× franchisor.ir

شهرهای توریستی قبرس عبارتند از: آگرس، گوذی پارالیمنی، سکارینو، آییس تیخناس، وونی، پانو لفکارا، پلیس، کرال بی، کالاوازوس، واولا، کالپاناییتیس، پمس، وازیلیا، کاتیکاس، پریسترنا، آیاناپا، پانو پلاترس، آپسیو، پافوس، پانو آرذس، کوکلیا، فازوالا، لیسو، وازا، آنییرا، لارناکا، منی، کیرنیا، مازتس، لازا، ماندریا، سپیلیا، ترولی، ترودس، پتامیتیسا، خیرکیتیا، پریولیا، کاکپتریا، گورری، اپیسکپی، لیماسول، کالپیا،پیسوری، لیترذنداس، تچنی، نیکوزیا، ذروشا، پییا، مارنی، خولو، کاتو ذریس، پذولاس، اومذس، ورکلینی، پسماتیسمنس، گورنرس بیچ، نوخریو، میلیو، غازیوران، آرسس، لاپیتس، پرتاراس، لمیتو، اریمی، ترسفانو و نیککلیا


پارک آبی آفرودیت

پارک آبی که با مجسمه های اساطیر یونانی طراحی شده و تمام استخرها و سرسره ها و محوطه های بازی نیز با دید یونانی ساخته شده است. این پارک مجموعه ای از بهترین سرسره های آبی در اندازه های مختلف میباشد. همچنین دارای یک زمین بازی برای بچه های کوچک است. چندین رستوران نیز در محوطه این پارک قرار دارد که هر کدام مجموعه غذاهای خاصی را می فروشند.

 

 


خیابان فینیگوودس

اصلی‌ترین خیابان شهر لارناکا، خیابان فینیگوودس یا همان خیابان نخل است که برای اهالی شهر هم مکانی‌ دوست داشتنی است. عصرها این امکان وجود دارد که در یکی از کافه‌های این خیابان برای مدتی نشست و قهوه یا نوشیدنی‌های مختلف سفارش داد یا در میان مغازه‌ها و فروشگاه‌های فینیگوودس به گشت و گذار پرداخت و لباس‌های سبک و خنک ساحلی خرید. چند رستوران معروف نیز در این خیابان موجود است که کباب‌چوبی‌های بی‌نظیری دارند. 

 

  

 

غار دریایی

غار طبیعی دریایی نیز که از جاذبه های گردشگری آیاناپا می باشد و با قایقهای تفریحی می شود به آنجا رفت.

 

 

 


ساحل نیسی

این ساحل ، ساحلی با شنهای طلایی و آبی شفاف است. یک جزیره کوچک در کنار آن قرار دارد که به راحتی و بدون نیاز به قایق یا شنا کردن و پیاده می توان به آنجا رسید. در این جزیره انواع مختلف قایق اجاره ایی جهت استفاده وجود دارد. در بالای قایق های پدالو، یک سرسره وجود دارد، که در وسط دریا می توان از آن استفاده کرد. در انتهای ساحل نیز یک جرثقیل برای بانجی جامپینگ وجود دارد که می توانید هیجان خود را در آنجا خالی کنید. مسجد حلا سلطان، مرکز شهر آیاناپا، کلیسای سنت لازاروس و بسیاری جاهای دیدنی دیگر به گردشگران نوید مسافرتی خاطره انگیز می دهد.

 

 

 


دریاچه نمک لارناکا و تکیه حلا سلطان

هنگام خروج از فرودگاه لارناکا، یکی از جالبترین مکانهای دیدنی قبرس را بسهولت خواهید دید. در مسیر غرب فرودگاه لارناکا 2 دریاچه نمک در دو طرف شما (بسته به موقع سال) وجود دارد. اینجا محل مسجد هلا سلطان نیز میباشد. از زمانهای قدیم نمک از این دریاچه استخراج می شده است و همچنان ادامه دارد. اگر شما بازدیدکننده قبرس در اواخر زمستان یا اوایل بهار هستید میتوانید کوچ فلامینگوها و سایر پرندگان را ببینید. در میان دریاچه شما میتوانید مسجد هلا سلطان را که با درختان خرما احاطه شده ببینید. واقعاً کم نظیر است.

 

  

 

کوریم/قلعه کولوسی

منطقه باستانی کوریم و قلعه کولوسی هر دو در منطقه لیماسول واقع شده اند و گردشگران می توانند در یک روز، از آنها بازدید نماید. این دو آثار، 2 نمونه سرمایه تاریخی هستند که در قبرس کشف شده اند. تاریخ پیدایش سایت کوریم را به قرن 2 بعد از میلاد و کولوسی را به قرن 13 نسبت می دهند. ویرانه های کوریم در چشم اندازی مهیج مشرف به دریا قرار دارند. این احتمالا تماشایی ترین سایت باستان شناسی در قبرس است. شهر قدیمی کولوسی و محراب آپولو چند کیلومتر دورتر از این مکان واقع شده اند. همچنین موزه ای در نزدیکی دهکده اپیسکوپی وجود دارد که یکی از جاذبه های مهم توریستی قبرس است.

 

  

 


دره ســـــرو

یک مکان بی نظیر برای دوستداران طبیعت، دره ســـــرو واقع در منطقه تیریلیان ترودوس میباشد. سروهای این منطقه بومی قبرس نیستند، بلکه از خانواده سروهای لبنان می باشند که در این دهکده دورافتاده به وفور وجود دارند. این مکان به راحتی قابل دسترسی نیست ولی پیدا کردن آن، متضمن گذراندن یک تعطیلات در آرامش و سکوت است. شما می توانید از یک جاده مارپیچ از پانوپاناجیا از سمت کوه های پافوس به دره سرو برسید. و اگر خوش شانس باشید، سرو کوهی تنها چیزی نیست که مشاهده می کنید. دهکده سرو قلب زیستگاه قوچ کوهی، گوسفند وحشی بومی قبرس ( که نماد ملی قبرس است ) می باشد را خواهید دید. 

 

  

 


مسجد لالا مصطفی پاشا (کلیسای جامع سنت نیکلاس)

این بنا در اصل کلیسای جامع سنت نیکولاس نام داشته و بعدها به مسجد(سنت صوفیا) تبدیل شده است. این اثر یکی از بزرگترین ساختمان های قرون وسطی در حوزه مدیترانه محسوب میشود ،سنگ بنا این کلیسا اولین بار در سال 1298 توسط لوزئیان ها گذاشته شده است و تا سال 1312 ساختش ادامه داشته. گفته میشود درخت انجیر کهن سال گرمسیری که در ورودی بنا قرار دارد، همزمان با شروع ساخت این کلیسا کاشته شده است. این کلیسا بعد از حمله عثمانی ها به قبرس و تصرف ماگوسا در سال 1571 تبدیل به مسجد شده است. نمای غربی کلیسای جامع که به کلیسای جامع ریمز فرانسه شباهت دارد جذاب ترین بخش این کلیساست. سه قوس نمای جلویی این بنا که تا به امروز هم به خوبی حفظ شده از اوایل قرن 16 بجا مانده است. در بالای قوس میانی آرم جیووانی رنیر که در سال 1552 میلادی کاپیتان و فرمانده قبرس بوده به چشم میخورد و چهار ستون گرانیت واقع در آن از بقایای سالامیس آمده است.

 

 

 

دیوارهای فاماگوستا (گازی ماگوسا)

شهر قدیمی فاماگوستا ( گازی ماگوسا ) که از قرون وسطی به جا مانده با دیوارهایی قدیمی به ارتفاع 18 متر احاطه شده که این دیوارها تا به امروزباقی مانده است. دیوارهای شهر که ابتدا توسط لوزئیان ها ساخته شده بود مرتفع ولی نازک بود، به همین خاطر بعد از اینکه ونیزی ها جزیره را از لوزئیان ها گرفتند برای تقویت دیوارها( در برابر آتیش توپخانه و مخصوصا برای محافظت خود در برابر امپراتوری عثمانی) کارشناسانی را از ونیز آوردند. دو عدد از دروازه های اصلی قلعه فاماگوستا هنوز هم سر پا مانده است. این دروازه ها دروازه دریا و  دروازه خشکی می باشد، به علاوه 2 دروازه هم که در دوران انگلیسی ها باز شده است موجود میباشد. این دروازه ها  دروازه دیژان بولاط  و دروازه جدید می باشد. برج مارتیننگو و دروازه خشکی هم در این دوره تغییر یافته است. دیواری که در قسمت دریا قرار دارد دربرخی نقاط ضخامت اش به 9 متر هم میرسد، این دیوار از سنگ کارو( سنگ ساختمانی چهارگوش) ساخته شده که 3 کیلومتر طول دارد ،در بیرون از دیوار هم خندق هایی به عرض 46 متر حفر شده است. بر روی دیوارهای شهر،برج ها، دروازه ها، رمپ ها، سوراخ های دیده بانی، انبارهای اسلحه و مهمات و آخورها را  میتوان یافت.

 

 

 

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 86087195 - 86087214 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان