× franchisor.ir

نظام آموزشی کشور ایرلند تشابه زیادی به کشور انگلستان دارد. ایرلند دارای دانشگاه هایی معتبر در سطح اروپا می باشد. شما باید توجه داشته باشید برای ادامه تحصیل کشورها و دانشگاه های معتبر را انتخاب کنید.
ایرلند یکی از بهترین کشور ها در زمینه تحصیل است و مقصد مناسبی برای تجارب های بین المللی است. ایرلند مرکز بزرگ تکنولوژی برای اروپا و جهان است و کارخانجات بسیار بزرگی در خاک این کشور می باشد.

تکنولوژی هایی مانند Facebook , eBay , Google
 

تحصیل در مدارس کشور ایرلند

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور ایرلند در بهترین مدارس خصوصی و دولتی ایرلند میسر است و تحصیلات از سن ۵ سالگی شروع می شود که مدت زمان آن ۶ سال می باشد پس از پایان این دوره وارد مقطع دبیرستان می شوند که مدت زمان این دوره ۴ سال می باشد.گفتنی است که دانش آموزان پس از سپری کردن دوره دبیرستان در ایرلند امکان ورود به بهترین دانشگاه های کشور ایرلند را دارا می شوند.
لازم به ذکر است که دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور ایرلند پس از اتمام دوره تحصیلی خود به راحتی می توانند جهت دریافت گرین کارت ایرلند اقدام نمایند و پس از گذراندن ۵ سال به شهروند ایرلند تبدیل شوند.

نکته دیگر این است یک شهروند ایرلندی می تواند جهت دریافت اقامت ایرلند برای افراد خانواده خود اقدام نمایند و این بدان معنی است که خانواده دانشجو نیز می تواند به وی ملحق شود.

 

تحصیل در مقطع لیسانس کشور ایرلند

مدت زمان این دوره ۳ تا ۴ سال می باشد. متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در کشور ایرلند می بایست با در دست داشتن گواهی مبنی بر اتمام ۱۰ سال تحصیل دوره های دبستان و دبیرستان (یعنی مدرک پیش دانشگاهی در ایران)می توانند جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور ایرلند اقدام نمایند. داوطلبانی که آخرین مدرک تحصیلیشان مدرک دیپلم ایران می باشد می توانند با گذراندن دوره پیش دانشگاهی خود در کشور ایرلند وارد دانشگاه شوند.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور ایرلند، اخذ نمره ۶ در آزمون ایلتس و یا نمره های مشابه در ازمون تافل الزامی است ولی داوطلب می تواند دوره های آموزش زبان انگلیسی را در کشور ایرلند و قبل از شروع دوره های دانشگاهی خود سپری کنند.

حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی کشور ایرلند مجوز کار در محدوده ای ۱۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند تا حدود زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال جبران کند. حال این سوال مطرح می گردد که آیا هر کس می تواند در حین تحصیل خود، کار دانشجویی پیدا کند یا خیر؟ پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها ، تجربه کاری ، ویژگی های شخصی فرد ، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

 

فوق لیسانس کشور ایرلند

این افراد می توانند مدارک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه های اروپا اخذ نموده و شانس خود را جهت اخد بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور ایرلند دو ساله است. در صورتی که متقاضیان مدرک دال بر زبان انگلیسی را دارا نباشند دوره هایی که معمولا ۵ هفته بطول می انجامد و هزینه آنها حدود ۱۲۰۰ یورو می باشد.

زبان تدریس

دروس دانشگاهی کشور ایرلند به دو صورت ایرلندی و انگلیسی تدریس می شوند. متقاضیان می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنند. افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می بایستی مدرک Ielts 6-6.5 را به دانشگاه ارائه دهند.

حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور ایرلند مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۱۰ تا ۱۲ یورو به ازای هر ساعت می باشد.

 

تحصیل در مقطع دکترای کشور ایرلند

متقاضیان ورود به مقطع دکترا در دانشگاه های ایرلند را می توان در سه دسته طبقه بندی کرد:
۱. افرادی با سوابق تحصیلی عالی
۲. افرادی که سوابق تحصیلی معمولی دارند ولی فاصله زمانی میان آخرین مقطع و اقدام جهت اخذ ویزا برای ایشان کمتر از دو سال است.
۳. افرادی که بیش از دو سال از آخرین مدرک تحصیلی ایشان میگذرد.

بدیهی است گروه اول بواسطه سابقه درخشان تحصیلی (فاکتورهای این سابقه درخشان معدل کل بالای ۱۷، داشتن مقاله معتبر بویژه مقاله ISI، داشتن نمره GRE یا GMAT مناسب ، نمره IELTS یا TOEFL خوب) می توانند جهت اخذ بورسیه از دانشگاه های معتبر ایرلند اقدام نمایند. این گروه از متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی ایرلند حتی الامکان دریافت هزینه های زندگی علاوه بر هزینه های تحصیلی خود را از دانشگاه های ایرلند دارا می باشند.
گروه دوم با توجه به شرایط مالی خود می توانند دانشگاه های خوب با هزینه ای در حدود سالیانه ۱۰ تا ۱۸ هزار دلار اقدام نمایند، البته دانشگاه های دیگری نیز در این کشور با هزینه کمتری وجود دارند. این دسته از دانشجویان در دانشگاه های ایرلند می توانند با انجام فعالیت های دانشجویی ، در راستای پرداخت شهریه های دانشجویی قدم بردارند.

 

حق کار

دانشجویان مقطع دکترا کشور ایرلند مجوز کار در محدوده ای ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا ۱۵ دلار به ازای هر ساعت می باشد. حال این سوال مطرح میگردد که آیا هر کس می تواند در حین تحصیل خود ، کار دانشجویی پیدا کند یا خیر ؟ پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها ، تجربه کاری ، ویژگی های شخصی فرد ، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است .

 

 

دانشگاه های ایرلند

Dublin City University

 

 

 

 


University College Cork

 

 

 

 

University of Limerick

 

 

 

 

National University of Ireland, Galway

 

 

 


Waterford Institute of Technology

 

 

 


Dublin Institute of Technology

 

 

 

Galway-Mayo Institute of Technology

 

 

 

National University of Ireland, System

 

 

 

Dundalk Institute of Technology

 

 

 

 Athlone Institute of Technology

 

 

 

Royal College of Surgeons 

 

 

 


Trinity College Dublin, University of Dublin

 

 

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

  

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 02186084214 _ 02186087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

 

مشاوره رایگان