× franchisor.ir

 

كشورمالزي از يك سيستم پيشرفته تحصيلي به صورت خصوصي و دولتي برخوردار است و مكاني مناسب براي تحصيل از دبستان تا بالاترين مقطع تحصيلي مي باشد. در تمامي شهرهاي بزرگ مدارس بين المللي معروفي موجود هستند كه به زبان انگليسي تدريس مي كنند. همچنين كالج ها و دانشگاه هاي خصوصي وجود دارند كه دوره هاي تحصيلي به موازات دانشگاهها و كالج هاي معروف دنيا ارائه مي دهند. مالزي همچنين مكاني مناسب براي كسب مقاطع تحصيلي عالي در سطح بين الملل با هزينه قابل قبول مي باشد، كه بعنوان مركزي براي تحصيلات عالي در منطقه بوجود آمده است.


امكانات درماني :

در طي ساليان، مالزي بعنوان يك مركز درماني در آسيا تبديل شده است كه در بر گيرنده امكانات درماني بسيار هنرمندانه و پرسنل شايسته مي باشد و در مكاني واقع شده كه مي تواند به سراسر دنيا خدمات درماني ارسال نمايد.


تحصیل در مدارس مالزی

دانش آموزانی که می خواهند در مدارس مالزی ادامه تحصیل دهند باید در نظر داشته باشند که تحصیلات دوره راهنمایی یا متوسطه مقدماتی در این کشور بین 1 تا 3 سال می باشد، که این مدارس مختص کسانی می باشد که سن ایشان بین 13 تا 15 سال باشد. البته امکان تحصیل کودکان که خانواده های خود به مالزی می آیند در هر سنی از ۳تا ۱۳سال نیز هست. تحصیل کودکان شما در مالزی در مدارس ایرانی مالزی ، مدارس بین المللی مالزی یا سایر مدارس مالزی امکان پذیر است.

سطح آموزش متوسطه تکمیلی که دوره های 4 تا 5 ساله دبیرستان بوده و مختص سنین 16 تا 17 سال می باشد. مدت زمان دوره راهنمایی در این کشور حدود 2 سال می باشد.

در کشور مالزی مدارس به چند نوع اند : 1) مدارس خصوصی      2)بین المللی         3) دولتی

هزینه تحصیل در مدارس مالزی برای کسانی که با خانواده خود نیستند و خانواده  آنها را جهت تحصیل به مالزی فرستاده به همراه هزینه زندگی در کشور مالزی سالیانه ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان متناسب با نوع مدرسه  و نحوه زندگی متغیر می باشد. اولیای دانشجویان زیر 12 سال توجه داشته باشند که می توانند در مدت تحصیل فرزندان خود یکی از آنها( پدر یا مادر) به همراه وی به کشور مالزی راهی شود.

 

کالج زبان مالزی

موسسات وکالج های زبان یکی از پر طرفدارترین راههایی است که دانشجویان می توانند جهت اخذ پذیرش دانشگاهی وارد مالزی شده و پس از فراگیری زبان انگلیسی وارد دانشگاهها شوند. هزینه تقریبی این کالج ها حدود 600 دلار ماهیانه می باشد. همچنین نکته قابل تامل در مورد اخذ پذیرش کالج زبان مالزی باید به این نکته اشاره کرد که ویزای همراه معمولا برای کسانی که مدرک پیش دانشگاهی یا لیسانس دارند با دشواری هایی همراه است که شانس اخذ آن را پایین می آورد و لکن در رابطه با کسانی که می خواهند برای فوق لیسانس اقدام نمایند شانس پذیرش بیشتری وجود دارد.


تحصیل در مقطع لیسانس

این مقطع تحصیلی (لیسانس در مالزی) متناسب عزیزانی می باشد که می خواهند با در دست داشتن مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی و یا کاردانی از ایران جهت ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاههای مالزی ادامه تحصیل دهند و یا مستقیم با داشتن مدرک پیش دانشگاهی از ایران برای مقطع لیسانس اقدام نمایند.

مدت زمان تحصیل در مالزی در مقطع لیسانس حدود 3تا 4 سال طول می کشد و هزینه تحصیل و زندگی در این کشور سالیانه حدود 16-17 هزار دلار می باشد که هزینه فوق متناسب با نوع زندگی و هزینه دانشگاه متغیر خواهد بود. همچنین قابل ذکر است که کشور مالزی دارای دانشگاههای متعدد و متنوعی می باشد. گروه اول دانشگاههایی می باشند که هزینه بر هستند و حدود 8-9 هزار دلار در سال می باشند. دسته دوم دانشگاههایی می باشند که هزینه تحصیلی در آن ها پایین تر بوده و حدود 5 هزار دلار می باشد.


تحصیل در مقطع فوق لیسانس

هزینه دانشجویی و تحصیل همانند مقطع لیسانس بوده، با این تفاوت که در مقطع فوق لیسانس کمی هزینه بیشتر می باشد. نکته مهم این است که معمولا دانشجویان با توجه به مدت زمان 20 ساعت حق کار در هفته می توانند بخش قابل توجهی از این هزینه ها را پوشش دهند. در این مقطع ویزای همراه برای متقاضی اصلی  (main applicant) صادر می شود و متقاضیان می توانند متناسب با شرایط خویش همراه با همسر یا فرزندان خود جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور مالزی اقدام نمایند.


مخارج زندگی یک دانشجو در مالزی

مخارج روزانه دانشجویان برای تحصیل در مالزی بسته به نیازها و سبک های زندگی آنهاست. یک تخمین تقریبی از هزینه های مسکن، غذا، کتاب، البسه، تفریح، جا به جایی و سایر مخارج برای یک دانشجو در ماه در کمترین حالت از 700 تا 800 دلار است.

 

 • تحصیلات زیر دیپلم در مالزی

در كشور مالزي‌ آموزش‌ كودكان‌ از 4 تا 5 سالگي‌ با دوران‌ آمادگي‌ آغاز مي‌شود. تحصيلات‌ ابتدايي‌ در مالزی از 6 سالگي‌ به‌ مدت‌ 6 يا 7 سال‌ است‌ كه‌ در اين‌ دوره‌ خواندن، نوشتن، رياضيات‌ پايه‌ و علوم پایه اهميت‌ ويژه‌اي‌ دارند. دانش‌آموزان‌ در مالزی  در دو امتحان‌ در سال‌هاي‌ سوم‌ و ششم‌ شركت‌ مي‌كنند. تحصيلات‌ دبيرستان در مالزی‌ نيز به‌ دو دوره‌ 3 ساله‌ تقسيم‌ مي‌شود. • تحصیلات پیش دانشگاهی در مالزی

در مالزی دانش‌آموزان‌ در سه‌ سال‌ اول‌ دبيرستان‌ دروس‌ علوم‌ پايه، علوم‌ انساني، هنر و آموزش‌هاي‌ صنعتي‌ را مي‌ گذرانند و در پايان‌ آن‌ در امتحانات‌(PMR) شركت‌ مي‌كنند. دوره‌ دوم‌ نيز سه‌ سال‌ است‌ كه‌ براي‌ 2 سال‌ دانش‌آموزان‌ دروس‌ مشخصي‌ را انتخاب‌ مي‌كنند و در امتحانات‌ SPM شركت‌ مي‌نمايند. براي‌ ورود به‌ دانشگاه‌هاي‌ مالزي‌ دانش‌ آموزان‌ بايد دوره‌ يكساله‌ ديگري‌ را بگذرانند و با موفقيت‌ در امتحانات‌ آخر سال‌ مدرك‌ STPM را بگيرند كه‌ همان‌ ديپلم‌ دبيرستان‌ در مالزي‌ است. اين‌ مدرك‌ مشابه‌ مدارك‌ A Levelدر نظام‌ آموزشي‌ انگلستان‌ است.

دارندگان‌ مدرك ‌SPM  مالزی مي‌توانند در كالج‌های مالزی و پلي‌ تكنيك‌ های مالزی، و دارندگان‌ مدرك‌ STPM ، مي‌توانند در دانشگاه‌های مالزی ادامه‌ تحصيل‌ دهند.

 

 • دوره‌هاي‌ تحصيلي دانشگاه های مالزی

 

برای دوره‌هايي‌ كه‌ منتهي‌ به‌ مدارك Diploma مي‌شود سه‌ سال‌ تحصيل‌ و براي‌ Certificate دو سال‌ تحصيل‌ در كالج‌ها و پلي‌ تكنيك‌ های مالزی الزامی است. دوره‌هاي‌ سه‌ ساله طي‌ شده‌ در دانشگاه‌ها نيز كه‌ به‌ مدرك‌ Diploma منتهي‌ مي‌شود. معمولاً‌ با 90 تا 100 واحد (Credit) گذرانده‌ مي‌شود.

افرادي‌ كه‌ مدرك‌ Diploma  يا Certificate از كالج‌ها يا پلي‌تكنيك‌های مالزی داشته‌ باشند مي‌توانند وارد دانشگاه‌های مالزی شوند.

 

 • Bachelor

همان مدرک لیسانس که شامل‌ سه‌ تا چهار سال‌ تحصيل‌ است. اين‌ مدرك‌ معمولاً‌ با گذراندن‌ 150 تا 180 واحد اخذ مي‌شود. لازم‌ به‌ يادآوري‌ است‌ كه‌ برای تحصیل در مالزی در مقطع لیسانس تعداد واحدها در دانشگاه‌هاي‌ گوناگون‌ مالزی يكسان‌ نيست.

اخذ مدرک (Post Graduate Diploma (PGD نیز بعد از گذراندن‌ دوره‌هاي‌ Diploma با تحصیل به‌ مدت‌ يك‌ سال‌ ميسر است‌ و در صورت‌ داشتن ‌Certificate اين‌ دوره‌ 2 ساله‌ خواهد بود.

 

 • Master

برای تحصیل در مالزی در مقطع فوق لیسانس و برای ورود به‌ اين‌ دوره در دانشگاه های مالزی، امتحاني‌ صورت‌ نمي‌گيرد؛ بلكه‌ داشتن‌ مدرك‌ Bachelor  با معدل‌ حداقل ‌Honours Second1 و معرف‌هاي‌ علمي‌ الزامي‌ است.

‌اين‌ دوره‌ به‌ سه صورت‌ ارايه‌ مي‌شود:

الف‌- درس‌ (Taught Course) :

این دوره شامل گذراندن 30 تا 33 واحد در دوره کارشناسی ارشد بوده و دانشجو پس از گذراندن واحدهای درسی موظف به ارائه یک پژوهش علمی در حد 3 تا 6 واحد (بدون دفاع از آن) به استاد راهنمای خود بوده و پس از انجام، موفق به دریافت مدرک Master می شود.


ب‌- درس و پژوهش (Taught Course and Research) :

دانشجو پس از گذراندن 36 واحد که 18 تا 24 واحد آن پژوهش است موفق به دریافت مدرک Master می شود.


ج- پژوهش (By Research) :

در این حالت‌ کلاسی وجود نداشته و تنها ارائه پایان نامه پژوهشی لازم است که تمامی 36 واحد مربوط به همین پایان نامه پژوهشی است.

در حالت‌ های ب و ج "درس و پژوهش" و "پژوهش" ، دانشجو بايد از رساله‌ تحقيقي‌ خود دفاع‌ كند و در صورت‌ موفقيت، موفق‌ به‌ دريافت‌ مدرك‌ از دانشگاه های مالزی مي‌شود.

 

 • Ph.D

براي‌ تحصیل در مالزی در مقطع دکترا معدل‌ بسيار بالاي‌ دوره Master الزامي‌ است. اين‌ دوره‌ نيز به‌ دو صورتي‌ كه‌ در مقطع ‌Master آورده‌ شد برگزار مي‌شود. ضمناً‌ در بعضي‌ از دانشگاه‌هاي مالزي‌ دانشجوي بسيار ممتاز و با معدل‌ First Class مي‌تواند بعد از دوره‌ Bachelor در دوره .Ph.D تحصيل‌ كند. در اين‌ دوره‌ نيز دفاع‌ موفقيت‌آميز از پايان‌ نامه‌ پژوهشي‌ شرط‌ اعطاي‌ مدرك‌ است.

 

مدرک زبان

هر شخص علاقمند برای تحصیل در مالزی می بایست مدرک زبان انگلیسی را داشته باشد که برای دوره لیسانس IELTS 5.5  و برای دوره فوق لیسانس IELTS 6 احتیاج است. لیکن شخصی که هیچگونه مدرک زبانی ندارد می تواند دوره های زبان را در کشور مالزی بگذراند.
برای اشخاصی که دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هستند گذراندن دوره ی A LEVEL الزامی است، که مدت زمان این مقطع تحصیلی 1سال و نیم می باشد.

 دانشگاه های مالزی


 دانشگاه های مالزی به دو گروه خصوصی و دولتی تقسیم می شوند :

 

 • دانشگاه های خصوصی

(UCSI/UCTI/LIMKOK/KBU/TEYLOR`S)


(Asia Pacific University (UCTI

این دانشگاه فقط در مقطع فوق لیسانس پذیرش می دهد و مدرک ارائه شده از دو دانشگاه صادر می شود، مدرک اول از دانشگاه مالزی و مدرک دوم از انگلستان.

  

UCSI

کلیه رشته های مهندسی، علوم اجتماعی و ... در این دانشگاه تدریس می شود و مهم ترین نکته ی مثبت و قابل توجه این دانشگاه مالزی این است که از سال اول بسته به نوع رشته فرد ، دانشجو می تواند خود را به یکی از سه کشور استرالیا، نیوزلند و آمریکا انتقال دهد.

 

 

 


LIMKOK University

در این دانشگاه رشته های هنر، مد و موسیقی تدریس می شود.

 

 

 

 

 • دانشگاه های دولتی

(UPM/UTM/UM/UKM/USM)

(Universiti Putra Malaysia (UPM

این دانشگاه مالزیایی دانشگاه شاهنشاهی مالزی به حساب می آید و بدون مدرک زبان هم پذیرش می دهد.

 

 

 

 

(Universiti Teknologi Malaysia (UTM

این دانشگاه در رشته های مهندسی پذیرش می دهد مثل: برق،مکانیک و عمران و ... هم چنین این دانشگاه نیز مثل دانشگاه UPM بدون مدرک زبان پذیرش می دهد.

 

 

 

 

(Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM

این دانشگاه رشته های پزشکی را تدریس می کند. نکته ی بسیار مهم این است که در دانشگاه های دولتی مالزی برای رشته های پزشکی نمی توان پذیرش گرفت.

 

 

 

 

(Universiti Sains Malaysi (USM

این دانشگاه دولتی در بعضی رشته های هنری فعالیت دارد.

 

 


بعضی رشته ها در دانشگاه های دولتی مالزی نیازمند داشتن مدرک زبان انگلیسی هستند، رشته هایی نظیر علوم سیاسی، روانشناسی، حقوق که داشتن مدرک IELTS 6  الزامی است، هم چنین رشته ی زبان انگلیسی نیز به داشتن مدرک IELTS 6.5_7  احتیاج دارد.

در مورد رشته ی MBA  نیز باید گفت که متقاضیان این رشته باید معدل بالای 15و مدرک IELTS 5.5  را دارا باشند.

درخصوص علاقمندان به تحصیل در مالزی در مقطع دبیرستان نیز باید گفت که می توان برای این اشخاص رادر مدرسه ی SAYFOL  پذیرش گرفت که به یک نفر از اشخاص درجه یک مثل پدر یا مادر نیز ویزای همراه می دهند.


UPM    UTM    USM    UM    نام دانشگاه
773    758     585      850      رنکینگ
 
 

رنکینگ جهانی دانشگاه های مالزی:

این رنکینگ از بین 12000 دانشگاه دارای اعتبار جهانی است که دانشگاه های فوق نمونه ای از دانشگاه های موجود در کشور مالزی است.هزینه تحصیل در مالزی

در این قسمت می خواهیم به بررسی هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی مالزی و کالج زبان و ... بپردازیم:

هزینه ی تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای 2سال تحصیل دانشجو 5000 الی 6000 دلار است.

در مقطع دکترا برای کل تحصیل، دانشجو باید 12000 الی 13000 دلار پرداخت نماید.

هزینه کالج زبان در مالزی ماهانه بین 700تا 800 دلار هزینه است.

تحصیل در مدرسه ی SAYFOL  نیز سالانه 5000 دلار هزینه است.

ده‌ها دانشگاه مالزي مورد تاييد وزارت علوم ايران هستند و تعداد زيادي از ايرانيان در آن دانشگاه ها و كالج ها مشغول به تحصيل مي باشند. براي مثال تنها در دانشگاه پوترا حدود هزار دانشجوي ايراني در حال گذراندن دوره‌هاي تحصيلات تكميلي هستند.

بيش از پنجاه هزار دانشجوي بين المللي از بسياري از نقاط دنيا در دانشگاههاي دولتي مالزي حضور دارند. اين مساله، اطمينان و پذيرش مالزي به عنوان يك مقصد بين المللي براي كسب شرايط علمي را معني مي بخشد.

تقريبا تمام دانشگاه هاي مالزي از امكانات خوابگاهي مناسبي برخوردارند و دانشجويان مي توانند با پرداخت هزينه كمي دوران دانشجويي خود را در خوابگاه سپري كنند.

دانشجويان در حين تحصيل از بيمه كامل درماني و امكانات دولتي برخوردار مي شوند و مي توانند از تخفيف هاي ويژه دانشجويان جهت استفاده از سرويس حمل و نقل عمومي نيز استفاده کنند.

در كوالالامپور يك مدرسه فارسي زبان و تعدادي مدرسه انگليسي زبان وجود دارد كه امكان زندگي به همراه خانواده و تحصيل كودكان به زبان فارسي يا انگليسي را فراهم آورده است.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم


اداره كل دانش آموختگان وزارت علوم نحوه ارزشيابي دانشگاههاي جديد مالزي را اعلام كرد.

به گزارش ايسنا، اسامي دانشگاههاي مورد اعتبار وزارت علوم به شرح زير اعلام شده است:

- Universiti Teknologi Mara تا مقطع كارشناسي ارشد در کليه رشته ها و در مقطع Ph.D صرفاً در رشته‌هاي معماري، هنر و طراحي (توسعه شهري)

- KDU College تا مقطع کارشناسي صرفاً در رشته هاي هتل داري و جهانگردي

- Universiti Industri Selangor تا مقطع کارشناسي صرفاً در رشته‌هاي مهندسي و بيوتکنولوژي

- Universiti Kuala Lumpur در كليه رشته ها تا مقطع كارشناسي

كليه مدارك صادره از دانشگاههاي مالزي كه در مقطع كارشناسي ارشد مورد تاييد قرار گرفته و دوره آنها به صورت فقط درس، درس و تحقيق و فقط تحقيق ارائه شده است به شرط رعايت ساير مقررات، قابل ارزشيابي خواهد بود.

همچنين ليست كامل دانشگاههاي مورد تاييد كشور مالزي به شرح زير اعلام شده است:

 • دانشگاه‌هاي‌ مالزي‌ گروه‌ يك‌ (خوب)


- Universiti Malaya

- Universiti Kebangsaan Malaysia

- Universiti Sains Malaysia

- Universiti Teknologi Malaysia

- Universiti Putra Malaysia

- Multi Media Universiti

- Universiti Teknologi Mara

تا مقطع كارشناسي ارشد در کليه رشته‌ها و در مقطع Ph.D صرفاً در رشته هاي معماري، هنر و طراحي (توسعه شهري)

 

 • دانشگاه‌هاي‌ مالزي‌ گروه‌ دو (متوسط)


- Universiti Malaysia Sarawark

- Universiti Malaysia Sabah

- Universiti Utara Malaysia

- Universiti Islam Antarabangsa

- Universiti Pendidlkan Sultan Idris

- Universiti Tenaga Nasional

- University Petronas

- Malaysia University of Science and Technology

- Asia Pascific Institute Of Information Technology - APIIT

- University college Sedaya International -UCSI

در رشته‌هاي مهندسي برق و مکاترونيک، موسيقي، مديريت بازرگاني، مديريت فناوري اطلاعات، معماري و علوم اجتماعي تا مقطع کارشناسي مورد تاييد مي باشد و در مقطع کارشناسي ارشد رشته‌هاي مذکوربه طور مشروط و با بررسي کيفي يعني اخذ آزمون، بررسي پايان نامه و ارائه مقاله قابل ارزشيابي مي باشد.

- Curtin University of Technology - Sarawak Campus Malaysia

- Monash University Malaysia

تاسطح كارشناسي در كليه رشته ها وكارشناسي ارشد صرفا" دررشته فناوري اطلاعات

- KDU College

تامقطع کارشناسي صرفاً در رشته هاي هتل داري و جهانگردي

- Universiti Industri Selangor

تامقطع کارشناسي صرفاً در رشته هاي مهندسي و بيوتکنولوژي

- Universiti Kuala Lumpur

در كليه رشته ها تا مقطع كارشناسي

گفتني است مدارك صادره از دانشگاه ليم كونگ وينگ به شرط آنكه تاريخ شروع به تحصيل قبل از فوريه 2007 باشد، قابل بررسي و ارزشيابي مي باشد.

بر اساس اين گزارش، در گروه رشته‌هاي پزشكي مدارك دانشگاههاي UM و USM و UKM و UPM مورد تاييد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مي‌باشد.  

 


مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی متقاضیان تحصیل در مالزی

 • دوره کالج زبان انگلیسی ( مدت زمان حداقل دو هفته )

    اسکن کلیه صفحات پاسپورت
    اسکن عکس پرسنلی متقاضی
     

 • دوره کارشناسی ( مدت زمان حداقل دو ماه )

    ترجمه ریز نمرات و مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ( در صورت موجود بودن ) به صورت ترجمه رسمی به زبان انگلیسی و مهر وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران
    کپی گذرنامه از تمام صفحات
    ترجمه گذرنامه برابر اصل با تائید وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران
    شش قطعه عکس 6 در 4 با زمینه روشن

 • دوره کارشناسی ارشد ( مدت زمان حداقل چهار ماه )

    ترجمه ریز نمرات و مدرک کارشناسی به صورت ترجمه رسمی با مهر وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران
    کپی گذرنامه از صفحات توضیح دار ( در صورت موجود نبودن ترجمه رسمی شناسنامه )
    ترجمه گذرنامه برابر اصل با تائید وزارت خارجه ( در صورت موجود نبودن ترجمه رسمی کارت ملی )
    شش قطعه عکس 6 در 4 با زمینه روشن
    توصیه نامه از دو تن از اساتید با مهر و امضا ( هر دانشگاه فرم توصیه نامه مخصوص به خود را دارد )
    برگه تامین مالی : برای تهیه این نامه می بایست مبلغ 15 میلیون تومان را در حساب خود برای یک روز قرار دهید وهمان روز از بانک نامه تائیدیه بگیرید و با تحویل این نامه به روابط بین المللی همان بانک ترجمه انگلیسی آن را دریافت کنید که همان برگه تامین مالی شماست.
    رزومه انگلیسی
    سابقه کاری

 • دوره دکترا ( مدت زمان حداقل چهار ماه )

    ترجمه ریز نمرات و مدرک کارشناسی به صورت ترجمه رسمی با مهر وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران
    ترجمه ریز نمرات و مدرک کارشناسی ارشد به صورت ترجمه رسمی با مهر وزارت خارجه جمهوری اسلامی
    کپی گذرنامه از صفحات توضیح دار ( در صورت موجود نبودن ترجمه رسمی شناسنامه )
    ترجمه گذرنامه برابر اصل با تائید وزارت خارجه ( در صورت موجود نبودن ترجمه رسمی کارت ملی )
    شش قطعه عکس 6 در 4 با زمینه روشن
    توصیه نامه از دو تن از اساتید با مهر و امضا ( هر دانشگاه فرم توصیه نامه مخصوص به خود را دارد )
    برگه تامین مالی : برای تهیه این نامه می بایست مبلغ 15 میلیون تومان را در حساب خود برای یک روز قرار دهید وهمان روز از بانک نامه تائیدیه بگیرید و با تحویل این نامه به روابط بین المللی همان بانک ترجمه انگلیسی آن را دریافت کنید که همان برگه تامین مالی شماست.
    رزومه انگلیسی
    سابقه کاری
    طرح پروپوزال ( طرح توجیهی پایان نامه )


 

کمک هزینه تحصیل یا همان بورسیه در مالزی

 

سوال بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در مالزی در مورد بورس است.


انواع کمک هزینه تحصیلی‌ در مالزی

در یک جمع بندی کلی‌ بورس تحصیلی در مالزی را میتوانیم به دو گروه تخفیف شهریه و کمک هزینه ماهیانه تقسیم بندی کنیم. تخفیف شهریه بیشتر برای دانشجویان کارشناسی ارایه میشود، در حالی که کمک هزینه‌های ماهیانه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکترا مطرح است.


تخفیف شهریه

با دریافت این بورس که توسط دانشگاههای خصوصی مالزی ارایه میشود، ۲۰ تا ۵۰ درصد از شهریه سالانه دانشجو کم خواهد شد. شرایط دریافت این کمک هزینه در دانشگاههای مختلف یکسان نیست. با این وجود کسب نمرات بالا در سال اول تحصیل، این امکان را به شما میدهد که برای سال دوم از دانشگاه درخواست کمک هزینه نمایید. ضمن اینکه دانشجویانی که دارای معدل بالادر دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی هستند، میتوانند در زمان ارسال پرونده پذیرش برای تخفیف شهریه سال اول نیز در خواست دهند. طبیعی است که تصمیم گیری در این مورد با دانشگاه مربوطه است و هیچ ضمانتی وجود ندارد. .


کمک هزینه ماهیانه

این کمک هزینه که بیشتر شامل حال دانشجویان دکترا میشود، خود به انواع مختلف تقسیم بندی میشود.
این کمک هزینه میتواند شامل قرارداد رسمی‌ با دانشگاه یا دانشکده باشد و دانشجو در قبال انجام تعهداتی مانند انجام یک پروژه تحقیقاتی‌ یا تهیه مقالات بین المللی مبلغی را به صورت ماهیانه دریافت می‌کند.
نوع دیگر کمک هزینه به دانشجویان دکترا که بسیار مرسوم تر است، توسط استاد راهنمای دانشجو پرداخت میشود. در این صورت استاد با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارد، مبلغی را به صورت ماهیانه به دانشجو پرداخت می‌کند و دانشجو متعهد می شود برای کمک تدریس به استاد و یا انجام تحقیق.


نحوه درخواست و دریافت این کمک هزینه

برای دریافت این کمک هزینه، شمابایدسوپروایزر یا استاد راهنمای خود را پیدا کرده باشید. برای این کار می بایست پروپوزال دکترا را آماده کرده و به همراه رزومه خود برای اساتیدی که در زمینه مرتبط کارکرده اند، ارسال کنید.
پس ازتایید پروپوزال توسط استاد،در واقع شما یک سوپروایزر پیداکرده ایدکه این اولین مرحله برای تحصیل درمقطع دکتراست. درمکاتبات بعدی با استاد می توانید نظر ایشان را در مورد حمایت مالی از تحقیق خود جویا شوید. دراین زمان ممکن است با جواب مثبت یامنفی‌ استاد مواجه شوید و یا اینکه استاد، کار تحقیقاتی‌ دیگری را که برای آن بودجه تعریف شده است، به شماپیشنهاد دهد.


بورسیه بین المللی مالزی

بورسیه بین المللی مالزی ابتکاری است از جانب دولت مالزی برای جذب بهترین مغزها از سراسر جهان تا مطالعات علمی پیشرفته را در مالزی پیگیری کنند. هدف این بورسیه حمایت از تلاش های دولت مالزی برای جذب، ایجاد انگیزه و حفظ سرمایه انسانی مستعد از خارج از کشور است.

● دانشجویان بین المللی مستعد و دارای کارنامه های آکادمیک عالی وبرخوردار از زمینه های همکاری علمی، تشویق می شوند که برای این بورسیه اقدام کنند و مطالعات و تحصیلات خود را در هریک از دانشگاههای با سابقه و معروف دولتی و خصوصی در مقطع فوق لیسانس یا در مقطع فوق دکترا پیش ببرند.  

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 02186084214 _ 02186087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان