× franchisor.ir

در جمهوری چک، تحصیل به زبان چک در دانشگاه های دولتی آن کشور به صورت رایگان است وهمچنین در دانشگاههای غیردولتی شهریه سالانه حدود 4000-1000 یورو است. همچنین تحصیل به زبان انگلیسی ممکن است اما شهریه سالانه از 5000 یورو بیشتر خواهد بود.

 

مزایای تحصیلات در جمهوری چک

1. تحصیل در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا (با ویزای شینگن).
2. هزینه های زندگی تقریبا اندک.
3. اقامت در یکی از با امنیت ترین و زیباترین کشورهای اروپائی با بناهای تاریخی و فرهنگی بسیار که سالانه 8 میلیون گردشگر جذب می نماید.
4. امکان مسافرت آزاد به دیگرکشورهای اروپا در حین تحصیل و امکان اقامت در کشور پس از فارغ التحصیلی به منظور اشتغال و اقامت دائم.
شرط اصلی برای تحصیل در دانشگاه های دولتی چک دانستن زبان چک می باشد. قوانین ورود به دانشگاه های دولتی بسیار مشکل است و نیازمند قبولی متقاضیان در آزمون زبان چک در هنگام ورود به دانشگاه می باشد . جهت ورود به دانشگاه های غیردولتی کافیست زبان چک یا انگلیسی را بدانید و وارد دوره "اولیه" در دانشگاه شوید که طول آن شش ماه است و آموزش زبان نیز طی دوره ویژه ای به شما داده خواهد شد. یک ترم تحصیلی برایتان فراهم شده که 5 ماه به طول می انجامد و آمادگی شمارا برای دانشگاه محیا می سازد.

 

دانشگاه های جمهوری چک

دانشگاه های پزشکی جمهوری چک
دانشگاه چالز جمهوری چک Charles
دانشگاه علوم پزشکی Palacky Olomouc کشور چک
دانشگاه پزشکی Masaryk کشور چک رایگان همراه با بورسیه
دانشگاههای فنی و مهندسی جمهوری چک
دانشگاه چالز جمهوری چک Charles
موسسه تکنولوژی شیمی پراگ جمهوری چک
دانشگاه چک در پراگ جمهوری چک
دانشگاه علوم تربیتی چک در پراگ (CUP)
دانشگاه فنی و مهندسی Pardubice کشور چک
دانشکاه فنی و مهندسی West Bahemia کشور چک
دانشگاه فنی و مهندسی Liberec کشور چک
دانشگاه فنی و مهندسی Ostrava کشور چک
دانشگاه دامپزشکی و دارو سازی Brno چک
دانشگاه ملی مهندسی Bohemia کشور چک
دانشگاه فناوری Brno کشور چک
دانشگاه کشاورزی و جنگلداری Mendel چک
دانشگاههای علوم انسانی جمهوری چک
دانشگاه چالز جمهوری چک Charles
دانشگاه توماس باتا جمهوری چک
دانشگاه جان اوانجلیتسا پورکین
دانشگاه J.A.Kamensky پراگ چک
دانشگاه علوم تربیتی چک در پراگ (CUP)
دانشگاه علوم انسانی و هنر Ostrava کشور چک
دانشگاه علوم انسانی Silesian کشور چک
دانشگاههای گروه هنر جمهوری چک
دانشگاه چالز جمهوری چک Charles
دانشگاه علوم انسانی و هنر Ostrava کشور چک

 

 دانشگاه های برتر جمهوری چک

 Univerzita Karlova v Praze

این دانشگاه در سال ۱۳۴۸توسط شاه بوهیمن و پادشاه امپراتوری مقدس رومی، چارلز چهارم ، یکی از قدیمی ترین وبزرگترین دانشگاه ها در مرکز اروپا می باشد.

دانشگاه چارلز از گروه دانشگاه هایی در کشور چک می باشد که در سال ۱۹۹۲برای جذب دانشجویان از کمیته بین المللی تصمیم به تدریس برخی از دروس به زبان انگلیسی کرد. این دانشگاه اولین و برجسته ترین و قدیمی ترین دانشکده پزشکی پراگ می باشد.
دوره هایی که در دانشگاه چارلز ارائه می شود پزشکی و دندانپزشکی می باشد. دوره های پزشکی را می توان در یکی از دانشکده ها که بخشی از دانشگاه می باشند مورد مطالعه قرار داد. CMUCAS(خدمات دوره پذیرش دانشگاه علوم پزشکی چک) کمک کرده است تا بسیاری از دانش آموزان به هدف خود که کسب مدرک پزشکی می باشد از این مسیر جایگزین دست یابد. این کالج با توجه به سابقه بسیار عالی به عنوان تنها مرکز دانشگاه های UK در چک منصوب گردید.دفتر مرکزیC.M.U.C.A.S.در محل این کالج قرار دارد.دانشگاه شامل دانشکده اول پزشکی در دانشگاه چارلز در پراگ و دانشگاه ماساریک در برنو که به طور خاص برای دانش آموزان انگلیسی زبان که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند انتخاب شده اند .اعتبار و تسهیلات دانشگاه با موسسات بریتانیایی مقایسه می شود. دانش آموزان جدید با آگاهی از استاندارد بالا از آنچه در طول سال تحصیلی در دسترس آنها قرار میگیرد شگفت زده می شوند.

 

 

 

Masaryk University

برنو دومین شهر بزرگ در جمهوری چک، با جمعیتی در حدود 400000 نفر است . این شهر مرکز اصلی منطقه زیبای موراویا در جنوب جمهوری چک است ، و حدود 100 کیلومتر از وین درکشور اتریش فاصله دارد. این شهر، تاریخ ۱۰۰۰ساله دارد و مرکز مهمی در اروپای مرکزی می باشد و امروزه قطب مهم حمل و نقل با یک فرودگاه بین المللی است و همچنین یک مرکز آموزشی با تعدادی دانشگاه تخصصی در رشته های مختلف است که دانشجویان بین المللی زیادی را جذب می کند. دانشگاه ماساریک در برنو به نام اولین رئیس جمهور چکسلواکی است ، و مدرنترین دانشگاه است چه از لحاظ امکانات ارائه شده، محل اقامت و جاذبه های دیگر شهر. بسیاری از ساختمان ها با نام تجاری CMUCAS جدید می باشند و یا به طور کامل مرمت شده اند. همچنین تعدادی طرح های توسعه یافته وجود دارد که اخیرا به اتمام رسیده است. این دانشگاه شامل ۹دانشکده و بیش از ۱۹۰دپارتمان می باشد. همچنین این دانشگاه با بیش از ۳۰۰۰۰دانشجو یکی از معتبر ترین مؤسسات آموزش عالی در اروپای مرکزی است. ما ساریک یک دانشگاه تحقیقاتی شناخته شده در جهان است و دومین رتبه را در کل موسسات آموزش عالی چک با درخواست های پذیرش بیشتری نسبت به بقیه داراست. این دانشگاه تعدادی دانشجوی بین المللی دارد همچنین دفتری برای این دانشجویان دارد که به دانشجویان با مشکلات به خصوص کمک کند. ماساریک باارائه برنامه های کاملی در پزشکی عمومی یکی از معدود ترین دانشگاه هایی است که برنامه های دندان پزشکی را نیز ارائه می دهد که کاملا به زبان انگلیسی تدریس می شود و برای اقامت دانشجویان مکانی از قبل اختصاص داده شد است.
مدت زمان برای اخذ مدرک در رشته پزشکی عمومی ۶سال و رشته دندانپزشکی ۵سال می باشد. امتحانات مختلفی از موضوعات متفاوت در هر دو رشته برای اخذ مدرک تنظیم شده است. در واقع تحقیقی که اخیرا از دانشجویان گرفته شده بسیار مثبت بوده است.

 

 

 

olomouc university czech

این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه در موراویا و دومین دانشگاه قدیمی در جمهوری چک است که در سال 1573 به عنوان یک دانشگاه دولتی در الوموک تاسیس شد و توسط اجتماع کاتالوگ های رومی اداره می شد. همچنین در آن زمان مسند مقام اسقفی بود. در ابتدا تنها الهیات درانجا تدریس می شد ، اما خیلی زود رشته های فلسفه، حقوق و طب به ان اضافه شد در حالی که در دهه ۱۷۷۰پس از اصلاحات غیرمتعارف پادشاه جوزف دوم به طور فزاینده ای نظارت دولتی بر آن حاکم بود و امروزه این دانشگاه یک دانشگاه عمومی است. دانشکده پزشکی و دندان پزشکی برنامه مطالعاتی را به زبان انگلیسی در پزشکی عمومی ظرف ۲۰سال اخیر راه اندازی کرده است و برنامه دیگر آن دندان پزشکی است. دانشکده پزشکی در همان دانشگاه به عنوان بیمارستان دانشگاه واقع شده است، به این مفهوم که احتیاجی به هر گونه رفت و آمد نیست ،آموزش در یک مکان اتفاق می افتد و بسیاری از کلینیک ها از سالن سخنرانی فقط چند دقیقه پیاده روی است. امروزه این دانشگاه مثالی از یک دانشگاه قدیمی در یک شهر کوچک است ، مانند دانشگاه ییل در نیوهون و دانشگاه توبینگن در توبینگن. شهر الوموک دارای 100،000 نفر جمعیت ( و همچنین بسیاری در حومه شهر ) ، و برخی از 25،000 نفر دانشجو ( از جمله کسانی که در موراویا کالج الوموک ) است، که بالاترین تراکم دانشجویان دانشگاه ها در مرکز اروپا را شامل می شود. شهر بسیار قدیمی و زیبا است و توسط امکانات ورزشی و طبیعت احاطه شده است. چهره های شاخص بسیاری از جمله آلبرت انشتین و گرگور مندل در این دانشگاه درس خوانده اند و تدریس کرده اند.

 

 

 

Czech Technical University in Prague

 


University of Technology, Brno

 


Masarykova univerzita

 

 

Slezská univerzita v Opave

 


Západoceská Univerzita v Plzni

 

 

Technical University of Ostrava

 

 

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

 

 

Mendel University in Brno

 

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران 

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 02186084214 _ 02186087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

 

مشاوره رایگان