× franchisor.ir

 

 

ویزای استونی

انواع مختلفی از ویزا برای استونی وجود دارد که دارندگان آن می توانند تا پایان مدت اعتبار ویزای اخذ شده، در کشورهای اروپایی اقامت یا تردد نمایند.

این ویزاها عبارتند از:

  • ویزای توریستی استونی
  • ویزای تجاری استونی
  • ویزای دیداری استونی
  • ویزای پزشکی استونی
  • ویزای کنفرانس استونی
  • ویزای ورزشی استونی
  • ویزای هنری استونی

برای ورود به کشور استونی می توانید با ویزای شنگن یا ویزای ملی کشور استونی وارد شوید، اگر با ویزای استونی اجازه ورود بیابید به کشورهای دیگر شنگن نمی توانید بروید اما اگر ویزای شنگن از سفارت استونی درخواست نمایید اجازه سفر به کل حوزه شنگن را خواهید داشت.

 
زمان اخذ ویزای استونی 

تقاضای ویزا و سپس دریافت ویزا از سفارت استونی حدودا ٤٥ روز زمان می برد که بسته به نوع ویزا متفاوت است.

 

مدارک ویزای استونی

اصل و کپی رزرو پرواز
اصل بیمه مسافرتی را همراه با کپی آن
اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و ترجمه رسمی (همراه تائیدیه قوه قضایی و امورخارجه)
اصل و کپی پاسبورت (کپی از صفحه اول و سایر صفحات حاوی ویزا ی شنگن ) که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
دو قطعه عکس 4*6 که حداقل مربوط به 6 ماه اخیر باشد (پشت سفید و بدون روتوش)
اصل گواهی اشتغال به کار به زبان فارسی و ترجمه رسمی آن ( همراه با تائیدیه قوه قضایی و امور خارجه)
تمکن حساب بانکی با مانده قابل قبول (به صورت انگلیسی)
اصل سند ملکی و ترجمه رسمی آن
فرم تکمیل شده روادید
رزرو هتل همراه با تائید آژانس مسافرتی مبنی بر پرداخت هزینه هتل (رزرو اینترنتی قابل قبول نخواهد بود)
اصل و کپی تائیدیه آژانس مسافرتی پذیرش کننده
اصل و کپی دعوتنامه رسمی توریستی

ارائه درخواست روادید استونی بدین معنی نیست که متقاضی قطعا ویزا استونی دریافت خواهد کرد حتی اگر وی شرایط ویزای استونی را بدرستی داشته باشد.

 


اقامت استونی


مهاجرت یکی از مهم ترین تصمیماتی است که ممکن است در طی زندگی خود بگیرید. فرایند درخواست اقامت در جامعه ای جدید ، یافتن کاری تازه و نهایتا شروع یک زندگی کاملا جدید، همگی می تواند پر استرس باشد. بنابراین، دراختیار داشتن ابزار لازم جهت مواجه هوشمندانه و درست با چالش‌ها و رفع موانع و مشکلات احتمالی برای شخصی که مهاجرت و زندگی در اروپا را برگزیده است، حیاتی می باشد. 
طرح اقامت دائم استونی از طرف دولت این کشور طراحی گردید. این طرح خصوصا برای افراد بازنشسته، نویسندگان، روشنفکران و مشاوران بین المللی و همینطور برای هر شخصی که مایل به داشتن اقامت کشوری دیگر با توجه به سیستم مالیاتی پایین در اروپا و شنگن میباشد، بسیار مناسب است البته قبل از هرگونه تصميمي برای کار و زندگی در استونی، بررسي لازم در خصوص نوع كار و فعاليت را انجام دهيد و در نظر داشته باشيد كه تنها افرادي در اروپا موفقند كه در هر زمينه و شغلي که قصد فعاليت دارند، تخصصي كافي و نيز سرمايه مناسب و ايده‌هاي نو داشته باشند.
در صورتی که مایل به ثبت شرکت و اخذ اقامت کشور استونی می باشید اقامت به مدت 1 سال برای شما دریافت خواهد گردید و بعد آن اگر مطابق با قوانین و مقررات آن کشور جلو رفته باشید موفق خواهید شد پاسپورت اروپا را از آن خود نمایید.

 

جذابیت ها و مزایای اقامت استونی 


1- صدور کارت اقامت پنج ساله اروپا 
2- اجازه زندگی و سفر در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا
3- نبود محدودیت های سنی جهت اخذ اقامت استونی
4- با اقامت استونی میتوانید به راحتی در بانکهای اروپایی و سراسر دنیا حساب باز کنید
5- با اقامت کشور استونی میتوانید از مزایای تحصیلات رایگان در سطح اتحادیه اروپا بهره مند گردید
6- با اخذ اقامت استونی امکان کار و زندگی در هر کجای اتحادیه اروپا را دارید
7- با اقامت در استونی امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت ( پاسپورت ) بعد از مدت پنج سال را خواهید داشت
8- با اقامت استونی فرصت تجارت آزادانه با تمام جهان را خواهید داشت
9- با اقامت استونی امکان اخذ آسانتر ویزای ایالات متحده را دارید

 

اقامت از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت استونی از طریق ثبت شرکت امکان پذیر بوده و محدودیت های سنی برای کسب اقامت استونی مطرح نمی باشد. درخواست اجازه اقامت دائم استونی توسط افراد با هر ملیتی می تواند ارائه شود مشروط بر اینکه به قوانین کشور استونی احترام گذاشته شود. کشور استونی جز اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد. در صورتی که مایل به اخذ اقامت اروپا هستید یکی از بهترین راههای دریافت اقامت کشورهای اروپایی بر اساس ثبت شرکت و فعالیت های اقتصادی در استونی می باشد. شما می توانید با ثبت شرکت، مجوز اقامت کشور استونی را بدست آورید. این روش یکی از به صرفه ترین و مطمئن ترین روش های عزیمت به اروپا برای افراد غیر اروپایی می باشد. پس از ثبت شرکت، مدت زمان صدور کارت اقامت استونی پس از تحویل مدارک به سازمانهای مربوطه، بین 4 الی 6 ماه می باشد.
با دریافت اقامت اروپا از طریق استونی از مزایای شهروندی استونی و اتحادیه اروپا برخوردار خواهید شد و خواهید توانست در کل کشورهای اتحادیه اروپا و شنگن سفر نمایید و یا به کار، تحصیل و زندگی بپردازید. در صورتی که این راه را برای اقامت اروپا انتخاب نمایید تا 5 سال اقامت موقت اروپا را دریافت خواهید کرد و بر این اساس شما طی مدت 5 سال از دریافت اقامت کشور استونی، می توانید اقامت دائم این کشور اروپایی را به دست آورید و پاسپورت اروپایی داشته باشید.
اتحادیه اروپا هم اکنون شامل 28 کشور مستقل است که مجموعا کشورهای عضو اتحادیه خوانده می‌شوند و عبارت‌اند از آلمان، اتریش، اسپانیا، استونی، اسلوواکی، اسلوونی، ایتالیا، ایرلند، بلژیک، بلغارستان، پادشاهی متحده پرتغال، جمهوری چک، دانمارک، رومانی، سوئد، فرانسه، فنلاند، قبرس، لاتویا، لوکزامبورگ، لهستان، لیتوانی، لتونی، مالت، مجارستان، هلند، یونان و کرواسی.
متقاضیان به محض دریافت کارت اقامت استونی می توانند از مزایای شهروندان اروپایی همچون استفاده از بیمه، افتتاح حساب در بانک های معتبر بین المللی، خرید ملک و وام بانکی، تسهیلات دانشگاهی و خدمات درمانی بهره مند شوند و در تمامی 28 کشور اتحادیه اروپا رفت و آمد نمایند. همچنین درخواست دریافت ویزا برای کشورهای امریکا ، کانادا ، استرالیا و انگلیس برای دارندگان اقامت اروپا به سهولت انجام می شود.


ثبت شرکت استونی

یکی از دلایل انتخاب استونی توسط سرمایه گذاران خارجی واحد پول این کشور یعنی یورو می باشد. سرمایه ‌گذاری یا کار آزاد خارجی در استونی به گونه‌های زیادی منطبق بر روش های حقوقی‌ متعددی انجام پذیر است. اگر شما یک سرمایه گذار خارجی هستید و مایل به ثبت شرکت در استونی می باشید، طیف وسیعی از گزینه ها را برای انتخاب دارید. قوانین ثبت شرکت در استونی کاملا روشن و شفاف هستند. 
در استونی انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از شرکت سهامی خاص OU و یا شرکت سهامی عام AS و هرکدام از انواع فوق مربوط به نياز‌های خاص و دارای شرايط خاصی می باشد. 
از ویژگی های اصلی شرکت سهامی خاص می توان به حداقل میزان 2550 یورو سرمایه برای احداث شرکت و دارای حداقل یک سهامدار اشاره نمود. این نوع شرکت استونیایی دارای ساختار ساده و طراحی شده برای شرکت های خصوصی می باشد و بهترین گزینه در بین انواع شرکت ها برای اتباع خارجی می باشد.
طبق قوانین استونی موسس یا موسسین شرکت سهامی خاص معاف از پرداخت حداقل میزان سرمایه شرکت تا زمان آغاز فعالیت می باشند.
 شرکت سهامی خاص ثبت شده در استونی قادر به انجام کلیه فعالیت های تجاری، بازرگانی و اقتصادی است که نیازی به اخذ مجوزهای جداگانه ندارند.
از ویژگی های اصلی شرکت سهامی عام می توان به حداقل میزان 25500 یورو سرمایه برای احداث شرکت و دارای حداقل یک سهامدار اشاره نمود. شرکت سهامی عام دارای هیئت مدیره بوده و حداقل 50 % از اعضا هیئت مدیره مقیم اتحادیه اروپا باشند. این نوع شرکت استونیایی دارای فرم استاندارد برای شرکت های بزرگ عمومی می باشد و تابع مقررات سنگيني به عنوان يك شركت می باشد.

به خاطر داشته باشید که تاسیس شعبه، شعبه مستقل، شعبه وابسته و دفتر نمایندگی از دیگر راه های انجام فعالیت تجاری و اقتصادی در استونی می باشد.

 

افتتاح حساب در استونی

یکی از دلایل انتخاب استونی توسط سرمایه گذاران خارجی واحد پول این کشور یعنی یورو می باشد. داشتن حساب در یکی از بانک های استونی یا بانک های اروپایی، می تواند شرکتهای داخلی شما را به اعتبارات خارجی متصل نماید. اولین و مهمترین اولویت های موجود پس از ثبت شرکت در استونی، افتتاح حساب بانکی شخصی و شرکتی در آن کشور می باشد. از مزایای ثبت شرکت در استونی افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های آن کشور می‌باشد که امکان معاملات در سطح جهانی را برای شما تسهیل می‌نماید.
پس از این که شرکت مورد نظر شما ظرف مدت قانونی راه اندازی شد، باید مراحل قانونی حساب حقوقی برای شما در یکی از بانک های معتبر استونی انجام شود. از جمله: (سب بانک، سوئد بانک، کردیدی پانک بانک، سمپو بانک، نوردا بانک، سیتادل بانک، دی ان بی بانک، بیگ پانک بانک ) افتتاح نموده که قابلیت انجام کلیه معاملات مالی و اقتصادی را بر پایه یورو و دلار دارا خواهد بود.
پس از آن صاحب حساب، با دریافت ویزا کارت و یا مستر کارت بانکی خود می تواند آزادانه و بدون هیچ محدودیتی در خصوص انجام خدمات بانکی و پولی مورد نظر برای تجارت یا صنعت مورد نظر خود اقدام نماید.
از دیگر مزایای افتتاح حساب بانکی در استونی می توان به خرید از تمامی کشورهای اروپایی بطور مستقیم، خرید اینترنتی از تمامی دنیا، داشتن کارت اعتباری اختصاصی، انتقال پول از طریق اینترنت، مشاهده حساب از طریق اینترنت، امکان ارسال و دريافت پول به و از هر نقطه ی دنيا بدون محدوديت، امکان استفاده ازخدمات کارت هاي اعتباري براي اعضاء و کارمندان شرکت، امکان برخورداري از خدمات بانکي نظير اعتبارنامه ها ، ضمانت نامه هاي بانکي اشاره نمود.


در صورتی که مایل به ثبت شرکت و اقامت از طریق کشور استونی می باشید اقامت در آغاز به مدت ۵ سال برای شما اخذ خواهد گردید.
1- صدور اقامت پنج ساله اروپا در ابتدای دریافت اقامت
2- اجازه کار در تمامی کشورهای جزء اتحادیه اروپا
3- اجازه زندگی و سفر در تمامی کشورهای جزء اتحادیه اروپا
4- رفت و آمد آزادانه به ایران به صورت نامحدود در تمام طول مدت اقامت
5- اجازه تحصیل در تمام اتحادیه اروپا
6- امکان گرفتن اقامت دائم و تابعیت ( پاسپورت ) بعداز مدت پنج سال
کل پروسه دریافت اقامت استونی از شروع ثبت شرکت تا دریافت اقامت استونی نیاز به ۳ تا ۴ ماه زمان دارد.
هر فرد حقیقی و حقوقی میتواند در استونی اقدام به ثبت شرکت نماید

 

روش ثبت شرکت در کشور استونی

استونی یکی از کشورهای حوزه دریای بالتیک می باشد که عضو دائم اتحادیۀ اروپا و عضو پیمان شینگن است. ضمنا امکان دریافت اقامت این کشور بر مبنای ایجاد یک شرکت جدید وجود دارد. البته می توان شرکت هایی را که قبلا ثبت شده را نیز خریداری کرد ولی با توجه به مسائل مالیاتی و برخی مشکلات که ممکن است برای افراد پیش بیاید توصیه ما این است که شرکت جدیدی را ثبت کنید انواع مختلفی از شرکت در استونی قابل ثبت میباشند که در زیر به آنها اشاره میکنیم :

 

Private Limited Company (Osaühing or OÜ)
Public Limited Company (Aktsiaselts or AS)
General Partnership (Täisühing or TÜ)
Limited Partnership (Usaldusühing or UÜ)
Sole Proprietorship (Füüsilisest Isikust Ettevõtja or FIE)

هزینه ثبت شرکت بسته به نوع شرکت  متفاوت خواهد بود .

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

   

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره  86087195 - 86087214 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

Tags:
مشاوره رایگان