× franchisor.ir

کلیسای سنت نیکولا

کلیسای سنت نیکولا کلیسایی در شهر تالین، استونی است. این کلیسا در قرن ۱۳ میلادی و در قرون وسطی ساخته شده است و در بمباران تالین در جنگ جهانی دوم توسط نیروهای شوروی به شدت آسیب دید و سپس مورد بازسازی قرار گرفت، در حال حاضر این کلیسا زیر نظر موزه هنر استونی قرار دارد و در زمینه هنر و معماری کلیسا به موزه تبدیل شده است.

 

 

 

 

زندان زیرآبی استونی

در نزدیکی شهر کوچک Rummu در شمال استونی، زندانی وجود دارد که اکنون متروکه شده و به زیر آب فرو رفته است. این زندان در چهل کیلومتری غرب تالین (Tallinn) پایتخت و بزرگترین شهر استونی واقع است. زندان مزبور در واقع یک معدن سنگ آهک و یک اردوگاه کار اجباری بوده که در ژانویه سال 1938 افتتاح شد. زندانی ها به بیگاری در این معدن مجبور بوده اند. در سال 1991 و با فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی، استونی استقلال خود را به دست آورد و کار محکومان در این معدن به پایان رسید. اکنون و با گذشت سال ها، جمع شدن آب در این زندان متروکه، آن را به یک دریاچه تبدیل کرده است. این مکان که روزگاری حدود هزار زندانی را در خود جای داده بود اکنون به زیر آب رفته و مردم در آن به شنا و غواصی می پردازند.

 

 

 

 

پارک ملی سوما

پارک ملی سوما (Soomaa rahvuspark) نام یک پارک ملی در کشور استونی است.

 

 

 

 

پارک ملی لاهما

پارک ملی لاهما یک منطقه حفاظت‌شده در استونی است.

 

 

 

 

 کاخ کادریورگ

کاخ کادریورگ کاخی در شهر تالین، استونی است. این کاخ به سفارش پتر اول (تزار روسیه) در سال ۱۷۱۸ میلادی شروع به ساخت شده و در سال ۱۷۲۵ به بهره‌برداری رسیده است.

 

 

 

 

کتابخانه ملی استونی

کتابخانه ملی استونی کتابخانه ملی و اصلی کشور استونی است که در سال ۱۹۱۸ میلادی تأسیس شده است. براساس آمار این کتابخانه در سال ۲۰۰۷ میلادی ۳٫۴ میلیون کتب و وسایل مربوط به موسیقی و نقشه‌کشی همانند ۱٬۹۷۵٬۹۸۱ کتاب، ۳۰۲٬۹۸۸ مجموعه نشریات، ۲۰٬۹۵۴ وسایل نقشه‌کشی، ۱۱۷٬۷۷۷ صفحه موسیقی، ۷٬۲۰۳ نسخه خطی و بایگانی شده و ۴۸۱٬۰۸۸ جزوه دارا می باشد.

 

 

 

 

قلعه تومپئا

قلعه تومپئا قلعه‌ای در شهر تالین، استونی است. تاریخ ساخت این قلعه به حوالی سال ۱۲۱۹ میلادی می‌رسد که در آن وقت استفاده نظامی داشته است. ساختمان اصلی مجلس استونی در این دژ قرار دارد.

 

 

 

 

بالگردگاه لیناهال تالین

بالگردگاه لیناهال تالین یک فرودگاه خصوصی با کد یاتا CHE است . این فرودگاه در شهر تالین کشور استونی قرار دارد و در ارتفاع ۷ متری از سطح دریا واقع شده است.

 

 

 

 

 

ورزشگاه آ. له کوک آرنا

ورزشگاه آ. له کوک آرنا ورزشگاهی در شهر تالین، استونی است. این ورزشگاه در سال ۲۰۰۱ ساخته شده است و ۹٬۶۹۲ نفر ظرفیت دارد.

 

 

 

 

 

ورزشگاه کادریورگ

ورزشگاه کادریورگ ورزشگاهی در شهر تالین، استونی است. ظرفیت این ورزشگاه ۵٬۰۰۰ نفر است.

 

 

 

 

دریاچه ارمیستو

دریاچه ارمیستو دریاچه‌ای در شهرستان پارنو در کشور استونی است. مساحت این دریاچه ۴٫۸ کیلومتر مربع است و عمق آن از ۱٫۳ تا ۲٬۹ متر متغیر است.

 

 

 

 

 

دریاچه اندلا

دریاچه اندلا دریاچه‌ای در شهرستان یوگوا در کشور استونی است. مساحت این دریاچه ۲٫۸۴ کیلومتر مربع است و عمق آن از ۰٬۸ متر تا ۲٬۴ متر متغیر است.

 

 

 

 

دریاچه اولمیسته

دریاچه اولمیسته دریاچه‌ای در نزدیکی شهر تالین در کشور استونی است. مساحت این دریاچه ۹٫۴۳۶ کیلومتر مربع است و عمق آن از ۲.۵ تا ۴.۲ متر متغیر است.

 

 

 

 

 

قلعه کورساره

قلعه کورساره قلعه‌ای در شهر کورساره در جزیره سارمای استونی است. تاریخ ساخت این قلعه به حدود دهه ۱۳۸۰ میلادی باز می گردد.

 

 

 

 

قلعه کولوره

قلعه کولور قلعه‌ای در شهرستان لنه، استونی است. این قلعه در قرن ۱۳ میلادی توسط اسقف‌های منطقه ساخته شده است.

 

 

 

 

قلعه لایوسه

قلعه لایوسه قلعه‌ای در شهرستان یوگوای استونی است. این قلعه در دوران لیوونی‌ها و در حدود قرن ۱۴ میلادی ساخته شده و اولین قلعه‌ای بوده است که برای مقابله با سلاح گرم در استونی بنا شده است. قلعه لایوسه در جنگ لیوونی به دست روس‌ها اشغال شد و قسمتی از آن آسیب دید اما با این حال در جنگ بزرگ شمالی و در سال‌های ۱۷۰۰ تا ۱۷۰۱ میلادی و پس از نبرد ناروا این قلعه به مدت پنج ماه مرکز اداری امپراتوری سوئد بود.

 

 

 

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

  

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 02186084214 _ 02186087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان