× franchisor.ir


کره جنوبی به عنوان یکی از پیشگامان علم و دانش در حوزه جنوب شرق آسیا همه ساله پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر دنیا است. دانشگاه های این کشور با داشتن رتبه های بسیار بالا و در خور توجه در میان دانشگاه های برتر دنیا یک مکان مناسب برای اشتغال به تحصیل و همزمان کار و زندگی است. 
صنعتی بودن این کشور و همچنین بالا بودن سطح رفاه و امکانات اجتماعی باعث شده اند که شاهد اقبال دانشجویان خارجی به تحصیل در کشور کره جنوبی باشیم. دوره های کارشناسی در کره جنوبی در اکثر دانشگاه های این کشور یک دوره چهار ساله، کارشناسی ارشد 2 ساله و دوره دکترا هم حدود 3 ساله می باشد. زبان تدریس در دانشگاه های کره در اکثر رشته ها انگلیسی و در برخی هم کره ای می باشد. برای تحصیل در کره جنوبی داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی می باشد. هر سال تحصیلی در مقطع کارشناسی به دو ترم تقسیم می شود. شروع و پایان ترم های تحصیلی در کره جنوبی به صورت زیر است:
ترم اول: از اواسط ماه مارچ شروع می شود و تا اواسط ماه جولای ادامه می یابد.
ترم دوم: از اواخر آگوست / اوایل سپتامبر شروع می شود و تا اوایل ماه فوریه ادامه می یابد.

تعطیلات تابستانی هم در اکثر دانشگاه ها از اواخر ماه جون شروع می گردد و تا اواسط ماه آگوست ادامه پیدا می کند.


دانشگاه های کره جنوبی تقریباً همه رشته های موجود را ارائه می دهند و محدودیتی از لحاظ انتخاب رشته برای دانشجویان خارجی وجود ندارد. برای دانشجویانی که سوابق تحصیلی مناسبی دارند میتوان برای اخذ بورسیه اقدام نمود. بورسیه های تحصیلی شامل دو بخش می شوند:
• بورسیه هایی که دولت کره جنوبی به دانشجویان خارجی اعطا میکند.
• بورسیه هایی که دانشگاه ها راساً به دانشجویان خارجی اعطا می نمایند.
در این کشور بیش از 200 دانشگاه و مرکز آموزش عالی وجود دارد که در حال حاضر 22 دانشگاه این کشور مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه ملی سئول مورد تایید قطعی وزارت بهداشت ایران می باشد. همه دانشگاههای مورد تایید در کره جنوبی دارای اعتبار بالای بین المللی می باشند که زندگی در یک کشور پیشرفته آسیایی میتواند مقصد دانشجویانی باشد که تمایل دارند در کنار زندگی در یک کشور با کیفیت بالا، در یک دانشگاه معتبر هم تحصیل کنند. طول دوره کارشناسی در اکثر دانشگاههای کره جنوبی 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکتراهم حدود 3 سال است.

 

 

دانشگاه های کره

 


Seoul National University

دانشگاه ملی سئول اولین دانشگاه کره جنوبی است. نام دانشگاه ملی سئول Seoul National University میباشد.
این دانشگاه در 22 اگوست 1946 تاسیس شد. تعداد کارکنان این دانشگاه 991 نفر میباشد. تعداد دانشجویان26941 نفر، تعداد دانشجویان دوره کارشناسی 16,325 نفر و تعداد دانشجویان تحصیلی تکمیلی 10,616 و تعداد دانشجویان دکترا 2,904 نفر میباشد.

 

 

 

 

 Pohang University of Science and Technology

دانشگاه علوم و فناوری پوهانگ(POSTECH) به عنوان اولین دانشگاه پژوهش مدار کره درسال 1986 در پوهانگ کره جنوبی تاسیس شد. در حال حاضر یک دانشگاه خصوصیست که به تحقیق و پژوهش در زمینه علم و تکنولوژی اختصاص داده شده است.

 

 

 

 

Korea National University of Arts

دانشگاه ملی هنر کره، دانشگاهی ملی در سئول کره جنوبی است.این دانشگاه در سال 1993 توسط وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری کره به عنوان تنها دانشگاه ملی هنر کشور و به عنوان یک نهاد پیشرو در پرورش هنرمندان تاسیس شد. این دانشگاه شامل شش دانشکده موسیقی، دراما، تلویزیون و بخش های چند رسانه ای، هنر های تجسمی و هنر های سنتی کره ای می باشد.

 

 

 

 

Pusan National University in Seoul

 

 

 

Hanyang University Daejeon

 

 

 

Yonsei University in Seoul

 

 

 

Sungkyunkwan University in Seoul

 

 


Ewha Womans University in Seoul

 

 


Yeungnam University in Gyeongsan

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 02186084214 _ 02186087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان