× franchisor.ir

جاذبه های توریستی ایتالیا

کولیزیوم

بنای کولیزیوم در شهر رم واقع شده و تاریخچه عجیبی دارد، این بنای شوم مدتی کشتارگاه بی گناهان بوده و سپس به یک قلعه مخوف تبدیل شده است و سپس زمانی که طاعون به این سرزمین حمله کرد به یک بیمارستان تبدیل شد و سر انجام در قرون وسطی به سالن تئاتر مبدل شده و در زمان ناپلئون به صورت اصطبل درامد و اکنون محل تماشای جهانگردان شده است . این بنا در قرون وسطی دو در داشته یک در زندگی و در دیگر مرگ نام داشته است . در حال حاضر هم بازدید کنندگان از در زندگی وارد و از مرگ خارج می شوند.

 

فواره تروی

فواره های تروی که دور ميدان کوچكی قرار دارند از جمله مکان های مورد علاقه گردشگران است. معمولا عده زیادی در طول روز از آن بازدید میکنند و در کنار آن عكس های یادگاری می گيرند .

 

پله های اسپانیا

پله های اسپانیا عریض ترین و طویل ترین پلکان کل اروپاست. این پله ها میدان Trinita dei Monti را به میدان اسپانیا پیوند می دهند. تعداد پله ها ۱۳۸ عدد است و بین سال های 1725–1723 برای نزدیک کردن سفارت اسپانیا به منطقه ی مقدس واتیکان (The Holy See) ساخته شده اند. امروزه پله های اسپانیا در ایام مختلف سال، میزبان برنامه های گوناگون است. مثلاً در ایام کریسمس، نمایش خاصی در آن اجرا می شود، در ماه مه آن را پر از گل های آزالیا می کنند و گاهی تبدیل به محل فروش انواع گل ها می شود. برتولوچی از این محل در یکی از فیلم هایش استفاده کرده و باب دیلن یکی از ترانه هایش را برای این پله ها سروده. در ۱۹۸۶ اولین رستوران مک دونالد ایتالیا در نزدیکی این پله ها گشایش یافته و اولین اعتراضات به Fast Food و طرفداری از Slow Food در اینجا شکل گرفته. اعتراضات مدنی هم در این پله ها به اشکال مختلف هنری بارها نشان داده شده اند.

 

 قلعه سنت آنجلو

قلعه سنت آنجلو این بنای عجيب دایره ای شكل، در اصل مقبره امپراتور هادریان بوده است، اما در قرن ششم تبدیل به یك پایگاه مناسب برای پاپ ها شد و از طریق کانال های زیرزمينی به قصرهای واتيكان متصل شد. بسياری از پاپ ها در گذشته و هنگامی که خطری آنها را تهدید می کرده از این راه های مخفی استفاده کرده اند. درحال حاضر از این بنا به عنوان موزه استفاده می شود.
کلوسئوم، واتیکان، کلیسای کوچک سیسین ، میدان سن پیترو و موزه واتیکان، پانتئون، میدان ناوونا و آبشار چهار رودخانه، فروم رومی، میدان ونیز، گالری بُرگزه، موزه کاپیتولینه، پالاتینو و موزه‌ی پالاتینو، بازیلیکای کوسما و دامیانوی مقدس، بازارهای تراییانو، کلیسای ماریای مقدس در اراکوئلی، پلکان مقدس، میدان امانوئل دوم (پایه گذار ایتالیای جدید)، کلیسای سن کلمنته از دیگر دیدنی های رم هستند.

 

کلیسای سانتا ماریا دل پوپولو

از تمام کلیساها در رم، کلیسای سانتا ماریا دل پوپولو بهترین نمونه از آثار هنرمندان دوره رنسانس، از جمله رافائل، برنینی و کاراواجو است. این کلیسا در 1099 برای مبارزه با اعتقادات خرافی مردم درآن زمان ساخته شد. این کلیسا دارای چندین زیر کلیسای کوچک است که همه آنها حاصل کار هنرمندان برجسته آن زمان است.

 

کاخ سانتا سوفیا

کاخ سانتا سوفیا که با نام کاخ «کادورو» به معنای قصر طلایی نیز شناخته می شود از دیگر جاذبه های ونیز است. این بنا در راستای کانال بزرگ ونیز واقع شده است. این کاخ را به دلیل معماری فوق العاده زیبایش به نام سلطان معماری شهری نیز می شناسند.
دیوارهای داخلی این کاخ پوشیده از برگه های طلا، نقوش لاجوردی و مرمرهای قرمز و معماری آن به سبک گوتیک است. در حیاط کاخ یک موزه هنری کوچک وجود دارد. جالب است بدانید این ساختمان برای ثروتمندان روی کانال گراند ساخته شده است. جذابیت اصلی معماری این کاخ هنگام شب احساس می شود؛ وقتی نور بر نمای بیرونی این کاخ می تابد، عکس بنا در آب منعکس می شود و شکلی قرینه از آن می سازد.
 

پل ریالتو

پل ریالتو، نخستین و قدیمی ترین پل ساخته شده بر کانال گراند و از دیگر جاذبه های گردشگری شهر ونیز است. ریالتو به معنای «مرکز معاملات» است. این نام کاملا برازنده این پل قدیمی است زیرا از همان ابتدا محلی برای تجارت و معاملات مختلف بوده است. در حال حاضر نیز مملو از مغازه ها و فروشگاه های مختلف همچون شیشه و کریستال، سوغاتی، جواهرات و … است.این پل، یک نمای 360 درجه از کانال گراند را در اختیار گردشگران قرار می دهد.
از آنجا که مسیرهای پیاده روی ونیز محدود هستند و بیشتر آنها نیز به پل ریالتو منتهی می شوند، هنگام پیاده روی بدون اینکه که متوجه باشید به این پل می رسید، این پل ابتدا از دو قسمت و دو قوس ساخته شده و متحرک بود به طوری که هنگام عبور کشتی ها به دو طرف باز می شد تا کشتی ها توان عبور از آن را داشته باشند اما در حال حاضر دو قوس دارد و از سنگ ساخته شده است.

 

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 02186084214 _ 02186087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان