× franchisor.ir

ویزای شینگن

ویزای شینگن

1. ویزا چیست؟

ویزا به مدرکی گفته می‌شود که می‌تواند به اشخاصی اعطا گردد که درخواست اخذ اجازه از یک کشور برای گذر از خاک آن یا ورود به آن را دارند. معمولاً روادید بصورت برچسب یا مهر بر روی کاغذهای مربوطه در گذرنامه اشخاص، چسبانده یا زده می‌شود. (به عنوان نمونه ویزای شینگن)

2. ویزای شینگن چیست؟

معاهده شینگن” قراردادی است که در ۱۴ ژوئن سال ۱۹۸۵ میلادی جهت ورود آزاد ساکنین کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا و کاهش مشکلات رفت و آمد آنها از جمله برچیده شدن مرزها و ایستگاههای بازرسی مرزی، درعرشه کشتی “پرنسس ماری آسترید” روی رودخانه “ماسل” نزدیک شهری به نام “شینگن” در لوکزامبورگ – مرز بین فرانسه و آلمان – به امضای ۵ کشور آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک و لوکزامبورگ رسید و در ۳ اکتبر سال ۱۹۹۰ میلادی پس از اتحاد آلمان شرقی و غربی، مجددا با امضای آلمان متحد تکمیل گردید (ویزای شینگن)

3. چه کسانی به ویزا (ویزای شینگن) نیاز دارند؟

اتباع قریب به اتفاق کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای دیدار از کشورهای تحت حوزه شنگن ویزا نیاز دارند، سوئد و سایر کشور های اتحادیه اروپا با هم در این مورد تصمیم گیری کرده اند. كليه شهروندان ايراني براي سفر به محدوده شنگن به رواديد نیاز دارند.

4. برای اخذ ویزای شینگن چه زمانی باید اقدام کرد؟

ویزای شینگن بایستی قبل از ورود به منطقه شینگن آماده و در پاسپورت درج شده باشد. هر مرتبه که دارنده ویزا از مرزهای بیرونی منطقه شنگن عبور می کند حق ورود مورد بررسی قرار می گیرد. هنگام کنترل مرزی بایستی همه مسافران نشان دهند که پول کافی جهت معاش طی دیدار و برای سفر بازگشت،بیمه پزشکی به همراه دارند و همچنین اسناد ومدارک مربوطه به هدف از دیدار را ارائه کنند.

5. ویزای شینگن می بایستی از کدام سفارت اخذ شود؟

ویزایی (ویزای شینگن) که توسط یکی از کشور های عضو شنگن صادر شده باشد برای دیدار از سایر کشورهای عضو نیز معتبر خواهد بود، این کشورها عبارتند از: آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتقال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت و یونان، قبرس ، بلغارستان ، رومانی و سوئیس.

در موارد استثنایی ممکن است ویزا فقط برای ورود به کشور صادر کننده آن صدق کند، یا در صورتیکه پاسپورت فرد مورد قبول کلیه کشورهای شنگن نباشد،فقط در بعضی کشورها صدق کند.

6. کدام کشورها عضو معاهده شینگن هستند (نیازمند ویزای شینگن

کشورهای اتحادیه اروپا را نباید با کشورهای محدوده شنگن اشتباه گرفت.

٢٤ کشور عضو محدوده شینگن عبارتند از: بلژیک, دانمارک, استونی, فنلاند, فرانسه, یونان, ایتالیا, ایسلند, لتونی, لوکزامبورگ, لیتوانی, مالت, هلند, نروژ, لهستان, پرتغال, اسلواکی, اسلوانی, اسپانیا, سوئد, چک, آلمان, مجارستان, اتریش.

از آنجايي كه معاهده شینگن هنوز در كشورهاي بلغارستان ، رومانی و قبرس به مرحله اجرا در نیامده، دارندگان ویزای شینگن مجاز به سفر به اين كشورها نيستند.

7. کدام کشورها عضواتحادیه اروپا هستند؟

27 کشور اتحادیه اروپا عبارتند از: بلژیک, بلغارستان, قبرس, دانمارک, استونی, فنلاند, فرانسه, یونان, ایرلند, ایتالیا, لتونی, لوکزامبورگ, لیتوانی, مالت, هلند, لهستان, پرتغال, رومانی, اسلواکی, اسلوانی, اسپانیا, بریتانیا, سوئد, چک, آلمان, مجارستان, اتریش

8. واحد پول رایج کدام کشورهای اروپائی یورو است؟

15 کشور عضو اتحادیه اروپا که از پول واحد “یورو” استفاده می کنند نیز عبارتند از: بلژیک, قبرس, فنلاند, فرانسه, یونان, ایرلند, ایتالیا, لوکزامبورگ, مالت, هلند, پرتقال, اسلوانی, اسپانیا, آلمان و اتریش.

9. آیا با داشتن ویزای شینگن، میتوانم به انگلستان بروم؟

خیر، انگلستان عضو پیمان شینگن نیست، برای رفتن به انگلستان به ویزای انگلستان نیاز دارید. لازم به ذکر است که با داشتن ویزای شینگن نمی توانید به آمریکا، کانادا، استرالیا سفر کنید!

10. چه فرقی بین کشورهای عضو شینگن و کشورهای عضو اتحادیه اروپا است؟

کسانی که اقامت و پاسپورت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را داشته باشند (مثلا یونان)، می توانند به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بصورت نامحدود مسافرت کنند.
اما در معقوله شینگن، اتباع خارجی ای که ویزای شینگن یک کشور را دارند، میتوانند تا مدت زمان اعتبار ویزایشان، در محدوه شنگن تردد کنند و پس از اتمام اعتبار ویزایشان، باید محدوده شینگن را ترک کنند.

ویزای شینگن

11. آیا با داشتن ویزای شینگن یک کشور (مثل یونان) می توان از مرز یک کشور دیگر (مانند آلمان) وارد محدوده شنگن شد؟

اگر درخواست متقاضی برای اولین بار باشد و وی قبلا به محدوده شنگن سفر نکرده باشد این امر امکانپذیر نیست. برای مثال اگر متقاضی، ویزای شینگن خود را از یونان گرفته باشد ولی از آلمان وارد محدوده شنگن شود مقامات مرزی شنگن در آلمان می توانند به دلایلی کاملا قانونی به ایشان اجازه ورود ندهند. مسافر ورودی به شنگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید،

ولی اگر متفاضی قبلا به محدوده شنگن سفر کرده باشد این امر امکانپذیر است.

12. آیا متقاضی ویزای شینگن برای تحویل مدارك نياز به گرفتن وقت قبلي دارد؟

متقاضي ویزای شینگن براي تحويل درخواست خود بايستي از قبل وقت مصاحبه گرفته باشد.

13. فرآيند درخواست ویزای شینگن چه مدت به طول مي انجامد؟

در بحث ویزاهای مولتی پل بلند مدت فرآيند از زمان عقد قرارداد با گروه ویزا 360 به همراه ارائه سایر مدارك مورد نياز به بخش كنسولي سفارت شروع می شود و معمولا 20 روز كاري بطول مي انجامد. در برخي از موارد اين فرايند بيش از بیست روز کاری طول مي كشد. به درخواست ها بر اساس تاريخ دريافت آنها رسيدگي خواهد شد، بديهي است که این امر برای مشتریان ما به صورت VIP و فوری خواهد بود، لازم به ذكر است متقاضي نمي تواند از سه ماه زودتر از تاريخ سفر، درخواست خود را به سفارت ارائه نماید.

14. مدارک لازم برای درخواست ویزای شینگن كدامند؟

1. ترجمه رسمی کارت ملی به زبان انگلیسی

2. ترجمه رسمی شناسنامه به رسمی زبان انگلیسی

3. پاسپورت با حداقل اعتبار درخواست ویزا

4. پاسپورت قبلی- برای بررسی نیاز می باشد

5. ترجمه رسمی سند ملکی به نام متقاضی به زبان انگلیسی

6. سه قطعه عکس (رنگی- زمینه سفید-70%چهره-3.5*4.5).

7. مدارک شغلی ویزای شینگن:

• پزشکان: پروانه مطب+کارت نظام پزشکی(ترجمه) / دانشنامه تحصیلی(ترجمه).
• مهندسان: پروانه مهندسی/کارت نظام مهندسی(ترجمه).
• وکلا:پروانه وکالت/کارت وکالت(ترجمه).
• کسبه: پروانه کسب (ترجمه)/کارت بازرگانی(ترجمه) در صورت داشتن.
• مدیرعامل شرکتها:روزنامه رسمی تاسیس شرکت و آخرین تغیرات شرکت( ترجمه با مهر دادگستری)+ گواهی شغلی (با ذکر سمت،سابقه کاری،حقوق و مزایا)(ترجمه)..کارت بازرگانی(ترجمه) در صورت دارا بودن.
• کارمند بخش خصوصی: روزنامه رسمی تاسیس شرکت و آخرین تغیرات شرکت( ترجمه با مهر دادگستری)+ گواهی شغلی (با ذکر سمت،سابقه کاری،حقوق و مزایا)(ترجمه)+لیست بیمه 6 ماهه (ترجمه).
• ساختمان سازها:اصل گواهینامه ساختمان/اصل قرارداد همکاری/اصل پایان کار ساختمان/کارت انبوه سازی.
• مشاغل دولتی:حکم کارگزینی + فیش حقوقی 3ماهه(ترجمه).
• بازنشسته ها : حکم بازنشستگی + آخرین فیش حقوقی(ترجمه).
• دانش آموزان و دانشجویان : نامه اشتغال به تحصیل و کارت دانشجویی(ترجمه).

8. مدارک مالی و بانکی

ریز پرینت بانکی 6 یا 3ماه اخر به زبان انگلیسی- حد اقل موجودي 40.000.000 تومان (به ازائه هر نفر) با مهربانک (حساب کوتاه مدت یا جاری).

9. بیمه مسافرتی شنگن حداقل 3 ماهه

10. آدرس محل سکونت مشتری و شماره تلفن های تماس با متقاضی

16. آبا پاسپورت قبلی متقاضی نیز احتیاج است؟

بلی, اگر متقاضی دارای گذرنامه جدید است و سابقه دريافت رواديد شینگن در گذرنامه های قبلی خود دارد، پیشنهاد می شود حتماً گذرنامه های قبلي خود را همراه با فتوكپي از رواديدهاي شنگن (ویزای شینگن) موجود در آن به سفارت ارائه نمايد.

17. مدارک موردنیاز برای سفرهاي تجاري، شركت در كنفرانس، کنگره يا دوره آموزشی جهت اخذ ویزای شینگن کدامند؟

• دعوت نامه رسمی از شرکت يا سازمان میزبان در کشور مربوطه
• پروانه ثبت شرکت یا سازمان ایرانی همراه با ترجمه
• فتوکپی کلیه مدرک تحویلی به سفارت باید بر روی برگه استاندارد A4 (کاغذ با سایز استاندارد)
• گواهي رسمي به زبان انگليسي از شركت/ سازمان/ موسسه ای که در آن مشغول به کار هستید با ذكر هدف از سفر و تاريخ سفردعوتنامه رسمي از شركت/ سازمان/ موسسه ميزبان در فنلاند با ذكر اطلاعات دعوت كننده و دعوت شونده از قبيل (نام / تلفن/ نشاني و آدرس پست الكترونيكي) مدت سفر و تعهدات مالي دعوت شونده الزامي است.
• تاييديه بانكي متقاضي يا كارفرما به زبان انگليسي به همراه گزارش ريز كاركرد حساب بانكي مربوط به شش ماه گذشته ولي با مشخصات انگلیسي شخص دارنده حساب

سفارت ممکن است علاوه بر مدارک فوق از متقاضی درخواست مدارک دیگری نماید.

18. مدارک مورد نیاز برای دیدار از اقوام يا خانواده جهت اخذ ویزای شینگن کدامند؟

• حضور شخص متقاضي الزامي است.
• گذرنامه معتبر( با حداقل اعتبار 3ماه پس از پايان سفر مورد درخواست و دارا بودن 2 صفحه خالي)
• شناسنامه به همراه ترجمه رسمي به زبان انگليسي و كپي از صفحات شناسنامه
• فرم تكميل شده درخواست رواديد (لطفا فرم را قبل از حضور در سفارت تکمیل کنید و فقط امضاء فرم را در حضور مسئول دریافت مدارک انجام دهید.)
• درخواست کننده و همراهان او بایستی هر کدام فرم درخواست ویزای جداگانه تکمیل کنند.
• يك قطعه عكس رنگي كه از تاريخ آن شش ماه نگذشته باشد، سايز عكس بايد4X6 تمام رخ بدون رتوش و با زمينه كاملاً سفيد باشد.
• فتوكپي از صفحه اول گذرنامه و از ساير صفحات پر شده با رواديد و مهرها ( روي كاغذA4)
• اتباع خارجي مقيم ايران بايد اجازه اقامت و اجازه كار خود را ارائه دهند.
• دعوتنامه از کشور مربوطه با ذكر اطلاعات دعوت كننده و دعوت شونده از قبيل (نام/ تلفن/نشاني و آدرس پست الكترونيكي) مدت سفر و تعهدات مالي دعوت شونده الزامي است.
• فتوكپي اقامت و يا پاسپورت شخص دعوت كننده براي رواديد ديدار از اقوام و دوستان
• تاييديه حساب بانكي به زبان انگليسي با گزارش ريز كاركرد حساب بانكي مربوط به شش ماه گذشته ولي با مشخصات انگلیسي شخص دارنده حساب
• چنانچه شاغل هستيد بايد معرفي نامه شغلي و آخرين فيش حقوقي به همراه ترجمه انگليسي تهيه شود.
• اجازه نامه والدين در صورتيكه متقاضي كمتر از 18 سال سن داشته باشد يا امضاي والدين (هم پدر وهم مادر) در فرم درخواست رواديد فرزندان

19. دعوتنامه باید شامل چه اطلاعاتی باشد؟

دعوتنامه شكل خاصي ندارد. بايستي حاوي اطلاعات درباره مقصد و هدف از سفر بوده، براي مثال حاوي اطلاعات درباره چگونگي اقامت متقاضي در کشور مربوطه باشد. ارائه رزرو هتل و توضيح درباره قصد سفر براي متقاضياني كه فاقد دعوتنامه هستند ضروري است. اعتبار دعوت نامه سه ماه است. لازم به ذکر است صرفاً ارائه دعوتنامه، تضميني براي صدور روادید به همراه نخواهد آورد.
اطلاعات دعوتنامه و اطلاعات درج شده در فرم رواديد بايستي با هم مطابقت داشته باشد.

20. چه مواردی باید در دعوت نامه ذکر شوند؟

دعوت نامه باید شامل اطلاعات زير باشد:
• مشخصات دعوت كننده شامل نام و نام خانوادگي، تاريخ تولد، شماره تلفن، آدرس كامل و كد پستي
• مشخصات متقاضي (نام و تاريخ تولد و آدرس کامل پستی)
• هدف از سفر
• تاريخ تقريبي و مدت زمان سفر
• توضيح درباره نسبت بين دعوت كننده و متقاضي
• توضيح درباره محل اقامت متقاضي در طول سفر
• توضيح درباره اينكه آيا دعوت كننده، هزينه سفر متقاضي را تقبل مي نمايد.
• داراي تاريخ بوده و توسط دعوت كننده امضاء شده باشد.
• دعوت نامه باید از طرف شخصی باشد که متقاضی قصد دیدار از وی را دارد.

21. آیا دعوت نامه باید دارای مهر اداره پلیس باشد؟

صرفا ضروری نیست.

22. آيا ارسال دعوتنامه از طريق فکس يا ايميل قابل قبول است؟

ارائه اصل دعوتنامه به سفارت الزامي نيست. اين امكان وجود دارد كه دعوتنامه از طريق پست، ايميل يا نمابر برای شخص متقاضی ارسال شود. اطلاعات مندرج در دعوتنامه بايستي خوانا و مشخص باشد و متقاضي بايستي نسخه اي از آنرا همزمان با ارائه مدارك درخواست رواديد در اختيار سفارت قرار دهد.
بدلیل حجم زیاد دعوتنامه ها، سفارت از دريافت آنها از طريق ايميل يا نمابر معذور است. خواهشمند است از ارسال دعوت نامه يا مدرك به نمابر سفارت جدا خودداري فرماييد.

ویزای شینگن

23. میزان موجودی حساب بانكي متقاضي جهت اخذ ویزای شینگن چقدر باید باشد ؟

با توجه به قصد و طول مدت سفر متفاوت است، متقاضی ویزای شینگن بايستي وجه كافی جهت پرداخت هزينه هاي امرار معاش خود در اختيار داشته باشد.
همچنين در صورت مواجهه احتمالي مسافر ویزای شینگن با سوال مسئولين مربوطه درباره توانايي مالي در تامين هزينه هاي اقامت و سفر، بايد در طول سفر مدارك مناسب و كافي در اين مورد همراه مسافر باشد. اگر دعوت كننده مسئوليت پرداخت هزينه سفر و اقامت وي را تقبل نموده، مسافر بايستي آمادگي ارائه مدرك در اين مورد را نيز داشته باشد.
در بدو ورود به محدوده شینگن احتمال كنترل وجه همراه مسافر توسط پلیس مرزی وجود دارد و تصميم گيري درباره اينكه اين وجه جوابگوي نيازهاي مالي مسافر در طول مدت سفر او در كشور مقصد است، بصورت موردي توسط پليس مرزي صورت مي گيرد.

24. آیا بلیت هوایی خریداری شده و بیمه مسافرتی باید همزمان با فرم درخواست روادید به سفارت ارائه شود؟

بله بلیط رزرو شده و بیمه مسافرتی هنگام تسليم مدارك به سفارت لازم است.

25. حداکثر زمان اقامت در محدوده شینگن چقدر است؟

طولاني ترين نوع رواديد به دارنده آن اجازه می دهد حداکثر تا 90 روز در مدت زمان 6 ماه در محدوده شینگن اقامت نماید كه پس از آن، شخص بايستي محدوده شینگن را ترك كند. مدت زمان رواديد (ویزای شینگن) صادر شده بستگي به دليل سفر متقاضي دارد.
در صورتيكه متقاضي ویزای شینگن در طول شش ماه گذشته به محدوده شینگن سفر كرده باشد، این طول مدت حضور وي در اين محدوده هنگام صدور رواديد جديد، در نظر گرفته خواهد شد.

26. اعتبار اقامت در حوزه شینگن (ویزای شینگن) چقدر است؟

مدت اعتبار يعني دوره اي كه مسافر ميتواند از رواديد صادر شده براي خود استفاده كند.
مدت مجاز اقامت به تعداد روزهاي اطلاق مي شود كه مسافر در طول مدت اعتبار رواديد مي تواند در محدوده شینگن بماند. مدت مجاز اقامت از 1 تا حداكثر 90 روز متغير است.

سه ماه داخل و سه ماه خارج از شینگن

مدت ویزای شینگن محدود است و طی یک دوره شش ماهه حداکثر سه ماه اعتبار دارد. مفهوم این امر آنست که اگر شما سه ماه در منطقه شینگن بسر ببرید بایستی سه ماه خارج از این منطقه بسر ببرید تا بتوانید مجددا ویزای شینگن دریافت کنید. در صورت داشتن دلایل ویژه می توانید برای مدت طولانی تری – حداکثر یک سال – ویزا دریافت کنید ولی در آنصورت ویزا فقط برای ورود و بسر بردن در سوئد معتبر خواهد بود. دلایل ویژه می تواند بطور مثال این باشد که شما طی یک سال لازم باشد چندین مرتبه بمنظور انجام امور بازرگانی یا دیدار فرزندان خود به سوئد سفر کنید.

27. بیمه نامه مسافرتی شینگن می بایستی چه شرایط داشته باشد؟

بيمه نامه بايد داراي شرايط زير باشد:
• مطابق با اعتبار روادید، تمام مدت اقامت مسافر را پوشش دهد.
• در کل منطقه شنگن معتبر باشد.
• بایستی هزینه های مربوط به بیماریهاي ناگهانی و حوادث را پوشش داده، در صورت فوت مسافر كليه هزينه هاي بازگرداندن پيكر وي به ايران را تقبل نمايد.
• حداقل سقف آن سي هزار یورو يا معادل آن به ساير ارزهاي معتبر باشد. (مثلا 50000 دلار آمريكا)
در خصوص صدور روادید با اعتبار ورود متعدد ، متقاضی بايستي برای اولین سفر خود,بیمه نامه معتبر مسافرتی به سفارت ارائه نمايد و علاوه بر اين در زمان درخواست روادید در فرم درخواست، قسمت مربوط به تعهد نامه در تهیه بیمه مسافرتی برای سفرهای بعدي را نيز امضاء نماید.

28. بیمه مسافرتی شینگن چه مواردی را پوشش می دهد؟

• خدمات پزشکی اورژانسی
• خدمات درمانی بیمارستانی اضطراری
• انتقال به وطن بدلایل پزشکی

29. کدام شرکتهای بیمه مورد قبول هستند؟

شرکتهای بیمه ایرانی ذیل مورد تایید شرکت بیمه MAPFRE است.
بیمه آسیا - بیمه دانا - بیمه پاسارگاد - بیمه پارسیان - بیمه البرز - بیمه سامان - بیمه توسعه - بیمه معین - بیمه رازی - بیمه نوین - بیمه کارآفرین

30. نکاتی باعث موفقیت در دریافت ویزای شینگن میشود چیست؟

اگر در پاسیورت شما مهرهای متفاوتی از کشورهای مختلف خورده باشد، نشان میدهد که شما چندین بار به خارج از کشور رفته و بازگشته اید. اگر قبلا یکبار ویزای شینگن دریافت کرده باشید، احتمال گرفتن ویزای کشورهای مختلف و یا ویزای بلند مدت شینگن بسیار زیاد است.
هر مهری که در پاسپورت شما درج شود، حکم یک اعتبار برای شما است. یکی از راههای نسبتا ساده ای که میتوانید اعتبار پاسپورت خود را بالا ببرید، این است که به کشورهای ارزان و نزدیک سفر کنید، ترکیه، ارمنستان، امارات متحده عربی و یا در صورت امکان مالزی. اینها کشورهایی هستند که یا به ویزا گرفتن نیازی ندارید و یا گرفتن ویزایشان آسان است
درهرصورت، همیشه پاسپورتی که پر از مهر است و دارنده آن به کشورهای مختلفی مسافرت کرده است از شانس بسیار بالایی برای گرفتن ویزای کشورهای مختلف از جمله ویزای شینگن برخودار است، گرچه این فقط یک تجربه است، و نه قانون نوشته شده.

 32. دلایل عدم موافقت با صدور ویزای شینگن چیست؟

در اکثر مواردی که ویزای فرد رد می شود ،به پررنگ ترین دلیلی که می توانیم اشاره کنیم مخصوصا برای ما ایرانیان،نداشتن دلیل محکم و قانونی برای برگشت خود از کشور مورد نظر است و این امر گرفتن ویزا را برای ما غیر ممکن می سازد ،اگر نتوانیم دقیقا با شواهد و مدارکی محکم ثابت کنیم که برنامه ی کوتاه یا بلند مدت ما ،برای ما و کشور مورد نظر سودی ندارد مطمئنا ویزای ما رد خواهد شد.
در صورتيكه متقاضي مايل به دريافت دلايل رد درخواست رواديد خود باشد، مي تواند براي دريافت فرم مذكور به سفارت مراجعه كند. امكان ارائه دلايل از طريق تلفن ميسر نيست. اگر متقاضي نتواند براي دريافت فرم مراجعه كند، سفارت آنرا توسط پست عادي به آدرسي كه در فرم درخواست رواديد متقاضي قيد شده، براي وي ارسال خواهد كرد. متقاضي ویزای شینگن همزمان با دريافت دلايل رد شدن درخواست رواديد، دستورالعملي جهت درخواست تجديدنظر دريافت مي كند.

33. آیا پس از رد شدن درخواست ویزای شینگن امکان اعتراض وجود دارد؟

متقاضی روادید اين امكان را دارد تا از سفارت كه مرجع تصميم گيرنده در مورد پرونده وي بوده ، بخاطر عدم پذیرش روادید، درخواست تجديد نظر نمايد. درخواست تجديد نظر را مي توان شخصا يا توسط نماينده متقاضي بصورت كتبي تسليم سفارت نمود.
متقاضی پس از اطلاع از نتیجه منفی درخواست خود، دليل عدم پذيرش رواديد همراه با يك برگ راهنما به زبان انگلیسی كه دارای اطلاعاتي درباره چگونگي درخواست تجديد نظر است را دريافت مي كند. امكان تحويل درخواست تجديد نظر به سفارت حداكثر تا 30 روز پس از دریافت دلایل نپذیرفته شدن درخواست روادید است.

34. آيا اين امكان وجود دارد كه با ارائه مدارك تكميلي توسط متقاضي ویزای شینگن ، سفارت در تصميم خود در عدم پذيرش درخواستي تجديد نظر كند؟

معمولا امكان بررسي مجدد پرونده رد شده وجود ندارد ولي متقاضي ویزای شینگن مي تواند درخواستي جديد همراه با مدارك جديد ارائه دهد. در اين صورت هزينه رواديد بايستي دوباره پرداخت شود. سفارت با در نظر گرفتن تغييرات احتمالي در شرايط متقاضي ویزای شینگن و مدارك جديد، اين درخواست را مورد ارزيابي قرار خواهد داد.

35. آيا دعوت كننده امكان دسترسي به اطلاعات درخواست رواديد متقاضي ویزای شینگن يا دلايل عدم پذيرش درخواست او را دارد؟

اطلاعات درباره پرونده، فقط به شخص متقاضي ویزای شینگن داده مي شود. در صورتيكه دعوت كننده بخواهد به اين اطلاعات دسترسي پيدا كنند بايستي وكالت نامه اي با امضاي متقاضي ارائه دهد.

36. در صورت عدم پذيرش ویزای شینگن ، چه وقت مي توان درخواست جديد ارائه كرد؟

متقاضی ویزای شینگن همواره حق درخواست روادید را دارد و هیچ محدودیتی در اینکه چند بار و در چه زمانهایی درخواست نماید وجود ندارد. ولی به هر حال زمان درخواست و تغییرات در شرایط متقاضی ویزای شینگن ممكن است در نتیجه درخواست روادید تاثیر گذار باشد. بنابراین بهتر است متقاضی ویزای شینگن هنگام تحویل درخواست جديد، مدارک جدیدی به فرم درخواست روادید خود پیوست نماید تا شاید شرایط بهتری برای فرایند تصمیم گیری پرونده ایجاد نماید.

مخالفت سفارت در صدور رواديد باعث نخواهد شد تا درخواست هاي بعدي متقاضي ویزای شینگن بطور خودكار رد شوند. هر درخواستی با توجه به مدارك و شرايط متقاضی مورد ارزيابي قرار خواهدگرفت.
معمولا پس از هربار که درخواست ویزای متقاضی ویزای شینگن از یک سفارت رد می شود تا 6 ماه این علت ردی در بقیه سفارتخانه ها به صورت آنلاین ثبت می شود.

37. شرایط متقاضی ویزای شینگن زیر سن 18 سال چیست؟

متقاضیان ویزای شینگن زیر 18 سال بایستي فرم درخواست روادید جداگانه تکمیل نمایند حتی اگر نام آنها در گذرنامه والدين بوده و فاقد گذرنامه مجزا باشند. کودکان با سن 16 سال و بيشتر حتما بايستي گذرنامه جداگانه داشته باشند. تنها استثناء در اين مورد برای خانم هايي است كه نام آنها در گذرنامه همسرانشان است.

هم پدر و هم مادر متقاضي ویزای شینگن زير 18 سال و یا سرپرست قانونی او بايستي فرم درخواست رواديد وي را در حضور متصدی رواديد سفارت، امضاء كنند.
ارائه رضايت نامه از طرف والدين يا سرپرست قانوني براي متقاضیان ویزای شینگن زیر سن 18 سال كه قصد دارند به تنهایی سفر کنند الزامي است. اگر متقاضي ویزای شینگن كه به سن قانوني نرسيده بخواهد با يكي از والدين خود سفر كند، ارائه رضايت پدر يا مادر وي كه همراه او سفر نمي كند الزامي است و اگر كودك قصد سفر با والد يا والده مجرد خود دارد بايستي مدارك معتبر دال بر تجرد والد يا والده به سفارت ارائه شود.
رضایت نامه باید بصورت محضري بوده و طول مدت اقامت در محدوده شینگن در آن ذكر شده باشد.

38. چه سوالاتی در مصاحبه مطرح می شود؟

نکته خیلی مهمی که بسیاری از آن اطلاع کافی ندارند، نوع سوالاتی است که در هنگام مصاحبه پرسیده می شود. سوالات هنگام مصاحبه ارزش کمتری نسبت به نوع و کیفیت مدارک دارند. پس آنچه مهمتر از سوالات و جواب های شما است، کیفیت دعوتنامه است. اما یک جواب اشتباه به یک سوال نیز می تواند باعث رد شدن درخواست شما شود، حتی اگر دعوتنامه خیلی خوبی داشته باشید

برای دریافت ویزای توریستی، نیازی به دعوتنامه ندارید، میتوانید خودتان مستقیما و بدون واسطه از سفارت کشور مربوطه در تهران، اقدام به دریافت ویزای توریستی کنید.

39. چرا اخذ ویزای شینگن در ایران با انگشت نگاری است ولی در کشورهای دیگر متقاضیان انگشت نگاری نمیشوند؟

انگشت نگاری برای دریافت ویزای شینگن، برای ملیت های خاصی صورت میگیرد. از آنجایی که درصد زیادی از ایرانیانی که کشور را ترک میکنند و پس از ورود به محدوده شینگن، از آن خارج نمیشوند و در یکی از کشورهای اروپایی درخواست اقامت (قانونی یا غیر قانونی) می دهند، سفارتخانه های کشورهای عضو شینگن، با اقدام به انگشت نگاری سعی میکنند سیل مهاجرت غیر قانونی به اروپا را کنترل کنند.

40. آیا اخذ ویزای شینگن تضمینی است؟ آیا احتمال دارد موفق به گرفتن ویزای شینگن برای من نشوید؟

همه کارها دست سفیر، کنسول و پرسنل سفارتخانه هاست. حتی در صورتی که همه مدارک شما بی عیب نقص باشند، باز هم تصمیم نهایی را مسولان سفارتخانه ها می گیرند. هیچ ضمانتی برای دریافت ویزای هیچ کشوری از جمله ویزای شینگن نیست؛ اما بنابر تجربه ما، احتمال گرفتن ویزای شینگن %99 است.

همچنین، اخبار، اتفاقات و تحولات سیاسی، روابط بین کشورها و قوانین بین المللی، می توانند تاثیر مستقیم بر روی دریافت و یا عدم دریافت ویزاها داشته باشند.

اگر اسم شما در لیست اشخاص تحریم شده و یا تحت تعقیب توسط اتحادیه اروپا، پلیس بین الملل و اف بی آی آمریکا باشد، موفق به دریافت ویزای شینگن نخواهید شد. درصورت عدم اخذ ویزای شینگن توسط ما اگر مشکل از سمت ما باشد، مطابق قرارداد منعقد شده، هزینه های شما بازگردانده میشود. 
بطور کلی گروه بین المللی ویزا 360 پس از سالها تجربه، این توانایی و تشخیص را دارد که درخواست شما را ابتدا به کشوری بدهد که بالاترین احتمال گرفتن ویزا را برای شما دربر داشته باشد. از آنجایی که با سفارتخانه های مختلفی کار میکنیم، میتوانیم این تضمین را بدهیم که ابتدا استعلام بگیریم که شما واجد شرایط ویزای شینگن نخواهید بود!

 

 ** جهت دریافت مشاوره تلفنی و حضوری با کارشناسان ما با شماره های 86087214 - 09035954307 ازساعت 9  الی 18 در تماس باشید. **

 

مشاوره رایگان