× franchisor.ir

شرایط تحصیل در تایلند

شاید مهمترین عامل جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور علاوه بر کیفیت دانشگاه ها، هزینه های پایین تحصیل نیز می باشد. با توجه به اینکه شهر بانکوک و کشور تایلند در بین کشورهای آسیایی از پایین ترین هزینه های زندگی برخوردار است، این شانس را به دانشجویان بین المللی می دهد که علاوه بر تحصیل در دانشگاه های این کشور با شهریه های مناسب، هزینه چندانی نیز جهت زندگی متحمل نگردند. نکته قابل ذکر این است که هزینه ها را باید به صورت کل در نظر گرفت. به عبارت دیگر هزینه های یک دانشجوی خارجی علاوه بر شهریه، هزینه زندگی می باشد که به جرات می توان گفت تحصیل در تایلند علاوه بر شهریه های مناسب در دانشگاه های این کشور مخارج زندگی پایین می باشد و هزینه سالانه دانشجو که شامل خرج زندگی و شهریه دانشگاه می باشد یکی از کمترین هزینه ها در کشورهای منطقه و آسیا می باشد.اجباري نبودن مدرك زبان (داير نمودن كلاسهاي زبان در خود دانشگاه ها) و همچنين مدرك پيش دانشگاهي فعلا شرايط ادامه تحصيل در دانشگاه هاي معتبر تايلند را فراهم نموده است.

علاوه بر کیفیت دانشگاه ها ،متعادل بودن برنامه دانشکده ها نیز ملاک مهمی می باشد. در بعضی از دانشگاه های کشورهای منطقه برگزاری امتحانات بسیار مشکل در پایان ترم یا ارائه مطالب بسیار زیاد در طول ترم، موجب می گردد که دانشجویان حتی با صرف زمان زیاد جهت مطالعه در طول ترم، نتوانند نتیجه لازم را کسب کنند و به تبع آن معدل های نهائی دانشجویان، پایین می شود. با توجه به اینکه اغلب متقاضیان خارج از کشور، قصد ادامه تحصیل تا مقطع دکترا را دارند، وجود معدلهای پایین در دوره های لیسانس و فوق لیسانس مطمئنا دانشجویان را در ادامه تحصیل با مشکل مواجه می سازد. وجود برنامه های مناسب در دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در تایلند، علاوه بر اینکه بستری مناسب جهت درک بیشتر از رشته مورد نظر را فراهم می کند، محیطی به دور از استرس را برای دانشجویان فراهم می کند و با برنامه ای با سیلابس بین المللی و امتحانات کاملا استاندارد، دانشجویان باهوش ایرانی را در راه رسیدن به موفقیت کامل همراه می نمایند. هرچند دانشگاه های تایلند تا همین اواخر ،چندان برای متقاضیان ایرانی شناخته شده نبود ولی در 2 سال اخیر 4 دانشگاه تایلند از طرف وزارت علوم (در تمامی مقاطع) مورد تائید قرارگرفتند واز اين 4دانشگاه، 3دانشگاه جزو دانشگاه های ممتاز(گروه 1) شناخته شده اند که خود بر کیفیت دانشگاه های تایلند صحه می گذارد.
علاوه بر اینکه دانشگاه های دیگر بانکوک که تاکنون مورد تائید وزارت علوم قرارنگرفته اند نیز کیفیت بسیار خوبی دارند که امید می رود با معرفی این دانشگاه ها، وزارت علوم ضمن ارزشیابی امکان ادامه تحصیل مشتاقان در این دانشگاه ها را نیز میسر نماید:

1- دانشگاه چولا، بهترین دانشگاه منطقه (در بین کشورهای تایلند، مالزی و فیلیپین، هند) با رتبه 180 جهان با استناد به معتبر ترین سایت رتبه بندی دانشگاه های جهان QS

2- دانشگاه ماهیدول، سومین دانشگاه منطقه(در بین کشورهای تایلند، مالزی و فیلیپین و هند) با رتبه 228 جهان با استناد به معتبر ترین سایت رتبه بندی دانشگاه های جهان QS

3- دانشگاه تاماسات، از دانشگاه های معتبر منطقه با رتبه بین 450تا 500 جهان با استناد به معتبر ترین سایت رتبه بندی دانشگاه های جهان QS

4- دانشگاه کست سارت، از دانشگاه های معتبر منطقه با رتبه بین 550تا 600 جهان با استناد به معتبر ترین سایت رتبه بندی دانشگاه های جهان QS

شاید در وهله اول چندان مهم نباشد ولی مطمئن باشید پروازهای ارزان قیمت و هرروزه تهران - بانکوک در طول تحصیل، امتیاز بزرگی می باشد که امکان تردد در هر روز از سال را برای شما و خانواده محترمتان بوجود می آورد، علاوه بر آنکه اخذ ویزای توریستی برای خانواده های محترم بسیار آسان و رایگان می باشد تا در تمام فصول بین دو کشور به راحتی تردد نماید.
وجود اشتراکات فرهنگی و اساسا فرهنگ شرقی در تایلند همانند کشورمان، مانند احترام به بزرگتر و احترام به خانواده، دعا و نیایش با خداوند، موجب نزدیکی و قدرت قلب متقاضیان ایرانی در این کشور خواهد بودد هرچند فرهنگ غرب در این کشور نفوذ پیداکرده است ولی می توان هنوز نشانه های قوی از فرهنگ شرقی در این کشور، دست پیداکرد. هرچند در ایران كشور تايلند به عنوان كشور توريستي در آسيا شناخته شده است ولي ثبات اقتصاد كلان، وجود محيط خارجي مناسب و اتخاذ سياست هاي اقتصادي برون گرايانه، دخالت هاي اندك دولت در اقتصاد و داشتن بخش خصوصي مولد، مستقل و گسترده و درنهایت توسعه مناطق آزاد اقتصادي و صنعتي موجب شده است تا کشور تایلند در 4 دهه گذشته بتواند به چنان سطح بالائی از رشد با ثبات اقتصادی دست بیابد که با پیشی گرفتن از کشورهای مالزی و اندونزی (رقبای خود در مرحله دوم معجزه اقتصادی شرق) به عنوان پنجمین ببر آسیائی مطرح گردید. تایلند به واسطه تغییر ساختاراقتصادی از کشاورزی به صنعتی، دیگر تنها به صادرات کشاورزی بسنده نکرده است و بخش بزرگی از صادرات این کشور را کالای صنعتی تشکیل میدهد. آمار ذیل خود گواه این مطلب است:
-دومين توليد کننده خودروهاي پيكاپ در جهان
- بزرگترين توليد كننده جهاني قطعات كامپيوتر
-یکی از بزرگترین صادرکنندگان جهانی پوشاک
-سومین تولید کننده دستگاه های تهویه مطبوع در جهان
-یکی از بزرگترین صادرکنندگان میگو ،مرغ و برنج در جهان
- سومین صادر کننده شکر در جهان

در اين بين دانشگاه هاي به نام و معروف تايلند نیز هم پای رشد اقتصادی کشور با استناد به معتبرترين سايت هاي رتبه بندي دانشگاه هاي جهان توانسته اند با كيفيتي قابل قبول و برنامه اي استاندارد، رتبه هاي مناسبي را در بين كشورهاي آسيايي كسب كنند. شاید جالب باشد که بدانید بهترین دانشگاه، در بین کشورهای هند، مالزی، فیلیپین و تایلند در بانکوک می باشد.

 لیست دانشگاههای تایلند مورد تایید وزارت علوم ایران 

 

(Assumption University (ABAC

(Asian Institute of Technology (AIT

King Mongkut's University


Ramkhamhaeng University

 

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 02186084214 _ 02186087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

 

مشاوره رایگان