانشگاه اول به چشم می‌خورد.

طبق آخرین آمار سال ۲۰۰۷، دانشگاه سایمون فریزر در زمینه مهندسی کنترل، مکاترونیک، روباتیک و فناوری میکرو و نانو که «High Tech» نامیده می‌شوند در رده بیست دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.
از جمله عجایب خلق شده در این دانشگاه، می‌توان به کوچکترین کتاب دنیا اشاره کرد. کتابی به ابعاد ۰٫۰۷ در ۰٫۱۰ میلیمتر که دردانشکده علوم مهندسی ساخته شد و در کتاب رکوردها نیز ثبت گردید.

 

 

 

Carleton University

دانشگاه کارلتون دانشگاهی جامع و بین‌المللی واقع در شهر اتاوا پایتخت کانادا است. دانشگاه کارلتون که در سال ۱۹۴۲ میلادی (۱۳۲۱ شمسی) و ابتدا در قالب کالجی کوچک تاسیس گردیده بود اکنون دارای ۶۵ رشته گوناگون نظیر روزنامه نگاری، معماری، امور بین‌الملل، مهندسی، و غیره می‌باشد.
در حال حاضر ۲۳۰۰۰ دانشجو از بیش از ۱۰۰ کشور جهان در این دانشگاه در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، و دکترامشغول به تحصیل هستند.

 

 

 

University of Calgary

دانشگاه کلگری در شهر کلگری، استان آلبرتای کانادا است که با حدود نیم قرن سابقه، به عنوان یکی از بهترین مؤسسات تحقیقاتی کانادا محسوب می‌شود.

رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شود عبارتند از: علوم ارتباطات، مهندسی، هنرهای تجسمی، علوم انسانی، حقوق، بازرگانی، پزشکی، پرستاری، علوم پایه و علوم اجتماعی. در این بین رشته‌های مهندسی مکانیک و مهندسی نفت این دانشگاه بسیار شاخص می‌باشند. دانشکده مهندسی مکانیک و ساخت و تولید دانشگاه کلگری بهترین تجهیزات در حوزه طراحی و ساخت در مقیاس کوچک، نانو و میکرو، را داراست و از این منظر به همراه دانشگاه ایلینوی در ممتازترین جایگاه جهانی قرار دارد.
این دانشگاه در حال حاضر حدود ۳۰ هزار دانشجو دارد که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای حرفه‌ای مشغول به تحصیل در این مرکز می‌باشند.

 

 

 

Queen's University

دانشگاه کویینز نام دانشگاهی دولتی است که در شهر کینگستون استان انتاریو در شرق کشور کانادا قرار دارد. در سال ۲۰۰۷ میلادی، این دانشگاه در رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان که توسط «موسسه مکمل آموزش عالی تایمز» صورت گرفت، در رده ۷۸ام از میان یکصد دانشگاه برتر جهان قرار گرفت
دانشگاه کویینز همچنین توسط مجله مک‌لین، دومین دانشگاه معتبر کشور کانادا در رشته پزشکی شناخته می‌شود.

دانشگاه کویینز در تاریخ ۱۶ اکتبر ۱۸۴۱ میلادی، یعنی ۲۶ سال قبل از تاسیس کشور کانادا تاسیس شد. اولین کلاس‌ها با ۱۳ دانشجو و ۲ استاد در تاریخ ۷ مارس ۱۸۴۲ تشکیل شد. دانشگاه کویینز اولین دانشگاه در کشور کانادا بود که به دانشجویانش کمک هزنیه تحصیلی اعطا می‌کرد.
این دانشگاه در شرق استان ساسکس در پادشاهی متحده، دارای مرکز مطالعاتی وسیع و جامعی است.

 

 

 


McGill University

دانشگاه مک‌گیل دانشگاهی در شهر مونترئال از استان کِبک در کانادا است. این دانشگاه در سال ۱۸۲۱ تأسیس شده‌است. این دانشگاه نام جیمز مک‌گیل تاجر معروف اسکاتلندی را بر خود دارد. مک‌گیل یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کاناداست که در دوره استعمار بریتانیا و ۴۶ سال قبل از تأسیس کشور کانادا افتتاح شد.
با داشتن ۲۱ دانشکده و موسسهٔ تکنولوژی، دانشگاه مک گیل بیش از ۳۰۰ گونه مدرک در انواع علوم مختلف از جمله پزشکی و حقوق ارائه می‌دهد. پردیس اصلی این دانشگاه در مساحتی به اندازهٔ ۳۲ هکتار (۸۰ جریب) در پای کوه سلطنتی در مرکز شهر مونترال قرار گرفته‌است. پردیس دوم، پردیس Macdonald با مساحتی به اندازهٔ ۶٫۵ کیلومتر مربع (۱۶۰۰ هکتار) در مزارع و زمین‌های جنگلی در Sainte-Anne-de-Bellevue، در ۳۰ کیلومتری غربی محوطه دانشگاه در مرکز شهر است. اگر چه زبان آموزش، زبان انگلیسی است، اما دانش جویان حق دارند برای ارسال هر گونه تکلیف نمره‌ای از زبان انگلیسی یا زبان فرانسه استفاده کنند، به جز زمانی که یادگیری یک زبان مشخص منظور و هدف است. بیش از ۳۴۰۰۰ دانشجو در مک گیل تحصیل می‌کنند که حدود یک پنجم آنان را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.
مک گیل بهترین رتبهٔ دانشگاهی را در میان دانشگاه‌های کانادا داراست و در آخرین رتبه بندی جهانی منتشر شده رتبهٔ هجدهم دنیا را در اختیار داشت. (رتبه بندی سال ۲۰۰۹)
با داشتن بیش از ۲۰۰ هزار دانش آموخته و استاد در سرتاسر دنیا مک‌گیل یکی از شناخته شده‌ترین دانشگاه‌ها در زمینه‌های مختلف علوم است. به عنوان نمونه می‌توان به یازده برندهٔ جایزهٔ نوبل، دو نخست وزیر، سه فضانورد، چهار قاضی دادگاه عالی کانادا، سه رهبر کشورهای خارجی، نه برندهٔ جایزهٔ آکادمی، سه برندهٔ جایزه پولیتزر، و بیست و پنج مدالیست بازی‌های المپیک نام برد.

 

 

 

University of Waterloo

دانشگاه واترلو یکی از دانشگاه‌های کانادا بوده که در شهر واترلو قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۵۷ تأسیس شده و در حدود ۳۰٬۰۰۰ نفر دانشجو دارد. دانشگاه واترلو از ۶ دانشکده و ۱۰ مدرسه دانشکده‌ بنیاد تشکیل شده‌است. شهرت اصلی این دانشگاه به خاطر برنامه‌های تخصصی کامپیوتر و مهندسی است. این دانشگاه یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های کانادایی در خصوص برنامه‌های کارآموزی است. مجله معروف مکلینز در رتبه بندی مخصوص دانشگاه‌های کانادا، دانشگاه واترلو را به عنوان بهترین دانشگاه از نظر کیفیت درسی و برنامه‌های آینده معرفی کرده‌است.

 

 

 

 

University of Western Ontario

دانشگاه وسترن انتاریو که عموماً وسترن خوانده می‌شود، یکی از قدیمی ترین دانشگاه‌های کانادا می‌باشد که دارای زیباترین محوطه در بین دانشگاههای کانادا بوده و دانشکده های اقتصاد و پزشکی آن با شهرت و اعتبار جهانی در زمره بهترین ها قرار دارند.

این دانشگاه در شهر لندن در انتاریو واقع شده‌است. این دانشگاه نخست در سال ۱۸۷۸ با نامThe Western University of London Ontario تاسیس گردید و در سال ۱۹۲۳ به نام فعلی تغییر نام داد.
وسترن عضو گروه۱۳ است که شامل ۱۳ دانشگاه برتر کانادا در زمینه تحقیق می‌گردد و دانشکده های اقتصاد و پزشکی آن دارای اعتبار جهانی می باشد. استراتژی جدید این دانشگاه Achieving Excellence on the World Stage نامگذاری شده که در راستای آن دانشگاه قصد دارد تا کیفیت آکادمیک خود را در بالاترین سطح جهانی ارائه نماید.
وسترن یک مرکز آموزشی متنوع می‌باشد که ۱۲۴۹ استاد و ۳۵۰۰۰ دانشجو دارد. با توجه به بیانیه ماموریت دانشگاه، تحقیق یکی از مهم‌ترین اهداف دانشگاه است و سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون دلار از این طریق درآمد کسب می‌نماید. با داشتن ۱۳ دانشکده و سه کالج وابسته وسترن در مجموع ۲۰۰ مدرک مختلف ارائه می‌نماید. حداقل معدل برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ۸۶٪ و در مقاطع بالاتر ۷۸٪ است. نسبت دانشجو به استاد نیز ۲۱ می‌باشد.
محوطه پردیس دانشگاه که اغلب آن را به عنوان زیباترین دانشگاه کانادا میشناسند بیش از ۱٫۶ کیلومتر مربع مساحت داشته که شامل ۷۵ ساختمان در محوطه اصلی وسترن و زمینهای دیگری در خارج از آن می‌باشد.
از سال ۲۰۰۰ وسترن فراخوان موفقی را به منظور جمع آوری کمکهای مالی آغاز نمود و توانست ۳۲۷ میلیون دلار کمک از بخش خصوصی، ۶۵ میلیون دلار هدیه شخصی و ۱۵۰ میلیون دلار از کمکهای دولتی دریافت نماید.
رنگهای رسمی دانشگاه بنفش و سفید می‌باشد و شعار دانشگاه نیز Veritas et utilitas است که معنی آن به انگلیسی Truth and usefulness و به فارسی حقیقت و سودمندیست. سمبل تیمهای ورزشی دانشگاه نیز اسب ماستنگ می‌باشد.

 

 

 

 

مشاوره رایگان