× franchisor.ir

 

کره جنوبی که با نام رسمی جمهوری کره نیز شناخته می‌شود، کشوری است در بخش جنوبی شبه‌جزیره کره در شرق آسیا قرار دارد. پایتخت آن شهر سئول می باشد.
در پی جنگ جهانی دوم، سربازان شوروی و آمریکا به ترتیب بخش‌های شمالی و جنوبی کشور را به کنترل خود درآوردند. با وجود به رسمیت شناختن اولیه کره متحد در معاهده قاهره، خصومت فزاینده جنگ سرد، سرانجام به تشکیل دو دولت جداگانه با ایدئولوژی‌های مختص خود منجر شده و باعث تقسیم کشور کره به دو موجودیت سیاسی مجزا گردید: کره شمالی و کره جنوبی.
در سال 1950 میلادی کرهٔ شمالی با هجوم به کره جنوبی، جنگ کره را آغاز نمود. سرانجام و پس از پیشرفت‌های زیاد از هر دو طرف، جنگ به بن‌بست رسید. صلح موقت سال ۱۹۵۳ که هیچ گاه توسط کره جنوبی امضا نشد، شبه جزیره را در امتداد منطقه بی‌طرف در نزدیکی خط سر حدی در حدود عرض جغرافیایی ۳۸ درجه به دو نیم تقسیم کرد. تا کنون هیچ معاهده صلحی امضا نشده و دو کشور از نظر حقوقی هنوز در جنگ هستند.
کره جنوبی با ۹۸۴۸۴ کیلومتر مربع وسعت (صد و سومین کشور جهان) در نیمکره شمالی نیمکره شرقی در شرق قاره آسیا در کنار دریای زرد (در مغرب) ژاپن (در مشرق) و چین شرقی (در جنوب) و در همسایگی کشور کره شمالی در شمال واقع شده‌است. کره جنوبی کشوری نیمه کوهستانی بوده و ارتفاعات آن عمدتاً در نواحی مرکزی و شمال شرقی واقع شده‌اند (از جمله کوهای تیسماک). کره دارای جزیره‌های فراوانی بوده و جنگلها در آن وسعت زیادی دارند. آب و هوای آن گرم و مرطوب و پرباران است.
کره جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در ۴دهه اخیر را دارا می‌باشد. این پیشرفت قابل توجه که کره جنوبی را در کمتر از نیم قرن بدل به کشوری پیشرفته و ثروتمند نمود، اغلب معجزه رودخانه هان نامیده می‌شود و در مجامع بین‌المللی صفت ببر آسیا را برای این کشور به ارمغان آورده‌است.
امروزه اقتصاد موفق کره جنوبی الگویی برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه‌است. کره جنوبی اکنون دارای اقتصاد توسعه یافته چندین هزار میلیارد دلاری است و یکی از اعضایOECD می‌باشد و توسط بانک جهانی جزء اقتصادهای با در آمد بالا و از دیدگاه IMF و CIA به عنوان یکی اقتصادهای پیشرفته طبقه بندی شده‌است و در همین راستا سئول، پایتخت این کشور یکی از ده شهر برجسته اقتصاد ی و مالی جهان است. کره جنوبی علی‌رغم کمبود منابع طبیعی و دارابودن کمترین مساحت در میان کشورهای گروهG ۲۰ به عنوان یکی از اقتصادهای نیرومند دنیا تلقی می‌شود. اقتصاد کره جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و سیزدهمین در دنیاست. همانند آلمان غربی و ژاپن، صنعتی سازی سریع از دهه ۱۹۶۰کره جنوبی را به یکی از بزرگترین کشورهای صادر کننده در جهان تبدیل نمود. این کشور هفتمین شریک بزرگ تجاری آمریکاست. کره جنوبی دومین میزان ذخایر ارزی را درمیان کشورهای توسعه یافته داراست و همچنین ششمین ذخایر ارزهای خارجی را در جهان داراست. با وجود دارا بودن وضعیت توسعه یافته، کرهٔ جنوبی حرکت خود را به سوی رشد اقتصادی سریع همراه با بالاترین میزان تولید ناخالص ملی، صادرات و تولیدات صنعتی در جهان توسعه یافته را ادامه می‌دهد.

 

مردم و فرهنگ

از سال ۱۹۴۵ که دو کره از هم جدا شدند، تغییرات فرهنگی‌ای را تجربه کرده‌اند، ولی فرهنگی مشترک داشته‌اند. از لحاظ تاریخی، شبه‌جزیرهٔ کره قسمتی از همسایهٔ بزرگترش، یعنی چین بوده‌ است. دو کره هیچ‌وقت نتوانسته‌اند از این حیث، جدا از چین باشند. در برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، وزیران فرهنگ کرهٔ جنوبی، مردم را هم به هنر سنتی تشویق می‌کنند و هم به هنر مدرن. هنر سنتی تحت تأثیر آیین کنفسیوسی و تائوئیسم بوده است. سفالگری کره نظیر سفالگری جوسون، بیکجا، بونچونگ و گوریو در عالم زبانزد است. با توجه به این که کره در تاریخش ویرانی و سازندگی زیادی را تجربه کرده‌، معماری این کشور از آمیزهٔ زیبای طبیعت و معماری به وجود آمده‌ است. پشت بام کاهگلی و سامانهٔ دوبنده‌دار (شبیه هلال) و زمینی آن که توسط اوندول فرا گرفته شده و گرما داده شده‌ است. کمال هنرشان را می‌توان در ۹ اثر به ثبت رسیده در یونسکو مشاهده کرد. موسیقی این کشور (کی پاپ) هم در سال های اخیر با درخشش خواننده هایی مانند سای، گرلز جنریشن و ای پینک پیشرفت زیادی داشته است که از آن با عنوان موج کره ای یاد می شود.

اکثریت نژادی این کشور را کره‌ای‌ها تشکیل می‌دهند. ۴۶٫۵ درصد از مردم این کشور بی‌دین‌اند، ولی مابقی مردم آن اکثراً پیرو آیین‌های بودایی، کنفوسیوسی، چوندوگیو و مسیحی کاتولیک و پروتستان هستند. زبان رسمی و رایج، زبان کره‌ای است. 

 

 

شهرهای مهم کشور کره جنوبی


سئول

سِئول پایتخت و کلان شهر کشور کره جنوبی با جمعیت بیش از ۱۰ میلیون نفر، یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان است.
شهر سئول از ساختار زیربنایی بسیار پیشرفته‌ای برخوردار است و متروی آن که هرساله بیش از ۲۰۰ میلیون مسافر را جابجا می‌کند سومین شبکه بزرگ مترو در جهان است.
بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۸۸ و مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۰۲ در این شهر برگزار شد.
مردم سئول، افرادي سخت كوش و پرتلاش اند و تا ساعت هاي پاياني شب در محل كار خود مشغول فعاليت اند. در كنار كار فراوان افرادي اجتماعي هستند كه علاقه ي زيادي به تفريح و طبيعت دارند. با گردشگران مهربان و صميمي هستند. كره اي ها اعتقاد زيادي به جايگاه اجتماعي دارند و هرگز احترام به همديگر را فراموش نمي كنند. اين اعتقاد را هنگام برخورد دو كره اي و سلام هاي گرم آنها مشاهده خواهيد كرد.

 

 

 


بوسان

کلان‌شهر بوسان یا پوسان یکی از مهمترین و بزرگترین شهرهای کشور کره جنوبی است. جمعیت این کلان‌شهر در سال ۲۰۰۶ برابر با ۳٬۶۳۵٬۳۸۹ نفر بوده است. این شهر دومین شهر پرجمعیت کره جنوبی بعد از سئول (پایتخت کره جنوبی) می‌باشد. این شهر در چهارده نوامبر سال ۲۰۰۵ برای میزبانی المپیک تابستانی سال ۲۰۲۰ اعلام آمادگی کرده است.

 

 

 

 

دائگو

کلان‌شهر یکی از ۷ کلان‌شهر کشور کره‌جنوبی است. این کلان‌شهر با جمعیت ۲٫۴۶۴٫۵۴۷ نفر در جنوب شرقی کره جنوبی در حدود ۸۰ کیلومتری از ساحل اقیانوس آرام و در نزدیکی رودخانه Geumho و جلگه مرکزی منطقه Yeongnam قرار گرفته است، این شهر مرکز سیاست، اقتصاد و فرهنگ منطقه است.

 

 

 


اینچئون

کلانشهر اینچئون از شهرهای بزرگ و از بنادر مهم کشور کره جنوبی به‌شمار می رود. فرودگاه اینچئون بزرگترین فرودگاه کره‌جنوبی است. این شهر در شمال‌غرب کره جنوبی واقع شده است.

 

 

 


گوانگجو

گوانگجو ششمین شهر بزرگ کره جنوبی است. گوانگجو یکی از کلان‌شهرهای کره است که مستقیما تحت اداره حکومت مرکزی قرار دارند.

این شهر همچنین تا سال ۲۰۰۵ مرکز استان جولا جنوبی (جولانام-دو) بود تا اینکه در این سال، مرکز اداری استان به روستای جنوبی نمک، در موآن انتقال یافت.

 

 

 


دائجونگ

شهر دائجونگ با جمعیت ۱٫۴۴۲٫۸۵۶ نفر در ایالت دائجونگ در کشور کره‌جنوبی واقع شده‌است.

 

 

 

 

اولسان

شهر اولسان با جمعیت ۱٫۰۴۹٫۱۷۷ در ایالت اولسان در کشور کره‌جنوبی واقع شده‌است.

 

 

 

 

سفارت کره جنوبی

 

میدان آرژانتین- خیابان ‏احمدقصیر(بخارست)- ‏نبش کوچه پنجم- پلاک  ‏‏۱۲‏
تلفن : 3 - 88717922
فکس :88713515
ایمیل :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
روز و ساعت کاری : یکشنبه تا پنجشنبه ۱۰/۳۰- ۸/۳۰‏ 

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران 

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 86087214 - 86087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان