× franchisor.ir

مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش یکی از بهترین مقاصد مهاجرت به اروپا می باشد.

 

روش های اقامت اتریش

اقامت اتریش از روش های گوناگونی اخذ می گردد. برای مهاجرت به اتریش راههای متفاوتی وجود دارد که افراد مختلف با توجه به شرایط خود یکی از این راهها را برمی گزینند و برای مهاجرت اقدام می نمایند. ما دراینجا انواع مختلف آنها را شرح داده و مقایسه میکنیم تا شما هموطنان عزیز با توجه به شرایط خودتان بهترین راه ممکن را انتخاب نمایید.
مهاجرت به اتریش از طرق زیر امکان پذیر می باشد:

  • قانون تمکن مالی
  • ازدواج 
  • نامزدی 
  • کار 
  • سرمایه گذاری 
  • تحصیل  
مهاجرت به اتریش

 

مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی

مهاجرت به اتریش کشوری که هر ساله در ماه ژانویه سهمیه محدودی جهت اخذ اقامت از طریق اثبات تمکن مالی برای شهروندان سایر کشورها اعلام می نماید. در این روش  برای اخذ اقامت اتریش متقاضی با اثبات درآمد ماهیانه در کشور خود می تواند برای خود و اعضای تحت تکفل ( شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال ) اقامت قانونی اتریش را اخذ نماید.

این درآمد باید برای افراد مجرد ماهیانه 1،800 یورو، افراد متاهل به ازای سرپرست خانواده 2،700 یورو ، همسر 400 یورو و به ازای هر فرزند زیر 18 سال 300 یورو باشد.(محاسبه براساس نرخ ثانویه دولتی)

روش های اثبات این درآمد نیز از طریق اجاره ملک، سود سپرده، سود سهام و حقوق بازنشستگی می باشد.

 ( برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید )

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج 

در ویزای ازدواج شخص متقاضی باید partner یا شخص مقابل را در نظر داشته باشد که حاضر به ازدواج با او باشد، پس از ازدواج، سند ازدواج و سایر مدارک هویتی و مدارک مورد نیاز سفارت اتریش را به سفارت تحویل داده و منتظر اخذ ویزا شوند.

 

مهاجرت به اتریش از طریق نامزدی 

در ویزای نامزدی فرد باید دقیقا مانند ویزای ازدواج یک فرد مورد نظر داشته باشد و دقیقا مراحل ویزای ازدواج پشت سر گذاشته شود اما تفاوت هایی با ویزای ازدواج دارد آن هم اینکه اولا شانس بسیار کمتری نسبت به ویزای ازدواج دارد و هم اینکه چون سند ازدواجی در بین نیست لذا مدارکی که افسر ویزا به آنها استناد میکند مدارکی است از قبیل:عکس های دو نفره، اس ام اس هایی که بین آنها رد وبدل میشود، عکس هایی از فضای چت روم و ....

 

مهاجرت کاری به اتریش

در ویزای کاری قوانین متحدی در اتحادیه اروپا وجود دارد که همه کشورهای عضو از آن تبعیت میکنند. به عنوان مثال افرادی که ویزای کار ندارند و تمایل دارند که برای کار در اروپا اقدام بکنند باید در ابتدا یک کار فرما در اتریش داشته باشند و این کارفرما کار مورد نظر را سه ماه در اتریش آگهی کند اما کسی در کل اتریش حاضر به پذیرفتن آن نباشد سپس سه ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی کنند باز کسی حاضر به پذیرش کار نباشد در این صورت است که میتواند برای فرد ایرانی دعوت نامه بفرستد تا شخص متقاضی ویزای کار خود را اخذ کند.

 

مهاجرت به  در اتریش از طریق سرمایه گذاری

یکی از طرق مهاجرت به اتریش راه سرمایه گذاری است، در این روش افراد باید در ابتدا از طریق کشور ثالثی وارد کشور اتریش شوند و در آنجا شرکتی به ثبت برسانند. زمانی که شرکت به ثبت رسید باید یک طرح توجیهی ارائه دهند که دولت باید با این طرح موافقت نماید، بعد از موافقت با طرح توجیهی سرمایه را به تناسب وارد کشور اتریش نموده و تجارت را آغاز می کنید. در مدت 5 سال باید شخص سرمایه گذار نشان دهد که مالیات پرداخت کرده و حقوق خودش به عنوان مدیر عامل و همکارانش بدون مشکل برداشت شده باشد و پس از آن این اقامت موقت به اقامت دائم تبدیل میشود.
مشکلی که در اینجا(نه فقط برای کشور اتریش بلکه کلا برای سرمایه گذاری در خارج از کشور) وجود دارد این است که هموطنانی که برای سرمایه گذاری در اروپا اقدام میکنند اغلب از بازار هدف آگاهی کامل ندارند و با این شرایط امکان از دست دادن پول وسرمایه شان بسیار بالاست پس شاید خیلی راه امن و مطمئنی برای اقدام کردن نباشد.

 

مهاجرت تحصیلی به اتریش

افراد بسیاری هستند که همیشه تحصیل در دانشگاههای برتر جهان برایشان آرزو بوده و هست. کشور اتریش کشوریست که برترین دانشگاههای دنیا را در خود جای داده است و همچنین علاوه بر رنکینگ بالا ، رایگان بودن تحصیل در این کشور هر فردی را مجذوب تحصیل در این دانشگاهها می نماید. تحصیل در اتریش مانند خیلی از کشورها در دوره لیسانس 4سال، در دوره فوق لیسانس 2 سال و در دوره دکتری 4 سال است و در تمام این دوره ها تحصیل رایگان میباشد دانشجویانی که در اتریش تحصیل میکنند 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند.پس از فارغ التحصیلی کارت قرمز - سفید - قرمز به فرد دانشجو داده میشود تا در این مدت یکساله برای اقامت و تمدید ویزا اقدام کند. به عنوان مثال کاری را پیدا کند یا یک تجارت راه اندازی کند و ....

 

کار در اتریش

 

کشور اتریش یکی از کشور های حوزه اتحادیه اروپا همچنین پیمان شینگن است. اتحادیه اروپا شامل ۲۸کشور اروپایی می باشد که واحد پول این کشور ها یورو و شرایط اقتصادی آن ها از یکدیگر تبعیت می کنند.
همانطور که میدانید بسیاری از افراد هستند که قصد مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار را دارند و در کنار بحث اقامت در اتحادیه اروپا که یک موضوع بسیار حائز اهمیت هست درآمد بالایی را کسب نمایند.
شما می توانید با اخذ یک سری از امتیازات، ویزا و اقامت کشورهای عضو اتحادیه را به دست آورید. همانطور که میدانید کشور هایی مانند اتریش، آلمان، دانمارک، آفریقای جنوبی و ... متقاضیان بسیار زیادی در رابطه با ویزای کار دارند که هدف اصلی این افراد کسب درآمد بالا و همچنین اقامت می باشد.
اقتصاد اروپا از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمده است وحتی قوانین کاردر کشور های این اتحادیه تقریبا مشابه است. این کشور ها، همچنین در اعطای اجازه اقامت و تابعیت هم به صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می کنند.
بدیهی است افرادی که مشغول به تحصیل در اروپا می باشند و یا مدارک تحصیلی خود را از اروپا اخذ کرده باشند، شانس بیشتری در خصوص پیدا کردن شغل واخذ اقامت کاری در اتریش خواهند داشت.
گفتنی است، افرادی که موفق به اخذ ویزای کار کشور اتریش می شوند، پس از حدودا چهار سال کار در اتریش و پرداخت مالیات به دولت اتریش، می توانند موفق به اخذ اقامت دائم اتریش شوند.
بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کاری در اتحادیه اروپا، بدین صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت های کاریابی اتحادیه اروپا آگهی گردد. در همین زمان، اگر هیچ داوطلبی از ۲۸کشور عضو این اتحادیه ،جهت قبول این شغل اقدام نکرد، در این زمان، سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت گیرند.
گرفتن دعوت نامه کاری خیلی سخت می باشد چون باید کاری که شما قرار است انجام بدهید در روزنامه های دولتی اتریش آگهی شود و از چند وقت قبل اطلاع رسانی شود که به همچین نیرویی نیاز مندیم.
این قانون در راستای به کار گیری افراد مقیم ویا در حال تحصیل در اروپا در بازارهای کاری این کشورها، تدوین شده است. فلذا بدیهی است که پیدا کردن شغل برای افراد خارج ار اتحادیه اروپا بسیار سخت خواهد بود. با توجه به رکود اقتصادی در کشور های دیگر ، فقدان کار مناسب برای افراد متخصص در این کشور ها، تمایل این افراد به کار دیگر کشور های اروپایی بیشتر از پیش شده است.
شما برای ویزای جستجوی کار بمدت 6 ماه در اتریش به 70 امتیاز از 100 امتیاز احتیاج دارید، که پس از موافقت اصولی اداره کار اتریش برای 6 ماه وارد خاک اتریش به منظور پیدا کردن کار می شوید، پس از پیدا کردن کار و بستن قرارداد کاری با کارفرمامدارک شما برای صدور اجازه کار به اداره کار مربوطه تحویل داده می شود و پس از موافقت قانونی ، کارت اقامت شما صادر گردیده و حال میتوانید خود و خانواده را به اتریش ببرید.
مهاجرت به اتریش


وضعیت تحصیل حداکثر 40 امتیاز

حداقل مدرک تحصیلی لیسانس تا فوق لیسانس: 20 امتیاز را کسب مینمایند و هچنین افرادی که رشته های فنی، کامپیوتر و زیر مجموعه رشته های علوم طبیعی 30 امتیاز را از طریق رشته های مختلف کسب می نمایند
مدرک دکترا : 40 امتیاز
حقوق سالیانه بالا: 20 امتیاز
کارهای تحقیقاتی: 20 امتیاز
لوح تقدیر یا ثبت اختراع: 20 امتیاز را باید کسب نمایند.
وضعیت شغل حداکثر 20 امتیاز
سوابق کاری یا کارهای مدیریتی: 2 امتیاز به ازای هر سال
سوابق کاری 6 ماهه در اتریش: 10 امتیاز را نیاز دارد.
وضعیت مدرک زبان حداکثر 10 امتیاز


نحوه امتیاز دهی سیستم:

مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی: مبتدی 5 و پیشرفته 10 امتیاز، (بستگی به مقطع دارد)
English:Tofel - IELTS,-------Deutsch: A1,A2,B1,B2,C1,C2
وضعیت سنی حداکثر 20 امتیاز
تا 35 سال 20 امتیاز
تا 40 سال 15 امتیاز
تا 45 سال 10 امتیاز

وضعیت تحصیل در اتریش حداکثر 10 امتیاز
داشتن تحصیل ابتدایی در اتریش:5 امتیاز
داشتن مدرک تحصیلی لیسانس یا فوق لیسانس از دانشگاههای اتریش: 10 امتیاز

شهروندان بعضی از کشورهای ذکر شده در زیر نیازی به ویزا برای اتریش نخواهند داشت که تعدادی از انها را ذکر خواهیم کرد:
آلبانی، آندورا، آنتیگوا و باربودا، آرژانتین، استرالیا، باهاما، باربادوس، بوسنی و هرزگوین، برزیل، برونئی، شیلی، کاستاریکا، کانادا، کرواسی، السالوادور، گواتمالا، هندوراس، هنگ کنگ،اسرائیل، ژاپن، ماکائو، مالزی، موریس، مقدونیه، مکزیک، موناکو، مونته نگرو، نیوزیلند، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه، صربستان ، سیشل، سنگاپور، خیابان کریستف و نویس، تایوان، اروگوئه، ایالات متحده آمریکا، ونزوئلا، واتیکان.

همانطور که می دانید هر فرد با اخذ کارت قرمز- سفید - قرمز این اجازه را دارد تا در کشور اتریش کار کند. این کارت به فرد این مجوز را می دهد که در کشور بدون هیچ محدودیتی اجازه کار داشته باشد.
البته افرادی که در کشور اتریش فارغ التحصیل می شوند می توانند به راحتی این کارت را اخد نمایند. به طور مثال اگر شما مقطع لیسانس را در کشور اتریش به پایان برسانید می توانید بدون اینک نگران برگشت یا ادامه تحصیل باشید این کارت را اخذ نماید و به دنبال کار مدنظر خود باشید.
در هر صورت اگر شما نتوانستید از طریق ویزای کار وارد کشور اتریش شوید می توانید از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور شوید و بعد از اتمام تحصیل این کارت را اخذ نمایید. حتی این شرایط برای افرادی که از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور می شوند شانس بالاتری را خواهد داشت. پس اگر شرایط شما بابت پروسه ویزای کار مناسب نیست می توانید از طریق تحصیل وارد کشور اتریش شوید.

 

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت و کار آفرینی


ثبت شرکت در اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت در خارج از کشور توسط ایرانیان عزیز داستانی طولانی است که این امر در اتریش کمی آسان تر است. شرکت‌های ثبت شده هم به بازرگانان ایرانی امکان استفاده از نام‌های خارجی مردم‌پسند روی تولیدات خارجی می‌دهد اما این ثبت شرکت‌ها فرصت‌های پنهان دیگری نیز برای دوستان مهیا می‌کند. از جمله اقامت و البته مهم‌تر از آن وام‌گرفتن(وام‌های کم‌ بهره عالی).
شهروندان خارجی مجاز به تاسیس شرکت و کارخانه، انجام معاملات تجاری و بازرگانی و نیز خرید شرکت در کشور اتریش هستند. در اتریش میتوان انواع مختلف شرکت ها را ثبت کرد تفاوت این شرکت ها در سطح مسئولیت و همچنین میزان و نحوه پرداخت مالیات می باشد.
معمولترین نوع ثبت شرکت در اتریشGmbH یا شرکت با مسئولیت محدود میباشد.

انواع شرکت در اتریش

تشکیلات سرمایه گذاری
شرکت با مسئولیت محدود (GmbH)
شرکت سهامی خاص (AG)
تشکیلات شرکتی مطابق با قوانین اتحادیه اروپا (SE)
شرکت با تشکیلات باز (OG)
تشکیلات شرکتی متشکل از افراد حقیقی و حقوقی (KG)
تشکیلات شرکتی با مشارکت در سرمایه گذاری (stG)
تشکیلات شرکتی با مشارکت افراد حقیقی یا حقوقی که موظف به اجرای مفاد قرارداد بسته شده فیمابین می باشند (GesbR)

مهاجرت به اتریش

 

 

مالیات شرکت ها در اتریش

درآمد شرکت های مقیم اتریش بویژه شرکت های سهامی خاص و شرکت ها با مسئولیت محدود مشمول قوانین مالیاتی شرکت ها می شود. بر طبق این قوانین سود شرکت ها با نرخ مالیاتی ۲۵درصد بطور یکسان مشمول پرداخت مالیات هستند.
بدلیل کاهش نرخ مالیات شرکت ها از ۳۴به ۲۵درصد در سال ۲۰۰۵، کشور اتریش بسیار بیشتر مورد توجه و علاقه سرمایه گذاران قرار گرفته است. در قلمرو اتحادیه اروپا کشور اتریش جزء کشورهای اروپای شرقی قرار گرفته است. از سال ۲۰۰۵قوانین مالیاتی اتریش با کشور اسلونی و سایر کشورهای اروپای شرقی که دارای کمترین میزان مالیات هستند مانند مجارستان، اسلواکی و لهستان یکسان شده و میزان مالیات در این کشور را کاهش بیشتری داده است.


KPMG

شرکت ها معمولا بیش از همه از روش های مالیات بندی جدید گروهی که قسمتی از رفرم مالیاتی ۲۰۰۵ می باشد، بهره مند می شوند. این رفرم مالیاتی برای تشکیلات بین المللی و همچنین شرکت های کوچک خارجی و شرکت های تابع آنها بسیار سودمند می باشد تا فعالیت های تجاری خود را به اتریش منتقل کنند. کشور اتریش به عنوان مقر مناسب برای سرپرستی ، با توجه به قوانین جدید به خصوص برای منطقه اروپای شرقی، بهترین امکانات را ارائه می دهد. جهت کاستن پایه مالیاتی برای مالیات های حقوقی شرکت ها در ارتباط با مالیات بندی گروهی، سود و زیان اعضای داخلی گروه و نیز زیان اعضای شرکت های تابع در مقابل یکدیگر محاسبه می شود. مالیات بندی گروهی در صورت عضویت ۵۰% از اعضا و نیز وجود سهام می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در صورت خرید شرکت می توان ارزش آن را به مدت زمان پانزده سال در محاسبات مد نظر داشت، چیزی که در کشورهای دیگر امکان پذیر نمی باشد.

 

امکانات جهت کسر مالیات

به حساب آوردن ارزش شرکت به طرق مختلف میزان بار مالیاتی را برای شرکت ها تا حد ۲۳% کاهش می دهد.
بر اساس بررسی های جاری، میزان بار مالیاتی مؤثر تشکیلات سرمایه داری طبق گزارشات مرکز تحقیقات اقتصاد اروپا برای اتریش ۲۳,۱% رقم زده شده است. معافیت مالیاتی به میزان ۹% در صورت سرمایه گذاری از جمله امکانات فوق العاده ای می باشد که چنین شرایطی را فراهم می کند. همچنین معافیت تحقیقاتی، آموزشی، حرفه ای ، کسر مالی در صورت ضرر و زیان و به جریان انداختن ذخیره های مالی ساکن نیز باعث کاسته شدن از میزان مالیات می شود. بدین طریق میزان بدهی تشکیلات شرکتی در اتریش ۴۰% کمتر از آلمان می باشد.


معافی مالیاتی برای تحقیقات

در صورتی که مخارج صرف شده برای تحقیقات موجب کشفیات با ارزشی برای پیشرفت و یا بهبود اقتصاد ملی شود، تا سقف ۳۵% آن را می توان بازپس گرفت. بدین ترتیب اتریش پرجاذبه ترین سیستم مالیاتی را در زمینه F&E در سطح اروپا ارائه می دهد. شرکت هائی که در سال سودآوری نداشته اند در حالی که مخارج زیادی را متحمل شده اند، می توانند از مزایای مالی برای تحقیقات به میزان هشت درصد مخارج صرف شده بهره مند شوند.


معافی مالیاتی برای آموزش

معافیت آموزشی تا حد ۲۰%برای دوره های آموزشی و تکمیلی کارمندان می توان در نظر گرفت. همچنین می توان از اعتبار مزایای آموزشی تا حد ۶%برای مخارج متحمل شده، بهره مند شد. هزینه هائی مانند مالیات شغلی و مالیات بر ثروت که در کشورهای دیگر معمول می باشند در اتریش وجود ندارد.

 


اقامت دائم اتریش

 

اقامت دائم برای افراد با تخصص های کلیدی و مهم

این نوع از اقامت برای بار اول به مدت ۱۸ماه صادر می گردد و اجازه کار برای افراد متخصص در زمینه تخصصی این افراد را در بر دارد. اقامت دائم که اجازه کار بدون هیچگونه محدودیت زمانی را نیز در بر می گیرد.

 

اقامت دائم همراه با محدودیت زمانی

برای نمونه: جهت پیوستن افراد خانواده به یکدیگر. این نوع اقامت شامل اجازه کار جهت مشاغل مستقل می باشد، جهت مشاغل غیر مستقل ارائه مجوز از طرف اداره کار اتریش ضروری است.

 

اقامت دائم برای کلیه کشورهای اتحادیه اروپا

این نوع اقامت بعد از ۵سال اقامت بدون وقفه صادر می شود.
این نوع اقامت، اجازه کار برای تمامی مشاغل را در بر می گیرد.

 

اقامت موقت برای اهداف خاص

این نوع از اقامت برای گروه های زیر صادر می شود:
کارمندان عالی رتبه چرخشی مانند مدیران شرکت ها و یا کارخانجات و یا نمایندگان آنها که هر چند سال یکبار محل خدمت آنها بنابر صلاح دید کارفرما تغییر می یابد: در این نوع اقامت ارائه مجوز از طرف اداره کارضروری است.

گواهی و یا تاییدیه اشتغال به کار بعنوان کارمند عالی رتبه چرخشی کارگران خارجی که جهت کار در اتریش از طرف کارفرمای خود به صورت قانونی و برای مدت مشخص به این کشور فرستاده شده اند : در این حالت نیز ارائه گواهی و یا تاییدیه اشتغال به کار بعنوان کارگر خارجی از طرف اداره کار اتریش ضروری است. مدت زمان اشتغال بایستی بیش از شش ماه باشد.

مشاغل مستقل: در صورتیکه فرد خارجی طی قراردادی موظف به انجام کاری باشد که اجرای آن بیش از شش ماه بطول انجامد، در این مورد نیز احتمال ضرورت ارائه مجوز از طرف اداره کار وجود دارد.

مشاغل هنری: اعم از مستقل و یا غیر مستقل. در این حالت شخص تنها از راه فعالیت های هنری امرار معاش میکند. در این مورد ارائه ضمانت نامه الزامی نیست. در صورت فعالیت شغلی غیر مستقل در این زمینه ، ارائه مجوز از طرف اداره کار ضروری می باشد: گواهی اشتغال به کار بعنوان هنرمند.

موارد استثنائی مشاغل غیر مستقل: در صورتی که فعالیت شغلی مجزا از قوانین مربوط به اجازه کار اتباع خارجی باشد، ارائه گواهی مربوط به وضعیت استثنائی ضروری است.

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران  

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره  86087195 - 86087214 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

Tags:
مشاوره رایگان