× franchisor.ir

دانشگاه های سوئد

 

 Karolinska Institutet

انستیتوی کارولینسکا یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه های علوم پزشکی اروپا است که در شهر استکهلم، سوئد واقع شده‌است. انستیتوی کارولینسکا، موسسه‌ای علمی و غیردولتی است که وظیفه انتخاب برنده جایزه نوبل در رشته فیزیولوژی و پزشکی را برعهده دارد.

 

 

 

Stockholm University

دانشگاه استکهلم ، دانشگاهی دولتی در شهر استکهلم سوئد است. این دانشگاه بیش از ۲۷،۵۰۰ دانشجو در چهار دانشکده دارد و یکی از بزرگترین دانشگاه های اسکاندیناوی است. این موسسه به کرات به عنوان یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر در جهان شناخته شده‌است. عنوان دانشگاه در سال ۱۹۶۰ به این موسسه اعطا شد و بنابراین چهارمین دانشگاه قدیمی سوئد محسوب می‌شود.

دانشگاه استکهلم در پایتخت کشور سوئد قرار گرفته و حوزه مرکزی برای آموزش تحصیلات عالی تکمیلی و پژوهشی در رشته‌های حقوق،علوم طبیعی، علوم اجتماعی، و کانونی برای ایفای نقش پژوهشگران بین‌المللی است. دانشگاه استکلهم یکی از بزرگترین دانشگاه‌های سوئد و یکی از بزرگترین کارفرماها در پایتخت کشور است. مردم بسیاری از ملیت‌های گوناگون، با تماس در سراسر جهان در آفرینش جوی بین‌المللی در دانشگاه استکهلم کمک می‌کنند. کلاس‌های دانشگاه استکهلم از تجهیزات کامل برخوردار بوده، سالن‌های سخنرانی و سالن اجتماعات «مّگنا» نام سالن کنفرانس دانشگاه است که مجهز به دستگاه‌های مدرن ترجمه همزمان است از این رو سالنی است که سخنرانی‌های برندگان جوایز نوبل در آن برگزار می‌گردد.

 

 

 

Uppsala University

دانشگاه اوپسالا یکی از دانشگاه‌های پژوهشی در شهر اوپسالا در سوئد است و کهن‌ترین دانشگاه در منطقه اسکاندیناوی به شمار می‌رود. این دانشگاه در سال ۱۴۷۷ پایه‌گذاری شده‌است. این دانشگاه حدود ۲۳۰۰۰ دانشجوی تمام وقت، و ۲۲۰۰ دانشجو دکترا دارد. بخاطرقدمت زیاد دانشگاه اوپسالا، کلکسیون های مختلف که برای دانشگاه است مثل سکه کابینه وجود دارد.

 

 

 

Göteborgs universitet

دانشگاه یوتبری نام بزرگترین و یکی از اصلی‌ترین دانشگاه‌ها در کشور سوئد است که در سال۱۸۹۱ در شهر یوتبری تاسیس شد. دانشگاه یوتبری، بزرگترین دانشگاه در شبه جزیرهٔ اسکاندیناوی و از اصلی‌ترین دانشگاه‌های قاره اروپا است. این دانشگاه دولتی است و زبان درسی در این دانشگاه، سوئدی می‌باشد.

 

 

 

Lund University

دانشگاه لوند واقع در شهر لوند در استان اسکانیا در کشور سوئد می‌باشد که در سال ۱۶۶۶ میلادی تاسیس گردید. این دانشگاه با قدمتی قریب به ۳۵۰ سال، یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در اروپا به شمار رفته و از بزرگترین موسسه‌های علمی و پژوهشی دراسکاندیناوی قلمداد می‌شود. این دانشگاه همواره جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان شناخته می‌شود و از اعتباری بین‌المللی برخوردار است. دانشگاه لوند دارای ۸ دانشکده مختلف بوده و جمعیتی بالغ بر ۴۷ هزار نفر دانشجو را در بر می‌گیرد.

 

 

 

Linnaeus University

دانشگاه لینه واقع در استان اسملاند در دو شهر وکشو و کلمر در کشور سوئد واقع شده‌است. این دانشگاه که با تلفیق دانشگاه وکشو و کالج کلمر در سال ٢٠١٠ تاسیس گردید، یکی از بزرگترین مراکز آموزشی دولتی در ناحیه اسملاند می‌باشد.

 

 

 

Mid Sweden University

دانشگاه مید سوئیدن یکی از دانشگاههای دولتی سوئد می‌باشد که در ناحیه جغرافیایی نورلاند میانه واقع شده‌است. این دانشگاه دارای ۳ پردیس دانشگاهی در شهرهای اوسترشوند، سوندسوال و هرنوساند می‌باشد.

 

 

 

Chalmers University of Technology

دانشگاه صنعتی چالمرز به اختصار Chalmers tekniska högskola دانشگاهی فنی، در جنوب غربی کشور سوئد در شهر بندر ییوتبوری است که کار آن بر تحقیقات و تحصیل در رشته‌های فنی مهندسی، علوم پایه و معماری بنا نهاده شده‌ است و از معتبرترین دانشگاه‌های فنی اروپا به شمار می‌رود. حدود ۴۰ درصد مهندسین سوئدی دانش آموخته این دانشگاه هستند.

 

 

 

Kungliga Tekniska högskolan

مؤسسه سلطنتی فناوری  Kungliga Tekniska högskolan ، به اختصار KTH دانشگاهی در سوئد و شهر استکهلم است که در سال ۱۸۲۷ به عنوان اولین دانشگاه صنعتی سوئد تاسیس شد. این دانشگاه به همراه دانشگاه دی تی یو در شهر کپنهاگ دانمارک، دانشگاه ان تی ان یو در شهر تروندهایم نروژ و دانشگاه چالمرز در شهر گوتنبرگ سوئد به عنوان بزرگترین دانشگاه‌های فنیاسکاندیناوی شناخته می‌شوند. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه‌های اروپا است.

 

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

  

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 02186084214 _ 02186087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان