× franchisor.ir

معرفی دانشگاه های امارات

 

American College of Dubai

کالج آمریکایی دبی یک موسسه تحصیلی – آموزشی غیر انتفاعی حقوقی و وابسته به دانشگاه نیو همپشایر آمریکا است که در حال حاضر تحت لیسانس وزارت علوم در آمریکا واقع و مشغول فعالیت می باشد.دانشگاه ACD  در دبی به منزله دروازه و پلی است برای دانشجویانی که قصد انتقال واحدهای درسی یا مقطع خود به آمریکا ، کانادا ، انگلیس ، استرالیا ، نیوزیلند را دارند و یا برای آنهایی که می خواهند بعضی واحدهای درسی آمریکایی را در امارات دریافت نمایند.در همین راستا اکثر دانشجویان پس از سپری کردن ۲ سال در کشور امارات باقیمانده واحدهای درسی خود را به دانشگاه های ذکر شده انتقال می دهند.
فارغ التحصیلان تمام سیستم های تحصیلی باید دوازدهمین پایه در مقطع متوسطه را با نمره مناسب گذرانده باشند. تمام متقاضیان باید برای ابراز توانایی و مهارت خود در زبان انگلیسی در آزمون ویژه ای در مرکز آموزشی شرکت کرده و در صورت عدم کسب حد نصاب نمره قبولی در کالج زبان آموزش ببینند.
در این دانشگاه رشته های علوم کشاورزی ، انسان شناسی ، معماری ، هنر ، شیمی، مدیریت بازرگانی، زبان انگلیسی ، موزیک ، رشته های مهندسی ، علوم پایه ، نجوم ، زیست شناسی ، مهمانداری و … ارائه می شود.
هزینه یک سال تحصیل در دانشگاه ACD  کشور امارات حدود ۲۲،۵۰۰ درهم می باشد که معادل ۲۰میلیون تومان است.


American University of SHARJEH

دانشگاه آمریکایی شارجه یا همان AUC  ، موسسه ای غیر دولتی و مستقل به سبک آمریکایی می باشد،تاسیس این محل در سال ۱۹۹۷ صورت پذیرفته و در ۲۰ رشته تحصیلی به دانشجویان خود مدرک تحصیلی اعطا می نماید و مورد تایید سازمان علوم و تحقیقات و فناوری ایران و امارات می باشد.برای ورود به رشته های مهندسی داوطلب می بایست در آزمون تعیین سطح ریاضی ، شیمی و فیزیک و جهت ورورد به رشته های معماری و علوم کامپیوتر ، در آزمون ریاضی و برای ورود به مدرسه بازرگانی در آزمون ریاضیات اولیه مدیریت شرکت نمایند که این آزمون برای هر دانشجو فقط یکبار برگزار می شود.
هزینه یک سال تحصیل در این دانشگاه حدود ۴۰میلیون تومان می باشد که با دانشگاه های انگلستان ، آمریکا و کانادا برابری می کند.

 

University of Sharjah

دانشگاه شارجه ، دولتی بوده و فعالیت های آموزشی خود را از اکتبر ۱۹۹۷ آغاز نموده است.هدف اصلی مدیریت این دانشگاه به وجود آوردن امکانات آموزشی فوق العاده برای داوطلبین می باشد.در دانشگاه دولتی شارجه آموزش خانم ها و آقایان به صورت مجزا صورت می گیرد.
در این دانشگاه کالج ها و برنامه های تحصیلی مختلفی وجود دارند. اسامی این کالج ها به شرح زیر می باشد:
۱-      کالج حقوق و فقه اسلامی
۲-      کالج هنر و علوم
۳-      کالج مدیریت و بازرگانی
۴-      کالج مهندسی
۵-      کالج علوم و بهداشت
برای متقاضیان در شرکت در کالج های انسانی حداقل معدل ۱۲ و برای شرکت در کالج های مهندسی معدل ۱۴ به بالا لازم است.
هزینه های سالانه در این دانشگاه با توجه به رشته ها متفاوت است که به صورت معمول حدود ۲۵ هزار درهم می باشد که معادل ۲۱ میلیون تومان می باشد.بالاترین هزینه ی تحصیل در این دانشگاه حدود ۶۵ میلیون تومان می باشد که این مبلغ مختص رشته ی پزشکی است.


University of Ajman

این دانشگاه در سال ۱۹۸۸ به منظور تربیت نیروی متخصص در زمینه های علوم و تکنولوژی تاسیس گردید که در حال حاضر یکی از برترین مراکز علمی کشور امارات متحده عربی می باشد.دانشگاه عجمان در اروپا به عنوان دانشگاه علوم و تکنولوژی حوزه مدیترانه به رسمیت شناخته شده و یکی از معتبرترین دانشگاه های خاورمیانه به شمار می رود و مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات فناوری ایران می باشد.
کلیه دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشگاه عجمان دارای شش دانشکده و چهار مرکز دانشگاهی در شهرهای عجمان ، العین ، ابوظبی و فجیو می باشد.
دانشکده های علوم مهندسی ،علوم مدیریت ، کامپیوتر ، زبان های خارجی ، ادبیات و تربیت معلم و دانشکده دندانپزشکی و دارو سازی دانشکده های این دانشگاه می باشد.
دانشجویانی که دارای مدرک زبان نمی باشند ، پس از ثبت نام از آنها آزمون زبان انگلیسی به عمل خواهد آمد و در صورتیکه نتوانند نمره قابل قبول را بیاورند ، دانشگاه کلاس های مخصوص زبان انگلیسی را در قالب یک ترم کامل تحصیلی برای دانشجو اختصاص می دهد که هزینه آن بستگی به مدت زمان آموزش داشته و حداکثر ۲،۰۰۰ دلار خواهد بود.


Dalhousie University

دانشگاه دال هوزی در شهر هالی فاکس کانادا واقع شده است و یکی از برترین دانشگاه ها در آموزش و تحقیق بوده و در آن بیش از ۲۰۰۰ عنوان درسی ارائه می شود.۸۰۰ نفر کادر آموزشی این دانشگاه در رشته خود تخصص بین المللی دارند.آنها مبتکر و کاشف بوده ، مشاور و دوست دانشجویان محسوب می گردند.

دال هوزی شعبه ای در کشور امارات دارد. در این مرکز ثبت نام در رشته های مهندسی ، علوم ، مدیریت و … امکانپذیر است.تحصیل در این رشته ها منوط به دارا بودن سطح علمی قابل قبول می باشد.برنامه تحصیل در امارات از یک دوره ۵ ساله درسی تشکیل و در مرکز CMA  واقع در دبی برگزار می گردد و ادامه دوره ها در دانشگاه دال هوزی کانادا می باشد.
هزینه های یک سال تحصیل در رشته های مختلف به شرح زیر است :
۱-      رشته های مهندسی حدود ۲۴،۰۰۰ درهم که حدود ۲۰ میلیون تومان می باشد.
۲-      رشته های مدیریت حدود ۱۸،۰۰۰ درهم که حدود ۱۵ میلیون تومان می باشد.
۳-      رشته های علوم (مقدمات پزشکی ) حدود ۳۵،۰۰۰ درهم که حدود ۳۰ میلیون تومان می باشد.


Abu Dhabi University

این دانشگاه در ابوظبی واقع شده است و دارای دو کمپ می باشد که یکی در خود ابوظبی و دیگری در شهر العین می باشد.هدف موسسین این دانشگاه آن است که این دانشگاه از لحاظ سطح آموزش و علم جزو بهترین ها در منطقه ی خلیج فارس و در دنیا باشد.
دانشگاه ابوظبی رشته های تحصیلی متنوعی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می کند. زبان رسمی آموزش در این دانشگاه  زبان انگلیسی می باشد ولی دانشگاه ابوظبی به زبان عربی هم رشته های تحصیلی خاصی را ارائه می نماید.
دانشگاه ابوظبی از سه کالج تشکیل شده است .کالج علوم و هنر ، کالج مدیریت بازرگانی و کالج علوم کامپیوتر و تکنولوژی اطلاعات .

شرایط  بهره مندی از تسهیلات غیر ارزی دانشجویی:

_كليه دانشجويان شاغل به تحصيل در دانشگاههای معتبر(مورد تائید وزارت علوم یا بهداشت ایران)، پس از ارائه مدارك لازم به سركنسولگري و تشكيل پرونده و پس از وصول مجوز وزارت علوم يا وزارت بهداشت از طريق اداره دانشجويي وزارت امور خارجه از تسهيلات غير ارزي بهره مند مي گردند .
_دانشجوياني كه با سپردن وثيقه (‌به معاونت وظيفه عمومي نيروي انتظامي) از كشور خارج شده و يا در دانشگاه هاي غير معتبر تحصيل مي نمايند ، نمي توانند از تسهيلات دانشجويي استفاده نمايند.
_آقایان دانشجوي شاغل به تحصيل در كليه رشته هاي پزشكي و غير پزشكي كه قبل از سن مشموليت از كشور خارج شده و در حال حاضر كارت معافيت يا پايان خدمت نظام وظيفه را ندارند (به استثناي دانشجويان بورسيه وزارتخانه هاي علوم ، تحقيقات و فن آوري و بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي) براي استفاده از تسهيلات غيرارزي دانشجويي ، مي بايست مجوز لازم را از وزارتخانه هاي ذيربط دريافت نمایند.
_فهرست دانشگاه هاي معتبر در پايگاه اطلاع رساني وزارت علوم ، تحقيقات و فن آوري به نشاني www.msrt.ir قابل دسترسي مي باشد.
_دانشجويان مقيم حوزه سركنسولگري جمهوري اسلامي ايران در دبي در صورت داشتن اقامت دانشجويي با ارائه مدارك زير حضوراً می توانند نسبت به تشکیل پرونده دانشجویی جهت استفاده از تسهیلات اقدام نمایند.

مدارک لازم:
1- تكميل فرم پرونده دانشجویی بصورت تایپی
2- يك قطعه عكس جديد
3- ارائه اصل گذرنامه و دو سري فتوكپي از صفحات اول و اقامت
4- ارائه گواهي اشتغال به تحصيل ترم جاری از دانشگاه محل تحصیل با ذكر نام دانشجو و رشته تحصيلي با مهر و امضاء معرفی شده از دانشگاه 
5- در صورتيكه دانشجو در ترم هاي دوم به بعد مشغول به تحصيل مي باشد ، ارائه ريز نمرات ترم هاي قبل  
6- اصل و فتوكپي كارت دانشجويي
7- اصل ديپلم و پيش‏‏ دانشگاهي و 2 سري فتوكپي
8- اصل شناسنامه و 2 سري فتوكپي
9- تکمیل پرسشنامه درخواست اخذ معافیت تحصیلی دانشجویان مرد بصورت تایپی

نکات مهم:
1- مدارك فوق از طريق وزارت امورخارجه به وزارت علوم ، تحقيقات و فن آوري جهت اخذ مجوز ارائه تسهيلات دانشجويي ارسال خواهد شد. دانشجویان عزیز برای تسریع در کار می توانند مدارک فوق را پس از تائید سرکنسولگری از طریق بستگان خود به وزارت علوم در ایران ارائه و مجوز استفاده از تسهیلات غیر ارزی را به وزارت امور خارجه – اداره امور دانشجوئی ارائه نمایند.  بدیهی است سرکنسولگری پس از دریافت مجوز از مرکز نسبت به ارائه تسهیلات دانشجویی اقدام خواهد نمود.
2- تسهيلات غير ارزي دانشجويي كه توسط سركنسولگري جمهوري اسلامي ايران در دبي به دانشجو و همسر و فرزندان ايشان ارائه مي گردد شامل تجديد رايگان گذرنامه ، صدور مجوز خروج دانشجويي ، صدور معرفي نامه براي استفاده از تخفيف بليط هواپيما ( رفت و برگشت در هر سال یکبار) ، تائيد و كپي برابر اصل نمودن رايگان اوراق و مدارك تحصيلي و . . . خواهد بود.

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 02186084214 _ 02186087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان