× franchisor.ir

 

ویزای لیتوانی

انواع مختلفی از ویزا برای لیتوانی وجود دارد که دارندگان آن میتوانند تا پایان مدت اعتبار ویزای اخذ شده، در کشورهای اروپایی اقامت یا تردد نمایند. این ویزاها عبارتند از ویزای توریستی لیتوانی، ویزای تجاری لیتوانی، ویزای دیداری لیتوانی، ویزای پزشکی لیتوانی، ویزای کنفرانس لیتوانی، ویزای ورزشی لیتوانی و ویزای هنری لیتوانی.
برای ورود به کشور لیتوانی میتوانید با ویزای شنگن یا ویزای ملی کشور لیتوانی وارد شوید، اگر با ویزای لیتوانی اجازه ورود بیابید به کشورهای دیگر شنگن نمی توانید بروید اما اگر ویزای شنگن از سفارت لیتوانی درخواست نمایید اجازه سفر به کل حوزه شنگن را خواهید داشت.

 

زمان اخذ ویزای لیتوانی

تقاضای ویزا و سپس دریافت ویزا از سفارت لیتوانی حدودا ٤٥ روز زمان می برد که بسته به نوع ویزا متفاوت است.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای لیتوانی

1- اصل و کپی رزرو پرواز
2- اصل بیمه مسافرتی به همراه کپی آن
3- اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و ترجمه رسمی (همراه تائیدیه قوه قضایی و امورخارجه)
4- اصل و کپی پاسبورت (کپی از صفحه اول و سایر صفحات حاوی ویزا ی شنگن ) که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
5- دو قطعه عکس 4*6 که حداقل مربوط به 6 ماه اخیر باشد (پشت سفید و بدون روتوش)
6- اصل گواهی اشتغال به کار به زبان فارسی و ترجمه رسمی آن ( همراه با تائیدیه قوه قضایی و امور خارجه)
7- تمکن حساب بانکی با مانده قابل قبول (به صورت انگلیسی )
8- اصل سند ملکی و ترجمه رسمی آن
9- فرم تکمیل شده روادید
10- رزرو هتل همراه با تائید آژانس مسافرتی مبنی بر پرداخت هزینه هتل (رزرو اینترنتی قابل قبول نخواهد بود)
11- اصل و کپی تائیدیه آژانس مسافرتی
12- اصل و کپی دعوتنامه رسمی
ارائه درخواست روادید لیتوانی بدین معنی نیست که متقاضی قطعا" ویزای لیتوانی دریافت خواهد کرد حتی اگر وی شرایط ویزای لیتوانی را بدرستی داشته باشد.
مدارک بالا مربوط به ویزای توریستی لیتوانی است

 


اقامت لیتوانی


سالانه هزاران نفر از سراسر جهان برای دسترسی به امکانات و زندگی بهتر در اتحادیه اروپا، به کشور لیتوانی مهاجرت می کنند. هرچند در سالهای گذشته راه های گوناگونی برای اخذ اقامت در کشورهای اروپایی وجود داشت، اما امروزه به سختی می توان امیدوار بود که بدون سرمایه گذاری های کلان و یا تخصص خاص مورد نیاز کشورهای اروپایی، موفق به دریافت اقامت دائم در اتحادیه اروپا شد.
پیمان شنگن در سال 1990 کنترل روادید را لغو کرد و ایست های گمرکی نیز در تمامی مرزهای داخلی حوزه شنگن برداشته شد و امکان رفت و آمد شهروندان اتحادیه اروپا برای زندگی، مسافرت، کار و سرمایه گذاری بیشتر شد.
اتحادیه اروپا هم اکنون شامل 28 کشور مستقل است که مجموعا کشورهای عضو اتحادیه خوانده می‌شوند و عبارت‌اند از آلمان، اتریش، اسپانیا، استونی، اسلوواکی، اسلوونی، ایتالیا، ایرلند، بلژیک، بلغارستان، پادشاهی متحده پرتغال، جمهوری چک، دانمارک، رومانی، سوئد، فرانسه، فنلاند، قبرس، لاتویا، لوکزامبورگ، لهستان، لیتوانی، لتونی، مالت، مجارستان، هلند، یونان و کرواسی.
عزیزان به محض دریافت کارت اقامت لیتوانی، می توانند از مزایای شهروندان اروپایی همچون استفاده از بیمه، افتتاح حساب در بانک های معتبر بین المللی، خرید ملک و وام بانکی، تسهیلات دانشگاهی و خدمات درمانی بهره مند شوند و در تمامی 28 کشور اتحادیه اروپا رفت و آمد نمایند. همچنین درخواست دریافت ویزا برای کشورهای امریکا ، کانادا ، استرالیا و انگلیس برای دارندگان اقامت اروپا به سهولت انجام می شود. اخذ اقامت دائم کشور لیتوانی پس از گذراندن پنج سال از دریافت اقامت در این کشور امکان پذیر بوده و پس از آن می توان با طی مراحل قانونی پاسپورت لیتوانی را دریافت کرد.
مدت زمان صدور کارت یکساله شهروندی اتحادیه اروپا پس از تحویل مدارک بین 2.5 تا 4 ماه است.
اعتبار کارت شهروندی در سال اول یکساله و در سال های بعد دوساله می باشد. دریافت پاسپورت لیتوانی بعد از گذشت هفت سال و طی مراحل قانونی امکان پذیر است.(قوانین دریافت حق شهروندی در تمامی 28کشور عضو اتحادیه یکسان است)
شما با دریافت کارت یکساله شهروندی به راحتی و بدون اخذ ویزا می توانید در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا رفت و آمد کنید ،از آن پس شما شهروند اتحادیه اروپا محسوب می شوید و تمامی قوانین شهروندی همچون استفاده از خدمات درمانی ،بیمه ، وام بانکی و تسهیلات دانشگاهی شامل شما می شود. همچنین درخواست دریافت ویزا برای کشورهای امریکا ،کاناداو انگلیس برای دارندگان اقامت اروپا ،به سهولت انجام می شود. جمهوری لیتوانی در سالهای اخیر ،به یکی از کشورهای هدف مهاجران در سالهای اخیر مبدل شده است. مردم لیتوانی در میان پنچ کشور نخست اتحادیه اروپا قرار دارند که حداقل به دو زبان تسلط دارند،تمامی مردم این کشور باسواد هستند و اکثر جوانان دارای تحصیلات دانشگاهی و مسلط به زبان انگلیسی هستند.
لیتوانی رتبه نخست در جهان را در تعداد مشترکان تلفن همراه بر حسب جمعیت دارد،همچنین بالاترین سرعت دسترسی به اینترنت از آن این کشور در جهان است .
امنیت بالای اجتماعی در کنار زیر ساختهای شهری و خدمات رفاهی با استانداردهای اتحادیه اروپا زمینه مهاجرت به این کشور را برای علاقه مندان فراهم کرده است


تمدید اقامت لیتوانی

بر طبق قوانین کشور لیتوانی در خصوص تمدید اقامت لیتوانی، هر شخص خارجی دارای مجوز اقامت موقت در لیتوانی باید هر ساله مجوزش را تمدید کند، و پس از پنج سال ، شخص خارجی می‌تواند برای مجوز اقامت دائم در لیتوانی اقدام نماید.
البته موضوعات حائز اهمیت در رابطه با تمدید مجوز اقامت موقت لیتوانی به شرح ذیل می‌باشند:
1- درخواست به موقع تمدید کارت اقامت لیتوانی:
این یک موضوع بسیار مهم است که بدانید یک شخص خارجی باید درخواست تمدید اقامت لیتوانی را قبل از انقضای مجوز فعلی به اداره مهاجرت کشور لیتوانی اعلام کند، البته در مورد مدت زمان قانونی جهت ارائه درخواست، این مدت نباید زودتر از 4 ماه و دیرتر از 2 ماه از تاریخ انقضای مجوز فعلی باشد.
2- موارد مهم راجع به تمدید موفقیت آمیز مجوز اقامت موقت لیتوانی:
چنانچه بخواهید درخواست تمدید کارت اقامت لیتوانی شما مورد پذیرش قرار گیرد، باید شرایط تمدید اقامت لیتوانی را بدانید بنابراین توجه به چند نکته مهم حائز اهمیت است، این نکات، شامل موضوعاتی است که از سوی اداره مهاجرت لیتوانی مورد توجه قرار می‌گیرد که مربوط به موارد حقوقی شرکت و شخص درخواست کننده است، مهمترین موارد جهت تمدید کارت اقامت لیتوانی از نگاه اداره مهاجرت لیتوانی مواردی همچون اظهاریه‌های مالی ، موافقت‌نامه‌ها ، قراردادها است که در ابتدا درخواست از شما میخواهند. دومین نکته‌ای که اداره مهاجرت لیتوانی بررسی می‌کند این است که آیا مالیات‌ها پرداخت شده‌ یا خیر به علاوه طبق قانون کشور لیتوانی موارد حقوقی زیادی وجود دارد که حتما باید رعایت و ارائه نمایید ، چنانچه شما هریک از مواردها را به درستی ارائه ندهید اقامت لیتوانی را از دست می‌دهید و مجبور به ترک این کشور (همچنین منطقه شنگن) خواهید شد.

 

 

سرمایه گذاری در لیتوانی

لیتوانی نه تنها به دلیل مالیات اندک بلکه به دلیل دارا بودن نیروی کار ماهر و آموزش دیده و در اختیار داشتن بازار داخلی بزرگتر نسبت به دو کشور دیگر حوزه بالتیک، سرمایه گذاران خارجی را به خود جذب میکند.در واقع میتوان گفت که لیتوانی پیشگام سرمایه گذاری خارجی مستقیم در میان کشورهای بالتیک است.
نبود بوروکراسی اداری در کنار شفافیت فعالیتهای اقتصادی از یک طرف و قرار گیری لیتوانی در چهار راه تجارت جهانی ( دسترسی به مرکز و غرب اروپا ، کشورهای اسکاندیناوی ، حوزه دریای بالتیک و کشورهای مستقل مشترک المنافع و روسیه) از طرف دیگر زمینه مناسبی را فراهم کرده تا صادرکنندگان و واردکنندگان زیادی به این کشور کوچک به عنوان پنجره ای برای ورود به اتحادیه اروپا نگاه کنند، همچنین سرمایه گذاران خارجی و حمایت های سیاسی و اقتصادی اتحادیه اروپا و آمریکا در گذار این کشور، از اقتصاد سنتی به اقتصاد مدرن و آزاد نقش مهمی ایفاء کرده است.
سرمایه گذاری سودده در لیتوانی می تواند جزئی و کلان باشد:
سرمایه گذاری جزئی
داشتن زندگی نرمال برای کسانی که سرمایه زیادی برای انجام امور تجاری در سطح وسیع ندارند و قصد اقامت در یکی از کشورهای اروپایی و همچنین علاقمند به تجارت هستند کسب و کارهای کوچک بهترین گزینه خواهد بود .
معمولا در این مدل کسب و کارها که کوچک هستند نیازی به پرسنلهای اجرایی زیاد و یا مکان بزرگی نیست معمولا اینگونه امور بصورت خانوادگی اداره می گردد ، البته با پشتکار ، تلاش و استفاده از توانایی های بالقوه به همراه صداقت و البته خلاقیت امکان رشد کار و گسترش آن همیشه قابل تصور خواهد بود .
شما با ورود به کشور لیتوانی وارد بازار اروپا می شوید در واقع دریچه ای به تجارت جهانی را برای خود گشوده اید پس با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط عالی مالیاتی و حمایتهای دولت از سرمایه گذاران و سایر پتانسیلهای کشور لیتوانی، میتوانید در پیدا کردن بازارهای بزرگتر و به تبع آن فروش و رونق کسب و کارها خود بهره گیرید.
در کشور لیتوانی میتوانید در تمامی کسب و کارها وارد شوید اما در ابتدا لازم است دو مطلب را فراموش نکنید:
1 تسلط شما به امری است که قصد عملی کردن آنرا دارید
2 بازار هدف مشخص که پی آن هستید
در ابتدا ايجاد يك طرح كسب و كار رضايت بخش امري پردردسر ، اما ضروري است ، روند برنامه ريزي ،مديران يا كارآفرينان را وادار مي كند كه كاملا دريابند آنچه را كه مي خواهند بدست بياورند و اينكه چطور و كي آنرا انجام دهند. حتي اگر هيچ حمايت خارجي هم نياز نباشد ، طرح كسب و كار کوچک مي تواند براي دوري گزيدن از اشتباهات يا تشخيص فرصتهاي پنهاني نقش حياتي را بازي كند. براي عده بسيار زيادي از كارآفرينان و طراحان ، روند طرح ريزي (‌ فكر ، مذاكره ، تحقيق ، تجزيه و تحليل ) به اندازه طرح نهايي و يا حتي بيشتر از آن مفيد است. اين كار مي تواند سود بسیار زيادي براي طرح كسب و كار شما داشته باشد.
بدون اغراق، می توان مک دونالد را «یکی از موفق ترین کسب و کار های کوچک در دنیا» دانست. فروش همبرگر و سیب زمینی سرخ شده با قیمت ارزان نشانه نهایت آمیختگی کارایی و خلاقیت است در حال حاضر کسب و کار کوچک مک دنالد فروش سالانه 40 میلیارد دلاری دارد که به بزرگترین زنجیره رستورانها در دنیا تبدیل شده است. برای ایجاد کسب و کار کوچک در لیتوانی نیز می توانید یک کافی شاپ یا رستوران کوچکی را در کشور لیتوانی تهیه کنید و کیفیت ،صداقت ،خدمات و سرویسهای متفاوت، رستوران کوچک شما را متمایز و موفق میسازد لازم به ذکر است در کشورهای اروپایی ایجاد غذاخوریها و محیطهای شاد نیاز مردم به حساب می آید، همچنین می توانید با توجه به حرفه تان در کلیه امور خدماتی از جمله خدمات کامپیو تری ، پزشکی و پرستاری ، حسابداری ، تعمیرات و ... اقدام نمایید و به راحتی کسب و کار کوچکی را برای خود شروع نمایید.


سرمایه گذاری کلان:

پروژه های پيشنهادی به سرمايه گذار در لیتوانی بر اساس شرايط شخص سرمايه گذار، متفاوت خواهد بود و گزينه ارائه شده به يك سرمایه گذار، لزوماً گزينه و انتخابی مناسب برای سایر سرمايه گذاران نخواهد بود، لذا ما سعی خواهیم نمود فرصتهای سرمایه گذاری را متناسب با شرایط افراد و انگيزهٔ سرمايه گذاری در لیتوانی به آنها ارائه نمائیم. درمراحل مقدماتی و در طی جلسات ، برآوردی از امکانات و توانائیهای شخص سرمايه گذار (انگيزه، مبلغ سرمايه گذاری، سرعت گردش مالی و ... ) بر اساس پارامترهای مهم سرمایه گذاری انجام مي پذيرد.
به یاد داشته باشید که شما میتوانید با سرمایه گذاری در لیتوانی (با ثبت شرکت) هم صاحب اقامت در لیتوانی شده و هم اجازه کار در لیتوانی و اروپا را دریافت کنید. این بدین معنا است که شما با داشتن اقامت لیتوانی و اجازه کار میتوانید از امتیازأت اتحادیه اروپا و شهروندی آن بهرمند گردید.
در کشور لیتوانی می توان سرمایه گذاری های کلان در بخشهای سودده داشت از جمله :
- طرحهای توریستی همچون هتل سازی، ساخت مجتمع های ویلائی در مراکز توریستی، مجتمع های تفریحی و ساحلی و ...
- طرحهای مسکونی همچون مجتمع های آپارتمانی مسکونی و ...
- طرحهای صنعتی همچون مزارع پرورش ماهی و ابزیان، ساخت سوله در مناطق آزاد و ...
برخی از مزایای سرمایه گذاری مطمئن در لیتوانی
-کشور لیتوانی به عنوان عضوی از کشورهای شنگن و اتحادیه اروپا و امکان تبادلات آزاد اطلاعات و فناوری های روز دنیا می تواند به تولیدکنندگان ایرانی این امکان را بدهد تا از امکانات روز دنیا بدون محدودیت در ارتقا تولیدات خود چه از نظر کیفی و چه کمی بهره مند گردند و با استفاده از تجهیزات روز دنیا کالاها و محصولات خود را تولید نمایند.
- مالکیت صد در صدی شرکت توسط تاسیس کننده بدون نیاز به شریک خارجی (لیتوانیایی)
- دسترسی آسان به بازار 500 میلیون نفری اروپا
- امنیت بالای سرمایه گذاری
- دولت جمهوری لیتوانی و اتحادیه اروپا برای امر تولید اهمیت ویژه ای قائل هستند و در این راستا از تولید کنندگان در تمامی سطوح حمایت کرده و بسته های تشویقی چه به لحاظ مالیات بر عملکرد و چه کمک های مالی توسط بانک مرکزی اروپا و در برخی موارد کمکهای تشویقی را ارئه می نمایند.
- با تولید کالا در لیتوانی می توانید از مزایای تولیدات اروپایی بهره مند شوید و با اخذ تاییدیه های کیفی اتحادیه اروپا کالاهای خود را بعنوان کالا و یا برند اروپایی به بازارهای جهانی عرضه نمایید. در این صورت کالا با محصولات تولیدی شما به عنوان محصولی اروپایی شناخته شده است.
- تولید در مراحل پایانی نیز می تواند از تمامی مزایایی که در بالا ذکر شد به عنوان محصول تمام شده در اروپا بهره مند گردد لذا تولید کنندگانی که امکان تولید در مرحله نهایی و یا مونتاژ محصولات خود را داشته باشند از تمامی مزایای فوق بهره مند خواهند شد در این مورد هزینه های تولید تقلیل یافته و محصول با هزینه کم تولید می گردد در عین حال با استفاده از مزیت های تولیدات اروپایی و تفاوت برابری ریال با ارزهایی چون یورو، پوند و دلار سود بیشتری نسیب تولید کننده خواهد شد.
- در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا اموری که باعث اشتغال زایی می گردند حمایت های ویژه می شود و در صورت ارائه طرح مفید می توان از وام های کم بهره، کمکهای مالی اتحادیه اروپا و همچنین کمکهای دولت لیتوانی استفاده نمود.
- استفاده از خدمات گسترده بانکی و مراودات اقتصادی با اتحادیه اروپا، خطوط اعتبار ارزی و وام های دولتی
- دسترسی به آبهای آزاد از طریق بندر کلایپدا در دریای بالتیک
- نبود بروکراسی اداری و برقراری نظام دولت الکترونیک در سراسر لیتوانی
- کشور لیتوانی کمترین سیستم مالیاتی را در کشورهایی اروپایی دارد .مهمترین مالیات هایی که افراد در لیتوانی موظف به پرداخت آن هستنند به این شرح میباشند:
1- مالیات بر درآمد
2- مالیات بیمه اجباری خدمات درمانی
3- مالیات بر بیمه تامین اجتماعی

 یکی از نیازهای اساسی سرمایه گذاران در سراسر جهان ،دسترسی به شرکتهای معتبری است که بتوانند با کسب جزئيات دقيق از انگيزه سرمايه گذاری، رعايت شرايط سرمایه گذاری در منطقه مورد نظر و آگاهی از پيشرفته ترين علوم سرمايه گذاری و نحوه اجرای آن بهترین فرصتهای اجرائی سرمایه گذاری را متناسب با شرایط سرمايه گذاران در اختیار آنان بگذارد.

 

 

ثبت شرکت در لیتوانی

مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود پس از دریافت مدارک شما هفت تا ده روز کاری است. این خدمات شامل پرداخت هزینه های دولتی و مالیات های ثبت شرکت ، دفتر اسناد رسمی ، ارائه آدرس قانونی محل شرکت شما در لیتوانی توسط ما به نهادهای دولتی برای یکسال ،چاپ مهر دولتی شرکت شما ،هزینه وکیل معتبر،افتتاح حساب بانکی به نام شما در نزد بانکهای لیتوانی و هزینه های پستی ارسال مدارک به کشور شما می باشد.
درخواست کننده ثبت شرکت در لیتوانی باید حسابی بانکی با نام خود با موجودی اسمی حداقل ۱۴۵۰۰ یورو و رقم واقعی ۳۸۰۰ یورو در نزد یکی از بانکهای معتبر لیتوانی افتتاح نماید،این حساب به عنوان سرمایه اولیه شرکت وی محسوب می شود و پس از ارائه صورت حساب به مراجع دولتی ،می تواند پول خود را از حساب برداشت کند.
برای آغاز فعالیت اقتصادی و یا گرفتن اقامت در لیتوانی و اتحادیه اروپا ،ثبت شرکت اولین قدم مطمئن در این راه است. متقاضیان می توانند با نام خود شرکتی را ثبت کنند و پس از آن اقدام به افتتاح حساب بانکی ،خرید و یا اجاره محل کار و سکونت ، خرید خودرو و ….نمایند.
ثبت نوع شرکت با توجه به هدف سرمایه گذاری و یا متقاضی اقامت در اتحادیه اروپا متفاوت است. با توجه به وجود دولت الکترونیک در لیتوانی ،شماره ثبت و مدارک شرکت از سوی دولت لیتوانی به ایمیل متقاضی جهت اطمینان از مراحل تاسیس شرکت ارسال می شود و همزمان اصل مدارک به وکیل داده می شود.

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره  86087195 - 86087214 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان