× franchisor.ir

 

کار در ایرلند

ویزای کار در کشور ایرلنداز چند طریق صورت می گیرد یکی از راه های اخذ ویزای کار این است که شخص در کشور ایرلند یک دعوت نامه کاری از یک شخص واجد شرایط که دارای شرکت معتبر در ایرلند است دریافت نماید که شخص نیز باید شرایط لازم را داشته باشد. یکی دیگر از شرایط لازم پذیرفته شدن برای ویزای کار این است که در آگهی پذیرفته شوید، که طی مراحلی که ابتدا ۳ ماه در داخل کشور سپس ۳ماه در اتحادیه اروپا آگاهی شود اگر شخص مورد نظر پیدا نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو میگیرند. وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزا اقدام نماید. پیدا کردن کار فرما در اروپا شرایط خاصی دارد و کارفرما پس از آگهی شغل خود باید برای استخدام شخص متقاضی، حقوقی را در نظر بگیرد که کل هزینه های شخص و خانواده ان را در بر داشته باشد .این حقوق باید پس از کسر هزینه مالیات محاسبه گردد که آیا برای مخارج شخص مهاجرت کننده کفایت میکند یا خیر ؟
بنابر این چنانچه در کشور ایرلند اخذ ویزای کار امری حقوقی است که باید مراحل قانونی و حقوقی آن سپری گردد و اساسا باید کارفرما مجوز داشته باشد که برای کارگر متقاضی تقاضای ویزای کار کند. در اصطلاح شخص کارفرما در کشور ایرلند باید بتواند اسپانسر شود(sponsor). در کل اقدام برای ویزای کار بدون داشتن اسپانسر امری سخت است. مراقب باشید افراد کلاهبردار ادعا میکنند که میتوانند در مدت کم ویزای کار برای شما اخذ کنند، بنابراین همواره توجه داشته باشید تا به هر شخصی اعتماد نکنید.
شما اگر مایل هستید این روش را انتخاب کنید کل پروسه اخذ ویزای کار بین ۲ تا ۹ ماه به طول میانجامد که شخص متقاضی میتواند بعد از چند سال ( معمولا ۲ تا ۵ سال) تقاضای اقامت دایم کند و با قوانین کنونی این امر به راحتی مقدور می باشد.
اخذ ویزای کار روش دیگری هم دارد، اخذ ویزا از طریق مهارت یا تخصص می باشد که در برخی از کشور ها مانند استرالیا ،کانادا و دانمارک امکان پذیر می باشد .
ویزای این راه معمولا به نام ویزای مهارت خوانده میشود(skilled worker). این ویزا در کشور های مختلف فرق دارد و در مورد کشور ایرلند این امر در حل حاضر در شرایط سختی به سر می برد.
پروسه این ویزا در اکثر کشورها خیلی طولانی میباشد وکشور دانمارک بهترین کشوری است که الان میتوان برای آن اقدام نمود که یک پروسه ۷ تا ۹ ماهه دارد. ویزای GR1 نام ویزای کار دانمارک است که مشهور به ویزای گرین کارت میباشد.
یکی از راه هایی که وجود دارد این است که شخص بتواند در کشور ایرلند کار فرما را پیدا کرده و به طور قانونی در آن کشور مشغول به کار شود این است که به عنوان دانشجو وارد کشور ایرلند شود و چون در حین تحصیل اجازه کار نیمه وقت دارد می تواند به محض این که شغلی آگهی شد آن را درخواست کند یا صبر کند که وقتی درسش تمام شد از کارفرما در کشور ایرلند درخواست کار کند، این راه از جمله راههای بسیار مناسب می باشد زیرا پس از ورود به کشور ایرلند شخص چون به عنوان دانشجو وارد کشور شده است فرصت دارد تا شغل مورد نظر خود را پیدا کند و آن را تا پس از اتمام تحصیلات خود ادامه دهد تا زمانی که بتواند از طریق این شغل اقامت کاری اخذ نموده و پس از پرداخت مالیات به مدت ۳ تا ۴ سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید.

 


ویزای مهاجرت از طریق نامزدی

یکی از طرق تابعیت واقامت ایرلند اخذ ویزای نامزدی می باشد که با توجه به قوانین کشور ایرلند دارای شرایط خاصی است.

ویزای نامزدی ایرلند

این نوع ویزا برای نامزد یک شهروند ایرلندی صادر می شود تا بتواند نامزد خود را برای ازدواج به ایرلند بیاورد.
اخذ ویزای نامزدی دارای شرایطی است از جمله :
1) دو طرف از نظر قانونی مشکلی برای ازدواج کردن نداشته باشند.
2) فردی که فاقد ملیت ایرلندی است باید به قصد ازدواج وارد خاک ایرلند شود و نامزد فرد باید ایرلندی باشد.
3) دو شخصی که قصد ازدواج دارند باید در ۲ سال گذشته همدیگر را حضورا و شخصا ملاقات کرده باشند. به این معنا که سابقه رابطه نامزدی و تعلق خاطر احراز شود.
باید به سن قانونی رسیده باشند و یا اگر متراکه کرده‌اند، باید تمامی مراحل قانونی طلاق را سپری کرده باشند و قانونا از همسر قبلی‌ خود جدا شده باشند. به عنوان مثال اگر یک شهروند ایرلندی با یک شهروند غیر ایرلندی ازدواج کند و همسر خود را به ایرلند آورده باشد و سپس در خارج از ایرلند تقاضای طلاق داده باشد، این باعث می شود که آنها نتوانند قانونی ازدواج کنند. هم چنین کسانی‌ که قصد ازدواج با خاله زاده، عمه زاده، عموزاده و یا دایی زاده خود را دارند، قوانین و یا محل اقامت آنها ممکن است مانع برای گرفتن ویزای نامزدی باشد.
اداره مهاجرت ازدواجی را که در یک کشور و یا ایالت قانونی باشد را معمولاً می‌پذیرد. قصد ازدواج داشتن در ۹۰ روز الزامیست. ولی‌ هنگامی که نامزد شما وارد خاک ایرلند شود، و‌ اگر ازدواج ظرف ۹۰ روز صورت نگیرد، این بدان معنا نیست که آنها دیگر نمیتوانند ازدواج کنند و یا نتوانند ویزای خود را تغییر دهند. ولی‌ ویزای نامزدی آنها باطل خواهد شد. بهتر است که برای جلوگیری از هر نوع پیچیدگی، ظرف ۹۰ روز ازدواج انجام شود.
برای شرط آشنا بودن و ملاقات در ۲سال گذشته یک استثنا وجود دارد، بدین صورت که اگر متقاضی بتواند ثابت کند که عدم این کار به خاطر یک سری مشکلات مثل مشکلات فرهنگی‌، اجتماعی، آداب و یا رسوم بوده است، امکان لغو این شرط وجود دارد. به هر حال این شروط امکان تغییر دارد و بسته به نظر قانون گذار است.

 

ویزای اخذ تابعیت درکشور ایرلند ازطریق تولد

تابعیت و اخذ تابعیت اصولا رابطه سیاسی و معنوی است که فرد را به دولت مشخصی مربوط می سازد. برطبق تعریف جناب آقای دکترنصیری این تعریف دارای سه عنصر سیاسی بودن ومعنوی بودن وحقوقی بودن، است و دو طرف دارد : فرد دارای تابعیت و دولت اعطا کننده تابعیت.

تابعیت از طریق تولد جزء اصلی ترین انواع تابعیت محسوب می شود. این تابعیت، تابعیتی است که با تولد فرد شروع شده و در حین زندگی ادامه می یابد واز دو روش خاک یا خون حاصل می شود. معمولا این تابعیت غیر ارادی و تحمیلی است. به این معنا که چنان چه به عنوان مثال شخصی در ایران متولد شود بر اساس مفاد قانون ما خواه ناخواه ایرانی محسوب می شود. البته به شرط اینکه شروط دیگری همچون پدر ایرانی هم لحاظ شده باشد.
بنابراین کسی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد شد نمی تواند تابعیت را انتخاب کند بلکه تابعیت بر او تحمیل می شود. ترک این نوع تابعیت نیز مستلزم رعایت شرایط حقوقی خاص می باشد. به عنوان مثال : ماده 988 قانون مدنی ایران مقرر نموده اتباع ایرانی نمی توانند ترک تابعیت کنند مگر با رعایت چهار شرط مذکور در ماده فوق.
اخذ تابعیت در ایرلند از طریق خون بوده مگر که تصویب قوانین جدید این وضع را تغییر دهد. هرچند دربسیاری از کشورها تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از موارد تاثیرگذار محسوب می شود.

 

گذرنامه ایرلند

اقامت در ایرلند یک فضای امن در یکی از کشورهای جالب و جذاب دنیا ایجاد کرده و امکانات وسیعی را در انگلستان و خطه اصلی اروپا فراهم می نماید.
داشتن گذرنامه ایرلندی نوعی مشارکت با متخصصین و سازمانهای ثبت شده و معتبر است که منابع خود را در راستای تامین خدمات منحصر به فرد به جریان انداخته اند. این انجمن خودش از طریق صدور ویزا در پرتغال تشکیل شده و ضمن اینکه مفهوم و مضمون آنها شبیه به هم هستند اما فرآیند آنها متفاوت بوده و بایستی با گزینه های توصیه شده از سوی دولت ایرلند پیروی گردد.
تعهد برای دریافت اقامت، حتی برای مواقعی که نیاز به گذراندن زمان کوتاهی در کشور باشد، از موارد مهم مورد نظر بوده و این سرمایه گذاری مشترک این کار را در شرایط ایمن و سودآور انجام می دهد. تضمین عبور از مراحل مختلف با دیدگاه دستیابی به اهداف دراز مدت سرلوحه قانون PTIمی باشد.
کادیو اعضای آن از کلیه مهارتها و اطلاعات لازم برای کاهش بروکراسی و کاغذ بازی اداری برخوردار بوده و متقاضیان را از سردرگمی و پیچیدگی رها می سازند. ضمن اینکه راهنمایی و توصیه های لازم را به متقاضیان داده و با نظارت بر وضعیت آنان در سالهای بعدی مراحل تجدید و یا درخواست اقامت را تسهیل می نمایند.
تاثیرات معکوس بحران بانکی ایرلند تغییر فاحشی در کشور ایجاد کرده است اما این تحولات مثبت بوده با توجه به نقطه نظر سرمایه گذار خارجی، موقعیت های مهم برای جذب سرمایه گذاری موجود می باشد.

 درخواست اقامت

 

راههای گوناگون دریافت اجازه اقامت بطور خلاصه به شرح زیر می باشند :

تشکیل یک فعالیت تجاری ابتکاری:
این کار مستلزم سرمایه گذاری معادل 100.000 – 750000 یورو و شرکت فعال در توسعه آتی شرکت برای دستیابی به اهداف رشد اقتصادی می باشد.


سرمایه گذاری تجاری


حداقل سرمایه گذاری در این بخش معادل 1میلیون یورو است که از طریق انتخاب دقیق و محتاط مشارکت و یا از طریق صندوق سرمایه گذاری واجد شرایط با اهداف ایجاد فرصت های خاص در ایرلند بر اساس شرایط مالی تامین می گردد.

تضمین و ضمانت دولتی:

ایجاد یک رویکرد غیر فعال با سرمایه گذاری معادل 2 میلیون در اوراق دولتی برای طرحهای کم بازده و یا اعطای وام سرمایه ای معادل 500.000 یورو به بخش های خاص مورد تایید دولت..

اجازه اقامت را می توان تمدید و یا تبدیل به اقامت دائم کرد و یا پروسه درخواست شهروندی را آغاز کرد.
برنامه اقامتی برای یک دوره پنج ساله است. این دوره قابل تمدید بوده و می تواند در صورت امکان به درخواست شهروندی ختم شود.


روش ها

قدم اول : بطور طبیعی مربوط به دیدار از ایرلند و آشنا شدن شما با این کشور و امکانات آن و رسمیت دادن به درخواست شما.
قدم دوم : اقدام و رسیدگی به جنبه های امور قانونی، مالی و اداری اعضا.
قدم سوم : شروع برنامه سرمایه گذاری و صدور اجازه اقامت

 

نحوه دسترسی و تکمیل فرم درخواست روادید ایرلند

1- ورود به سایت سفارت ایرلند در آنکارا از طریق http://www.embassyofireland.org.tr
2- در نوار سمت چپ گزینه Passport/Consular/Visa Info را کلیک کنید.
3- در صفحه ای که باز می شود باز هم سمت چپ گزینه visas را انتخاب کرده و از زیر مجموعه آن، Application form را باز کنید.
4- متنی می آید که عنوان آن COMPLETING YOUR APPLICATION FORM ON-LINE است و سه سطر پایین تر از آن نوشته شده:
To launch an on-line application please click HERE که باید روی کلمه HERE کلیک کنید.
5- صفحه ای را با عنوان Welcome To Our AVATS Online Application Facility مشاهده می کنید. در قسمت چپ این صفحه شش گزینه است که گزینه Apply now را انتخاب و آن را باز کنید.
6- صفحه ای با عنوان Online Visa Application - Before You Apply باز می شود که توضیحی بر شرایط اخذ ویزا است. در سطر پایانی، باید داخل مربع را تیک زده و سپس مسطیل AVATS Online Application Form را کلیک کنید تا فرم آنلاین باز شود.
7- فرم تقاضانامه طولانی است که صفحه به صفحه باید پر شود. این فرم در هر مرحله ذخیره می شود که ادامه دادن آن از هر مرحله ای که ذخیره شده بعدا نیز امکان پذیر است. پس از اینکه عمل ذخیره کردن را انجام دادید کامپیوتر کدی را با عنوان transaction record number به شما می دهد که با در اختیار داشتن آن کد، در هر زمان می توانید وارد فایل اطلاعاتی خود شده، آن را کامل کنید و یا احیانا اطلاعات قبلی را اصلاح نمائید.
8- برای ورود مجدد به فایل اطلاعاتی خود، مطابق مراحل فوق عمل کنید لیکن بجای گزینه Apply now گزینه Retrieve application را انتخاب و آن را باز کنید.
9- پس از اینکه کلیه مراحل را انجام دادید و گزینه submit را انتخاب کردید، خود کامپیوتر در مورد پرینت خلاصه فرم از شما سوال می کند. خلاصه فرم را پرینت بگیرید و پس از امضاء به همراه سایر مدارک از جمله اصل گذرنامه و عکس و هزینه ویزا تحویل سفارت ایرلند در آنکارا و یا کنسول افتخاری ایرلند در تهران (به شماره تلفن 88040813) بدهید.

 

مدارک موردنیاز برای ویزای توریستی ایرلند:

• فرم تقاضا
• عکس با اندازه ی متناسب برای گذرنامه
• گذرنامه معتبر با 1 صفحه ی کاملا خالی
• اطمینان از وجود منابع مالی کافی برای اقامت
• پرداخت هزینه ویزا

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

  

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره  86087195 - 86087214 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

Tags:
مشاوره رایگان