× franchisor.ir

تحصیلات‌ پیش‌ دانشگاهی در کشور سوئیس

در كشور سوییس‌ آموزش‌ كودكان‌ با دوره‌ آمادگی‌ و به‌ مدت‌ یك‌ تا دو سال‌ آغاز می‌شود. تحصیلات‌ اجباری‌ در استان‌های‌ مختلف‌ متفاوت‌ بوده‌ و از 6 تا 8 سالگی‌ شروع‌ می‌شود و 8 تا 9 سال‌ طول‌ می‌كشد. طول‌ دوره‌ ابتدایی‌ از 4 تا 6 سال‌ و دوره‌ متوسطه‌ از 3 تا 5 است . سپس‌ دانش‌آموزان‌ وارد دبیرستان‌ها، مدارس‌ بازرگانی‌ یا مدارس‌ حرفه‌ای‌ می‌شوند. مدت‌ تحصیل‌ در دبیرستان‌ها دو سال‌ است‌ كه‌ دانش‌آموزان‌ می‌توانند در رشته‌های‌ گوناگون‌ ادامه‌ تحصیل‌ دهند و در نهایت‌ موفق‌ به‌ گرفتن‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ در رشته‌هایی‌ مانند زبان، ریاضیات، اقتصاد یا حقوق‌ شوند. در مجموع‌ طول‌ دوره‌ تحصیل‌ پیش‌ دانشگاهی‌ 13 سال‌است. شرط‌ ورود به‌ مراكز آموزش‌ عالی‌ دانشگاه‌های‌ سوییس‌ داشتن‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ است.دانش‌آموزانی‌ كه‌ وارد مدارس‌ بازرگانی‌ یا حرفه‌ای‌ می‌شوند، از 2 تا 4 سال‌ به‌ تحصیل‌ می‌پردازند و معمولاً‌ بدون‌ این‌ كه‌ وارد دانشگاه‌ شوند، جذب‌ بازار كار می‌شوند.

دارندگان‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ كشورهای‌ خارجی‌ مانند ایران‌ كه‌ حداقل‌ معدل‌ آنها 14 باشد، می‌توانند در امتحان‌ ورودی‌ به‌ دانشگاه‌ كه‌ برای‌ این‌ گونه‌ متقاضیان‌ برگزار می‌شود شركت‌ كنند،که به دو زبان آلمانی و انگلیسی یا این‌ كه‌ در دوره‌ پیش‌ دانشگاهی‌ دانشگاه‌ فریبورگ‌ آلمانی‌ و فرانسوی‌ به‌ مدت‌ 9 ماه‌ برگزار می‌شود، شركت‌ نمایند. موفقیت‌ در این‌ امتحان‌ شرط‌ اقدام‌ برای‌ اخذ پذیرش‌ از دانشگاه‌های‌ سوییس‌ است.
لازم‌ به‌ یادآوری‌ است‌ كه‌ امتحان‌ ورودی‌ كلیه‌ دانشگاه‌ها برای‌ متقاضیانی‌ كه‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ آنها خارج‌ از سوییس‌ صادر شده، و در دانشگاه‌ فریبورگ‌ برگزار می شود. سال‌ تحصیلی‌ در سوییس‌ دارای‌ دو نیم‌ سال‌ تابستانی‌ و زمستانی‌ است كه‌ طول‌ هر كدام‌ حدود 5 ماه‌ است.

 

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور سوئیس

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور سوئیس برای علاقه مندان به ادامه تحصیل امکان پذیر است. تمامی اشخاص متقاضی میتوانند با داشتن مدرک دیپلم برای ادامه تحصیل اقدام نمایند.

 

مدارک مورد نیاز

1. دیپلم وریز نمرات
2. پیش دانشگاهی و ریز نمرات
3. پاشپورت
4. شناسنامه

 

 

دانشگاه های برتر سوئیس

 University of Zurich

دانشگاه زوریخ ، دانشگاهی دولتی است که در شهر زوریخ، سوئیس واقع شده است. دانشگاه زوریخ، با بیش از ۲۵٬۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی، بزرگترین دانشگاه در کشور سوئیس محسوب می شود. در حال حاضر این دانشگاه دارای دانشکده های هنر، اقتصاد، حقوق، علوم پزشکی، دامپزشکی، علوم کاربردی، الهیات و فلسفه است.

 

 

 

ETH Zurich

دانشگاه صنعتی زوریخ ، یکی از دانشگاه های مهم کشور سوئیس است که مرکز آن در شهر زوریخ قرار گرفته است.
این دانشگاه همچنین در فهرست «برترین دانشگاه های جهان» که توسط موسسه اروپایی تحقیقات دانشگاهی انجام شد، در ردهٔ ۲۴ جهان قرار دارد. جایگاه این دانشگاه در بین برترین های جهان، در رشته های مهندسی، ردهٔ ۱۳ جهان و در رشته های علوم و ریاضیات، ردهٔ ۱۵ جهان می باشد. این دانشگاه ۳۰ برندهٔ جایزهٔ نوبل را در لوح افتخارات خود دارد که یکی از آنها آلبرت اینشتین بوده است.

 

 


University of Lausanne

دانشگاه لوزان در سال ۱۵۳۷ میلادی پایه گذاری شد. این دانشگاه دارای هفت دانشکده و ۱۰۷۰۰ دانشجو است که به همراه ۲۲۰۰ پژوهشگر در آن تحصیل، پژوهش و کار می کنند. این دانشگاه دارای سه پردیس در شهر لوزان است که پردیس دورینی بزرگترین پردیس دانشگاه است که در کنار ساحل زیبای دریاچه ژنو قرار گرفته است.

 

 

 

University of Neuchâtel

دانشگاه نوشاتل یکی از دانشگاه های فرانسوی زبان سوئیس است که در شهر نوشاتل قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۳۸ پایه گذاری شد. محمد مصدق دانش آموخته این دانشگاه بود.

 

 


École Polytechnique Fédérale de Lausanne  

موسسه پلی تکنیک فدرال لوزان (EPFL) یکی از دو دانشگاه پلی تکنیک فدرال سوییس است و در شهر لوزان سوییس واقع شده است. این دانشگاه بر پایه رده بندی آکادمیک دانشگاههای جهان (ARWU)در زمینه مهندسی در رتبه اول در اروپا و پانزدهم در جهان قرار دارد و به خاطر پیشرفت های علمی اش به MIT اروپا معروف شده است.

 

 

 

 University of Geneva

 دانشگاه ژنو دانشگاهی تحقیقاتی در ژنو سوئیس است. این دانشگاه توسط ژان کالون در سال ۱۵۵۹ و به عنوان یک مدرسه علوم دینی افتتاح شد. امروزه این دانشگاه دارای ۸ دانشکده است که عبارتند از دانشکده علوم طبیعی، دانشکده پزشکی، علوم انسانی، علوم اجتماعی، اقتصاد، ترجمه، روان‌شناسی و پروتستانتیسم.

 

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 02186084214 _ 02186087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان