× franchisor.ir

ویزای توریستی کوتاه مدت شینگن 

روادید توریستی یونان به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از کشور یونان را دارند؛ این ویزا معمولاً به صورت یک ماهه صادر می‌شود و متقاضی اجازه‌ی اقامت بیشتر از 15 روزا را ندارد.در صورت تقاضای ویزای یونان، مصاحبه انجام می‌گیرد و حضور متقاضی ضروری است. وقت مصاحبه تنها به صورت تلفنی داده خواهد شد.اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای روادید است؛ جهت درخواست ویزای یونان، فرم مربوطه را باید از وب‌سایت سفارت یونان دانلود نمایید.

توجه‌: چنانچه خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید.
فرم تقاضای روادید در دو نسخه باید تکمیل شود.

ویزای بلند مدت یا مولتی پل

 این ویزا برای کسانی که  معمولا صاحبان شغل و مدیرعاملان شرکت ها هستند که قبلا چند بار به محدوده شنگن سفر کرده اند و به صورت مکرر نیاز به مسافرت دارند در قالب ویزای توریستی بلند مدت از 6 ماهه تا 4 ساله صادر می گردد.

برای اطلاعات بیشتر کلیک فرمائید.

 

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزا:

مدارکی که باید در هنگام انجام مصاحبه (علاوه بر فرم) همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:
توجه : از همه‌ مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ روادید شما در سفارت یونان خواهد ماند.
کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ رسمی انگلیسی شده باشند.

_شناسنامه ایرانی

_گذرنامه(پاسپورت) 

اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد و کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه نمایید.

_سه قطعه عکس رنگی

توجه : چنانچه اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌ کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ٣۵ در ۴۵ میلی‌متر،فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

_اسناد رسمی شغلی و منابع مالی

برای صاحبان صنوف، تجار، صاحبان صنایع: سند قانونی ثبت مؤسسه، صورت‌حساب بانکی (مشروح عملیات بانکی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز (ارائه گواهی بانکی ساده به‌تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
برای حقوق‌بگیران: گواهی اشتغال به کار (تاریخ دقیق شروع به کار و مدت مرخصی)‌، فیش حقوق ماه قبل و صورت‌حساب بانکی (مشروح عملیات بانکی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز (ارائه گواهی بانکی ساده به‌ تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
برای کارکنان مستقل و مشاغل آزاد: کارت صنفی، ‌صورت‌حساب بانکی (مشروح عملیات ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس انداز (ارائه گواهی بانکی ساده به‌ تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.برای اشخاص تحت تکفل ( زنان خانه‌دار یا فرزندان): گواهی کار، صورت‌حساب بانکی (مشروح عملیات بانکی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز متکفل (شوهر، پدر) (ارائه گواهی بانکی ساده به‌تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل.
یک سند مالکیت (ترجمه‌ی رسمی انگلیسی)
بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور روادید سه هفته به طول می‌انجامد؛ هزینه‌ی بررسی مدارک و صدور ویزا در حدود صد و پنجاه هزار تومان خواهد بود و ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص شده است که شما واجد دریافت روادید هستید یا خیر.
بعد از موافقت با صدور روادید مدارکی که هنگام دریافت روادید نیاز دارید، این‌ها هستند :

  • بیمه مسافرتی متقاضیان روادید باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد.شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور یونان داشته باشد.
  • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت 
  • در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت

    توجه : امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به کشور یونان، مدارکی را که به کنسول‌گری برای دریافت روادید ارائه کرده‌اید، از شما مجدداً بخواهد و اگر آن‌ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود روادید قانونی، از ورود شما به خاک یونان به دلیل همراه نداشتن مدارک جلوگیری کنند. پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.

 

اخذ اقامت یونان

اخذ اقامت کشور یونان از طریق سرمایه گذاری به 3 روش امکان پذیر می باشد. این روش ها عبارتند از:
• ثبت شرکت
• خرید ملک
• اثبات توانایی مالی (تمکن مالی)


ثبت شرکت در یونان

• ایرانیان می توانند با ثبت شرکت در یونان مالکیت ۱۰۰% این شرکت را داشته باشند و از مزایای تجارتی و اقامتی این کشور بهره مند گردند.

• با تاسیس یک شرکت با مسئولیت محدود, مال و اموال شخصی جزو دارایی شرکت محسوب نخواهد شد.سهام داران می توانند شخصیت حقیقی یا حقوقی باشند و هیچگونه محدودیتی بر ملیت و یا کشور ثبت شده وجود نخواهد داشت.

• مالیات یونان 26% بر سود سالیانه است، که ابتدا هزینه های شرکت کسر شده و سود سالانه معین میگردد. • مدیران و سهامداران میتوانند از هر ملیتی باشند.
• فقط 1 مدیر کافی است.
• سهامدار میتواند بیش 1 نفر باشد.
• مدیر میتواند یک شخص حقوقی یا یک شخص حقیقی باشد.
• برای مدیر عامل و سهامداران و خانواده ایشان اجازه اقامت صادر می گردد. این اقامت به صورت لیبل بوده و در پاسپورت افراد درج می گردد.

انواع شرکت در یونان:

 ثبت شرکت نمایندگی (LTD (Branch Office

ایرانیان می توانند با ثبت نمایندگی شرکت خود در اتحادیه شنگن مالکیت 100% این شرکت را داشته باشند. دفتر موسسه حقوقی اینووید در یونان شما را همیاری نموده و این پروسه را برای آسودگی خاطر شما در مدت زمان سه ماه از زمان تحویل مدارک به اتمام می رساند.شرکتهای LTD یونان همانند همان شرکت با مسئولیت محدود ایران است. بدین ترتیب سهام داران اینگونه شرکتها فقط مشمول مسئولیت های شرکت می باشند و مال و اموال شخصی ایشان جزو دارائی های شرکت نمی باشند.اینگونه شرکتها می توان با یک سهام دار حقیقی و یا حقوقی صورت بگیرد.اساسنامه این شرکت در اصل می بایستی ترجمه شده و از سفارت یونان در ایران تایید شود و به موسسه حقوقی ارسال گردد تا همین اساسنامه به زبان یونانی نوشته شده و به وزارت کشور تحویل داده شود تا اقدامات لازم برای اقامت سهام داران صورت بپذیرد.این گونه شرکتها هزینه نگهداری سالانه ندارند و فقط هزینه سالانه حسابدار بایستی پرداخت شود و اطلاعات لازم به وزارت مالیات داده شودو البته حسابداری می تواند با گزینش سهام دار صورت بگیرد.

مالیات اینگونه شرکتها 26% برسود سالیانه می باشد(لازم به ذکر است که همیشه هزینه های جانبی شرکت ابتدا ار درآمد کسر شده و سپس مبلغ سود معین می گردد) و اگر شرکت سهام فروخته شده داشته باشد 10% مالیات بر سود سهام می بایستی پرداخت گردد.

ثبت شرکت جدید در یونان (Corporation)

سهام داران اینگونه شرکتها مسئولیت و تعهداتی فقط به میزان سهامشان در این شرکت خواهند داشت.سهام داران می توانند شخصیت حقیقی و یا حقوقی باشند و هیچگونه محدودیتی بر ملیت و یا کشور ثبت شده ندارند.حداقل سرمایه و سهام اینگونه شرکتها 24.000 یورو می باشد و پروسه افتتاح اینگونه شرکتها بسیار ساده است.اساسنامه و قرار داد سهام داران این شرکتها در موسسه حقوقی اینووید نوشته شده و با مدارک شخصی و یا حقوقی سهام داران به وزارت کشور تحویل داده خواهد شد تا اقدامات لازم برای ثبت شرکت و درج آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی این کشور انجام پذیرد.

مالیات اینگونه شرکتها 26%برسود می باشد (لازم به ذکر است که همیشه هزینه های جانبی شرکت ابتدا از درآمد کسر شده و سپس مبلغ سود معین می گردد) و اگر شرکت سهام فروخته باشد 10% مالیات بر سود سهام می بایستی پرداخت گردد.

 خرید ملک در یونان

با خرید ملکی به ارزش حداقل 250 هزار یورو، می توان اقامت یونان را اخذ کرد. این اقامت 5 ساله و قابل تمدید می باشد.

اثبات توانایی مالی (تمکن مالی )

الف-با اجازه کار

ایجاد کار و سرمایه گذاری به مبلغ 300/000 یورو در یونان (برای تجارت در قالب کارهای بزرگ)
اثبات وجود 60/000 یورو در حساب بانکی یونان یا کشورهای دیگر
اقامت دو ساله صادر و هر دو سال یک بار به شرط بقای کسب و کار تمدید می‌گردد.
در این حالت اقامت با اجازه کار صادر می‌گردد اما شرط فعال نمودن واحد تجاری و نیز حضور در یونان لازم است.


ب- بدون اجاره کار

در صورتیکه سرپرست خانواده با ارایه مدارک مالی (حقوق بازنشستگی، اسناد مالکیت، اجاره نامه ملکی، سپرده بانکی در ایران و یا کشورهای دیگر) ثابت نماید که ماهیانه 2000 یورو برای خود و 400 یورو برای برای همسر و 300 یورو هریک از افراد تحت تکفل خود درامد ثابت دارد واجد الشرایط دریافت اقامت شینگن از این قانون خواهد شد که اقامت اولیه دو ساله و سپس 3 سال به 3 سال تا 24 سال تمدید می گردد. هرچند که بدیهی است متقاضی بعد گذراندن 5 سال میتواند درخواست اقامت دائم نماید. در این حالت فرزندان زیر 18 سال امکان همراهی متقاضی را دارند.

این نوع اقامت سریعترین، اسانترین و ارزانترین روش اخذ اقامت اروپا می باشد که مورد استقبال بسیاری از هموطنان قرار گرفته است.

برای اطلاعات بیشتر کلیک فرمائید.


مدارک لازم جهت اقامت تمکن مالی:

1-پاسپورت
2-گواهی شغلی {مدارک شرکت : روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی تغییرات، آگهی تغییرات، اساسنامه، فیش واریز مالیات، لیست بیمه شرکت یا برای مشاغل آزاد جواز کسب }
3-ارائه گواهی سهام شرکت که نشان دهنده میزان سود دهی سهام باشد.
4-حساب بانکی در ایران و یا خارج کشور با معادل یورو (بخصوص حساب سپرده بسیار موثر است )
5-اجاره نامه مستغلات که محضری ثبت شده باشد   .
6-میزان حقوق و دستمزد: فیش حقوقی معتبر که به همراه مالیات برحقوق تایید کننده آن باشد.
7-حکم بازنشستگی و فیش حقوقی آن
8-هرگونه اسناد مالکیت که نشان دهنده تمکن مالی باشد.
9-اثبات هرگونه درآمد دیگر
10- 4 قطعه عکس
11-شناسنامه متقاضی و کلیه افراد تحت تکفل
12-عدم سوء پیشینه برای متقاضی و کلیه افراد تحت تکفل
13-گواهی سلامت که به تایید سفارت یونان رسیده باشد
کلیه مدارک فوق در صورت وجود باید ترجمه شده و ممهور به مهر دادگستری و وزارت خارجه باشند.

کار در یونان

اقامت کاری در یونان برای افرادی که اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپایی هستند بسیار سخت است مطابق مقررات مهاجرت یونان اصلاحیه سال 2005، این اشخاص برای ماندن بیش از 90 روز در یونان و کار کردن باید ویزای اجازه کار کردن را دریافت نمایند این ویزا نوع D خوانده میشود و به کسانی اعطا میشود که قبلا در یونان به ایشان پیشنهاد کاری شده باشد یا بخواهد به شعبه یونانی شرکتی که در کشور خود در آن کار میکند منتقل شود در خصوص کسانی که قبلا پیشنهاد کاری به ایشان شده است لازم است دفتر نیروی انسانی یونان توانایی متقاضی را تایید کرده باشد بدین نحو که از اتباع یونان یا اتحادیه اروپا کسی را برای گماردن در آن شغل پیدا نکرده اند و شاید از متقاضی ودیعه هم خواسته شود.
برای این منظور متقاضی می تواند با اخذ ویزای توریستی شنگن وارد یونان شده و پس از آن به جستجوی کار بپردازد و به کسانی که به نیروی کار نیاز دارند پیشنهاد کار بدهند اگر موفق به انجام اینکار شدند باید قبل از انقضا مدت ویزا به کشور خود برگردند و بعد برای ویزای اجازه کار اقدام نمایند.این ویزا باید قبل از ورود به یونان از سفارت یا کنسولگری یونان در کشور محل اقامت اقدام کننده کسب شود.

برخی مدارک لازم برای این کار عبارتند از :

  •     پاسپورت معتبر
  •     قرارداد استخدام
  •     گواهی سلامت
  •     سو پیشینه از پلیس محل اقامت اقدام کننده


لازم به ذکر است اگر مدت ویزا قبل از پذیرفته شدن درخواست برای اجازه اقامت کار منقضی شد متقاضی باید به کشور خود برگردد و این روند اقدامات را دوباره از سر بگیرد.

بعد از اخذ ویزای اجازه کار، و ورود به یونان دارنده ویزا باید ظرف 30 روز برای اقامت اجازه کار به مقامات محلی مثل پلیس مراجعه نماید. علاوه بر این قبل از اقدام برای اجازه متقاضی باید کد مالیاتی از دفتر مالیاتی محل به علاوه کد امنیت اجتماعی از سازمان امنیت اجتماعی دریافت کند اقامت اجازه کار معمولا 5 ساله است.
شما به محض اینکه اجازه کار بگیرید می توانید شروع به کار کرده و با توجه به قوانین موجود با پرداخت مالیات به دولت به مدت مذکور اقامت کشور یونان را اخذ نمایید و از امکانات و شرایط این کشور استفاده لازم را کرده و در اتحادیه شینگن بدون نیاز به ویزا ورود و خروج داشته باشید.

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره  86087195 - 86087214 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

Tags:
مشاوره رایگان