× franchisor.ir

گرونالوند
پارک تفریحی و بسیار محبوب "گرونا لوند" در استکهلم برای صد و بیست و هشتمین سال پیاپی دروازه های خود را در آستانه بهار و آمدن تابستان بروی مردم و بخصوص کودکان، نوجوانان و جوانان که از طرفداران درجه یک آن هستند باز خواهد کرد. در پارک تفریحی گرونا لوند که بصورتی بسیار زیبا در کنار آب واقع شده است از ماشین های عظیم الجثه بازی و تفریح، کازینو، فعالیت های گوناگون تا رستوران های مختلف با غذاهای متنوع وجود دارد و همچنین کنسرت های متعددی توسط خوانندگان داخلی و خارجی در هوای فرح بخش بهار و تابستان استکهلم بر روی سن بزرگ آن اجرا می گردد. در واقع تا پارک تفریحی گرونا باز نشده باشد تابستان واقعی به استکهلم نیامده است.

 

 

 که واستن

که واستن در زبان سوئدی به معنی جارو و یا جاروی جادوگران است و این نام از این روی بر این قطار "صعود و فرود" نهاده شده است که گفته می شود افرادی که بر آن سوار می شوند احساس نشستن بر روی جاروی جادوگران و پاهای آویزان را دارند. قطار "که واستن" به طول 400 متر و ارتفاع 20 متر در محدوده مابین "خانه ارواح" و "قطار آبی" نصب شده است و بخشی از آن بر روی آب قرار می گیرد. و چرخ و فلک بزرگی که در این محل قرار داشت برای همیشه تعطیل و روانه قبرستان شده است. جهت سوار شدن به "که واستن" باید حداقل 110 ساتی متر قد داشته باشید. این شرط برای اکثر دیگر ماشین های تفریحی پارک گرونا لوند 120 و 140 سانتی متر قد است. هزینه احداث این بازی جدید 55 میلیون کرون بوده و در ساختمان آن 200 تن آهن و بیش از 3000 پیچ و مهره بکار رفته است. مدیر پارک تفریحی گرونا لوند با خنده به خبرنگاران می گوید که "طبق یک سنت قدیمی اولین کسی که اجازه سوار شدن بر روی ماشین های تفریحی تازه احداث را دارد مهندس طراح آن است". در واقع اگر مهندس طراح جرات سوار شدن بر روی ماشین ساخته خودش را نداشته باشد، چه توقعی می توان از دیگران داشت؟

 

 

گلوبن، بزرگترین ساختمان کروی جهان
ساختمان گلوبن، بزرگترین ساختمان کروی جهان است و بواسط عظمتش از هر نقطه استکهلم دیده می شود و 60000 متر مربع مساحت، 110 متر شعاع و 16000 نفر گنجایش دارد. از برنامه های بزرگ اجرا شده در گلوبن می توان از کنسرت های مدونا، بریتنی اسپیرز، راکست، آبا، پاواروتی، فرانک سیناترا، بروس اسپرینگزتین، یو تو، پینک فلوید، فیل کالینز، راد استوارت، دایانا روس، اسپایس گرلز، بک استریت بویز، باب دیلان، بازدید پاپ ژان پل دوم، بازدید دالایی لاما، جشن پنجاهمین سالروز احداث سازمان ملل متحد، مسابقه بزرگ موسیقی اروپا و کنسرت های ام تی وی یاد کرد. محاسبه شده است که اگر یک شیر آب را باز کنیم تا گلوبن را پر از آب نمائیم این کار مدت 40 سال به طول خواهد انجامید.
در میان مهاجرین کشور سوئد، این تنها ایرانیان بوده اند که توانستد افتخار داشتن هنرمندان خود در گلوبن را داشته باشند. گوگوش اولین بار در 13 ژانویه 2001 و سپس در مارس همان سال در گلوبن به اجرای دو کنسرت فراموش نشدنی پرداخت که در آن علاوه بر هزاران ایرانی از سوئد و دیگر کشورهای اسکاندیناوی و شمال اروپا، تعدادی از نمایندگان پارلمان سوئد و دیگر مقامات دولتی این کشور نیز دعوت گردیده و در آن شرکت داستند. این کنسرت در گلوبن مورد توجه گسترده رسانه های سوئد قرار گرقت و قسمتی از آن از بزرگترین شبکه های تلویزیونی اسکاندیناوی نیز پخش شد. در سال های اخیر داریوش و گروه آریان نیز در این سالن کنسرت برگزار کردند که با استقبال خوبی مواجه شدند. بیشترین رکورد تعداد تماشاچی در گلوبن متعلق به کنسرت "بروس اسپرینگزتین" خواننده پاپ و راک آمریکایی است که در تاریخ 17 ژوئن 1992 تعداد 16337 نفر را در خود جای داده است.

 


تالار شهر استکهلم و محل اهدای جایزه نوبل
برنده شدن جایزه نوبل بالاترین افتخاری است که می تواند در سطح بین المللی نصیب یک دانشمند گردد و شهر استکهلم هر ساله در ماه دسامبر که هنگام معرفی نام برندگان جایزه نوبل و سپس اعطای این جایزه پر افتخار به آن ها می رسد در معرض توجه جهانی قرار می گیرد. جوایز نوبل در طی مراسمی بسیار مجلل و با شکوه و با حضور پادشاه و ملکه سوئد هر ساله در تاریخ 10 دسامبر در تالار تاریخی شهر استکهلم به برندگان آن اهدا می گردد. تالاری که مانند میدان آزادی در تهران سمبل شهر استکهلم به شمار می رود و بازدید از آن همواره در لیست "واجبات" جهانگردانی که از استکهلم دیدن بعمل می آورند قرار دارد. مراسم نوبل همواره در "تالار آبی" و نیز "سالن طلایی" تالار شهر استکهلم برگذار می شود. محلی که برجسته ترین دانشمندان جهان در طی بیش از یک قرن پر افتخارترین جایزه علمی جهان را دریافت نموده اند. برج تالار شهر استکهلم نیز که 106 متر بلندی دارد یکی از بهترین مناظر از شهر استکهلم را در مقابل دید شما قرار خواهد داد.

 

 

موزه و رستوران واسا
واسا تنها کشتی بازمانده از قرن 17 موجود در جهان است. بیش از 95 درصد از قطعات اصلی آن حفظ و با صد ها مجسمه کنده کاری شده تزئین شده است، Vasa حقیقتاً یک گنجینه هنری منحصربه فرد و یکی از پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری در جهان به شمار می رود. این کشتی در موزه ای اختصاصی در استکهلم به نمایش در آمده که جایگاه نُه نمایشگاه وابسته، یک فروشگاه دیدنی و رستورانی ممتاز می باشد. فیلم تهیه شده درباره Vasa را می توان به شانزده زبان مختلف تماشا کرد. تعداد بازدیدکنندگان موزه Vasa از تمامی موزه های دیگر در منطقه اسکاندیناوی بیشتر است. شاید به جرات بتوان گفت که سفر کردن به استکهلم فقط برای دیدن Vasa به خودی خود ارزشمند خواهد بود.

 

 

قصر سلطنتی استکهلم
"قصر سلطنتی استکهلم" که در بخش قدیمی و مرکزی شهر استکهلم واقع است اقامتگاه رسمی پادشاه، ملکه و خانواده سلطنتی به شمار می رود. بخش اعظم پذیرایی از میهمانان رسمی خانواده سلطنتی سوئد در " قصر سلطنتی استکهلم" صورت می پذیرد. دفتر کار روزانه پادشاه و دیگر کارمندان دربار سلطنتی نیز در همین قصر قرار دارد. این قصر یکی از معظم ترین و پر رفت و آمدترین قصرهای سلطنتی اروپا به شمار می رود. قصر سلطنتی استکهلم دارای هفت طبقه و بیش از 600 اتاق است. در این قصر سه موزه پادشاهی وجود دارد که بازدید از آن و نیز بخشی از کاخ سلطنتی برای عموم مردم آزاد است. این سه موزه عبارتند از: موزه جواهرات سلطنتی - موزه تاریخ "قصر سلطنتی استکهلم" - موزه مجسمه و تندیس های عتیقه قصر. بازدید کنندکان از قصر سلطنتی استکهلم از جمله قادر خواهند بود از موزه جواهرات سلطنتی نیز بازدید بعمل آورند. این نمایشگاه می تواند جهت بازدید میهمانان و جهانگردان ایرانی که در خلال تابستان از ایران و دیگر کشورهای جهان به استکهلم سرازیر می شوند شد جالب توجه باشد.

 

 

نمایشگاه لباس های ملکه سیلویا در قصر سلطنتی استکهلم
روز 19 ژوئن 2006 سی سال از روزی که "سیلویا سامرلس" ملکه سوئد گردید گذشت. به همین مناسبت نمایشگاهی تحت عنوان "ملکه ما" در مقر قصر سلطنتی استکهلم برپا گردید. در این نمایشگاه از جمله لباس عروسی ملکه، و نیز همه لباس های مجللی که برجسته ترین طراحان جهان برای ملکه سوئد طراحی نموده و وی از سال 1976 الی 2005 و در حین ضیافت های سلطنتی بمناسبت اعطای جوایز آلفرد نوبل به تن داشته است در معرض دید مردم قرار گرفت. این نمایشگاه در تالار "دریای سپید"، یکی از زیباترین تالارهای قصر سلطنتی استکهلم به معرض نمایش گذاشته شد و علاوه بر جنبه تاریخی آن برای بانوان علاقمند به لباس و همچنین طراحان لباس جالب توجه بود. امکان خرید کاتالوگی از لباس های به نمایش گذشته شده در این نمایشگاه در محل وجود دارد.

 


قصر دروت نینگ هولم
قصر دروت نینگ هولم در خارج از نقاط مرکزی استکهلم قرار دارد و اقامتگاه دائمی و خصوصی پادشاه، ملکه و خانواده سلطنتی بشمار می رود. این قصر که در قرن 1600 بنا شده در میان قصرهای قدیمی سلطنتی سوئد کمترین صدمه را در طی اعصار دیده است و در لیست سازمان جهانی یونسکو بعنوان میراث فرهنگی جهانی قرار دارد. این قصر از سال 1981 تاکنون اقامتگاه دائمی و خصوصی خانواده سلطنتی بشمار می رود. بخش اعظم "قصر دروت نینگ هولم" در تمامی طول سال برای بازدید عموم باز است.

 

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

   

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره 86087195 - 86087214 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان