× franchisor.ir

انواع ویزا

 

ویزای توریستی

طبق دستور العمل های موجود دولت هند ویزای توریستی منحصرا به اتباع خارجی اعطاء می شود که در هند اقامت یا اشتغال ندارند و تنها هدفشان از دیدار هند تفریحی بازدید از جاهای دیدنی دیدار دوستان و اقوام و غیره است. هیچ گونه فعالیت دیگری تحت عنوان ویزای توریستی اجازه داده نمی شود. همچنین ویزای توریستی غیرقابل تمدید و تغییر است.    

ویزای توریستی برای مدت یک ماه با امکان یک بار ورود صادر می شود. با وجود این اقامت طولانی تر را می توان با برنامه های سفر تفصیلی درخواست نمود که شامل رزرو بلیط هواپیما/قطار و غیره، و همچنین رزور هتل می باشد. علاوه بر این اتباع خارجی که ویزای توریستی دارند و پس از اولین ورود به هند در نظر دارند ازکشور دیگری به دلیل گردشگری محل های مرتبط با سفر دیدن نمایند و پیش از خروج مجددا وارد هند می شوند، به آنها ویزای دو یا سه بار ورود، بر حسب مورد ( بر حسب نیاز ) از طرف سفارت مطابق با ارائه برنامه سفر و اسناد تایید کننده (رزرو های بلیط) اعطاء می شود.

اقوام نزدیک مثل خواهر - برادر ، پدر و مادر و غیره اتباع خارجی در هند که دارای پروانه اقامت می باشند صلاحیت دریافت ویزای توریستی با اعتبار سه ماه را دارند. این اشخاص باید مدرک اثبات رابطه خویشاوندی با تبعه خارجی دارنده پروانه اقامت در هند را ارائه نمایند و یک نسخه از آن را در زمان ارائه تقاضا نامه ضمیمه نمایند.            

مدت زمان بررسی تقاضای ویزای توریستی  حداقل 7 روز کاری می باشد. اتباع خارجی که جهت درمان پزشکی به هند سفر میکنند باید منحصرا از طریق ویزای درمان و نه ویزای توریستی وارد هند شوند.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزا هند

  • ·         اصل گذرنامه امضا شده (۶ ماه اعتبار).
  • ·         ۲ قطعه عکس رنگی (۴*۶) زمینه سفید .
  • ·         اصل بلیط Confirm شده .
  • ·         کپی از تمام صفحات شناسنامه .
  • ·         آدرس منزل و شغل و تلفن مسافر به صورت کامل و دقیق .
  • ·         کل هزینه ویزا فر را داشته باشد .

«» هر مسافر باید گذرنامه جداگانه داشته باشد .

 

شرایط اخذ ویزا :

ویزا توریستی هند ۳ ماه اعتبار دارد و در این مدت شما ۳۰ روز می توانید در کشور هند اقامت کنید.

ویزا هند به صورت عادی حداقل ۲۰ روز کاری زمان لازم دارد.

اطلاعات وارد شده در فرم درخواست ویزا باید به صورت کاملا دقیق و صحیح وارد شود و هرگونه اطلاعات غلط و ناقص ممکن است به رد شدن ویزا بیانجامد.

مسافرینی که ویزا دریافت کردند تا ۶ ماه بعد از تاریخ اتمام ویزا نمی توانند برای دریافت ویزای جدید اقدام کنند.

برای اخذ ویزا هند هر نفر (صرف نظر از سن) باید یک پاسپورت جدا داشته باشد.

طبق قانون جدید سفارت هند، متقاضیان ویزای هند باید برای انگشت نگاری و مصاحبه به سفارت مراجعه کنند.

طبق قوانین جدید سفارت هند، تمامی مسافرین باید وچر اصلی و تایید شده ی هتل به همراه داشته باشند و یا آدرس دقیق محل اقامت ایشان باید کاملا مشخص باشد.

 

اقامت هند برای افغانیان


دولت هندوستان، قانون جدیدی را برای اقامت شهروندان افغانستان وضع کرده است. بربنیاد این قانون، شهروندان افغانستان می‌‏توانند با گرفتن ویزا، اقامت دو ساله در این کشور را به دست آورند. وزارت داخلۀ هند با انتشار خبرنامه ه‏ایی اعلام کرده است که این قانون، از (سه شنبه، ۱۰ سرطان) برای شهروندان افغانستان قابل اجرا‌ست. هندوستان از همکاران استراتژیک افغانستان است. روابط میان کابل و دهلی جدید نیز در این اواخر به گونۀ چشم‏گیری بهبود یافته و دو طرف برای ایجاد هماهنگی خوب و همکاری‌های بیشتر تلاش می‌کنند.

وزارت داخلۀ هند، در این خبرنامه گفته است که قانون جدید برای همکاری بیشتر با دولت افغانستان و ایجاد سهولت در رفت‏ و آمد شهروندان این کشور به هند، تصویب شده است. بر اساس این قانون، افغان‏‌ها با گرفتن ویزای هند می‌‏توانند برای دو سال در این کشور اقامت داشته باشند. هند، مقام‌های بلند‌ رتبۀ افغانستان و کودکان ‏که پایین‏‌تر از ۱۲ سال سن داشته باشند را از دریافت ویزای اقامت معاف کرده‏ است. در قانون جدید نیز آمده است که دانش‌آموزان، بیماران، تاجران و گردشگران افغان در جریان اقامتشان در هند، از گزارش ‏دادن به پلیس معاف‌اند. پیش از این شهروندان افغان می‌‏بایست در مدت زمانی ۱۴ روز پس از رسیدن به این کشور و نیز هنگام خروج از این کشور به پلیس هند گزارش می‌‏دادند.

هم‌اکنون هزاران دانشجوی افغان مشغول تحصیل در مقاطح مختلف تحصیلی در هند‌ هستند و روزانه صد‏‌ها افغان دیگر نیز برای درمان بیماری به این کشور سفر می‌‏کنند. روابط افغانستان و هندوستان از سال‏‌ها به این‌سو خوب بوده و اخیراً این روابط با روی کارآمدن دولت جدید هند، بهتر شده است.

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره  86087195 - 86087214 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

Tags:
مشاوره رایگان