× franchisor.ir

 

جمهوری ایرلند یکی از کشورهای شمال غرب اروپاست. مرزهای کنونی این کشور پنج ششم خاک جزیره ایرلند را دربر می‌گیرد.
ایرلند یکی از کشورهای ثروتمند دنیا و عضو سازمان ملل متحد است. رئیس جمهور ایرلند رئیس حکومت در این کشور است که برای دوره‌ای هفت ساله انتخاب می‌شود و تنها دو بار می‌تواند به این سمت انتخاب شود.
هرچند ریاست‌جمهوری در ایرلند بیشتر جنبه تشریفاتی دارد اما بر اساس قانون اساسی اختیاراتی هم دارد. نخست‌وزیر ایرلند را رییس جمهور به مجلس معرفی می‌کند. نخست وزیر معمولا رییس حزب برنده در انتخابات عمومی مجلس است. معمولا اعضای هیات دولت در ایرلند به صورت ترکیبی از چند حزب تعیین می‌شوند. این اتفاق از سال 1989 در این کشور بدون استثنا در همه دولت‌ها اجرا شده است. دو مجلس این کشور شامل سنا و ملی است. مجلس سنا 60 عضو دارد و مجلس ملی 166 عضو. انتخابات مجلس ملی هر هفت سال یک بار برگزار می‌شود. جمعیت این کشور چهار میلیون و 109 هزار و 86 نفر است. اغلب مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستند و زبان‌های رسمی آن انگلیسی و ایرلندی است.

 

 

شهرهای مهم ایرلند


دوبلین

دوبلین پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر کشور جمهوری ایرلند است. این شهر بیش از یک میلیون تن جمعیت دارد و در کرانه رود لیفی واقع شده‌است. مردم شهر دوبلین عمدتاً به زبان ایرلندی تکلم می‌کنند که البته زبان انگلیسی نیز تا حد گسترده‌ای کاربرد دارد. دین بیشتر مردم دوبلین مسیحی کاتولیک می‌باشد.
این شهر دوران تاریخی مختلفی را از سر گذرانده‌است. وایکینگ‌ها، نروژی‌ها، سلت‌ها، اقوام نورمان، انگلیسی‌ها اقوامی بودند که دوره‌ای بر این شهر حاکم بوده‌اند. این شهر از سال ۱۹۲۲ میلادی رسماً بعنوان پایتخت جمهوری ایرلند معرفی گردید. در دو دوره متوالی طاعون در این شهر شیوع پیدا کرد و شمار زیادی از مردم دوبلین در قرن وسطی بر اثر ابتلا به طاعون درگذشتند.
شهر دوبلین مانند برخی دیگر از شهرهای ایرلند جدا از محدوده شهرستان نوعی فرمانداری ویژه برای خود دارد و بصورت جدا از سایر بخش‌ها اداره می‌شود. شهرهای کورک و گالوی و واترفورد نیز وضعیتی مشابه دارند. بر اساس یک پژوهش انجام شده شهر دوبلین در فهرست 30 شهر برتر دنیا قرار داده شده‌ است. در گذشته ایرلند مرکز فرهنگ و اقتصاد کشور ایرلند بود. کما اینکه هنوز نیز در این کشور چنین جایگاهی دارد و بیشتر مراودات سیاسی و تجاری و سرمایه‌گذاری‌ ها در ایرلند معطوف به دوبلین هستند. این شهر از نظر آب و هوا وضعیت بهتری نسبت به سایر شهرهای بزرگ بریتانیا دارد.

 

 

 

 

کورک

کورک دومین شهر بزرگ ایرلند و سومین شهر پرجمعیت این کشور است. این شهر، شهر اصلی و مرکز شهرستان کورک و بزرگترین شهر استان مونستر است. جمعیت این شهر ۱۱۹۴۱۸ نفر می‌باشد.

 

 

 

 

گالوی

شهرگالوی با جمعیت ۷۱٫۹۸۳ نفر در شهرستان گالوی در کشور جمهوری ایرلند واقع شده‌است.

 

 

 

لیمریک

شهر لیمریک با جمعیت ۵۲٫۵۶۰ نفر در شهرستان لیمریک در کشور جمهوری ایرلند واقع شده‌است. بخشی از داستان خاکسترهای آنجلا از فرانک مک‌کورت در این شهر اتفاق افتاده است.

 

 

 

 

واترفورد

شهر واترفورد با جمعیت ۴۵٫۷۷۵ نفر در شهرستان واترفورد در کشور جمهوری ایرلند واقع شده‌است.

 


 

 

 

بلکراک

شهر با جمعیت ۲۷٫۹۸۱ نفر در شهرستان دوبلین در کشور جمهوری ایرلند واقع شده‌است.

 

 

 

 

دراهیدا

شهر دراهیدا با جمعیت ۲۸٫۸۹۴ نفر در شهرستان لوذ در کشور جمهوری ایرلند واقع شده‌است.

 

 

 

 

 

سفارت ایرلند در تهران

 

فرمانیه ، کامرانیه ‏شمالی ، بن بست ناهید ، ‏پلاک
تلفن: ۲۲۲۹۷۹۱۸
فکس: ۲۲۲۸۶۹۳۳
روز و ساعت کاری: یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه ۱۱:۳۰ - ۸:۳۰  

 

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

  

**جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما با شماره86087214 - 86087195 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان