× franchisor.ir

روسیه کشوری است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را به متقاضیان این کشور اعطا می نماید ولیکن با توجه به این نکته که در اتحادیه اروپا واقع نشده است و از قوانین مهاجرتی کاملاٌ مستقلی برخوردار است فلذا در صورتی که کشور روسیه را بعنوان مقصد خود برای اقامت دائم و زندگی انتخاب می کنید این کشور بهترین انتخاب برای ادامه تحصیل می باشد.

 

تحصیل در مقطع لیسانس کشور روسیه

مقطع لیسانس در کشور روسیه ۴ ساله است افرادی که متقاضی ورود به این مقطع هستند می بایستی مدرک دیپلم را داشته باشند تا بتوانند در این دوره شرکت کنند . هم چنین این نکته حائز اهمیت است که دوره ۴ ساله لیسانس به زبان روسی تدریس می شود و فرد متقاضی می بایستی مدرک زبان روسیه را داشته باشد.


حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی کشور روسیه مجوز کار در محدوده ای ۱۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ دلار به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

 

هزینه های زندگی

دولت روسیه با توجه به این که به دانشجویان در هفته اجازه کار ۱۰ ساعت را داده است . آنها می توانند بابت هر ساعت کار بین ۷ تا ۱۰ دلار را کسب کرده قسمتی از مخارج زندگی خود را پرداخت نمایند . هزینه زندگی در روسیه حداقل ۵۰۰ دلار در ماه می باشد که بیشترین هزینه را مسکن در بردارد. ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کشور روسیه را داشته باشد قبل از رفتن به روسیه و برای رفتن به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در روسیه است.کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیل خود در کشور روسیه مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان روسیه ای مسلط بوده و دوره ی تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را پیدا کنند و در نتیجه بعد از کسب شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند . این نکته را نیز باید ذکر کرد که گرفتن اقامت دائم در کشور روسیه بسیار دشوار است و طولانی و افراد می بایستی مدت زمان زیادی را در کشور روسیه کار کنند تا طول دوره را سپری کرده و اقامت دائم را اخذ کنند و پس از اخذ اقامت دائم پروسه گرفتن پاس روسیه ای را بگذرانند.

 

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور روسیه

روسیه کشوری است که هزینه تحصیل در آن پائین می باشد ولی دانشگاه های کشور روسیه جزو دانشگاه های برتر دنیا به حساب نمی آیند. بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر دکترا کشور روسیه را برای اتمام دوره فوق لیسانس خود انتخاب می کنند،چرا که ایشان می توانند شانس خود را جهت اخد بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهند.دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور روسیه دو ساله است.

 

زبان تدریس

دروس دانشگاهی کشور روسیه به دو صورت روسی و انگلیسی تدریس می شوند .متقاضیان به اخذ پذیرش تحصیلی به زبان روسی، می بایست مدارک دال بر تسلط به این زبان را به دانشگاه ارائه نمایند. ذکر این نکته لازم است که ابتدا اطلاع درباره زبان تدریس رشته ی مورد نظر خود را کسب کرده سپس در دوره های زبان ثبت نام فرمائید.
همان طور که در مطالب قبلی ذکر کردیم متقاضیان می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنند . افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می بایستی مدرک Ielts 6-6.5 را به دانشگاه ارائه دهند. 


حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور روسیه مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ دلار به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.


هزینه های زندگی

روسیه با توجه به این که به دانشجویان در هفته اجازه کار بین ۱۰ تا ۲۰ ساعت را داده است . آنها می توانند بابت هر ساعت کار بین ۷ تا ۱۰ دلار را کسب کرده قسمتی از مخارج زندگی خود را پرداخت نمایند . هزینه زندگی در روسیه حداقل ۴۰۰ دلار در ماه می باشد که بیشترین هزینه را مسکن در بردارد. ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کشور روسیه را داشته باشد قبل از رفتن به روسیه و برای رفتن به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در روسیه است.کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیل خود در کشور روسیه مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان روسیهی مسلط بوده و دوره ی تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی راپیداکنند و در نتیجه بعد از کسب شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

 

تحصیل در مقطع دکترای کشور روسیه

کشور روسیه همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل ، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا ، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان،شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره ی دکترا در این کشور در این کشور فراهم آورده است.

بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور روسیه به ۲ صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه ی دانشگاه را شخصا پرداخت می کند،صورت می پذیرد.
تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم به پرداخت هزینه در دانشگاههای کشور روسیه می باشد، همانند اخذ پذیرش  مقطع فوق لیسانس کشور روسیه می باشد ولیکن در این مطلب شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی می پردازیم.
با توجه به این نکته که کشور روسیه برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند،حقوقی ماهیانه به میزان تقریبا ۲ هزار دلار را مدنظر قرار می دهند ، فلذا دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور روسیه در پیش دارند.
در جهت اخذ بورسیه ی تحصیل مقطع دکترا در کشور روسیه فرد متقاضی می بایست پارامترهای ذیل را احراز نمائد:
۱)در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
۲)اخد مدرک دال بر تسلط کافی و زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶٫۵)
۳)جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor) که تز دکترا فرد را پشتبانی نماید.
۴)داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی ، کتاب و …

۵)داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده،می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش به سزایی ایفا نماید.

حق کار

دانشجویان مقطع دکترا کشور روسیه مجوز کار در محدوده ای ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد . حال این سوال مطرح میگردد که آیا هر کس می تواند در حین تحصیل خود ، کار دانشجویی پیدا کند یا خیر ؟ پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها ، تجربه کاری ، ویژگی های شخصی فرد ، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است .


هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در روسیه برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن ، غذا ، رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع دکترا در کشور روسیه می باشد.

 

 

برخی از دانشگاه های مهم در روسیه

 

Peoples' Friendship University of Russia

دانشگاه دوستی ملل روسیه واقع در شهر مسکو پایتخت فدراسیون روسیه در فوریه ۱۹۶٠ میلادی در دوران اتحاد جماهیر شوروی تاسیس شد. این دانشگاه تا سال ١٩٩٢ میلادی و تا قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، پاتریس لومومبا نام داشت. این دانشگاه در منطقه جنوب غرب شهر مسکو و در خیابان میکلوخا ماکلایا قرار دارد.

 

 

 

Russian State Agricultural University

دانشگاه دولتی کشاورزی روسیه یا دانشگاه تیمیریازوف کهن‌ترین نهاد آموزشی مربوط به گیاه‌شناسی و کشاورزی در روسیه به شمار می‌آید که در سوم دسامبر ۱۸۶۵ پایه‌گذاری شده‌است. نام دانشگاه به افتخار کلیمنت تیمیریازوف بر آن نهاده شده‌است. این دانشگاه با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و دانشگاه شهرکرد همکاری دارد.

 

 

 

state University kazan of Russia

دانشگاه دولتی قازان در شهر قازان در روسیه قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۰۴ پایه‌گذاری شد.

 

 

 

Saint Petersburg state university

دانشگاه دولتی سن پترزبورگ نام دانشگاهی است که در شهر سن پترزبورگ در روسیه قرار دارد.

 

 

 

Lomonosov Moscow State University

دانشگاه دولتی لومونُسُـف مسکو نام یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های کشور روسیه است. دانشگاه مسکو، دانشگاهی دولتی است و در شهر مسکو، پایتخت کشور روسیه و در بالای تپه‌ای به نام «تپهٔ گنجشکان» قرار دارد.دانشگاه مسکو در شمار یکی از زیباترین و با عظمت‌ترین دانشگاه‌های جهان از لحاظ معماری، به شمار می‌آید. این دانشگاه ابتدا در تاریخ ۲۶ آوریل ۱۷۷۵ میلادی، با همت میخائیل واسیلویچ لومونسف در ساختمان نه چندان بزرگی در میدان سرخ تاسیس شد. این نخستین دانشگاه روسیه بود.

ساختمان اصلی دانشگاه مسکو که به سبک معماری گوتیک و باروک ساخته شده است، یکی از هفت آسمان‌خراشی است که در اواخر دوران ژوزف استالین(سال‌های ۱۹۴۷ تا ۱۹۵۳) به دستور او در مسکو ساخته شدند.

 

 

 

 

 

Novosibirsk State University

 

 


Bauman Moscow State Technical University

 

 


(National Research University – Higher School of Economics (HSE

 

 


Moscow Institute of Physics and Technology State University

 

 


Tomsk State University

 

 


(National Research Nuclear University (MEPHI

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 02186084214 _ 02186087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

 

مشاوره رایگان