× franchisor.ir

 

 

چرا مهاجرت به جمهوری لهستان

هر انسانی توقع دارد از زندگی شرافتمندانه و با آسایش و رفاه توام با کرامت انسانی باشد به طوری که هیچ دغدغه ای راجع به خوشبختی و آینده فرزندان خویش نداشته باشد، لاجرم در جستجوی کشوری با معیارهای مورد نظر خود خواهد بود تا به آنجا مهاجرت نماید، جمهوری لهستان در قلب اتحادیه اروپا را می تواند گزینه خوبی باشد.

 

جمهوری لهستان: مهاجرت با رعایت کلیه قوانین و مقررات

 برای آن که شما بتوانید بدون کوچکترین مشکلی به هدف مورد علاقه تان برسید و موفق به اخذ اقامت برای مراحل اول و کسب پاسپورت این کشور به عنوان هدف نهایی نائل گردید، لازم است کلیه پروسه دریافت اقامت از شروع تا پایان با رعایت کلیه قوانین و مقررات جمهوری لهستان صورت پذیرفته و از نقض مقررات و قوانین جدا پرهیز شود.

مهاجرت به جمهوری لهستان همچون مهاجرت به دیگر کشورهای اروپایی همراه با دشواری، مقررات سخت و دست و پا گیر، قوانین دردناک و خرد کننده و در بسیاری موارد غیر ممکن نیست، جمهوری لهستان شرایط مساعد و مطلوب را برای ادامه زندگی و کار برای شهروندان خود و سایر کشورها به طور مساوی فراهم آورده است.  جمهوری لهستان در بین کشورهای اروپایی از کمترین درصد بیکاری برخورداد می باشد.بنابر این اگر شما علاقه مند به کار در کشور لهستان باشید بدون کار نخواهید بود.

 

 ثبت شرکت در لهستان

برای دریافت اقامت در لهستان هر فرد خارجی مجاز است طبق قانون شرکتی را در کشور لهستان راه اندازی کند و به تنهایی و فقط با یک سهامدار به ثبت برساند و آن را اداره کند. به افراد متأهل پیشنهاد می شود که شرکت را با دو یا سه نفر به ثبت برسانند.
حداقل سرمایه ی قانونی ، برای سرمایه گذاری در ثبت شرکت ۱۵۰۰۰ یورو بوده است.در صورتی که شرکت جهت اجرای پروژه هایی نیاز به وام بانکی داشته باشد می بایستی به نسبت ارزش پروژه اقدام به افزایش سرمایه نماید.
مدیر عامل شرکت به تنهایی می تواند شرکت را اداره کند. فقط چنانچه برای سایر مدیران و سهامداران شرکت که به صورت موظف در شرکت حضور دارند نیاز به اخذ اقامت می باشد می بایستی در وهله ی اول برای آنان مجوز کار اخذ گردد. در این صورت شرکت باید با آنان قرارداد کار منعقد نموده و ماهیانه مالیات حقوق و بیمه آنان پرداخت شود. در کشور لهستان مالیات بر درآمد سالیانه ۱۹ درصد می باشد.
پروسه ی انجام کار و ثبت شرکت در کشور لهستان ۳ ماه به طول می انجامد. شما با ثبت شرکت در لهستان می توانید برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اقامت گرفت و درآن صورت هر دونفر می بایستی نه فقط به عنوان سهامدار ، بلکه به عنوان مدیران موظف شرکت در اساسنامه ثبت شوند و همچنین فرزندان بالای ۱۸ سال نیز به ترتیب فوق عمل نمایند.
طبق قوانین کشور لهستان محدودیتی درباره ی سرمایه در گردش و فعالیت شرکت گفته نشده است و اگر فعالیت شرکت در حد صفر و یا نزدیک به صفر هم باشد منع قانونی وجود ندارد فقط برای اخذ اقامت برای سایر سهامداران شرکت بهتر است با آنان قرارداد همکاری منعقد نموده و نسبت به پرداخت مالیات حقوق و بیمه آنان اقدام نماید.
اقامت با ثبت شرکت در وهله ی اول یکساله صادر می گردد و تا مدت ۵ سال هر سال تمدید می گردد.پس از ۵ سال در صورت احراز شرایط زیر اقامت دائم صادر می گردد.
– حداقل ۲ سال اقامت در طول ۵ سال در لهستان و یا کشورهای اتحادیه اروپا
– داشتن توانایی مالی برای تأمین معاش خود و خانواده
– اثبات اینکه شرکت شما در لهستان در جهت کمک به اقتصاد کشور و اشتغال زایی فعالیت داشته و فاقد بدهی مالیاتی می باشد.
شما با داشتن اقامت کشور لهستان می توانید از مزایای زیر استفاده کنید :
۱- خرید املاک به نام خود و همچنین اتومبیل با پلاک کشور اروپایی
۲- ورود و خروج مکرر به کشورهای اروپایی و بدون دریافت ویزا
۳- تحصیل در دانشگاه های اروپایی
۴- اخذ گواهینامه
۵- دعوت دوستان ، آشنایان و شرکای تجاری به لهستان با ارسال دعوت نامه
۶- برخورداری از تسهیلات بیمه و خدمات اجتماعی همچون سایر شهروندان اروپایی
7- انتقال قانونی کلیه ی اعضای خانواده به اروپا

 

سرمایه گذاری در لهستان

سرمایه گذاری یکی‌ از روش‌های معمول در راستای مهاجرت از کشوری به کشور دیگر می‌باشد که در مورد جمهوری لهستان نیز این موضوع صادق هست.با توجه به ثبات اقتصادی ،مالیات پایین،زمینهٔ آزاد و راحت ورود به بازار بین‌المللی، و همچنین فراهم بودن فضا برای شروع فعالیت اقتصادی در جمهوری لهستان،این کشور در زمرهٔ کشورهای اروپایی مناسب و مطمئن در این زمینه می‌باشد.
رای سرمایه گذاری در لهستان حداقل و حداکثر مقدار سرمایه مطرح نیست و می‌توان با هر مقدار سرمایه با توجه به طرح و هدف مشخص از سرمایه گذاری،شروع به کار کرد.
یکی‌ از معمول‌ترین سوالاتی که در ذهن ایجاد میشود این است که آیا می‌توان از طریق سرمایه گذاری اقامت دائم اخذ کرد،و چگونه؟
جواب،بله است.مهمترین نکته در این بخش،تزریق سرمایه به بخش اقتصادی و ایجاد و حفظ تراز مالی‌ مثبت سالانه می‌باشد. لازم به ذکر است که طبق قوانین جمهوری لهستان سرمایه گذاری در بخش خرید اموال غیر منقول شامل شرایط اخذ اقامت دائم نمی‌باشد. بنابر این این امکان وجود دارد تا با ورود به بخش اقتصادی، هم فضای شغلی‌ برای خود و خانواده ایجاد کرده،و همچنین پس از گذر مدت زمان مشخص اقامت و پاسپورت این کشور را دریافت نمایید.

 

سیستم مالیاتی

دولت لهستان برای تسهیل در جذب سرمایه گذاران خارجی‌ و داخلی‌ وایجاد فضای کار و اشتغال، سیستم مالیاتی ثابت و بیمه‌ برای موسسان شرکت در ۲ سال اول را تا ۵۰% کاهش داده و این مبلغ ماهیانه چیزی در حدود ۱۰۰ یورو می‌باشد. با گذشت زمان ۲ سال از افتتاح شرکت، و طبیعتا با رشد اقتصادی مثبت شرکت و سرمایه گذار، این مبلغ که به اصطلاح زوس نامیده میشود به ۲۰۰ یورو افزایش می‌یابد. همچنین این امکان برای دانشجویان فراهم هست که با بهره گیری از سیستم ا ی پ که در سطح تمامی دانشگاه‌های لهستان مستقر هستند،با ایجاد شرکت به بخش اقتصادی ورود کرده و تا زمان دانشجو بودن،تنها هزینه ماهیانه بیمه‌ ۳۰ یورو پرداخت کنند.همچنین طبق قوانین ا ی پ این امکان وجود دارد که از فضای خود مؤسسات ای پ در سطح دانشگاه‌ها به به صورت محدود به عنوان فضای شرکت استفاده کرد.

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره  86087195 - 86087214 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

Tags:
مشاوره رایگان