× franchisor.ir

 

آیا می دانید قبرس در آینده ای نزدیک به کشورهای حوزه شنگن می پیوندد و کسانیکه اقامت این کشور را دارند اجازه تردد، زندگی و تحصیل در کلیه کشورهای عضو حوزه شنگن را خواهند داشت ‌؟

 

اخذ اقامت از طریق قانون تمکن مالی:

افرادی که درآمد سالانه کافی به منظور بر آمدن از عهده هزینه های یک زندگی شایسته در قبرس را بدون نیاز به ثبت شرکت یا ایجاد هر نوع کسب و کار و یا حرفه و تجارت داشته باشند، می توانند اقدام به اخذ اقامت قبرس نمایند.درآمد سالانه مورد نیاز حداقل 10.000 یورو برای هر فرد متقاضی و 5.000 یورو به ازای هر عضو وابسته می باشد، اما گاهی ممکن است اداره کنترل مهاجرت مقادیر بیشتری را در صورت لزوم مطالبه نماید.اکثر متقاضیان این روش افراد بازنشسته کشورهای دیگر می باشند.

اقامت دائم (PR) در قبرس از طریق خرید ملک:

برای کسانیکه ملکی به ارزش 300.000 یورو به بالا در قبرس خریداری نمایند اجازه اقامت دائم صادر خواهد شد. باید توجه داشته باشید که خرید املاک جدید ( که قبلا فروخته نشده اند ) شامل این قانون می شوند نه املاکی که یکبار خرید و فروش شده باشند.

این روش یک برنامه سریع اخذ اقامت دائم می باشد که طی چند ماه متقاضی موفق به دریافت اقامت دائم خواهد شد.

علاوه بر خرید ملک به این ارزش متقاضی باید یک سپرده سه ساله به ارزش 30.000 یورو در یک بانک قبرسی داشته باشد و بتواند درآمد سالانه 30.000 یورو را نشان دهد.

 اقامت از طریق ثبت شرکت :

برای اخذ اقامت کشور سایپروس ( قبرس اروپایی ) می توان از طریق ثبت شرکت و انجام امور حقوقی و قانونی متعاقب بر آن ویزای اقامت این کشور را برای مدیر عامل و صاحبان سهام این شرکت ها اخذ نمود .

جهت اخذ اقامت قبرس اروپایی از طریق فعالیت تجاری می بایست در ابتدا شرکت به نام مشخص ثبت گردد و سپس صاحبان سهام شرکت طی فرمی مشخص شوند و همچنن میزان مالکیت هریک از سهامداران مشخص گردد.

طی فرم دیگری مسئولیت ها ، مدیر عامل ، سکرتر شرکت ، محل شرکت ، صاحبان حق امضاء مشخص میگردند که در تمامی این مراحل نیاز به انجام امور توسط وکیل می باشد.

از دو نوع شکل اصلی شرکت در کشور قبرس یعنی شرکتهای خدماتی یا شرکتهای بازرگانی (که بطور کامل در قسمت انواع شرکت توضیح داده شده است) یک شکل را باید جهت تم اصلی شرکت مشخص کرد و طی نامه ای نوع عملکرد شرکت را به ادارات مربوطه اعلام نمود .

پس از این امور برای شرکت باید حساب بانکی در یکی از بانکهای قبرس افتتاح گردد و با توجه به تم شرکت می بایست مبالغ 68000 یورو جهت شرکت خدماتی و 171000 یورو جهت شرکت بازرگانی از خارج از قبرس واریز نمود تا مشخص شود صاحبان شرکت سرمایه اولیه فعالیت خود را در قبرس دارند و گواهی مربوطه جهت صدور اقامت ضروری است.

* لازم به ذکر است مبالغ فوق به هیچ عنوان در حساب شما مسدود نخواهند شود .

 جهت افتتاح حساب بانکی نیز نیازمند یک آدرس در قبرس خواهید بود و یا در هر کشور دیگری و حداقل می بایست سند مالکیت یا اجاره نامه و یا قبوض آب و برق ارائه نمایید.جهت اخذ اقامت در تمامی کشور های اروپایی نیاز به انجام آزمایشهای پزشکی است که در طی انجام مراحل کار انجام خواهید داد.

نکته : هنگامی که سرپرست خانواده اقامت قبرس را اخذ می نماید این اقامت به تمامی اعضای تحت تکلف وی منتقل شده و فرزندان زیر 18 سال و همسر وی بدون نیاز به ثبت شرکت دیگر یا استفاده از روشهای دیگر اقامت سایپروس را اخذ خواهند نمود .


پاسپورت کشور قبرس

 گذرنامه قبرسی به منظور سفرهای بین المللی شهروندان صادر شده است. هر شهروند قبرس یک شهروند اتحادیه اروپا نیز محسوب می شود. گذرنامه به همراه کارت شناسایی ملی به شهروندان قبرسی این اجازه را می دهد که آزادانه و بدون نیاز به ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین کشورهای منطقه اقتصادی اروپا سفر نمایند.

شهروندان قبرس می توانند بدون نیاز به ویزا به 159 کشور جهان سفر نمایند. همچنین پاسپورت قبرس هفدهمین پاسپورت معتبر دنیاست.

شهروندان قبرسی می توانند آزادانه در همه کشورهای اروپا کار و زندگی کنند.

 اخذ تابعیت  و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در قبرس :

 دولت قبرس برنامه هایی در جهت جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی ایجاد کرده است. یکی از این روش ها سرمایه گذاری بیش از 2 میلیون یورو در املاک و مستغلات در این کشور می باشد. پس ازاخذ تابعیت از این روش، فرد اجازه زندگی، کار و تحصیل در تمام 28 کشور عضو اتحادیه اروپا را به دست می آورند.

در سپتامبر سال 2016 تغییراتی که در این برنامه پیش آمد شامل کاهش حداقل مقدار سرمایه گذاری از 2.5 میلیون یورو به 2 میلیون یورو بود که با پرداخت 500.000 یورو اضافه تر، امکان اضافه کردن پدر و مادر متقاضی اصلی نیز وجود خواهد داشت.

 

 

 

موسسه حقوقی و بین المللی سام نماینده هلدینگ اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

 

**جهت مشاوره حضوری و تلفنی با کارشناسان ما با شماره 02186084214 _ 02186087195 ازساعت 10 الی 18 در تماس باشید. **

 

 

مشاوره رایگان