× franchisor.ir

 

فردی که در کشور کانادا اقامت دائم بگیرد مقیم دائم گفته می‌شود.  مقیم دائم در کشور کانادا به شخصی اطلاق می‌شود که شهروند کانادایی نیست ولی اجازه زندگی و کار در کانادا بدون هیچ محدودیت زمانی در طول اقامتش به او داده شده‌است. یک ساکن همیشگی می‌بایستی به مدت ۲ سال از ۵ سال را در کانادا زندگی کند و یا خطر از دست دادن اقامت او وجود دارد.
یک مقیم دائم بسیاری از حقوق و وظایف یک شهروند کانادایی را دارا می‌باشد. تفاوتهای اصلی تنها در این می‌باشند که ساکنان همیشگی اجازه رای دادن در انتخابات فدرال کانادا، کاندیدشدن و دارا بودن پاسپورت کانادایی را ندارند. آنها همچنین نمی‌توانند به نیروی مسلح کانادا بپیوندند.
یک مقیم دائم امکان اقدام برای شهروندی کانادا را پس از ۳ سال اقامت در کانادا دارد. در سال ۲۰۰۲، اداره مهاجرت و شهروندی شروع به صدور کارت ساکن همیشگی (مقیم دائم) برای تمام مقیمان دائم جدید (تازه‌وارد) کانادا کرد. تمام افراد مقیم دائم پیشین نیز این قابلیت را دارا شدند تا برای این کارت به ازای ۵۰ دلار کانادا اقدام کنند. دارا بودن این کارت مگر برای سفرهای بین‌المللی اجباری نمی‌باشد.
از ۳۱ام دسامبر سال ۲۰۰۳ تمامی مقیمان دائم، برای واردشدن به خاک کانادا از طریق هوایی، قطار و اتوبوس ملزم به ارائه این کارت شدند. از لحاظ ظاهری این کارت شبیه به کارت بانکی می‌باشد و موجب تسهیل در ورود دوباره به کشور کانادا می‌شود. این کارت شامل مشخصات امنیتی متعدد به‌روزی همراه با یک چیپ که اطلاعات لازم در آن وجود دارد می‌باشد.

 


روشهای مهاجرت به کانادا


برای مهاجرت به کانادا و اقامت در این کشور بیش از ۶۰ روش مهاجرتی وجود دارد. در زیر گزیده ای از معمول ترین روش های مهاجرت به کانادا را برای شما تهیه کرده ایم.

 
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

بطور کلی سرمایه گذار بایستی دارای سه شرط زیر باشد:
1. دارای حداقل 1,600,000 دلار کانادا دارائی خالص. این دارائی میتواند شامل زمین و منزل و اشیا دیگر باشد. توجه داشته باشید که هیچ لزوم یا اجباری برای آوردن این دارائی به کانادا نیست و این بستگی به تصمیم سرمایه گذار دارد. این دارائی میتواند در مورد دولت فدرال کلا متعلق به همسر باشد .
2. دارای تجربه مدیریت به مدت دوسال ظرف پنج سال گذشته. سرمایه گذار می تواند صاحب موسسه تولیدی یا خدماتی باشد و بتواند دفاتر سود وزیان و مالیاتی ومدارک افراد مستخدم خود را عرضه کند.
یا اینکه مدیر شرکت یا سازمانی و یا قسمتی از یک شرکت یا موسسه ای را با حداقل دو نفر کارمند تمام وقت بعهده داشته باشد. در مورد ایالت کوبک این شرط وسعت بیشتری یافته بطوریکه اقایان دکتر ها و دندان پزشکان و وکلا و بطور کلی صاحبان حرف میتوانند تحصیلات و تجربه و اجازه کار خودشان را بجای تجربه مدیریت جایگزین کنند.
3. پس از گزینش از طرف دولت فدرال یا ایالت کوبک سرمایه گذار بایستی یا مبلغ 800,000 دلار کانادا را بدون بهره بمدت پنج سال تحت اختیار دولت فدرال یا ایالت کوبک قرار دهد یا به یکی از بانکهای مورد اعتماد دولت اجازه دهد این مبلغ را بجای او وازیز کند و برای انجام این کاربانک مبلغی را حدود 180,000 دلار کانادا بعنوان بهره بانکی و سایر مخارج دریافت خواهد کرد.
ما پس از تصمیم شما برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری تمام مسئولیت های انجام کاررا بعهده خواهیم گرفت و همراه شما قدم به قدم پرونده شما را تکمیل و به اداره مهاجرت تسلیم کرده و سپس در امادگی شما برای مصاحبه و تعقیب هر گونه پیچ و خمی با شما همکاری خواهیم داشت تا شما به خاک کانادا وارد شوید. ما مطمئن هستیم بعد از اتمام کار شما ما را یکی از معتمدین خود خواهید پذیرفت.


• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری استانی

اغلب استان های کانادا با دولت فدرال کانادا قراردادی برای انجام کار مهاجرت امضا کرده اند. البته شرائط هر یک با هم متفاوت است .
بطور کلی شرائط زیر در مورد اغلب آنها صادق است.
ویزای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی:
1. سرمایه گذار استانی بایستی شخصا درامور روزانه فعال بوده و آن موسسه را اداره کند.
2. مبلغی را در حدود 300,000 الی 400,000 دلار کانادا رابستگی به استان مربوطه بعنوان دارائی خالص ارائه کند.این مبلغ برای استانهای مختلف متفاوت است. هیج لزومی برای اوردن این مبلغ به کانادا نیست.
3. سابقه اداره موسسه خود و یا مدیریت محلی را داشته باشد.
4. برای مدت حداقل یک هقته به ان ایالت سفر کند و اگاهی لازم را برای سرمایه گذاری کسب کند و مصاحبه شود.
5. پس از قبولی در مصاحبه برنامه اجرای این سرمایه را ارائه دهد.
6. قبلا از تصویب مهاجرت بایستی حدود 100,000 دلار کانادارا بعنوان ضمانت اجرادران ایالت ودیعه بگذارد . این مبلغ بعداز اجرا تعهدات باز پرداخت خواهد شد.
7. سرمایه گذار استانی بایستی حداقل مبلغی را حدود 150,000 را صرف خرید یا تاسیس موسسه یا گارگاهی بکند. تجربه کاری ملاک کار است نه دانستن زبان یا تحصیلات عالیه.

 

مهاجرت از طریق حرفه شما

چنانچه از طرف یک شرکت کانادانی معتبر کار گرفته باشید که مورد موافقت اداره کار کاناد هم قرار گرفته باشد و دارای دانش کافی زبان و حداقل دوسال تجربه کاری معتبر در رشته خود باشید و امتیاز کافی را هم دارا باشید میتوان برای شما از طریق حرفه ای برای مهاجرت شما اقدام کرد.
ما میتوانیم پرونده شما را بررسی و چنانچه امتیاز کافی و حداقل زبان و غیره را دارا باشید پرونده شما را بجریان بیاندازیم و اگر شانس شما برای موفقیت در این مسیر زیاد نبود از طریق کار در امریکا برای شما عمل کنیم. این روش با تعهد یک سال کار همراه با حقوق و بیمه درمانی می باشد.

 

مهاجرت از طریق تخصص

چنانچه شما بتوانید امتیازات کافی را از نظر سن، تحصیلات، سابقه کاری بخصوص نوع تجربه کاری شما که بتواند در رده مورد قبول ان او سی قرار بگیرد و زبان اول و دوم و امتیازات همسر و غیره بخصوص داشتن کار از طرف یک کارفرمای کانادائی معتبر که به تصویب اداره کار کانادا رسیده باشد را دارا هستید میتوانید از طریق تخصص کاری به کانادا اقدام کنید.
اداره مهاجرت کاناد برای این روش 1200 امتیاز قائل شده که 600 امتیاز آن مربوط به داشتن کار در کانادا می باشد. نتیجتا افرادی که دارای کار در کانادا هستند با استفاده از این 600 امتیاز در رده اول قرار می گیرند.
اداره مهاجرت آخر هر ماه برای انتخاب متقاضی مهاجرت از طریق تخصص، کنکور برقرار می کند که از میان شرکت کنند گان که قبلا ثبت نام کرده اند افراد با حد اکثر امتیاز را انتخاب می کند و به آنها اعلام میداردکه مدارک را تهیه کرده و ظرف 60 روز به اداره مهاجرت تحویل دهند.
افرادی که دارای کار هستند اداره مهاجرت کار آنها را بلافاصله انجام می دهد بنابرین برای بقیه کنکور انجام خواهد شد. ما میتوانیم پرونده شما را بررسی و چنانچه امتیاز کافی و حداقل زبان و غیره را دارا باشید پرونده شما را به جریان بیاندازیم و اگر شانس شما برای موفقیت در این مسیر زیاد نبود از طریق کار در امریکا برای شما عمل کنیم. این روش با تعهد یک سال کار همراه با حقوق و بیمه درمانی میباشد.

 


مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال

متقاضیان مهاجرت حرفه و تخصص فدرال ( Federal Skilled Worker ) بر اساس توانایی هایشان جهت مهاجرت به کشور کانادا ارزیابی میشوند. هدف از این روش، پر نمودن کمبود نیروی متخصص در بازار کار کانادا می باشد.
جهت اقدام از طریق این روش متقاضیان باید یکی از سه شرط زیر را دارا باشند:

 •  حداقل یک سال سابقه کار در یکی از مشاغل مورد نیاز روش تخصصی فدرال در سال ۲۰۱۴
 •  درخواست کار معتبر از یک کارفرمای کانادایی
 •  تکمیل دوره دکترا در کانادا و یا گذراندن حداقل دو سال تحصیلی از ۴ سال دوره دکترا در یکی از دانشگاههای رسمی کانادا

متقاضیان مهاجرت از این روش بر اساس شش معیار ارزیابی می شوند. این معیارهای انتخابی نشانگر این است که آیا متقاضی می تواند برای مهاجرت به کانادا اقدام کند یا خیر. متقاضی جهت دریافت ویزای دائم از این روش نیاز به کسب ۶۷ امتیاز دارد که بر اساس معیار های ذیل امتیازبندی می شود :
 تحصیلات : حداکثر امتیاز ۲۵
 سطح زبان انگلیسی / فرانسه : حداکثر امتیاز ۲۸
 سابقه کاری : حداکثر امتیاز ۱۵
 سن : حداکثر امتیاز ۱۲
 درخواست کار از کانادا : حداکثر امتیاز ۱۰
 قابلیت سازگاری : حداکثر امتیاز ۱۰
افسران بررسی کننده پرونده ها و صادر کنندگان ویزای اقامت کشور کانادا این حق را دارند که بدون در نظر گرفتن امتیاز، تقاضای مهاجرت را بر اساس ارزیابی جایگزین قبول و یا رد کنند. متقاضی روش نیروی متخصص فدرال، علاوه بر کسب حداقل ۶۷ امتیاز، باید بتواند خود و همراهان خود را از لحاظ مالی در کانادا تامین کند. همچنین متقاضی و همراهانش می بایست معاینات پزشکی را انجام داده و عدم سوء پیشینه ارائه نمایند.
هزینه درخواست نامه برای مهاجرت نیروی متخصص فدرال : برای متقاضی اصلی ۵۵۰ $ کانادا، برای همسر و یا هر همراه دیگری ( بالای ۲۲ سال ) ۵۵۰ $ کانادا، و برای هر همراه کوچکتر از ۲۲ سال ۱۵۰ $ کانادا می باشد که توسط دولت کانادا در ابتدای کاراخذ می گردد.

 


شرایط مهاجرت به کبک از طریق تخصصی

متقاضیان مهاجرت به کبک از روش تخصصی (Quebec Skilled Worker) متفاوت با دیگر مناطق کانادا ارزیابی می شوند.
پرونده های مهاجرتی کبک در دو مرحله بررسی می گردند. در ابتدا پرونده به اداره مهاجرت کبک ارسال شده و پس از قبولی در این بخش برای انجام مراحل انجام آزمایشات پزشکی، بررسی عدم سوء پیشینه و صدور ویزا به اداره مهاجرت کانادا در بخش فدرال ارسال می گردد.
به متقاضیان مهاجرت که در روش تخصصی کبک در مصاحبه مهاجرتی قبول شوند، گواهی CSQ اعطا می شود. این گواهی به متقاضی این اجازه را می دهد که برای ادامه بررسی پرونده خود و دریافت ویزای مهاجرت، فرم ها و مدارک خویش را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در بخش فدرال ارسال نماید.
متخصصین برای واجد شرایط شدن در روش تخصصی کبک باید با توجه به جدول زیر امتیاز کافی را کسب نمایند. یک مهاجر مجرد باید حداقل ۴۹ امتیاز برای شروع پرونده و ۵۵ امتیاز در زمان مصاحبه کسب نماید . برای مهاجران متاهل، حداقل امتیاز برای شروع پرونده ۵۷ امتیاز بوده و در زمان مصاحبه ۶۳ امتیاز می باشد. این به این معنی است که متقاضی مهاجرت به کبک می تواند با کسب امتیاز کمتر پرونده مهاجرتی خود در روش تخصصی کبک را به جریان انداخته و تا زمانی که برای مصاحبه دعوت شود، با افزایش سطح زبان انگلیسی و فرانسه خویش، کمبود امتیازات اولیه را جبران نماید.
بر خلاف روش تخصصی فدرال، در گروه متخصصین کبک محدودیت شغلی وجود ندارد و کلیه متقاضیان مهاجرت که امتیازات لازم را بدست آورند، می توانند از این روش مهاجرتی اقدام نمایند.
شایان ذکر است که ارایه مدارک زبان برای اثبات توانایی زبان انگلیسی و فرانسه متقاضی و همسرشان در این روش مانند روش تخصصی فدرال، در ابتدای کار الزامی می باشد با این تفاوت که در روش تخصصی کبک (Quebec Skilled Worker) توانایی سطح زبان محدود به مهارت های شنیداری (Listening) و گفتاری (Speaking) می شود و نیازی به دانش نوشتن (Writing) و خواندن (Reading) وجود ندارد.
سطح تحصیلات حداکثر ۱۲ امتیاز
نوع رشته تحصیلی حداکثر ۱۶ امتیاز
سابقه کار حداکثر ۸ امتیاز
سن حداکثر ۱۶ امتیاز
مهارت زبان فرانسه حداکثر ۱۶ امتیاز
مهارت زبان انگلیسی حداکثر ۶ امتیاز
داشتن خانواده درجه یک در کبک حداکثر ۳ امتیاز
سکونت در کبک حداکثر ۵ امتیاز
سطح تحصیلات همسر حداکثر ۳ امتیاز
نوع رشته تحصیلی همسر حداکثر ۴ امتیاز
سن همسر حداکثر ۳ امتیاز
مهارت زبان فرانسه همسر حداکثر ۶ امتیاز
درخواست کار معتبر حداکثر ۱۰ امتیاز
فرزند حداکثر ۸ امتیاز
خودکفایی مالی یک امتیاز
سازگاری با استان کبک حداکثر ۶ امتیاز
هزینه درخواست نامه جهت مهاجرت به کبک از طریق تخصص برای متقاضی اصلی ۷۵۰ $ کانادا، برای همسر، فرزندان و یا هر همراه دیگری ۱۶۰ $ کانادا می باشد. همچنین بعد از قبولی در مصاحبه کبک، متقاضی ملزم به پرداخت هزینه های دولت فدرال کانادا می باشد.

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری فدرال

این روش مهاجرتی در حال حاضر به دلیل پر شدن ظرفیت بسته می باشد. شما میتوانید به جای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فدرال از روشهای کارآفرینی کبک و یا بیزینسی استان های خاص استفاده نمایید.
این برنامه جهت توسعه و تولید اشتغال در کانادا با جذب سرمایۀ متقاضیانی که دارای تجربۀ تجاری، بیزینسی و یا توان مدیریتی هستند به وجود آمده است. به عنوان یک فرد مهاجر سرمایه گذار، شما و خانواده تان می توانید با سرمایه گذاری مبلغ ۸۰۰٫۰۰۰$ کانادا به مدت ۵ سال در برنامه فدرال ( متقاضیان اقامت در کانادا به غیر از کبک ) اقامت دائم به دست آورید. روش سرمایه گذاری فدرال توسط دولت کانادا ضمانت شده است و دولت تضمین می دهد بعد از ۵ سال پول شما به طور کامل بدون سود باز پرداخت شود.
همچین این امکان برای متقاضیان روش سرمایه گذاری کانادا وجود دارد تا با پرداخت تنها ۱۸۰٫۰۰۰$ در عوض ۸۰۰٫۰۰۰$ از مزایای این روش مهاجرتی برخوردار گردند. با این تفاوت که در صورت استفاده متقاضی از طرح ۱۸۰٫۰۰۰ دلاری (این مبلغ بر اساس تغییر نرخ بهره بانکی قابل تغییر میباشد)، این مبلغ بدون بازگشت می باشد.

 


مهاجرت به روش سرمایه گذاری کبک

جهت مهاجرت به استان کبک در کانادا، مدیران و صاحبان مشاغل می توانند از روش سرمایه گذاری کبک در سریع ترین زمان و بدون دانش زبان انگلیسی و یا فرانسه اقامت دایم خویش را کسب نمایند. این برنامه جهت توسعه و تولید اشتغال در کبک با جذب سرمایۀ مهاجرانی که دارای تجربۀ تجاری، بیزینسی و یا توان مدیریتی هستند به وجود آمده است.
به عنوان یک فرد مهاجر سرمایه گذار، شما و خانواده تان می توانید با سرمایه گذاری مبلغ ۸۰۰٫۰۰۰$ کانادا به مدت ۵ سال در برنامه سرمایه گذاری مهاجرت به کبک، اقامت دائم به دست آورید.
این برنامه سرمایه گذاری توسط دولت کبک ضمانت شده است و دولت تضمین می دهد بعد از ۵ سال پول شما به طور کامل بدون سود باز پرداخت شود.
همچنین این امکان برای متقاضیان روش سرمایه گذاری کبک وجود دارد تا با پرداخت تنها ۱۸۰٫۰۰۰$ تا ۲۲۰٫۰۰۰$ در عوض ۸۰۰٫۰۰۰$ از مزایای این روش مهاجرتی برخوردار گردند. با این تفاوت که در صورت استفاده متقاضی از طرح ۱۸۰٫۰۰۰ – ۲۲۰٫۰۰۰ دلاری، این مبلغ بدون بازگشت می باشد.

 

مهاجرت از طریق روش کار آفرينی فدرال

هدف از برنامه کار آفرینی (Entrepreneur) جذب افراد با سابقه در زمينۀ تجارت و بیزینس به منظور ایجاد شغل و فرصت های شغلی در کانادا و توسعه اقتصاد این کشور می باشد.
این روش مهاجرتی در حال حاضر به دلیل پر شدن ظرفیت بسته می باشد. شما می توانید به جای این برنامه از روشهای کارآفرینی کبک و یا بیزینسی استان های خاص استفاده نمایید.
یک کارآفرین واجد شرایط می تواند از طریق برنامه فدرال ( متقاضیان اقامت در کانادا به غیر از کبک ) اقامت دائم کانادا را کسب کند. در این برنامه متقاضی باید بيزينسی را در کانادا خريداری و یا تاسيس کرده که بیش ۳۳/۳۳ % سهام آن را دارا بوده و همچنين بايد نقش فعال در اداره کردن آن بيزينس داشته باشد. این بیزینس باید حداقل یک کارمند تمام وقت که دارای شهروندی کانادا می باشد را در استخدام خود در آورد.


مزیت های این روش:

 •  در این روش متقاضی الزامی به داشتن مهارت در زمینه زبان انگلیسی و فرانسه ندارد.
 •  اخذ اقامت برای متقاضی، همسر و فرزندان.
 •  متقاضی ملزم به داشتن مدرک تحصیلی نمی باشد.

 

خلاصه ای از شرایط لازم برای برنامه کار آفرینی فدرال (Federal Entrepreneur) :

مقصد هر نقطه از کانادا به غیر از کبک
حداقل دارایی ۳۰۰٫۰۰۰ $ کانادا که به طور قانونی کسب شده باشد
سابقه مدیریتی و سهام داری ۲ سال مدیریت و مالکیت یک شغل واجد شرایط تعریف شده در قوانین کانادا، در ۵ سال گذشته
موارد دیگر انجام آزمایشات پزشکی و ارائه عدم سوء پیشینه

متقاضیان مهاجرت به کانادا از روش کار آفرینی، همچنین می توانند از روش مهاجرتی کار آفرینی کبک اقدام نمایند.

 

مهاجرت از طریق کارآفرینی کبک

هدف از برنامه کار آفرینی کبک (Quebec Entrepreneur) جذب افراد با سابقه در زمينۀ تجارت و بیزینس به منظور ایجاد شغل و فرصت های شغلی در کبک و توسعه اقتصاد این استان به عنوان یک مهاجر می باشد.
یک کارآفرین واجد شرایط می تواند از طریق برنامه کبک ( متقاضیان اقامت استان کبک ) اقامت دائم کانادا را کسب کند. در این برنامه متقاضی باید بيزينسی را در کبک خريداری و یا تاسيس کرده که بیش ۲۵ % سهام آن را دارا بوده، ارزش سهم متقاضی بیش از ۱۰۰٫۰۰ $ کانادا باشد و همچنين بايد نقش فعال در اداره کردن آن بيزينس داشته باشد. این بیزینس باید حداقل یک کارمند تمام وقت که دارای شهروندی کانادا و ساکن کبک می باشد را در استخدام خود در آورد.

 
مزیت های روش کارآفرینی کبک

در این روش متقاضی الزامی به داشتن مهارت در زمینه زبان انگلیسی و فرانسه ندارد.

 •  اخذ اقامت برای متقاضی، همسر و فرزندان.
 •  متقاضی ملزم به داشتن مدرک تحصیلی نمی باشد.
 •  پروسه کوتاه تر نسبت به روش کار آفرینی فدرال

 

خلاصه ای از شرایط لازم برای برنامه کار آفرینی کبک (Quebec Entrepreneur):

شرایط لازم برنامه کارآفرینی کبک
مقصد استان کبک
حداقل دارایی ۳۰۰٫۰۰۰ $ کانادا که به طور قانونی کسب شده باشد
سابقه مدیریتی و سهام داری ۲ سال مدیریت و مالکیت یک بیزینس در ۵ سال گذشته که بیش از ۲۵٪ از سهام آن را دارا باشند
موارد دیگر انجام آزمایشات پزشکی و ارائه عدم سوء پیشینه
متقاضیان مهاجرت به کانادا از روش کار آفرینی، همچنین می توانند از روش مهاجرتی کار آفرینی فدرال اقدام نمایند.
اطلاعات جامع درباره استان کبک

 

مهاجرت از طریق خود اشتغالی فدرال کانادا

خود اشتغالی فدرال (Federal Self-Employed) روشی مختص کشاورزان ، ورزشکاران (در سطح حرفه ای) ، نویسندگان و هنرمندان می باشد.
متقاضی خوداشتغالی فدرال، جهت مهاجرت به کانادا باید قصد و توانایی ایجاد یک کار برای خویش در کانادا را داشته باشد. مهاجر باید نشان دهد که شغل پیشنهادی تولید درآمد کافی جهت تأمین زندگی خود و وابستگانش را می کند. طراحان گرفیکی، کشاورزان، ورزشکاران، هنرمندان، نویسندگان، مترجمان و … نمونه های این گونه متقاضیان می باشند. لیست مشاغلی که از طریق این روش می توانند جهت مهاجرت به کانادا اقدام کنند در زیر آمده است. توجه داشته باشید که هر کدام از عنوان های شغلی زیر در بر گیرنده بسیاری از مشاغل بوده.
مشاغل حرفه ای کد NOC
کتابدار ۵۱۱۱
سرپرست نمایشگاه های هنری، کتابخانه ها و موزه ها ۵۱۱۲
سرپرست بخش بایگانی ۵۱۱۳
مولف و نویسنده ۵۱۲۱
ویرایشگر ۵۱۲۲
روزنامه نگار ۵۱۲۳
کارشناس بخش روابط عمومی ۵۱۲۴
مترجم ۵۱۲۵
تهیه کننده و کارگردان ۵۱۳۱
آهنگ ساز و تنظیم کننده ۵۱۳۲
نوازنده و خواننده ۵۱۳۳
هنرپیشه و بازیگر ۵۱۳۵
نقاش و مجسمه ساز ۵۱۳۶
مشاغل نیمه حرفه ای کد NOC
کارشناس کتابداری ۵۲۱۱
کارشناس موزه، کتابخانه و نمایشگاه های هنری ۵۲۱۲
عکاس ۵۲۲۱
فیلم بردار ۵۲۲۲
کارشناس طراحی گرافیکی کامپیوتری ۵۲۲۳
کارشناس پخش رادیویی و تلویزیونی ۵۲۲۴
کارشناس بخش ضبط صدا وتصویر ۵۲۲۵
شغل های مرتبط با انیمیشن ۵۲۲۶
طراح صحنه، لباس، نور و … ۵۲۲۷
خبرنگار ۵۲۳۱
سایر مشاغل هنری ۵۲۳۲
متخصصان طراحی گرافیکی ۵۲۴۱
طراحی داخلی منازل و دفاتر کار ۵۲۴۲
طراح نمایشگاه ۵۲۴۳
سازنده صنایع دستی و هنری ۵۲۴۴
سازنده الگوهای پارچه و چرم ۵۲۴۵
ورزشکاران ۵۲۵۱
مربیان ۵۲۵۲
داوران ورزشی ۵۲۵۳
مربیان باشگاه های تناسب اندام ۵۲۵۴

متقاضیان مهاجرت به کانادا از روش خود اشتغالی، همچنین می توانند از روش مهاجرتی خود اشتغالی کبک اقدام نمایند.

 

روش خوداشتغالی کبک

روش خوداشتغالی کبک (Quebec Self-Employed) جهت مهاجرت به کانادا برای اشخاصی که دارای بيزينس کوچکی هستند می باشد.
متقاضی خوداشتغالی کبک باید قصد و توانایی ایجاد یا خرید یک شغل را در استان کبک کانادا، داشته باشند که توسط آن خود را مشغول کرده و کمک کافی به اقتصاد کانادا و کبک نمایند. متقاضی باید نشان دهد که شغل پیشنهادی تولید درآمد کافی جهت تأمین زندگی خود و وابستگانش را می کند. مغازه داران ، صنعتگران، شرکت های کوچک خدماتی، وکلا، مترجمان، طراحان و گرافیست های کامپیوتری، مهندسان کامپیوتر، عمران، معماری، صنایع و … نمونه های این گونه متقاضیان می باشند.
امتیاز بندی و شرایط روش خود اشتغالی کبک جهت مهاجرت به استان کبک
خوداشتغالی کبک افراد مجرد افراد متاهل
تحصیلات: حداکثر امتیاز ۱۲ حداکثر امتیاز ۱۵
سابقه کاری : حداکثر امتیاز ۱۶ حداکثر امتیاز ۱۶
سن: حداکثر امتیاز ۱۰ حداکثر امتیاز ۱۳
زبان انگلیسی و فرانسه: حداکثر امتیاز ۲۲ حداکثر امتیاز ۲۸
دارایی: حداکثر امتیاز ۶ حداکثر امتیاز ۶
توان مالی:حداکثر امتیاز ۱ حداکثر امتیاز ۱
اقوام در کبک و اقامت در کبک: حداکثر امتیاز ۸ حداکثر امتیاز ۸
سازگاری با محیط کبک: حداکثر امتیاز ۶ حداکثر امتیاز ۶
امتیاز قبولی ۴۴ امتیاز ۵۱ امتیاز
متقاضیان برای واجد شرایط شدن در روش خوداشتغالی کبک باید با توجه به موارد فوق امتیاز کافی را کسب نمایند. یک مهاجر مجرد باید حداقل ۴۴ امتیاز در زمان مصاحبه کسب نماید . برای مهاجران متاهل، حداقل امتیاز در زمان مصاحبه ۵۱ می باشد.
توجه داشته باشید که در روش خوداشتغالی کبک لزومی به ارایه مدرک زبان در زمان تشکیل فایل نبوده و سطح زبان توسط افسر مصاحبه کننده در زمان مصاحبه سنجیده می شود. بنابراین فرد متقاضی از زمان تشکیل فایل تا زمان مصاحبه فرصت کافی داشته تا سطح زبان خویش را به حد مطلوب برساند.

 

مهاجرت از طریق استان های خاص

برنامه انتخاب استاني به استانها اين اجازه را مي دهد تا اشخاصي را كه مي خواهند به استان خاصی در كانادا مهاجرت كنند ، انتخاب كند . نامزدهاي استاني معمولا با توجه به توانايي كمك آنها به رشد اقتصادي استان انتخاب مي شوند .معمولا ، ولي نه هميشه ،‌نامزد بايد مورد نياز يكي از كارفرماهاي مقيم آن استان باشد .
اكثر استانهاي كانادا در اين برنامه شركت مي كنند . استانهاي شركت كننده با CIC قرارداد امضا مي كنند تا استانها بتوانند مستقيما مهاجري را كه واجد شرايط آنهاست انتخاب كنند. متقاضيان اين برنامه ابتدا بايد به استاني كه قصد اقامت دارند درخواست نمايند .

 •  مانیتوبا
 •  ساسکچوآن
 •  نیوبرانزویک
 •  بیریتیش کلمبیا
 •  انتاریو
 •  نیوفاندلند
 •  نوااسکوشیا
 •  پرنس ادوارد
 •  آلبرتا
 •  يوکان

نامزد ابتدا بايد قبل از ارسال درخواست جهت مهاجرت به كانادا يك گواهي انتخاب استاني از استان مربوطه دريافت كند . بعد از اينكه استان نامزد را قبول كرد ، درخواست جداگانه اي بايد به اداره مهاجرت كانادا جهت اخذ اقامت دائم تنظيم شود. استان كبك كه شهر منتريال در آنجا قرار دارد در اين برنامه شركت ندارد . به جاي آن استان كبك طي توافقنامه اي معيار انتخابي خود را جهت اعطاي اقامت بنا كرده است .
استان انتاريو كه شهرهاي تورنتو و اتاوا در آنجا قرار دارند در اين برنامه شركت ندارند . مهاجراني كه قصد اقامت در اين شهرها را دارند بايد از طريق برنامه هاي ديگر جهت اخذ ويزاي دائم اقدام كنند.

 

مهاجرت از طریق خویشاوندی و اسپانسری همسر

براي استفاده از روش اسپانسری خویشاوند و یا همسر، متقاضی مهاجرت به کانادا بايد يك خويشاوند نزديك در كانادا داشته باشد که این خویشاوند، فرد متقاضی را از لحاظ مالي حمايت كند . اين خويشاوند بايد دارای شهروندی كانادا (Citizen) و يا اقامت دائم (Permanent Resident) باشد. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیز در این گروه جای می گیرند.
از تاریخ ۲۵ اکتبر ۲۰۱۲ طبق قوانین جدید اسپانسرشیپ همسر، متقاضیانی که قصد اسپانسر نمودن همسر خود را دارند باید به همراه همسر خود به مدت ۲ سال از روزی که همسر اقامت دایم کانادایی خود را دریافت می کند، در یک رابطه قانونی و مشترک زندگی نمایند. در غیر این صورت اقامت فرد اسپانسر شده باطل خواهد شد.
این تغییر شامل دسته خاصی از متقاضیان اسپانسرشیپ همسر بوده و در بر گیرنده افراد ذیل می گردد:

 •  رابطه زناشویی همسر و شخص اسپانسر دو سال و یا کمتر از ۲ سال بوده.
 •  همسر و شخص اسپانسر فرزند مشترک نداشته باشند.

این قانون فقط شامل افرادی که درخواست اسپانسرشیپ آنها بعد از ۲۵ اکتبر ۲۰۱۲ به دست اداره مهاجرت کانادا رسیده می شود.
شرايط استفاده از اين روش :
1. رابطه فرد متقاضی با خويشاوند بايد به صورت هاي زير باشد :
o همسر يا هم خانه (مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج).
o والدين يا پدر بزرگ / مادربزرگ و افراد تحت تکفل این افراد.
o فرزند زیر ۲۲ سال.
o برادر، خواهر،‌ برادر زاده و یا خواهر زاده که مجرد و زير 18 سال هستند.
o خويشاوندان ديگر در صورتی که فرد مقیم در کانادا از خويشاوندان اشاره شده در بالا كسي را در کانادا نداشته باشد.
2. خویشاوند یا همسر متقاضی در کانادا بايد دارای شرايط زير باشد :
o شهروند كانادايي (Citizen) يا داراي اقامت دائم (Permanent Resident) باشد.
o شرايط فرد اسپانسر را داشته باشد.

 


مهاجرت از طریق مهاجرتی و اقامتی نیروی با تجربه کانادایی

گروه تجربه كانادايى شيوه مهاجرتى است ويژه كارگران خارجى با سابقه كار در كانادا و دانشجويان بين المللى مقيم كانادا كه مايلند اقامت موقت خود در كانادا را تبديل به اقامت دائم نمايند.
كارگران خارجى و دانشجويان بين المللى از زمره كانديداهاى ايده آل براى مهاجرت و اقامت دائم در كانادا ميباشند. این گروه ها با به دست آوردن آموزش و تحصيلات و يا تجربه كارى كانادايى، كاملا با اجتماع كانادا خو گرفته وشبكه هاى مهمى را از لحاظ كار و حرفه تخصصى خود در بين جامعه و گروه های کانادايى ايجاد نموده اند.
مهاجرت به کانادا از اين روش مخصوص دو گروه زير ميباشد و براى هر يك از اين دو گروه شرايط جداگانه ايى وجود دارد:
فارغ التحصيلان بين المللى با سابقه كار كانادايى
 اتمام كامل و فارغ التحصیلی از یک دوره تحصیلی حداقل دو ساله و تمام وقت، از يك موسسه تحصيلى كانادايی.
 حداقل يك سال سابقه كار حرفه اى يا فنى تمام وقت يا معادل تمام وقت به صورت نيمه وقت که در ظرف ٢٤ ماه قبل از تاريخ درخواست کسب شده باشد.
 مهارت متوسط و يا ابتدايى زبان انگلیسی و یا فرانسه بسته به سطح مهارت شغلی.
كارگران خارجى موقت (با ويزاي كار)
 حداقل ۱ سال سابقه كار حرفه اى، تخصصى و يا فنى تمام وقت يا معادل تمام وقت به صورت نيمه وقت
(تمام وقت معادل است با ٣٧.٥ ساعت در هفته). اين سابقه كارى بايد در ظرف زماني ٣٦ ماه قبل از ارسال درخواست مهاجرت كسب شده باشد.
 مهارت متوسط و يا ابتدائى زبان انگلیسی و یا فرانسه، بسته به سطح مهارت شغلی.
متقاضيان اين گروه مى توانند در طول پروسه مهاجرتى در داخل خاك كانادا بمانند. در صورتيكه متقاضي از خاك كانادا خارج شده باشد اگر از زمان ترك كردن كار كانادايى او بیشتر از یک سال نگذشته باشد هنوز مى تواند تحت اين زيرمجموعه براى مهاجرت به كانادا اقدام نمايد.
سيستم ارزشيابى اين گروه بر اساس مدل قبولي و يا ردى است و اگر فرد متقاضي حداقل شرايط را داشته باشد، واجد شرايط درخواست مهاجرت خواهد بود.
• مهاجرت از طریق ویزای دانشجويی کانادا
هر ساله بالغ بر ۱۳۰٫۰۰۰ دانشجو از سراسر جهان براي تحصيل وارد كانادا مي شوند .
اكثر دانشجويان خارجی نيازمند اجازه تحصيل در كانادا مي باشند . اگر چه در برخي موارد استثنا وجود دارد.
اجازه تحصيل در شرايط زير نياز نمي باشد :
 براي تحصيل در دوره اي كه مدت آن كمتر از شش ماه باشد .
 كودكاني كه والدين آنها در كانادا اقامت قانوني دارند ( به غیر از ویزای توريستي )
 خانواده يا کارمندان سفارتخانه ها در كانادا
ویزای تحصيلی، سندي است كه از سوي اداره مهاجرت كانادا صادر شده و بنابر آن دانشجو مي تواند در مدت محدود و معمولا در دانشكده اي مشخص يا رشته تحصیلی معینی در كانادا اقامت داشته باشد.
اداره مهاجرت كانادا معمولا پس از دريافت پذيرش دانشگاه و احراز توانايي دانشجو جهت تامين هزينه هاي زندگي و شهريه دانشگاه ویزای تحصيل را صادر مي كند. در برخي موارد اداره مهاجرت متقاضي را به گذراندن آزمايشهاي پزشكي و تهيه سوء پیشینه از پليس ملزم مي سازد.
ويزاي اقامت موقت براي كشورهاي معاف از ويزا لازم نمي باشد.

 

مهاجرت از طریق كار در كانادا در حين تحصيل

اداره مهاجرت به دانشجويان خارجي اجازه كار در كانادا با شرايط محدودي را مي دهد.
دانشجوي خارجي بايد توانايي پرداخت هزينه هاي زندگي و تحصيل خود را در حين تحصيل داشته باشد اما در برخي موارد نيز مي تواند كار كند.
كار در دانشگاه بدون اجازه كار
خارج از دانشگاه با اجازه كار
در برنامه هاي تعاوني يا كارآموزي كه سابقه كاري جزئي از برنامه تحصيلي قلمداد مي شود با اجازه كار
در برنامه هاي كاري پس از فارغ التحصيلي به مدت يك يا دو سال با توجه به رشته تحصيلي و با اجازه كار
در ضمن ، همسر دانشجويان متاهل مي توانند، در زمان تحصيل همسر خود در كانادا كار كنند.
 

 

مهاجرت از طریق ویزای کار کانادا (Work Permit)

هر ساله نزديك به 100,000 نفر از طریق ویزای كار وارد كانادا مي شوند .
شهروندان كانادا و دارندگان اقامت دائم مي توانند در كانادا كار كنند . به غير از این افراد، باقي اشخاص بايد براي كار در كانادا مجوز كار از اداره مهاجرت كانادا دریافت کنند.

 


اطلاعات اصلي كار در كانادا 

كار از لحاظ اداره مهاجرت كانادا به معناي فعاليتي است كه در قبال آن پولي دريافت مي شود، فعاليتی كه مستقيما با فعاليت هاي شهروندان كانادا يا دارندگان اقامت دائم در بازار كار كانادا رقابت كند.
مقامات اداره مهاجرت كانادا براي تعداد محدودي از فعاليت هاي كاری مجوز كار صادر مي كنند.
پيشنهاد كار از سوي يك كارفرماي كانادايي معمولا پيش نياز صدور مجوز كار مي باشد.
در برخي موارد اداره مهاجرت كانادا مجوز كار باز صادر مي كند كه در این روش به وجود كارفرما نيازي نيست .
ماهيتاً مجوز كار به طور موقت صادر مي شوند اما مي توان آن را از داخل كانادا تمديد كرد.
معمولا فقط مقامات اداره مهاجرت كانادا ويزای كار را صادر مي كنند. درخواست كار بايد توسط اداره منابع انساني و توسعه كانادا ( HRSDC ) تاييد شده باشد. اين تاييديه نشانگر اين است كه كار پيشنهادي تاثير منفي بر بازار كار كانادا ندارد.
اگر چه ، برخي از مشاغل به عنوان مشاغل مورد نیاز محسوب مي گردند و برخي از استانها با عقد قرارداد، ورود كارگران به اين مشاغل را تسهيل كرده اند .
مجوز كار مي تواند بدون تاييد از HRSDC در شرايط زير صادر گردد:

 •  تحت پيمان هاي بين المللي مثل پيمان تجارت آزاد آمريكاي شمالي (NAFTA )
 •  با توجه به مزاياي چشمگير اقتصادي، اجتماعي يا فرهنگي كه آن فعاليت كاري براي كانادا به ارمغان مي آورد
 •  به عنوان بخشي از موافقت هاي دو جانبه مثل برنامه هاي ارسال و دريافت معلم و نيروي جوان
 •  زماني كه دانشجوي خارجي بايد جهت تكميل درس، به مدت معینی در شغلی فعالیت داشته باشد انجام دهد
 •  براي اجازه كار به همسران داراي ویزای تحصيل يا مجوز كار
 •  براي كارهاي خيريه يا مذهبي
 •  زماني كه اشخاص خارجي به غیر از شرايط بالا مانند درخواست پناهندگي،‌ نياز به حمايت داشته باشند.

 

Tags:
مشاوره رایگان