× franchisor.ir

 

ویزای طلایی کشور پرتغال

برای واجد شرایط شدن جهت اخذ ویزای طلایی کشور پرتغال، متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد:
• حداقل سن 25 سال
• نباید شهروند اتحادیه اروپا باشد.
• باید ملکی حداقل به ارزش 500 هزار یورو در کشور پرتغال خریداری نماید. ( این سرمایه گذاری برای 5 سال غیر قابل برگشت خواهد بود)
در ابتدا به فرد و خانواده اش اقامت یکساله داده می شود ، در انتهای یکسال ، اقامت 2 ساله و در انتهای 2 سال ، یکبار دیگر اقامت 2 ساله داده می شود و بعد از اتمام این 2 سال اقامت دائم داده می شود .

 

مزایا و نکات ویزای طلایی کشور پرتغال

• پروسه زمانی بسیار کوتاهی دارد. (30 روز از زمانی که تقاضا به دولت پرتغال می رسد)
• متقاضی و خانواده اش، اجازه زندگی، کار و تحصیل را در کشور پرتغال خواهند داشت.
• دارندگان ویزای طلایی کشور پرتغال، بدون نیاز به ویزا می توانند به 26 کشور حوزه شینگن سفر نمایند.
• برای جلوگیری از ابطال این ویزا، فرد باید در 365 روز، حداقل 7 روز در پرتغال اقامت داشته باشد.
• نیازی به دارایی خالص شخصی، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سابقه مدیریت نمی باشد.
• در پروسه اخذ ویزا، متقاضی به مصاحبه دعوت نخواهد شد.
• فرزندان کمتر از 18 سال یا فرزندان بیشتر از 18 سال محصل، می توانند به پرونده فرد متقاضی اضافه شوند.

متقاضیان بعد از 6 سال اقامت تحت ویزای طلایی، می توانند برای شهروندی کشور پرتغال اقدام نمایند.

 

مزایای اخذ پاسپورت پرتغال

• داشتن اقامت کشورهای عضو اتحادیه اروپا (28کشور)
• اعطای حق تحصیلی و خدمات پزشکی در سرتا سر اروپا
• امکان تردد به کلیه کشورهای عضو شینگن و پس از اخذ کارت شهروندی دائم امکان مسافرت بدون ویزا به بیش از 155 کشور جهان
• امکان فعالیت تجاری با کلیه کشورهای دنیا
• امکان مبادلات مالی با کلیه کشورهای دنیا
• امکان اخذ وام خرید ملک با دوره بازگشت حداکثر 20 ساله با حداقل بهره بین المللی حدود 3%

 


اخذ ویزای تابعیت در کشور پرتغال از طریق تولد

اخذ تابعیت در پرتغال ازطریق تولد از طریق خون بوده مگر که تصویب قوانین جدید این وضع را تغییر دهد. در بسیاری ازکشورها تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن ازموارد تاثیرگذار محسوب می شود.  در کشورهایی که تابعیت آنها از طریق خون می باشد تولد عامل اخذ اقامت نمی باشد.
تابعیت و اخذ تابعیت اصولا رابطه سیاسی و معنوی است که شخص را به دولت معینی مربوط می سازد. تابعیت از طریق تولد جزء اصلی ترین انواع تابعیت محسوب می شود. این تابعیت ، تابعیتی است که با تولد شخص شروع شده و در طول زندگی ادامه می یابد و از دو روش خاک یا خون حاصل می شود . معمولا این تابعیت غیرارادی و تحمیلی است. به این مفهوم که چنان چه برای مثال شخصی در ایران متولد شود بر اساس مفاد قانون ما خواه نا خواه ایرانی محسوب می شود. البته به شرط اینکه شروط دیگری نظیر پدر ایرانی هم لحاظ شده باشد. بنابراین کسی که دارای تابعیت ایرانی ازطریق تولد شد نمی تواند تابعیت را انتخاب کند بلکه تابعیت بر او تحمیل می شود. ترک این نوع تابعیت نیز مستلزم رعایت شرایط حقوقی خاص می باشد.
برای مثال: ماده 988 قانون مدنی ایران مقرر نموده اتباع ایرانی نمی توانند ترک تابعیت کنند مگر با رعایت چهار شرط مذکور در ماده فوق.

 

مهاجرت کاری به پرتغال

یکی از طرق ورود به کشور پرتغال اخذ ویزای کار است. تقاضای تعداد زیادی از مهاجرین برای مهاجرت اخذ ویزای کاری است، اما جهت دریافت این نوع ویزا باید فردی به عنوان کارفرما در کشور مقصد شما را استخدام کند و این موضوع خود منجر به تحقق شرایط خاص می باشد. در کشور پرتغال نظیر دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا جهت استخدام افراد باید کارفرما به مدت 3 ماه در روزنامه و اینترنت آگهی دهد در این صورت اولویت با اتباع کشور کارفرما می باشد؛ چنانچه در کشور مذکور متقاضی پیدا نشد و فردی این پیشنهاد کار را نپذیرفت؛ این پیشنهاد دوباره باید به مدت 3 ماه و این باردر کل اتحادیه اروپا آگهی شود و در این صورت هم اولویت با تمامی اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد و چنانچه باز هم متقاضی یافت نشد، کارفرما می تواند برای شما دعوتنامه کاری بفرستد و باید نشان دهد که از نظر مالی شما و خانواده شما را تامین می نماید.
همانگونه که مشاهده می شود این پروسه کمی سخت و نا ممکن به نظر می رسد؛ اما چنانچه فردی به عنوان دانشجو در پرتغال مشغول به ادامه تحصیل باشد می تواند از لحظه آگهی شدن شغل اقدام به دریافت مجوز نماید. بدین مفهوم که اگر شما در کشور پرتغال کارفرمایی دارید و تمایل به همکاری با وی داشته باشید می توانید بوسیله تحصیل وارد خاک پرتغال شده و بعد از آن اقدام به اخذ ویزای کار نمایید.

 


مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

در نظامات سابق حقوقی ازدواج با یک مرد موجب تحمیل تابعیت می شد؛ برای مثال در نظام حقوقی ایران و در قانون مدنی مقرر شده که اگر یک خانم غیر ایرانی با یک مرد ایرانی ازدواج کند ، تابعیت ایرانی به آن بانو اعطا می شود و اگر زوج (مرد) خارجی با زن ایرانی ازدواج می کرد ، این ازدواج قطعاً منجر به اخذ تابعیت نمی گردید. لیکن این وضع حقوقی در اکثر کشورهای دنیا تغییر نموده است. اکنون اگر شخصی با یک نفر در کشوری ازدواج کند ، می تواند اقامت کشور مذکور را اخذ کند و پس از مدتی که از اقامت بگذرد ، این اقامت تبدیل به تابعیت می شود .
برای اخذ اقامت کشور دیگر از طریق ازدواج معمولاً شخص بایستی یک سری فرم های خاص را تکمیل کند و همچنین عده ای از مدارک را تحویل نماید تا بتواند اقامت آن کشور را اخذ کند .
در مورد کشور پرتغال نیز در صورتی که شما با یک نفر ازدواج نمودید که تبعه آن کشور می باشد می توانید متقاضی اقامت در این کشور باشید؛ البته به یاد داشته باشید اقامت با تابعیت فرق می کند و معمولاً طول مدت دریافت ویزا برای همسر مقیم یا همسر تبعه یک کشور دیگر فرق می کند .
به بیان دیگر اگر فرضاً شما با یک آمریکایی ازدواج کنید (تبعه آمریکا) طول مدت دوره ای که اخذ ویزای همسر طول خواهد کشید ، حدود شش ماه تا یک سال و نیم است ، لیکن برای شخصی که گرین کارت آمریکا دارد اگر بخواهد همسرش را به آمریکا بیاورد حدود سه تا چهار سال این پروسه به طول می انجامد.
در کشور پرتغال هم نظیر آنچه در فوق شرح دادیم فرق می کند که شما با یک تبعه ازدواج کنید یا با کسی که فقط اقامت دارد.
البته در بسیاری از کشورها پروسه برای هیچ یک از موارد (چه همراه برای تبعه و چه همراه برای مقیم) بیش از یک سال نخواهد بود.

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران 

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره  86087195 - 86087214 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

Tags:
مشاوره رایگان