× franchisor.ir

 

 

انواع ویزای برزیل

بر طبق قانون شماره ۸۱/۸۶.۷۱۵ ، تبصره شماره ۱ و ۲، یک شهروند خارجی می‌تواند با داشتن یکی از ویزاهای ذکر شده در زیر، به کشور برزیل سفر کرده و مدت زمان مشخصی را در کشور برزیل اقامت داشته باشد:

 

  • ویزای ترانزیت (گذری)

این نوع ویزا شامل افراد خارجی می‌باشد که به دلیل سفر خود نیاز دارند که از خاک برزیل گذر کنند. این ویزا می‌تواند برای مدت حداقل ۱ روز و حداکثر ۱۰ روز اعتبار داشته باشد و در مدت زمان اعتبار نیز فقط ۱ بار اجازه ورود و خروج به خاک برزیل داده می‌شود.

حداکثر مدت اقامت در برزیل با ویزای ترانزیت می‌تواند از ۱ تا ۱۰ روز ‌باشد.

 

  • ویزای توریستی (گردشگری)

این نوع ویزا شامل افراد خارجی می‌شود که قصد بازدید اقوام و آشنایان و یا به منظور تفریح و گردشگری به کشور برزیل سفرمی‌کنند. حداکثر مدت اعتبار مندرج در این نوع ویزا ۹۰ روز یعنی ۳ ماه می باشدکه فرد می‌تواند قبل از پایان اعتبار ۹۰ روزه، شخصا ویزای خود را برای ۹۰ روز دیگرتمدید کند. تمدید ویزا در دفاتر پلیس فدرال قابل انجام و پیگیری می‌باشد.
نکته: فرد خارجی با داشتن این نوع ویزا (توریستی) قادر به فعالیت‌های اجتماعی مانند تحصیل، اشتغال و دیگر موارد نمی‌باشد و فقط مجاز به اقامت در خاک برزیل به صورت گردشگر می‌باشد و بعد از اتمام ۲ دوره ۹۰ روزه یعنی ۱۸۰ روز (۶ ماه)می‌بایست خاک برزیل را ترک کرده و از کشور خارج شود.
حداکثر مدت اقامت در برزیل با ویزای توریستی ۶ ماه (۱۸۰ روز) می‌باشد

 

  • ویزای موقت

که دارای حالات مختلف زیر می‌باشد:

۳-۱:سفرهای فرهنگی و تحقیقاتی: که شامل حال محققین و پژوهشگران می‌شود. حداکثر مدت اقامت ۲ سال می‌باشد و تمدید مجدد برای ۲ سال دیگر نیز امکان‌پذیر است.

۳-۲: سفرهای تجاری و بازرگانی: شامل حال سرمایه‌گذاران و افرادی می‌شود که به قصد ایجاد امور تجاری و بازرگانی وارد برزیل می‌شوند. حداکثر مدت اقامت ۵ سال می باشد که البته مدت زمان ویزا بستگی به کشور مبداً و ملیت فرد خارجی دارد.

۳-۳: سفر هنرمندان و ورزشکاران: شامل حال فعالین بخش هنری و ورزشکاران می‌شود. حداکثر مدت اقامت ۹۰ روز می‌باشد که قابل تمدید برای ۹۰ روز دیگر نیز می‌باشد.

۳-۴: سفرهای دانشجویی: این نوع ویزا برای دانشجویان جهت اشتغال در مقاطع مختلف تحصیلی صادر می‌شود و مدت زمان اعتبار این نوع ویزا تا پایان مدت تحصیل می‌باشد. دارندگان این ویزا فقط مجاز به امور تحصیلی و آموزشی می‌باشند.

۳-۵: سفرهای شغلی و کاری: شامل حال افرادی می‌شود که به منظور همکاری و فعالیت در شرکت دولتی و یا خصوصی قصد سفر به برزیل را دارند. حداکثر زمان اقامت ۲ سال می‌باشد که قابل تمدید برای ۲ سال دیگر نیز می‌باشد.

۳-۶:سفرهای رسانه‌ای: این نوع ویزا برای فعالین بخش خبری، رادیو و تلویزیون می‌باشد که جهت فعالیت در کشور برزیل ساکن می‌شوند. حداکثر مدت زمان این ویزا با قابلیت تمدید نهایتا ۴ سال می‌باشد.

۳-۷: امور دینی و تبلیغاتی: این نوع ویزا مربوط به افرادی می‌باشد که به قصد امور دینی و تبلیغات توسط مراکز دینی به کشور برزیل دعوت شده و به فعالیت های دینی و پرورشی مشغول می‌شوند. حداکثر مدت اقامت در برزیل برای این افراد با قابلیت تمدید ویزا ۱ سال می‌باشد.

 

  • ویزای اقامت دائم

این نوع ویزا با هدف مهاجرت برای افراد خارجی صادر می‌گردد. مدارک و شرایط برای دریافت این نوع ویزا بسته به کشور مبدأ و ملیت شخص درخواست کننده، متفاوت می‌باشد که تمامی مراحل و راهنمایی‌های اولیه توسط سفارتخانه‌های برزیل در کشورهای مختلف ارائه می‌گردد.

نکته: باید توجه داشت که این نوع ویزا، از نوع ویزای دائم می‌باشد و نباید آن را با شهروندی و ملیت برزیلی اشتباه گرفت. فرد خارجی با داشتن این نوع ویزا، بدون در نظر گرفتن محدوده زمانی، مجاز به زندگی و فعالیت‌های اجتماعی و کاری در برزیل می‌باشد، ولی این فرد شهروند برزیل نمی‌باشد.

 

 

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزا

از کلیه‌ی مدارک باید یک سری کپی موقع تحویل پرونده موجود باشد. اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت برزیل خواهد ماند.
کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده و به تائید وزارت امور خارجه رسیده باشد.

یک: شناسنامه ایرانی؛

دو: گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر روادید خورده تهیه کنید.

سه: سه قطعه عکس رنگی
توجه: در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
ویژگیهای ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ٤٠ در ٦٠ میلی‌متر،فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.

چهار: آدرس محل سکونت، شغل و محل کار متقاضی به صورت کامل و دقیق.

پنج: در صورت اشتغال به کار، مدارکی که نشان‌گر شغل و اعتبار شغلی متقاضی باشد (مانند کپی روزنامه رسمی، پروانه کسب، گواهی اشتغال به کار به نام مسافر، میزان حقوق دریافتی، تاریخ مرخصی مطابق با تاریخ رفت و برگشت)

شش: در صورت بازنشستگی از کار، گواهی بازنشستگی.

هفت: در صورت اشتغال به تحصیل در هر مقطعی، مدارکی که نشان دهد مشغول تحصیل در ایران هستید؛ مانند کارت دانشجویی معتبر و گواهی اشتغال به تحصیل.

هشت: اسناد رسمی منابع مالی؛ گواهی حساب بانکی به نام متقاضی با قید تاریخ افتتاح حساب. (میزان موجودی همراه با صورت گردش حساب

نه: رضايتنامه‌ی محضری اجازه‌ی پدر برای فرزندان همراه در گذرنامه‌ی مادر.

ده: اصل و کپی بلیط رفت و برگشت به مقصد برزیل.

یازده: اصل و کپی تائیدیه‌ی رزرواسیون هتل در برزیل برای کل مدت اقامت.

بررسی مدارک به منظور صدور روادید، حداقل یک هفته طول می‌کشد. گاهی ممکن است این زمان طولانی‌تر نیز باشد، ولی تا دو هفته بعد از تحویل مدارک معمولاً مشخص شده که شما واجد دریافت ویزای توریستی برزیل هستید و یا خیر.
هزینه صدور ویزا، ۱۰۰ دلار است و ممکن است با توجه به تاریخ سفر تغییر کند.

 

ویزا برزیل ۹۰ روز اعتبار دارد که طی این مدت می توانید ۱۵ روز در آن کشور اقامت کنید.
مدت لازم برای اخذ ویزا حداقل ۳۰ روز کاری است.
برای اخذ ویزا برزیل حتما باید رزرو هتل محل اقامت در آن کشور به سفارت ارائه شود.
اگر قصد سفر توریستی به برزیل را دارید بهتر است از طریق آژانس های مسافرتی با تور های برزیل به این کشور سفر کنید، چراکه هم در روند اخذ ویزا برزیل تاثیر مثبت دارد و هم مقرون به صرفه تر است.

 

 

انواع اقامت در برزیل

 

الف ـ اقامت از طریق تجارت و ثبت شرکت
ب ـ اقامت از طریق سرمایه گذاری در شرکت های برزیلی و یا خرید ملک
ج ـ اقامت از طریق تولد فرزند
د ـ اقامت از طریق ازدواج با اتباع برزیلی


الف ـ اقامت از طریق تجارت و ثبت شرکت 

در این نوع اقامت ابتدا شرکتی به نام متقاضی با حداقل موجودی 50000 دلار ثبت می شود و سپس حساب در بانک برزیلی به نام شرکت افتتاح می گردد . در اینصورت اقامت تجاری یکساله به متقاضی داده می شود که قابل تمدید تا اخذ اقامت دائم خواهد بود.

 

ب ـ اقامت از طریق سرمایه گذاری در شرکت های برزیلی و یا خرید ملک

امکان اقامت با خرید ملک یا سرمایه گذاری در یک شرکت برزیلی با سرمایه بیش از 60000 دلار وجود دارد .

 

ج ـ اقامت از طریق تولد

در صورتیکه فرزند یک فرد خارجی در کشور برزیل متولد شود، این فرزند بعنوان تبعه برزیلی شناخته شده و برای وی می تواند اقامت دائم در برزیل را اخذ کرد . در اینصورت به والدین و سایر اعضاء خانواده وی نیز اقامت دائم داده خواهد شد.

 

د ـ اقامت از طریق ازدواج با اتباع برزیلی

ازدواج فرد خارجی با یکی از اتباع برزیلی نیز موجب اخذ اقامت دائم برزیل برای این فرد خواهد شد . این شرکت در این مورد اقدام به معرفی زوج مناسب و برگزاری مراسم ازدواج مطابق قوانین اسلام و برزیل می نماید .
• زمان لازم جهت اخذ اقامت یکساله به هر یک از روش مذکور حدود سه تا شش ماه می باشد و پس از اتمام آن بنا به درخواست متقاضی، اقامت 3 تا 5 ساله و سپس دائم توسط کشور برزیل داده خواهد شد .

 


مدارک لازم جهت اخذ اقامت

1. ترجمه رسمی صفحات شناسنامه به زبان انگلیسی
2. ترجمه رسمی کارت ملی
3. ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه
4. ترجمه رسمی مدارک تحصیلی مهارتی و سایر مدارک مرتبط
5. ترجمه رسمی سند ازدواج
6. 8 قطعه عکس 4*3
7. اخذ تأییدیه مدارک از سوی سفارت برزیل در ایران
8. کپی تأیید شده صفحات پاسپورت

 

Tags:
مشاوره رایگان