× franchisor.ir

 

انواع ویزاها

 

ویزای سرمایه گذاری (ثبت شرکت)

تنها روش اخذ اقامت کشور هلند از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت می باشد که بسته به نوع شرکت (تعاونی و …) میزان هزینه ها متفاوت می باشد؛ اما به طور میانگین سرمایه ای بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار یورو مورد نیاز است.

 
ویزای بعد از اتمام تحصیلات

در صورتی که فردی تحصیلات خود را در کشور هلند به اتمام رسانده باشد و از کارفرمایی در هلند تقاضای کار داشته باشد، می تواند برای اخذ اقامت دائم هلند اقدام نماید.

 

مهاجرت به کشور هلند از طریق کار

ویزای کار درکشور هلند به چندین شیوه اخذ می گردد. یکی از شیوه های اخذ ویزای کار این است که فرد در کشور هلند یک دعوت نامه کاری از یک فرد دارای شرایط که دارای شرکتی معتبردر کشور هلند است اخذ نماید که فرد نیز باید شرایط مورد نیاز را داشته باشد. از دیگر شرایط مورد نیاز جهت پذیرفته شدن برای ویزای کار این است که در آگهی پذیرفته شوید، که طی مراحلی که نخست ۳ ماه در داخل کشور سپس ۳ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود در صورتی که فرد مد نظر یافت نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو میگیرند، وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزا اقدام نماید. یافتن کار فرما در اروپا شرایط ویژه ای دارد که در ادامه مطالب به صورت مفصل بررسی خواهیم کرد و کارفرما پس از آگهی شغل خود باید برای استخدام فرد متقاضی، حقوقی را لحاظ نماید که کل هزینه های فرد و خانواده آن را شامل شود. این حقوق باید پس از کسر هزینه مالیات محاسبه گردد که آیا برای مخارج فرد مهاجر کافی است یا خیر؟
در نتیجه همانگونه که عنایت فرمودید اخذ ویزای کار هلند در کشور امری حقوقی است که باید مراحل قانونی و حقوقی آن طی گردد و اصولا باید کارفرما این امکان را داشته باشد که برای کارمند متقاضی کشور هلند باید مجوز داشته باشد که برای کارگر متقاضی درخواست ویزای کار نماید. در اصطلاح فرد کارفرما در کشور باید بتواند اسپانسر شود. در کل اقدام برای ویزای کار بدون داشتن اسپانسر امری دشوار است .

یک راه دیگر جهت اخذ ویزای کار ، اخذ ویزا از طریق مهارت یا تخصص می باشد که در بعضی از کشور ها مانند استرالیا ،کانادا و دانمارک امکان پذیر می باشد .

پروسه این ویزا در بیشتر کشورها خیلی زمانبر میباشد و بهترین کشوری که الان میتوان برای آن اقدام نمود کشور دانمارک است که یک پروسه ۷ تا ۹ ماهه دارد. البته نام ویزای کار دانمارک که مشهور به ویزای گرین کارت دانمارک شده است .


یکی از این طرق این است که ما بتوانیم در کشور هلند کار فرما را یافته و به صورت قانونی بتوانیم در آن کشور مشغول به کار شویم این است که به عنوان دانشجو وارد کشور هلند شویم و چون در طول تحصیل اجازه کار پاره وقت داریم می توانیم به محض این که شغلی آگهی شد آن را تقاضا نماییم یا صبر کنیم زمانی که فارغ التحصیل شدیم از کارفرما در کشور هلند درخواست کار کنیم ،این راه از جمله راه های بسیار مناسب می باشد زیرا پس از ورود به کشور هلند فرد چون به عنوان دانشجو وارد کشور شده است فرصت دارد تا شغل مد نظر خود را یافته و آن را تا پس از پایان تحصیلات خود ادامه دهد تا زمانی که بتواند از طریق این شغل اقامت کاری اخذ نموده و پس از پرداخت مالیات به مدت ۳تا۴ سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید.

 

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور هلند

برطبق قوانین حقوق بین الملل خصوصی در بیشتر کشورهای دنیا مورد قبول است که در صورت ازدواج بین زوجین فرد می تواند در خصوص دریافت تابعیت اقدام نمایند. در برخی کشورها مانند ایران آثار حقوقی برای دریافت تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور تفاوت دارد. اما در خصوص کشور هلند ازدواج با مرد یا زن آن حتما به اخذ تابعیت منتهی می شود. در کشور هلند ازدواج با فرد هلندی مستلزم تقاضا جهت اخذ تابعیت می باشد و تا زمانی که شما تقاضا و پرونده را ارائه نکنید تابعیت به شما ارائه نمی گردد.

 

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران 

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره  86087195 - 86087214 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

Tags:
مشاوره رایگان