× franchisor.ir

دانشگاه های کشورمجارستان، دارای اعتبارو رتبه جهانی می باشند.شایان ذکر است که این دانشگاه ها از مراکز دارای اهمیت آموزش و تحقیق درعلوم ریاضی و مهندسی در بین کشورهای جهان به شمار می رود.
ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور مجارستان نیازمند قبولی در آزمون ورودی می باشد . قطعا تحصیل در رشته‌های دانشگاهی این کشور ، لازمه ی پیش زمینه مناسب و دانسته های کافی متقاضی است . زبان تحصیل و آموزش در دانشگاه های کشور مجارستان انگلیسی می باشد . بنابراین دانستن زبان انگلیسی نیز شرطی اساسی و تعیین کننده می باشد. بدین دلیل به صورت معمول داوطلبان و علاقمندان به تحصیل دردانشگاههای کشور مجارستان دوره های آمادگی را در کالج ها ی این کشور می گذرانند ؛ چرا که تاثیر بسیار خوب و مهمی در پذیرش وادامه ی تحصیل آنان در دانشگاه دارد.
 نظام  آموزشی دردانشگاه های مجارستان در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می شود. برطبق سیستم جديد آموزش عالي در کشور مجارستان ، دوره كارشناسي سه تا چهار سال (مشروط به داشتن ديپلم متوسطه)، دوره كارشناسي ارشد يك الي دو سال و طول دوره دكترا سه سال می باشد.
دانشگاه های مجارستان مورد تاييد ايران مي باشند و برخی از این دانشگاه ها مطالبی را به زبانهای فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و مجاری عرضه می کنند . زمان شروع کلاس های دانشگاهی در دو ترم پاييز ( از سپتامبر تا ژانويه ) و ترم بهار ( از فوريه تا ژوئن ) مي باشد.
دانشجویان دانشگاه های مجارستان می توانند از امکاناتی چون حق بیمه ، خوابگاه ، و انجام کار قانونی بهره مند شوند  . دانشجویان در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب می توانند 10 ، 20 و 30 ساعت در هفته کار دولتی و قانونی انجام دهند.
هزینه های تحصیل در کشور  با دقت به نوع رشته ، دانشگاه مد نظر و شهری که دانشگاه در آنجا قرار دارد ، از 7000 دلار تا 17000 دلار متغیر می باشد .
شایان ذکر است که دریافت پذیرش جهت متقاضیان اشتغال به تحصیل در کشور مجارستان وابسته به رشته ی مد نظر و مقطعی که هدف ادامه تحصیل در آن را دارند ، نیاز به مدرک زبان انگلیسی معادل 6 یا 7  IELTS می باشد .
در نتیجه دانشجویانی که هدف ادامه تحصیل در مجارستان را دارند باید حساب بانکی معادل 25000 یورو داشته باشند تا بتوانند تمکن مالی خود را برای زندگی و ادامه ی تحصیل در این کشور به سفارت نشان دهند.

 زمان ثبت نام دانشگاه ها جهت تحصیل در مجارستان

زمان ثبت نام براي متقاضیان کارشناسی در دانشگاه های مجارستان و دوره های پیش دانشگاهی حداقل یک ماه قبل از شروع ترم و برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا حداقل 3 ماه قبل از آغاز ترم می باشد.
قابل ذكر است ترم فشرده دوره پيش دانشگاهي و آماده سازي علوم پزشكي در کالج اینترنشنال در 7 ژانويه يعني حدود نيمه دي ماه و در دانشگاه علوم پزشکی پچ حدود 7 فوریه هر سال آغاز مي گردد و براي ثبت نام از حداقل دو ماه قبل بايد اقدام بفرمائيد.
دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست در دو ترم اکتبر و فوریه معادل ماههای مهر و بهمن برای دوره پیش دانشگاهی هر سال دانشجو می پذیرد و شروع کلاس در سال اول دانشگاه 4 سپتامبر هر سال می باشد.
کالج های اینترنشنال و اوسینا بوداپست برای دوره پیش دانشگاهی علوم پزشکی در دو ترم اکتبر و ژانویه معادل ماههای مهر و دی برای دوره پیش دانشگاهی هر سال دانشجو می پذیرند. دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان در دو ترم اکتبر و فوریه معادل ماههای مهر و بهمن برای دوره پیش دانشگاهی هر سال دانشجو می پذیرد.
دانشجویان با توجه به اینکه اخذ پذیرش حداقل یک هفته و اخذ روادید حداقل یک ماه زمان لازم دارد باید حداقل 2 ماه قبل از شروع هر ترم اقدام نمایند.


گواهی سلامت جسمانی مجارستان

گواهي آزمايشات ايدز ، هپاتيت و عكس قفسه سينه با گزارش به زبان انگليسي ويك گواهي عمومي تندرستي جسماني و رواني از پزشك متخصص به زبان انگليسي براي اخذ اقامت مورد نياز ميباشد که در حال حاضر آزمایشات انجام شده در ایران قابل قبول نیست و دانشجو باید این آزمایشات را در کشور مجارستان انجام دهد و هزینه این آزمایشات حدود 100 یورو است.

 


 شرایط تسهیلات دانشگاهی جهت زندگی و تحصیل در مجارستان

دانشگاه هاي مجارستان مورد تائيد ايران و تماما بين المللي ميباشند و بیش از 5 دانشگاه از دانشگاه های مجارستان در لیست 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.
اکثر دانشگاه ها و کالج های مجارستان دارای قدمت و دیرینه بسیار بالایی هستند. به عنوان مثال دانشگاه فني بوداپست تنها دانشگاه اروپا است كه به 4 زبان انگلیسی ، آلمانی ، فرانسه و مجاری تدريس مي نمايد و بيش از 365 سال قدمت و 6 جايزه نوبل دارد.
دانشجويان پس از مدتي اقامت در كشور مجارستان ميتوانند براي استفاده از تعطيلات ساليانه و يا تعطيلات تابستاني به كشورهاي همسايه و اروپاي غربي توريستي مسافرت نمايند.
تمامي دانشجويان ميتوانند از امكانات ورزشي، مركز كامپيوتر، استفاده از اينترنت ، كتابخانه مجهز ، لابراتوارهاي دانشگاه و مراكز فرهنگي بصورت رايگان استفاده نمايند.
دانشجويان ممتاز ميتوانند از 25 % -20 %  تخفيف دانشجوئي بهره مند شوند.
دانشجویان می توانند از تخفیف بلیط های هواپیما و قطار و وسایل حمل و نقل شهری استفاده نمایند.

 


فهرست دانشگاه های انگلیسی زبان جهت تحصیل در مجارستان


دانشگاه علوم پزشكي سملوايز (مورد تاييد ايران)
دانشگاه علوم پزشكي آلبرت سنت جورجي (مورد تاييد ايران)
دانشگاه علوم پزشكي پچ (مورد تاييد ايران)
دانشگاه علوم پزشكي دبرسن (مورد تاييد ايران)
دانشگاه فني و مهندسي بوداپست (مورد تاييد ايران)
دانشگاه فني و مهندسي ميشكولس (مورد تاييد ايران)
دانشگاه علوم كشاورزي گودولو (مورد تاييد ايران)
دانشگاه علوم اقتصادي بوداپست، کوروینوس (مورد تاييد ايران)

 زبان تدریس و تحصیل در دانشگاههای مجارستان

زبان تدريس و تحصیل در مجارستان انگليسي و آلماني(در بعضي از دانشگاهها) و فرانسوي(در بعضي از دانشگاهها) و مجاري ميباشد و براي آموزش زبان انگليسي 9 ماه دوره آموزش زبان معروف به دوره پرپاريتوري كورس وجود دارد .
دانشجوياني كه مدرك زبان انگليسي ندارند و همچنين زبان انگليسي ضعيفي دارند توصيه مي گردد حتما دوره زبان انگليسي را بگذرانند و دانشجوياني در حد متوسط (Intermediate)  به بالا هستند مي توانند به كورس پيش دانشگاهي ورود كنند.
دوره زبان انگليسي در دو كالج اينترنشنال و كالج اوسينا برگزار مي شود و شهريه آن با شهریه دوره پیش دانشگاهی مساوی و 5200 يورو مي باشد.

 

دانشگاه های مجارستان

 Semmelweis Medical University

اين دانشگاه يكي از قديمي ترين و معتبرترين دانشگاه هاي علوم پزشكي مرکز اروپا در پایتخت کشور مجارستان بوداپست با حدود 400 سال قدمت میباشد که در سال 1635 تاسیس گردیده است و بنام پروفسور سملوایز کاشف وایتکس نام گزاری شده است.

دانشگاه علوم پزشکي سملوايز به زبانهای انگلیسی ، آلمانی و مجاری تدریس نموده و هرساله پذیرای تعداد زیادی دانشجوی خارجی متقاضی تحصیل در مجارستان از کشورهای اسکاندیناوی ، آلمان ، اتریش ، آمریکا و کشورهای آسیایی همچون ایران است. این دانشگاه کاملا مورد تایید ایران می باشد و از نظر علمی جایگاه ویژه ای را در جهان دارا می باشد.
دوره پیش دانشگاهی این دانشگاه را همه ساله کالج اینترنشنال و اوسینا در شهر بوداپست برگزار می نماید و دانشجویان متقاضی تحصیل در مجارستان  این دوره شرکت نموده و پس از پایان دوره در امتحان ورودی دانشگاه سملوایز شرکت می نمایند و خود دانشگاه علوم پزشکي سملوايز بصورت مستقل دوره پیش دانشگاهی ارائه نمی دهد. این دانشگاه در منطقه 9 شهر بوداپست خیابان اولوی و در مترو آبی ایستگاه کلینیکاک واقع شده است.
دانشگاه سملوایز اولین دانشگاه مجاری است که در سال 1983 شروع به ارائه دوره های بین المللی در دانشکده پزشکی به زبان آلمانی نمود و آموزش به زبان انگلیسی چهار سال بعد در سال 1987 آغاز شد.

 

 

Medical University of Szeged
دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورجی با رتبه 200 از نظر جهانی در بین 500 دانشگاه برتر جهان و دارای اعتبار بین المللی به نام پروفسور آلبرت سنت جورجی در سال 1775 تاسیس گردید و پذیرای دانشجویان بسیاری از کشورهای مختلف جهان و دانشجویان مشتاق تحصیل در مجارستان می باشد. شهر سگد شهر کوچکی در امتداد رودخانه دانوب  با حدود 000/600 نفر جمعیت می باشد و تا شهر بوداپست با قطار حدود 5/2 ساعت فاصله دارد.

پروفسور آلبرت سنت جورجی برنده جایزه نوبل ریاست سابق دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورجی بوده است که جریان آزاد ایده ها ، شور و شوق را در بین دستیاران او و دانشجویان رشد بخشید. فعالیتهای پژوهشی جاری در این دانشگاه هنوز تأثیر زیادی در دانشگاه دارد و محققان بسیاری در علوم زیست پزشکی و داروئی در آن فعالیت دارند.
کتابخانه دانشگاه حاوی بیش از 1250000 جلد و مجلات با توجه به نیازهای دانشجویان می باشد و کتابخانه پزشکی دانشگاه شامل 000/138 کتاب و نشریات و متصل به بانک اطلاعات پزشکی اروپا است.
این دانشگاه دارای رشته های علوم پزشکی است و یکی از معروفترین رشته های آن داروسازی است.

 

 

Pecs Medical University

دانشگاه پچ مجارستان با 642 سال قدمت، قدیمیترین دانشگاه مجارستان در مرکز شهر پچ می باشد که در سال 1367 میلادی توسط پادشاه لویس تاسیس شده است . این دانشگاه یکی از پیشرفته ترین و معروف ترین دانشگاه های تحقیقاتی در جهان می باشد و از جمله دانشگاه های بین المللی است که از سراسر دنیا دانشجو می پذیرد ، ازجمله دانشجویانی از کشورهای ایران ، یونان ، نروژ، امریکا، هند، آلمان، کانادا، سوئد، فنلاند، قبرس، پاکستان، انگلیس ، استرالیا و … . هرسال این دانشگاه 120 دانشجو می پذیرد که از سال 1384 ، 118 دانشجو ایرانی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

روش درخواست پذیرش از دانشگاه پزشكي پچ مجارستان
متقاضی باید یک فرم درخواست تکمیل کرده و به همراه مدارک مورد نیاز برای بخش دانشجویان دانشگاه پزشکی یا به نماینده دانشگاه در کشور خود ارائه نماید و هزینه صدور پذیرش تحصیلی را به نماینده تحویل نماید و یا به شماره حساب دانشگاه حواله کند.
فقط به پرونده متقاضیانی رسیدگی می شود که مدارک کامل ارسال کنند و هزینه صدور پذیرش را ارسال نمایند.
آزمون Premedical همه ساله در اروپا، آسیا و ایالات متحده در ماههای ژوئن و آگوست برگزار می شود. فرم های در خواست در دفتر نمایندگی موجود است.

 

 

Duna College

کالج دونا در شهر بوداپست مرکز آموزشی بین الملل کشور مجارستان جهت پذیرش و آموزش دانشجویان بین الملل از تمامی‌ کشورهای جهان در رشته های، پزشکی‌، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، دام پزشکی‌، کلیه رشته‌های مهندسی‌، علوم انسانی‌ و مدیریت می‌‌باشد. تمامی‌ دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور مجارستان و یا دیگر کشورهای اروپایی‌ در رشته‌های مختلف تحصیلی‌ را دارند می‌بایست با گذراندن دوره‌های پایه در کالج دونا در امتحان ورودی دانشگاه شرکت کرده و پس از قبولی در امتحان ورودی تحصیل در رشته مورد نظر خود را آغاز نمایند. این کالج با همکاری برجسته‌ترین استادن از دانشگاه پزشکی‌ سملوایز و دانشگاه فنی بوداپست تأسیس گشته و مدیریت میگردد. مجموعه کالج دونا به عنوان یکی‌ از مراکز آموزشی معتبر بین المللی و دارای یکی‌ از قویترین گروه‌های آموزشی در کشور مجارستان به همراه نمایندگان و مشاوارن تحصیلی‌ کارآمد،رسمی‌ و مورد تایید سفارت مجارستان در ایران تلاش بر آن‌ دارند که اطمینان کامل شما جهت تحصیل در یک کشور کهن اروپایی و گذراندن پله‌های موفقیت جهت آینده‌ای بهتر را برای شما عزیزان فراهم آورند.
همچنین واضح است که تحصیل در هر یک از رشته‌های دانشگاهی نیازمند پیش زمینه خوب و دانسته های کافی داوطلب در زمینه علوم ریاضی‌ و تجربی‌ است و از آنجا که زبان تحصیل و آموزش در این دانشگاه زبان انگلیسی می باشد داشتن توانمندی کافی در زبان انگلیسی نیز شرطی مهم و تعیین کننده است. لذا داوطلبان و متقاضیان تحصیل دردانشگاههای کشور مجارستان دوره های آمادگی را در کالج دونا در شهر بوداپست می گذرانند که تاثیر بسیار مثبت و مهمی در پذیرش و تحصیل آنان در دانشگاه ها را دارد. تحصیل در این کالج همچنین تحصیل و یادگیری در یک محیط کاملا بین المللی را برای دانشجویان آن فراهم می کند.

 

 

 

University of Miskolc

این دانشگاه داراي رشته هاي فني و مهندسي ، كامپيوتر ، موسيقي ، حقوق و علوم انساني  و . . . به زبان انگليسي تا مقطع دكترا با امكانات آموزش زبان انگليسي و كالج پيش دانشگاهي با شهريه 4400 يورو می باشد. و شهريه در مقطع ليسانس ساليانه 5000 يورو و هزينه زندگي ماهيانه بطور متوسط 400 دلار ميباشد .

 

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 02186084214 _ 02186087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان