× franchisor.ir

اقامت یونان

یونان مهد تمدن اروپائیست و با تاریخی پنج هزار ساله، سهم مهمی در شکل گیری فرهنگ و ادبیات اروپایی داشته است. تعداد بالای ابنیه تاریخی این کشور با شهرتی جهانی که هر ساله میلیون‌ها توریست را به این کشور می‌کشاند، گواهی بر این ادعاست. یونانی‌ها از قدیم به زندگی آسوده و بی دغدغه شهرت داشتند و به تفریح و کامجویی اعتقاد دارند. آنها بر خلاف آلمانی‌ها و انگلیس‌ها و مشابه اسپانیایی‌ها و ایتالیایی‌ها خونگرم هستند.

فرآیند سرمایه‌گذاری در این کشور نسبتاً ساده و بدون دردسرهای برخی از دیگر کشورهای اروپایی می‌باشد.

هزینه‌های زندگی در یونان نسبت به سایر کشورهای مطرح اروپایی نرخ پایین‌تری دارد.

آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای از یونان مقصدی فوق العاده برای زندگی و تفریح ساخته است. تابستان‌های نه چندان گرم و زمستان‌های نه چندان سرد از مزیت‌های ویژه یونان است.

یونان صاحب یکی از پاک‌ترین هواهای دنیا بوده و این موضوع در شهر بزرگی همچون آتن نیز قابل لمس می‌باشد.

غذاهای یونانی از سالم‌ترین و متنوع‌ترین غذاهای جهان است. یونانی‌ها در هر وعده غذایی، همانند هندی‌ها غذاهای متنوعی می‌خورند که اغلب به ذائقه ایرانی‌ها نزدیک است. می‌توانید با مراجعه به رستوران‌های یونانی در تهران پیشاپیش از مواجهه با آن لذت ببرید.

 

اقامت یونان

اخذ اقامت یونان با خرید ملک (سرمایه گذاری)

کشور یونان با هدف جذب سرمایه‌های خارجی، در مورخ ۱۸ آپریل ۲۰۱۳ قانون اخذ اقامت با سرمایه‌گذاری (گلدن ویزا) را مصوب نمود. بر اساس این قانون شهروندان کشورهای غیر اروپایی در صورت سرمایه‌گذاری حداقل ۲۵۰.۰۰۰ یورو می‌توانند اقامت کشور یونان را اخذ نمایند که یکی از انواع سرمایه‌گذاری‌ها خرید ملک در یونان می باشد.

همانطور که گفته شد، حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در یونان ۲۵۰.۰۰۰ یورو می‌باشد.

پس از خرید ملک در یونان، به شما کارت اقامت دایم با اعتبار 5 سال صادر خواهد شد و مادامی که ملک خود را نفروخته باشید این کارت تمدید میشود و نهایتا پس از 7 سال امکان دریافت پاسپورت یونانی را خواهید داشت. اخذ اقامت دائم با خرید ملک در یونان پیچیدگی‌های زیادی ندارد.

سوال: آیا می‌توان با کارت اقامت یونان در کل اروپا زندگی کرد؟

شما و خانواده تان با اخذ اقامت کشور یونان می‌توانید از همان ابتدا در تمامی کشورهای حوزه شنگن کار، زندگی و تحصیل کنید. در واقع با اخذ اقامت یونان، شما مقیم کل حوزه شنگن خواهید بود.

شما و خانواده تان برای ماندن در یونان هیچ اجباری ندارید. به همین دلیل بسیاری از متقاضیان ما، املاکی را در یونان خریداری کرده و اجاره داده اند. سپس خودشان در ایران و یا سایر کشورهای حوزه شنگن زندگی می‌کنند.

سوال: آیا برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم، شرط حضور و زندگی در یونان وجود دارد؟

دریافت اقامت دائم با خرید ملک در یونان، میزان کمی شرط حضور دارد. شرط حضور، تنها یک هفته در هر ۶ ماه می‌باشد.

در اغلب روش‌های اخذ اقامت موقت اروپا، شما ملزم به زندگی در محدوده شنگن (معمولاً ۶ ماه از سال) خواهید بود. لیکن در روش اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک، چنین محدودیتی وجود ندارد.

با خرید ملک در یونان برخلاف سایر کشورهای حوزه شنگن، افراد بیشتری را می‌توانید به همراه خود به اروپا ببرید. همچنین این موضوع هزینه خاصی بجز هزینه‌های مربوط به امور اداری اقامت، برای شما در بر نخواهد داشت.

افرادی که از این طریق می‌توانید به همراه خود به اروپا ببرید عبارتند از:

 1. همسر
 2. فرزندان زیر ۲۱ سال
 3. فرزندان مجرد بالای ۲۱ سال (در صورتی که در کشور یونان پذیرش دانشگاهی داشته باشند.)
 4. مادر و پدر (در صورت اثبات آنکه خرج زندگی ایشان را شما پرداخت می‌کنید.)
 5. مادر و پدر همسر (در صورت اثبات آنکه خرج زندگی ایشان را شما پرداخت می‌کنید.)

 

 

اخذ اقامت یونان از طریق قانون تمکن مالی 

یکی از آسان ترین و پرمخاطب ترین روش های اخذ اقامت اروپا روش تمکن مالی می باشد . در این روش شخص متقاضی تنها با داشتن یک سپرده بانکی یا سند ملکی می تواند اقامت اروپا را برای خود و اعضای خانواده ( شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال ) اخذ نماید.

 مزایای دریافت اقامت اروپا با استفاده از این روش:

 •  عدم نیاز به راه انداری تجارت
 •  عدم نیاز به استخدام پرسنل
 •  عدم محدودیت سنی
 •  عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا یونانی
 •  سهولت تمدید اقامت
 •  معاف از پرداخت مالیات سالانه
 •  امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن

 موسسه حقوقی و داوری بین الملل سام (نماینده هلدینگ بین المللی اینوید) آماده راهنمایی و مشاوره شما عزیزان در انتخاب نوع فعالیت و در صورت نیاز اخذ مجوزهای قانونی از دولت های اتحادیه اروپا می باشد.

شرایط احراز صلاحیت تمکن مالی برای اقامت اروپا

 •  اثبات درآمد ماهیانه ثابت در ایران برای سرپرست خانواده(تمکن مالی بالا)
 • مدارک هویتی و عدم سوء پیشینه در ایران

 ** جهت دریافت مشاوره تلفنی و حضوری با کارشناسان ما از طریق شماره های 86087214 - 86087195 ازساعت 9  الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان