× franchisor.ir

کشور دانمارک 

دانمارک

دانمارک کشوری  در شمال اروپا است. پایتخت آن کپنهاگ است. جمعیت این کشور ۵.۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن دانمارکی است. زبان‌های فاروئی، گرینلندی و آلمانی نیز به عنوان زبان‌های محلی در این کشور رسمیت دارند. واحد پول این کشور کرون دانمارک است و با اینکه این کشور در سال ۱۹۷۳ به اتحادیه اروپا پیوسته اما به حوزه یورو نپیوسته ‌است. 80 درصد مردم دانمارک مسیحی لوتری هستند. جمعیت دانمارک بیش از ۵،۴ میلیون نفر است. ۸۵ درصد از این جمعیت در شهرها زندگی می‌کنند. تقریباً ۱،۶ میلیون نفر در پایتخت آن کپنهاگ و حوزه کپنهاگ بزرگ زندگی می‌کنند.برگزاری اجلاس و کنفرانس ها یک جاذبه توریستی تجاری به شمار می رود. درآمد سالانه دانمارک از شرکت خارجیان در نشست ها و کنفرانس ها بالغ بر 4/2 میلیارد کرون می گردد.
در طول چند سال اخیر دانمارک با ارائه امکانات، دسترسی آسان، کارهای تیمی، و جاذبه های فرعی برای جذب اجلاس بزرگ، کنگره ها و کنفرانس ها رقابت شدیدی ایجاد کرده است. در آینده نیز هدف غنی کردن خود جلسات است تا برگزار کنندگان از بهترین نتایج بهره مند گشته اعضای هیئت ها نیز از امکانات موجود لذت ببرند.

 شهرهای مهم دانمارک

 کپنهاگ

کپنهاگ، بعنوان پایتخت دانمارک، شهری با بیشترین درآمد سرانه در جهان می باشد، اما با وجود مدرن بودن زوایای زیبای تاریخی خود را از دست نداده است. ساختمان های قدیمی با دکورهای مدرن نشان از تلفیق قدیم و جدید است. در کنار کانال های آبی رستوران ها و کافه های زیادی برای گردشگران وجود دارد. خانه اپرا مشرف بر دریا از جذابیت های مدرن این شهر است. خانه تاتر سلطنتی، مرکز آرشیتکت دانمارک، کتابخانه سلطنتی، بلک دایموند، که موزه عکس را هم در خود جای داده است از دیگر جاذبه های این شهر به شمار می روند.

 دانمارک

آلبورگ

آلبورگ، یک شهر آرام در بخش شمالی شبه جزیره یولند قرار دارد. مرکز اوتسن، که توسط یورن اوتسون، آرشیتکت مشهور جهان اهل آلبورگ و طراح ساختمان بانک مرکزی ایران در تهران و خانه اپرای سیدنی،طراحی شده است، از مکانهای دیدنی این شهر است. یورن اوتسون گفته بود که در طراحی خانه اپرای سیدنی از معماری باستانی ایرانی الگو گرفته است. در نزدیکی این شهر جنگل های فراوانی وجود دارد و تا سواحل ماسه ای فاصله زیادی نیست.

دانمارک

آرهوس

آرهوس دومین شهر دانمارک با جاذبه های طبیعی خاص خود می باشد. این شهر بخاطر وجود مراکز علمی و موزه به شهر فرهنگی هم مشهور شده است. در محله شهر قدیمی این شهر 75 خانه قدیمی از مکان های مختلف این کشور به آنجا انتقال داده شده است که زندگی دوران گذشته را به نمایش می گذارد. هر ساله فستیوال هنری تحت عنوان فستیوال آرهوس در این شهر برگزار می گردد.

 

دانمارکاودنسه

اودنسه، پایتخت جزیره فون بین دو جزیره بزرگ یولند و شیلند قرار گرفته است. این شهر زادگاه هنس کریستیناندرسون، نویسنده داستان های افسانه ای می باشد. در این شهر سه موزه به نام این نویسنده وجود دارد و در یک مرکز فرهنگی کودکان داستانهای این نویسنده به صورت زنده به نمایش در می آید. فستیوال اندرسون نیز سالانه در این شهر برگزار می گردد.

 دانمارک

 

 

 

آدرس سفارت دانمارک در تهران

 

خیابان شریعتی- بالاتر ‏از پل صدر- کوچه ‏هدایت- کوچه دشتی- ‏پلاک ۱۰
تلفن: ‏۲۲۶۰۱۳۶۳‏، ‏۲۲۶۴۰۰۰۹‏، ‏۲۲۶۰۷۰۲۰
فکس:22030007
روز و ساعت کاری: دوشنبه تا پنجشنبه  9 - 12

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران  

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 86087214 - 86087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان