× franchisor.ir

 

دانشگاه‌های مهم قبرس

 

Eastern Mediterranean University

دانشگاه مدیترانه شرقی یک دانشگاه دولتی در شهر فاماگوستا در جمهوری ترک قبرس شمالی است که در سال ۱۹۷۹ افتتاح شده‌است. زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی و انگلیسی می‌باشد و از لحاظ رده بندی علمی معتبرترین دانشگاه قبرس شمالی محسوب می‌شود. در این دانشگاه دانشجویانی عمدتاً از قبرس شمالی و ترکیه، برخی کشورهای عربی، نیجریه، پاکستان، ایران، آذربایجان، کشورهای آسیای میانه و برخی کشورهای اروپایی شرقی مشغول به تحصیل می‌باشند.

دانشگاه مدیترانه شرقی از دانشگاه‌های دولتی قبرس است که در سال 1979 میلادی در شهر فاماگوستا تاسیس شد. این دانشگاه دارای زیربنای بیش از 890 هکتار می‌باشد. دانشگاه مدیترانه شرقی دارای بیش از ۵۰ گروه آموزشی بوده و مقاطع و رشته‌های ارائه شده در آن مورد تایید وزارت علوم ترکیه (YOK) است. این دانشگاه در حال حاضر دارای 68 رشته در مقطع کارشناسی، 39 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 18 رشته در مقطع دکتری می باشد و عضو اتحادیه دانشگاه‌های اروپا EUA، انجمن دانشگاه‌های بین‌المللی IAU، انجمن دانشگاه‌های جهان اسلام FUIW، جامعه دانشگاه‌های مدیترانه CMU و عضو رسمی ABET آمریکا است.

موقعیت و رنکینگ دانشگاه
دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس دارای "سه ستاره" از وبگاه QS می‌باشد و طبق آخرین رتبه بندی دانشگاههای جهان توسط وبگاه وبومتریکس در ژوئیه ۲۰۱۴، رتبه جهانی دانشگاه مدیترانه شرقی از ۱۱۶۷ به ۱۳۵۴ سقوط کرد.

 

 

 

 

Middle East Technical University

دانشگاه فنی خاورمیانه / METU در سال 1956 میلادی با هدف ارتقا سطح علمی كشور تركیه و كشورهای منطقه خاورمیانه، در شهر آنكارا تركیه تاسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر یكی از معتبرترین دانشگاه‌های تركیه و منطقه با رتبه 183 جهانی می باشد و هدف اصلی آن ایجاد ارتباط دانشگاه‌های منطقه با دانشگاه‌های سایر نقاط در سطح بین المللی است. دانشگاه فنی خاورمیانه اعتبار خود را از كیفیت برجسته آموزشی دانشگاه، تحقیقات علمی فراوان، نوآوری و تنوع فرهنگی خود بدست آورده است. بسیاری METU را جانشین شایسته دانشگاه‌های آمریكائی بیروت می شناسد.

بیش از 100000 نفر از فارغ التحصیلان این دانشگاه در حال حاضر از افراد سرشناس و مطرح در سطح بین‌المللی هستند كه در زمینه‌ها‌ی مهندسی، مدیریتی و علوم پایه فعال می باشند. METU به عنوان یكی از سرشناس‌ترین دانشگاه‌های پیشرو در زمینه مطالعات، تحقیقات و توسعه دانشگاهای مشاركت بسیار قابل توجهی در جامعه علمی بین المللی و همینطور در توسعه علوم بازرگانی و صنعتی در جهان داشته است. METU با تاسیس شعبه در قبرس شمالی به عنوان اولین و تنها دانشگاه كشور تركیه شناخته می شود كه در خارج از این كشور شعبه دارد.

دانشگاه فنی خاورمیانه در سال 2003 میلادی با درخواست دولت تركیه و قبرس شمالی جهت تاسیس شعبه در قبرس شمالی بمنظور ارتقا سطح علمی جزیره قبرس موافقت نمود. این دانشگاه با حمایت مالی دولت قبرس شمالی و پشتیبانی علمی كمپ اصلی این دانشگاه در آنكارا، در فاصله 30 دقیقه‌ای شهر لفكوشا (پایتخت قبرس) در منطقه بنام خدا Guzel Yurt بمعنی عرصه زیبا احداث شده است.

تجهیزات بروز و پیشرفته، اعضاء هیات علمی برجسته، سیستم آموزشی در سطح استانداردهای بین‌المللی و كانون‌های دانشجویی فعال تشكیل‌دهنده خدماتی است كه به دانشجویان پذیرفته شده در این دانشگاه ارائه می‌شود. زبان آموزشی این دانشگاه انگلیسی می‌باشد و متقاضیان دریافت پذیرش می‌بایست دارای مدرك زبان معتبر مانند IELTS ویا TOEFL بوده و یا نمره قبولی در امتحان تعیین سطح زبان این دانشگاه را كسب نمایند. در صورت نیاز دانشجویان می‌توانند با شركت در كلاس‌های آموزش زبان این دانشگاه خود را آماده شركت در كلاس‌های درس این دانشگاه نمایند. همانند كمپ اصلی دانشگاه در آنكارا، دانشگاه فنی خاورمیانه شعبه قبرس نیز هدف اصلی خود را دستیابی به بالاترین مدارج آموزش عالی در سطح بین‌المللی قرار داده است. بسیاری از اساتید METU قبرس استاد پروازی دانشگاه اصلی می‌باشند. در صورت واجد شرایط بودن داوطلب (معدل بالا و نمره قابل توجه در امتحانات IELTS و TOEFL) امكان استفاده از بورسیه تحصیلی در دانشگاه وجود دارد.

 

 

 

Near East University

دانشگاه خاور نزدیك / NEU از مراكز آموزش عالی خصوصی برجسته قبرس با كیفیت علمی بالا می باشد كه سال 1988 میلادی با سرمایه گذاری سرمایه داران ترك و با حمایت دولت تركیه و دولت قبرس در لفكوشا (پایتخت قبرس) تاسیس گردید. یكی از اهداف اصلی از تاسیس این دانشگاه راه‌اندازی دانشكده‌های گروه پزشكی و پیراپزشكی علاوه بر ارتقاء سطح آموزش دانشگاه‌های قبرس در سایر رشته‌ها بوده است. در حال حاضر NEU با نزدیك به 15000 دانشجو از 50 كشور مختلف دنیا و با برخورداری از امكانات و تجهیزات بسیار مدرن در آموزش عالی دانشگاهی و همچنین اساتیدی از 25 كشور جهان، اولین دانشگاه علوم پزشكی قبرس می‌باشد و در حال حاضر مدارك دانشگاهی این دانشگاه تا مقطع لیسانس در وزارت علوم ایران ارزیابی می‌شود اما ارزشیابی مدارك بالاتر دانشگاه در دست اقدام و بررسی می‌باشد، شایان ذكر است ادامه تحصیل فارغ التحصیلان دانشگاه در دانشگاه‌های معتبر اروپا و آمریكی شمالی بلامانع است. NEU همچنین عضو دائم جامعه بین‌المللی دانشگاه‌ها (IAU)، جامعه دانشگاه‌های اروپا (EVA) و عضو فدراسیون دانشگاه‌های كشورهای اسلامی (FUIW) می‌باشد. همچنین دانشگاه NEU دارای عضویت و تاییدیه‌های بین‌المللی مانند JCI، و IGIP می‌باشد. در حال حاضر NEU داری قرارداد همكاری با دانشگاه‌های ایالات متحده، انگلستان، استرالیا، تركیه و آذربایجان می‌باشد. دانشجویانی كه از سطح زبان انگلیسی خوب برخوردار باشند می‌توانند مستقیماً در كلاس‌های درسی حاضر شوند، در غیراینصورت می‌بایست در كلاس‌های آمادگی زبان انگلیسی شركت نمایند. تقریباً یك سوم دانشجویان در حال تحصیل در NEU دانشجویان برجسته هستند كه از بورس‌های متعدد دانشجویی برخوردار می‌باشند و نیمی از این بورسیه‌ها به دانشجویان خارجی اهدا شده است.

خدمات دانشگاه NEU :
1. آموزش در رشته‌های متعدد پزشكی و پیراپزشكی در سطوح عمومی، تخصص و فوق تخصص مورد قبول كلیه دانشگاه‌های سرشناس جهان
2. كیفیت آموزشی و دانشكده‌هایی در سطح استانداردهای بین‌المللی
3. مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دكترا به زبان انگلیسی در سایر رشته‌های فنی و مهندسی، هنر، علوم پایه و علوم اجتماعی كه در سایر دانشگاه‌های قبرس ارائه نمی‌شوند.
4. خوابگاه‌های مجهز با استانداردهای اروپایی در داخل و خارج از محوطه دانشگاه
5. هزینه تحصیلی پایین و تسهیل در پرداخت آن
6. امكان انتقال تحصیلات در كلیه رشته‌ها از جمله گروه پزشكی به سایر دانشگاه‌های سرشناس جهان

 

 

 

 

European University of Lefke

دانشگاه اروپایی لفكه دانشگاهی نیمه‌دولتی است كه توسط بنیاد علوم و فنون قبرس / Cyprus Foundation در سال 1990 در شهر ساحلی لفکه در غرب جزیره قبرس تاسیس گردید. شعار اصلی دانشگاه اروپایی " در عصر ما علم و آموزش بین‌المللی شده است" می‌باشد و بر همین مبنا این دانشگاه گستره وسیعی از آموزش به روز را ارائه می‌دهد. دانشگاه اروپایی لفكه دانشگاهی بین‌المللی است كه از 35 كشور مختلف دانشجویان با ملیت‌های مختلف در آن مشغول به تحصیل می‌باشند و هیات علمی از اساتید معتبر و سرشناس در سطح بین‌المللی هستند. این دانشگاه عضو جامعه دانشگاه‌های اروپایی است.

مشابه سایر دانشگاه‌های قبرس شمالی زبان اصلی تدریس در این دانشگاه انگلیسی می‌باشد و رشته‌های آن شامل 6 رشته در مقطع كاردانی، 30 رشته در مقطع كارشناسی و 12 رشته در مقطع كارشناسی ارشد می‌باشد. مدارك تحصیلی دانشگاه اروپایی لفكه مشابه سایر دانشگاه‌های قبرس شمالی داری اعتبار بین‌المللی است. در حال حاضر مدارك این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران تا مقطع كارشناسی می‌باشد و ارزشیابی مدارك دانشگاه در سطوح بالاتر در وزارت علوم ایران در دست بررسی است. دانشگاه اروپایی لفكه طرف قرارداد با برخی از دانشگاه‌های كشورهای آمریكی شمالی، انگلستان و سایر كشورهای اروپایی می‌باشد كه این موضوع فرصت و امكان انتقال به دیگر دانشگاه‌های دنیا را برای دانشجویان این دانشگاه فراهم می‌نماید.
خدمات دانشگاه اروپایی لفكه:
1. دارا بودن برنامه‌های آكادمیك در سطح استانداردهای بین‌المللی
2. استفاده از اساتید سرشناس بین‌المللی
3. شهریه بسیار مناسب و هزینه بسیار پایین خوابگاه و هزینه بسیار پایین زندگی
4. خوابگاه‌های مدرن با خدمات شبانه‌روزی در سطح استانداردهای بین‌المللی
5. بورس و كمك هزینه تحصیلی برای داوطلبین واجد شرایط
6. تامین امكانات و تجهیزات ورزشی و تفریحی در دانشگاه

 

 

 

Cyprus International University

دانشگاه بین‌المللی قبرس / CIU در سال 1997 میلادی در شهر لفكوشا تاسیس شد، به همین جهت مدرن‌ترین دانشگاه قبرس از نظر سبك معماری ساختمان‌ها و تجهیزات دانشگاهی منطبق با نیازهای دانشجویان در قرن بیست و یكم می‌باشد. شعار این دانشگاه براساس " استاد بهتر، دانشجو بهتر" شكل گرفته است. مشابه سایر دانشگاه‌های قبرس دانشگاه بین المللی قبرس نیز عضو جامعه دانشگاه‌های اروپا است و دانشجویان از این فرصت جهت ادامه تحصیل یا انتقال تحصیلات خود به دانشگاه‌های اروپائی می‌توانند بهره‌مند شوند. دو دانشگاه خواهر دانشگاه بین المللی قبرس، دانشگاه ولور همپتون / University of Wolverhampton و دانشگاه ساندرلند / University of Sunderland در انگلستان می‌باشند. در شرایط عادی دانشگاه بین‌المللی قبرس در حال تبادل استاد و دانشجوی مهمان با دانشگاه‌های انگلستان از جمله دانشگاه‌های نام برده شده می‌باشد. لذا فارغ‌التحصیلان دانشگاه بین‌المللی قبرس قابلیت‌های لازم جهت جذب در بازار كشورهای اروپائی را دارند. همچنین دانشجویان توانایی‌های لازم جهت ایجاد بازار كار و راه‌اندازی فعالیت‌های حرفه‌ای شخصی را نیز كسب می‌نمایند.

تدریس در دانشگاه بین‌المللی قبرس براساس بكارگیری آخرین تكنولو‍‍‍‍‍ژی‌های آموزشی در كلیه كلاس‌ها با تعداد كمتر دانشجو در كلاس‌های نه چندان بزرگ صورت می‌پذیرد. بطوریكه امكان تماس علمی استاد با تك تك دانشجویان و دانشجویان با یكدیگر فراهم گردد. دانشگاه داری محیط آرام و منحصر بفردی است كه بسیاری برای كسب دانش آنرا به محیط‌های پر هیاهو ترجیح می‌دهند. در كنار آموزش در سطح استانداردهای اروپائی امكانات و تجهیزات ورزشی، تفریحی و فرهنگی دانشگاه بسیار مورد توجه قرار دارد. كانون‌های دانشجویی در دانشكده‌های مختلف برنامه گردهمائی و جشن‌های مختلف را تدوین می‌كنند.
دانشگاه بین‌المللی قبرس بخشی از سرمایه‌گذاری آموزشی گروه سرمایه‌گذاری لونت / Levent Group of Companies می‌باشد. نظر به اینكه گروه لونت فعال در تولید صنعتی، بازرگانی، تولید مواد غذایی، اتومبیل، ساختمان‌سازی، تولید مواد گوشتی، تولیدات كشاورزی و توزیع فعال می‌باشد، كلیه دپارتمان‌های آموزشی دانشگاه فرصت منحصر بفردی برای دوره كارآموزی دانشجویان خود در اختیار دارند. لذا علاوه بر آموزش دوره‌های حرفه‌ای نامحدود در اختیار دانشگاه، كیفیت فارغ‌التحصیلان دانشگاه را بنحو منحصر بفردی تامین می‌نماید.

اگرچه مدارك دانشگاهی CIU تا سطح دكترا در سطح بین‌المللی دارای اعتبار می‌باشد، مدارك صادر شده از اين دانشگاه تا مقطع كارشناسی مورد تاييد وزارت علوم و آموزش عالی ايران می‌باشد.

 

 

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 02186084214 _ 02186087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان