× franchisor.ir

 

انواع ویزاهای فنلاند

1. ویزای تجاری/شرکت در سمینار

دعوت نامه رسمی از شرکت ، سازمان میزبان در فنلاند با ذکر اطلاعات مربوطه ی دعوت کننده و مدت سفر و تعهدات مالی دعوت کننده ضروری است.


2. ویزای توریستی

که مستلزم مدارک مورد نیاز سفارت می باشد. 

اخذ ویزای توریستی کشور فنلاند، با فراهم آوردن مدارک متعددی میسر است. به صورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشورها، فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور مورد نظر ، فرد به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت.
اگرچه برخی از هم وطنان گرامی، با اخذ ویزای توریستی دیگر کشورها، قصد در ورود به کشور مورد نظر و اخذ اقامت آن کشور را در سر می پرورانند، فلذا اگر ایشان قصد ماندن در فنلاند را نیز دارند، می بایست با مدارک خود دال بر اصل بازگشت به کشور خود، افسر ویزا را قانع نمایند که به ایران باز خواهند گشت.


مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا توریستی

فرد می بایست با مدارکی نظیر :
مدارک شناسایی مورد نیاز فرد نظیر پاسپورت
شناسنامه و ترجمه های آن ها
نامه های بانکی
اسناد مالکیت منزل یا زمین
نامه های کاری فرد که نشان از اشتغال به کار وی در موقعیت خاص شغلی را دارد.
نامه اشتغال متقاضی به تحصیل در دانشگاه های ایران شانس خود را جهت اخذ ویزای توریستی کشور فنلاند، افزایش دهند.


شانس اخذ اقامت توریستی فنلاند

گفتنی است شانس اخذ ویزای توریستی کشور فنلاند برای افرادی که به همراه خانواده خود جهت اخذ ویزای توریستی کشور فنلاند اقدام می نمایند پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور فنلاند اقدام می نمایند. بطور مثال در صورت احراز شرایط فوق الذکر مثل نامه حساب بانکی ،اسناد ملکی و دیگر مدارک مورد نیاز، اگر در یک خانواده ۴ نفره پدر یا مادر خانواده به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای توریستی فنلاند نمایند، شانس زیادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور فنلاند خواهند داشت ولیکن اگر همه خانواده جهت اخذ ویزای توریستی فنلاند به صورت همزمان اقدام نمایند، همه افراد از شانس کمتری در اخذ ویزای توریستی کشور فنلاند برخوردار خواهند بود.
پارامتر دیگری که می تواند شانس افراد را در جهت اخذ ویزای توریستی فنلاند افزایش دهد، حضور یک فرد از اقوام درجه اول فرد( نظیر پدر، مادر، برادر، خواهر و ….) در کشور فنلاند است.
بدین صورت که اگر یکی از اقوام فرد، دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان، برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی کشور فنلاند برای فرد، افزایش می یابد.
گفتنی است ویزاهای توریستی در کشور فنلاند همانند سایر کشورهای حاضر در حوزه شینگن، به افرادی که موفق به اخذ ویزای توریستی فنلاند می شوند، مجوز ورود و خروج به همه کشورهای حوزه این پیمان را می دهد. این مطلب بدین معناست که فرد متقاضی ویزای توریستی کشور فنلاند می تواند بدون هیچ محدودیتی وارد کشورهای دیگر اروپا شود و حتی تمام زمان باقی مانده از ویزای توریستی خود را در کشور دیگری سپری نماید.
ویزاهای توریستی در اقصی نقاط دنیا بصورت ویزاهای تک وروده (Single entry) و یا ویزاهای چند وروده (Multiple) به افراد متقاضی اختصاص می یابند. در سال های اخیر کشور فنلاند، همانند دیگر کشورهای حوزه شینگن ویزاهای توریستی خود را بصورت ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک کشور فنلاند از طریق ویزای توریستی ارائه می دهد.


شرایط اقامت فنلاند پس از ورود با ویزا توریستی

مهم ترین سوال بسیاری از افراد که جهت اخذ ویزای توریستی کشور فنلاند اقدام می نمایند، این مطلب است که آیا فرد ، پس از ورود به کشور فنلاند، می توانند در کشور فنلاند اقامت دائم را اخذ نمایند؟

افراد می توانند با ورود به کشور فنلاند در چند حالت ذیل، شرایط اخذ اقامت فنلاند را پس از ورود به کشور فنلاند فراهم نمایند.

اول اینکه فرد در مدت حضور خود در فنلاند، بتواند یک فرصت شغلی و یا یک زمینه کارآفرینی را جهت اخذ اقامت فنلاند فراهم آورد تا پس از بازگشت از فنلاند بتواند برای انواع دیگر ویزا نظیر ویزای کار و یا اخذ اقامت کارآفرینی اقدام نماید.

روش دومی که افراد در راستای اخذ اقامت فنلاند پس از ورود به کشور فنلاند اتخاذ نمایند، اقدام جهت اخذ اقامت از طریق انواع پناهندگی می باشد.

 

3. ویزای اقامت برای خانواده

تقاضای ویزای مربوطه این اجازه را به یک شهروند فنلاندی می دهد که نامزد خارجی خود را به فنلاند جهت هدف خاص (ازدواج) بیاورد. همچنین فرزندان دارای شرایط شخص نامزد هم اجازه مهاجرت را دارند.

 

4. ویزای تحصیلی

کشور فنلاند شرایط مورد نیاز زندگی و تحصیل را برای تحصیل دانشجویان خارجی در بسیاری از رشته های علم و فناوری مهیا می نماید که تحصیل ارزان را می توان به عنوان بهترین مزیت آن نام برد. شایان ذکر است که تحصیل در بیشتر دانشگاه های کشور فنلاند کاملأ رایگان و به زبان انگلیسی می باشد.
هزینه تحصیل برای متقاضیان کاملأ رایگان بوده لیکن امکان دارد که برای سال های آینده دانشگاه به صورت میانگین ۸۰۰۰ یورو سالیانه اخذ نماید و نیز هر دانشجو به صورت متوسط ماهانه از€۵۰۰ تا €۸۰۰ برای تمامی هزینه های زندگی احتیاج دارد.
دانشجویان غیر اروپایی در فنلاند با داشتن ویزای تحصیلی اجازه کار نیمه وقت در کشور فنلاند را به مدت 20 ساعت در هفته را دارند و هم چنین در طول مدت تعطیلات دانشگاهی یعنی تعطیلات فنلاند بعد از پایان دوره تحصیل در فنلاند می توانند مدت اعتبار ویزای فنلاند خود را تمدید کرده و در این مدت در جستجوی کار در فنلاند باشند که این موارد از مزایای اقامت تحصیلی و ویزای تحصیلی است .

 

5. ویزای اقامت برای کار

اجازه اقامت جهت کار بوسیله ی کارفرما به اداره استخدام محلی یا اداره پلیس محل در فنلاند داده می شود و یا شخص تحت استخدام می تواند مدارک را در خارج از فنلاندبه سفارت تحویل دهد.

 

6. ویزای همراه

در خصوص دوره های کارشناسی ارشد و دکترا احتمال ویزای همراه بسیار زیاد می باشد. در خصوص ویزای سرمایه گذاری به خانواده درجه 1 شخص و فرزندان زیر 21 سال ویزای همراه تعلق می گیرد.

 

 

 اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور فنلاند

بر طبق نظام حقوق بین الملل خصوصی در بیشتر کشورهای جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج مابین زوجین فرد می تواند در خصوص اخذ تابعیت اقدام نمایند. کشور فنلاند نیز از این اصول مستثنی نمی باشد.
در برخی کشورها همچون ایران آثار حقوقی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور متفاوت است. لیکن در خصوص کشور فنلاند ازدواج با مرد یا زن آن حتما منتهی به اخذ تابعیت می شود البته چنانچه که پرونده به صورت صحیح ارائه شود ودارای شاکله صحیح حقوقی باشد.شایان ذکراست در نظام حقوقی برخی کشورها نظیرایران ازدواج دارای آثارتحمیلی تابعیت می باشد.
هم چنین است در کشور فنلاند که ازدواج با فرد فنلاندی نیازمند تقاضا جهت اخذ تابعیت می باشد و تا شما در خواست و پرونده را ارائه نکنید تابعیت به شما ارائه نمی گردد.

 


سرمایه گذاری در فنلاند

روند سرمایه گذاری در کشور فنلاند بدین گونه است که شخص با مبلغی معین، می تواند اقدام به خرید تجارت نماید که البته مبلغ قابل توجهی می باشد. که در این خصوص شرکت های معتبری هستند که اشخاص را در خرید راهنمایی و گزینه هایی را معرفی می نمایند و یا افراد باید یک طرح اقتصادی ارائه دهند و آن طرح باید مورد تایید دولت فنلاند واقع شود.

 

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران 

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره  86087195 - 86087214 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

Tags:
مشاوره رایگان