× franchisor.ir

مرکز خرید « ناکس و ناکس اوزون»

در حومه شرقی شهر ملبورن واقع شده است. این مجتمع با مساحتی بالغ بر ۱۴۲٫۶۷۴ متر مربع و دارا بودن ۳۵۰ فروشگاه بزرگترین مرکز خرید در نیمکره جنوبی به شمار می رود.
ناکس شاپینگ سنتر در مجاورت خیابان Stud Road و بزرگراه Burwood در منطقه Wantirna South واقع گردیده است. این مرکز خرید در تاریخ ۹ نوامبر سال ۱۹۷۷ گشایش یافت و شامل ساختمان چهار طبقه «مایر» و سینماهای دوقلو و همچنین تعداد زیادی فروشگاه می باشد.
فروشگاههای عمده این مرکز شامل Myer, Coles, Kmart, Target, Lincraft, Harvey Norman Dick Smith Electronics PowerHouse, Borders Books and Music, Toys R Us, Rebel Sport, JB Hi-Fi, Virgin Music, Blockbuster Video می باشد.
این مجتمع عظیم همچنین دارای چندین شعبه «فست فود» از جمله McDonalds, Red Rooster, Nando's Subway, Krispy Kreme KFC, و Hungry Jack'sمی باشد.

 

 


وست فیلد «فونتین گیت»

وست فیلد «فونتین گیت» مرکز خریدی در منطقه «نارورن» می باشد که در حومه جنوب شرقی ملبورن استرالیا قرار گرفته است و پس از «ناکس سیتی» دومین و بزرگترین مرکز خرید در نیمکره جنوبی کره زمین به شمار می رود.
این مرکز خرید دارای ۳۱۶ فروشگاه بوده و از جهت تعداد فروشگاهها رتبه سیزدهم را به خود اختصاص داده است. «فونتن گیت» در سال ۱۹۷۰ تاسیس و توسط گروه تجاری «وست فیلد» در سال ۱۹۹۰ خریداری شد. این مرکز دارای چندین فروشگاه زنجیره ای از جمله Kmart, Coles, Safeway, BiLo, Big W Target, Aldi بهمراه ۳۱۶ فروشگاه متنوع میباشد. طبق قرارداد منعقد شده، فروشگاه زنجیره ای «دیوید جونز» بین سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ با مساحتی بالغ بر ۵۰۰¸۱۲ متر گشایش خواهد یافت.

یکی از قسمتهای تفریحی این مجتمع(The Street) نام دارد که از فروشگاههای متنوعی از جمله، کتابفروشی، کافه، سینماهای متعدد و ... تشکیل یافته است. در ماه اوت ۲۰۰۷ در پی رایزنیهای انجام گرفته با شهردار شهر «کیسی»، برنامه ی گسترش این مرکز خرید با بودجه ی معادل دویست میلیون دلار به تصویب رسید که از جمله میتوان به طرح جدید ساختمانی «دیوید جونز»، بهمراه تاسیس ۱۱۰ فروشگاه و ایجاد ۱۲۰۰ پارکینگ خودروی جدید اشاره نمود. اغلب بجای «فونتین گیت شاپینگ سنتر» «مال» (مرکز خرید) گفته میشود. دلیل نامگذاری این مرکز به «فونتین گیت» وجود چند فواره آب در محل درب ورودی آن بوده است.

 

 

 


Westfield وست فیلد پاراماتا

مرکز خرید « Westfield » در منطقه پاراماتا در شهر سیدنی واقع شده است. این مرکز توسط گروه تجاری وست فیلد اداره می گردد. مساحت آن تقریبا ۱۳۹٫۰۰۰ متر مربع می باشد و در پنج طبقه مجزا بنا شده است.
طبق آمار سال ۲۰۰۶، تعداد کل فروشگاههای این مرکز ۵۰۳ باب مغازه بوده است. سومین و از جمله بزرگترین مراکز خرید استرالیا بعد از «ناکس سیتی سنتر Knox City Centre» و وست فیلد « فونتن گیت» هر دو در ملبورن بحساب می آید.
این مرکز خرید بعد از «وست فیلد بندای Bondi Westfield» دومین و بزرگترین مرکز خرید استرالیا بشمار میرود. بازسازیهای اخیر انجام شده باعث ایجاد فضای بیشتر و افزایش غرفه های خرید در این مرکز تجاری شده است. در خارج از مرکز خرید، سرویسهای نقلیه عمومی برای رفاه حال شهروندان قرار دارد، بطوریکه این مرکز به قطارهای شهر سیدنی متصل است.
در ۲۲ ژوئن سال ۲۰۰۶ ساختمان مجزایی برای سینما در این مکان راه اندازی شد. ورودی به ساختمان سینما از طریق خیابان « فیتسگراد» و ساختمان داخلی طبقه چهارم امکان پذیر می باشد.
این سالنهای سینما در مجموع «گریتر یونیون Greater Union » نامیده می شوند که شامل سه سالن Gold Class، یک سالن تاتر GMAX و هفت سالن سینمای عمومی می باشد. همچنین سه شعبه مک دونالد نیز در این ساختمان فعال می باشند.

 

 

 


Southland Shopping Centre

مرکز خرید «ساوث لند» یا «وست فیلد ساوث لند» که در ۱۶ کیلومتری مرکز شهر ملبورن واقع شده است، یکی از بزرگترین مجتمع های تجاری منطقه Cheltenham به شمار می آید.
این مجتمع با مساحتی بالغ بر ۱۲۸٫۰۰۰ متر مربع از نظر وسعت چهارمین مرکز تجاری در شهر ملبورن و پنجمین مرکز در کل استرالیا می باشد. بعد از «وست فیلد پاراماتا»، این مرکز بیشترین تعداد فروشگاه را در خود جای داده است.
وست فیلد «بندای جانکشن»
«وست فیلد بندای جانکشن» در منطقه ای از شهر سیدنی بنام «بندای جانکشن» قرار دارد. این مرکز خرید در ایالت نیو ساوث ولز و با مساحتی معادل ۰۰۰¸۱۳۵ متر مربع از لحاظ وسعت دومین مرکز خرید بشمار می آید. در حال حاضر از نظر تعداد فروشگاه، این مرکز با ۵۰۴ فروشگاه بعنوان اولین مرکز در استرالیا بشمار میرود.

 

 

مرکز خرید دارلینگ استریت

این مرکز خرید در سیدنی یکی از بهترین و جالب ترین مراکز خرید استرالیا در سیدنی می باشد . در اینجا بهترین مارک ها و برند های معروف بین المللی به عرضه گذاشته شده است .

 

 

 

 

مشاوره رایگان